Galatasaray : 61 - Telekom : 84

ozan' Alıntı:
o hakem bozuntusu zibidi E.K. ya en çok neden kızdım biliyomusunuz..koça yine mazeret yarattı..gerçi hakem olayı olmasa hazırdı onun bahanesi,cafe crown panolarını koydurmamışlar!!!

yok allahı var maçtan önce açıkladı bu olay maça etki etmez dedi.. :muhaha

Galatasaray C.Crown: 61 Türk Telekom: 84

TBL'de 20.hafta mücadelesinde Türk Telekom, İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu'nda Galatasaray Cafe Crown'ı 61-84'lük skorla mağlup etti.

KONUK TAKIM İLK YARIDA ÜSTÜNDÜ
Oyuna iyi başlayan Türk Telekom, ilk 4.5 dakika sonrasında 2-12'lik üstünlükle geçti. Whisby'in savunmada Dudley karşısında zorlanması ve üçüncü faulünü alıp kenara gelmesi sonrasında Galatasaray Cafe Crown pota altında sıkıntı yaşadı. Alan savunmasına gönen Sarı Kırmızılılar, hücum etmekte zorlanan rakibi karşısında farkı eritmesine rağmen periyodu 3 sayı farkla 16-19 geride tamamladı. İkinci çeyrekte Dixon'un önderliğinde hücumlardan skor üreten Galatasaray Cafe Crown, 12.dakikada 23-21'lik üstünlüğü eline aldı. Bu dakikadan sonra özellikle pota altını iyi kullanan Ankara temsilcisi Türk Telekom, bulduğu kolay basketler sonrasında 15.dakikada farkı 8 sayıya çıkarttı.(24-32) Son bölümde skor üstünlüğünü elinden bırakmayan Türk Telekom, mücadelenin ilk yarısını da 29-34 önde tamamladı.

TÜRK TELEKOM İKİNCİ YARIDA MAÇI KOPARDI
İkinci yarıya iyi başlayan taraf Türk Telekom oldu. Grays'in sayılarıyla farkı açan Ankara ekibi farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Galatasaray Cafe Crown, Burak'ın sayılarıyla oyunda tutundu ve Fatih'in basketiyle farkı 4 sayıya (40-44) kadar indirdi. Ancak Türk Telekom Dudley ve Haluk ile sayılar bularak farkı tekrar açtı ve son periyoda 48-58 önde girdi. Final periyodunda Tutku ve Haluk'un sayılarıyla farkı açan Türk Telekom üstünlüğü de ele geçirdi. Kalan sürede farkı kapatamayan ve hücumlardan yararlanamayan Galatasaray Cafe Crown karşısında Tutku ile basketler bulmaya devam eden Türk Telekom maçı da 61-84 kazandı.

SALON: Ahmet Cömert Spor Salonu
HAKEMLER: Erşan Kartal, Can Atsüren, Serkan Emlek
GALATASARAY CAFE CROWN 61: Burak 10, Dixon 22, Gökhan 2, Hadley 5, Whisby 9, Fatih 9, Pastal, Serhat 2, Umut 2, Mehmet, İsmet
TÜRK TELEKOM 84: Jensen 2, Dudley 13, Haluk 14, Mutlu 5, Grays 15, Tutku 21, Adem 2, Marsh 8, Gazi, Murat, Umut 2

1.PERİYOT: 16-19
2.PERİYOT: 18-10
3.PERİYOT: 14-19
4.PERİYOT: 13-26

eger yanılıyorsam benı duzeltın. bır tane pota altı hucumu gordunuz mu. ben goremedım. telekomun bır tane 5 numara oynayan adamı var. bızde ıkıtane uzun. ama ıkısını bırden oyuna almak hocanın son 2 dakıkada aklına gelmıs galıba. gercı ıkısını oyuna somasının ne demek oldugunu da anlamadık, cunku bı tane pota altına ınmedı..

bu arada 11 maglubıyet aldıktan sonra bız galatasaray basketbol takımımızı sonuna kadar koruruz dıyen sube sorumlusuna sormak gerek. su ana kadar nerdeydı. bıde baskanımız var dedı bı ara.. benım ısım oldugu ıcın 3 perıod'un sonlarına yetıstım.. galatasaray kulubunun baskanı mı var..
fatıhın yaptıgı teknık faul'dur. dunyanın heryerınde boyledır...
zaten dıxon'da gıdecekmıs.. basketbolun paralarını futbol takımına aktaranlar sevınsınler artık dıxon'a para vermıyecekler, kurtuldular kulfetten...

ARdaQue' Alıntı:
Onur; insiyatif kelimesini şu açıdan kullandım. Haksız yere insiyatifini kullanıp karar vermek değil anlatmak istediğim. Ben bugün özel işlerim nedeniyle Ahmet Cömert' e gidemedim ama TV den çok net bir biçimde görüldü ki; Fatih SOLAK smac sonrasında ayağına gelen topa bir futbolcu gibi şut çekmek suretiyle vurmuştur. Bu hareketin Uganda Basketbol' unda bile cezası teknik fauldür.

Hadi bulunduğun yerden pozisyonu tam anlamıyla göremedin diyelim; ki Tuğrul DEMİR' in bulunduğu yerden bu pozisyonu yeterince iyi görememesi imkansız, sen ne hakla sahaya inip hakemi tartaklama olayına girebilirsin? Bu zamana kadar ne yaptın da şimdi herhangi bir yaptırım şansın olduğuna inanıp sahaya kadar inersin?
Ki sahaya inmesi yetmiyormuş gibi hakemi tartaklıyor. Olacak şey değil ya.

Hele hele televizyondaki röportajında söylediklerine kahkahalarla güldüm desem yeridir. Şu ana kadar Galatasaray Basketbol Şubesi' nin haklarını ne zaman ve nerede koruyabildin, kime ne yaptırım yapabildin ki böyle açıklamalarda bulunabiliyorsun. Dosta düşmana kendimizi güldürüyoruz.

Mart ayındaki seçimlerde hepsiyle görüşeceğiz; verdiğimiz oylar bize nasıl geri dönüyor görüyoruz.

Arda basketbolda kuralları iyi bilmediği daha önce de çeşitli yazılarda söylemiştim zaten. Ben olayı hakem verebilir de vermeyebilir de ama Galatasaray düşmanlığı olduğu için verme yönünde kullandığını düşünmüştüm.

Tuğrul Demir´in yaptıklarının hiçbir geçerli mazereti olamaz. Haklıyken tepki göstermeyip (en yakın örneği Abdi İpekçi´deki fb maçı) haksızken tepki gösterirsen gülünç duruma düşersin bu da kaçınılmaz sondur. Tıpkı bizim Üner olduğu sürece katlanmak zorunda kalacağımız kaçınılmaz son gibi.

Sahadaki kötü ve anlaşılmaz oyuna artık tribünden yöneticiler de ortak oldu.Diyelim ki hakem art niyetli ve kararında haksız.Peki bu sahaya inip,hakemi tartaklamayı gerektirir mi?Bundan önce gerçek yöneticilik görevini yerine getirmek,misal oyuncuların parasını yedirmemek aslolan değil midir?Bunun sonucunda alacağımız muhtemel cezayı Tuğrul Demir Bey kendisi mi ödeyecektir?Ya da sahamız kapanırsa nasıl ödeyecektir bunun vebalini?

Sahadaki oyuna ve skora ise hiç değinmiyorum.Zira hep aynıyız,istikrarlıyız.

maca diiyecek hiç bişey bulamıyorum olaylara kadar cokta kötü gitmiyodu işler tamam yeneriz demiyorum ama 23 sayıda yemezdik o hakeme saldıran adam eski basketbolcuymus yanlıs duymadıysam o basketbolun b sini biliyosa galatasarayda yönetici olarak kalsın bide tv.de sürekli malik dixon gidecek diyordu ben siteye yeni kayıt oldum acaba bunun dogrulugu ne yöndedir?

İstifa

Ben A.Cömertte ki her maça gitmiş biriyim,bugün de T.Telekom'dan haklı bi fark yedik.Sorun %100 coach Halil Ünerde.
Geçen senelerde feneri çalıştıdığında onları batırdıkları yetmezmiş gibi GS'ye geldiğinden beri hüsran içinde Basketbol takımımız.Takımımız fark atılan maçlarda bile ribound eksikliği göze çarpıyor.
ŞAHSEN HALİL ÜNERİN İSTİFASINI VAKİT GEÇİRMEDEN İSTİYORUM.
aslında çok mükemmel bir takımımız var.Fatih,Malik,Şemso,Gökhan,Valentin....
Bir de küfrü bırakmamız lazım ark.lar,bakın,kime maç boyunca küfür ediliyorsa o adam maçın en skorer ismi oldu.Bu gün de durmadan Tutku Açık'a küfredildi,adam maçı resmen kendisi aldı.
Özet: Halil Üneri kovmadıkça yada istifasını vermedikçe böyle 8.-12.lik için oynarız.

Benim anlamadığım burada herkes istifasını istiyor ama Ahmet Cömert´te Halil Üner tribünlere çağırılıyor ve destek veriliyor. Kendimi Üner´in yerine koyuyorum da salonlarda hala bana destek veriliyorsa sanal ortamda gösterilen tepkileri gözardı ederim. Gerçek taraftar salona gelip takımı destekleyendir, salona gelen bana destek verdiğine göre ortada istifa edecek bir durum yok der geçerim.

Salonda olan birisi lütfen bu durumu açığa kavuştursun. Halil Üner´e bunca başarısızlığa rağmen destek vermenin mantığı nedir?

Arkadaşlar,çok kötü hata yapıyoruz.Takımın her öğesi birbirini suçluyor.Taraftar,hoca,klüp,oyuncu herkes suçluyu arıyor.Açıkçası fenerbahçeli gibi birbirimizi yiyoruz.
Halil Hoca,bu kadro ile 3.lük elde edebilecekken hiçbir katkı sağlamayarak takımı mahvediyor.Taraftarlar olarak elimizden Halil Hoca'nın kötü yönetimine dair kanıtlar olsa da eleştirilerimizde dozu kaçırmış durumdayız.Sürekli protesto derdindeyiz,her olayı olur olmaz protesto ediyoruz.Maç sonunda takım yenildiğinde 10 dk durmadan alkışlasak oyuncuları,hocayı utandırırız.Direkt protesto Gs taraftarına yakışmaz.Aksi takdirde maç sonunda ordan burdan yönetim istifa diyen bjk;her yenilgide Daum istifa diyen FB taraftarına benzeriz.
Uyanın arkadaşlar!Federasyon oylarının hesabını soruyor.Okan Koç'u bize değil,Ankara'ya verdiler.Lisansı büyük klübe değil,küçük klübe çıkardılar.Diyarbakır'ı özellikle düşürmeye çalışıyorlar.Oyların hesabını sormaya çalışanlara karşı Halil hoca demek yerine önce federasyon.Sonra özeleştiri!

CemGSCem' Alıntı:
Arkadaşlar,çok kötü hata yapıyoruz.Takımın her öğesi birbirini suçluyor.Taraftar,hoca,klüp,oyuncu herkes suçluyu arıyor.Açıkçası fenerbahçeli gibi birbirimizi yiyoruz.
Halil Hoca,bu kadro ile 3.lük elde edebilecekken hiçbir katkı sağlamayarak takımı mahvediyor.Taraftarlar olarak elimizden Halil Hoca'nın kötü yönetimine dair kanıtlar olsa da eleştirilerimizde dozu kaçırmış durumdayız.Sürekli protesto derdindeyiz,her olayı olur olmaz protesto ediyoruz.Maç sonunda takım yenildiğinde 10 dk durmadan alkışlasak oyuncuları,hocayı utandırırız.Direkt protesto Gs taraftarına yakışmaz.Aksi takdirde maç sonunda ordan burdan yönetim istifa diyen bjk;her yenilgide Daum istifa diyen FB taraftarına benzeriz.
Uyanın arkadaşlar!Federasyon oylarının hesabını soruyor.Okan Koç'u bize değil,Ankara'ya verdiler.Lisansı büyük klübe değil,küçük klübe çıkardılar.Diyarbakır'ı özellikle düşürmeye çalışıyorlar.Oyların hesabını sormaya çalışanlara karşı Halil hoca demek yerine önce federasyon.Sonra özeleştiri!

Sevgili kardeşim direkt protesto GALATASARAY taraftarına yakışmaz diyorsun ama GALATASARAY'lılığa asıl yakışmayan olumsuz giden ve olumluya dönmesi için hiç bir olasılığın olmadığı koşullarda ortalığı yeteneksiz bazı kişilere bırakmaktır. Ayrıca federasyon ile uğraşıyoruz bahanesiyle HÜ'yü olumlu görmek ve3 desteklemek bilmem ne kadar doğru olur. HÜ alkışlarla utanacak bir yapıda olsaydı geçen sene küme düşmekten kurtulan takımın antrönörüyken bu sezon da devam etmez istifayı basardı ama bu özelliği kendisinde göremiyoruz.

Anladığım kadarıyla skor olarak rezil olmakla kalmayıp "sözde" şube başkanımızın magandalıklarıyla da rezil olmuşuz.Cidden pes artık!
Fatih Solak için birkaç kelam etmek istiyorum.Kardeşim sen bize Galatasaraylı olduğunu kanıtlamak istiyorsan bunu mücadelenle,oyununla göster.Maçın en kritik anında artistlik yaparak bunu bize kanıtlayamazsın.
Maçtan önce seyirci Halil Üner'e yumruk şov yaptırmış.Maçtakiler hangi akla hizmet ederek bunu yapmış anlamadım.Basketbolu ufaktan bile olsa takip ettikleri inancında değilim.Ayrıca şubenin iyiliğini istediklerini de zannetmiyorum.Eğer Halil Üner'i bu kadar seviyorlarsa Ünerspor adında bir kulüp kurup onun maçlarına gidebilirler.
Cümle aleme birkez daha rezil olduk.Tebrikler!!! :claps :claps

onuryavuz' Alıntı:
Benim anlamadığım burada herkes istifasını istiyor ama Ahmet Cömert´te Halil Üner tribünlere çağırılıyor ve destek veriliyor. Kendimi Üner´in yerine koyuyorum da salonlarda hala bana destek veriliyorsa sanal ortamda gösterilen tepkileri gözardı ederim. Gerçek taraftar salona gelip takımı destekleyendir, salona gelen bana destek verdiğine göre ortada istifa edecek bir durum yok der geçerim.

Salonda olan birisi lütfen bu durumu açığa kavuştursun. Halil Üner´e bunca başarısızlığa rağmen destek vermenin mantığı nedir?

Hala anlamadın mı Onur :?

Fatih bence o topa gayri-ihtiyarı şuursuzca vurdu
Ama hakemin kararı kesinlike doğruydu
Hadi yanlıs ama tribünden laf edersin bağırır çağırırsın yönetici olsanda
Ama bu adam nasıl sahaya iner?
Sahaya inip hakemi iter?
Hemde Şubede bu kadar önemli bi görevi varken..
Bide röportajda Galatasaray haklarını kimseye yedirmem dedi
Bu subeyi sizden fazla kimse sömürmedi

Cimbombomum sizinle rezil oluyor
İstifa et Halil Üner istifa et
İstifa et Müge Berkalp istifa et
İstifa et Tuğrul demir istifa et

Olayın mantığı ne biliyomusunuz amigo abilerimizin bunu istiyor olması bu kadar sadece.onların yaptığı tezahüratlara herkes katılmak zorunda göya.Ben katılmıyorum bu sebepten dolayı.Beşiktaş maçında Beşiktaşlılıkla suçlandım buna rağmen tepkim açık.Gerçekleri gören ona göre tezahürat yapan bi taraftar olmak herkesin en doğal hakkı.

Şimdi bir tek şeyi açıklığa kavuşturalım.
Tuğrul Demir Fatih Solak a verilen teknik faul sonrası değil hemen üstüne oradaki Burak ı olay yerinden çekmeye giden Halil Ünere verdiği teknik faulden sonra sahaya girmiştir.
Fatih in pozisyonunu görmediğim için yorum yok ama Halil Ünere verilen ağırdı bana göre.

Birşey değişirmiydi hayır.

Dixon topicine yazdığım gibi bari şu lanet olası Cafe Crown u alın ismimizden.Artık başka bir şey istemiyorum.

Mart ayındada seçimde ben bu basketi gündeme getirmek için herşeyi yapıcam.

Maç başlamadan önce bize hayatı dar eden halil üner'e holey çektiriliyo (HATA 1). maçın ilk beş dakikası inanılmaz kötü savunma ve hücum, glenn whisby'nin üçüncü faulü ve 2-12'lik bir skor (HATA 2). sonra işler düzelir gibi oldu. canımız, herşeyimiz malik dixon ipleri eline aldı ve farkı erittik. önce ilk periyodu ardından ilk yarıyı yenik kapattık ama fark yoktu (DOĞRU 1. ancak doğru halil üner'in değil tamamıyla malik dixon'undur çünkü ilk yarıda 19 sayı attı ve bizi çok rahatlattı). ikinci yarının ilk beş dakikasında fark hala çok az ancak sonra ne olduysa fatih solak'ın yaptığı smaç sonrası canı sıkıldı ve "hadi birazda futbol oynayayım bari" diyip topa ayakla vurmasıyla ortalık karıştı (HATA 3). ardından bizim mükemmel yönetimimizin mükemmel yöneticisi tuğrul demir hakemi tartakladı (HATA 4). daha sonrada mikrofonlara sanki haklıymış gibi bazı sözler söyledi (HATA 5). neyse, ortalık yatıştı ve maç tekrar başladı ama az olan fark savunmada erwin dudley'i durduramayınca arttı (HATA 6). biz farkı azaltalım derken tutku açık devreye girdi ve üstüste üç sayılık basketleriyle farkı iyice artırdı ve maçı telekom çok rahat kazandı (HATA 7).

Malik Dixon'un gideceği haberlerine gelince; bana göre maçın spikerinin ve yorumcusunun verdiği haberler doğrudur çünkü malik dixon gibi müthiş bir yetenek böyle birgünü dahi sorunsuz geçmeyen bir takımda ne yapsın?tabiki gitmek istiycektir ama yinede ikinci ligden bir takıma gitmesi iyi olmaz. ayrıca malik'in gitmesi yönetimimizin çok büyük bir hatası olur ve bu hata yukarıda saydığım 8 hatadan daha büyük bir hatadır...

Sahaya inip, hakeme küfür edip ,boğazına sarılarak hak aranmaz.Bunun adı magandalıktır. Ayagına top geldi diye hem oyuncuya hem antrenöre teknik faul çalmak basketbol teroristliğidir.
(Bu arada bugün benim doğum günümdü çok güzel bir hediye verdi bana basketbol takımımız -23 say fark- sağolsunlar yinede) :claps

Sevgili Vento bu takımın başında halil üner olduğu sürece takımımızdan doğum günü hediyesi beklemen yanlış olur. takımımız senin doğum gününü kutlayamadı bari ben kutlayayım.

Doğum günün kutlu olsun... :) :) :)

Yazık, gerçekten yazık. Bu takım, böyle yönetilmemeli. Böyle basit olmamalı her şey. Maçı izleyemedim maalesef. Sonucunu ve olayları haberlerde gördüm. Haberlere çıktı bu takım, rezaletliğiyle. (Takım değil, yöneticisi (!)) Takımın hakkını savunmak isteyenlere, "Bugüne kadar neredeydin?" diye sorarlar. Takım savunmak bu değildir. Kaç yıldır kim savunabildi bu takımı? Her şey boş. Her şeye yazık. Türk basketbol efsanesi bu duruma gelebiliyorsa, artık bir şey demiyorum!

Vento arkadaşım; sen de Fenere sevin artık, ne diyeyim. :?