Galatasaray: 68 - Rivas Ecopolis: 75

Tuğce Canıtez'i ve türk vatandaşlığına geçmek için başvuru yapan Quanitra Hollingsworth'u karşıyaka'ya kaptırmayarak başlayabiliriz...

Bunlar gelecek sene için konuşulmalı. Ben şimdi eleştirdiğimiz oyuncuların yerinde kimler olabilirdi onu soruyorum. Cevabı ben vereyim Birsel olurdu, Nevriye olurdu. Esmeral dahil başka hiç bir yerli oyuncunun elimizde olanlar kadar katkı verebileceğini düşünmüyorum ki elimizde ki oyuncular kalite olarak üst düzey oyuncular bence. Nedense sürekli geriye gidiyorlar orası ayrı bir tartışma konusu

Bunlar gelecek sene için konuşulmalı. Ben şimdi eleştirdiğimiz oyuncuların yerinde kimler olabilirdi onu soruyorum. Cevabı ben vereyim Birsel olurdu, Nevriye olurdu. Esmeral dahil başka hiç bir yerli oyuncunun elimizde olanlar kadar katkı verebileceğini düşünmüyorum ki elimizde ki oyuncular kalite olarak üst düzey oyuncular bence. Nedense sürekli geriye gidiyorlar orası ayrı bir tartışma konusu

Ben soruyu yanlış anladım, ışıl ve bahar potaya bakmaya bile korkerken söyleyecek çok bi şey yok işin kötüsü alttan gelecek potansiyeli olan oyuncuda yok dediğim gibi alınacak bi kaç oyuncu var onlarıda kaptırmamak lazım bide bu matic,sulcite gibi 2. sınıf avrupalıların yerine gruda,stepanova gibi oyuncuları almanın vakti gelmedimi? zira sadece ver topu diana'ya gerisine karışma mantığı yok yani öle bi basketbol yok yapılan yanlışlar çok ama bizim sözümüzü takanda yok yine bildiklerini yapacaklar :)

Elbette hoca sıkıntımız var bu bir gerçek ama suç sadece hocada değil, Hangi birinden başlasak ki...İşin taktik kısmını geçtim;
1-)Sene başında 2 tane Amerikalı uzun alıyorsun.
2-) EL de oynadığımız neredeyse her maçta ribaund sıkıntısı var.Ama nedense Prince olayı yüzünden oyuncu değiştirme haklarımız bitti.Dünyanın en iyi 5 umarası bizde ama sadece ligde oynayabiliyor.E. Prince kötü oyuncu değil tamam ama Rus takımlarına karşı oynayamıyor ve sen bunu Ekaterinburg maçının oynanacağı gün öğreniyorsun.Böyle bir bilgiyi nasıl olurda öğrenmez bir klüp.
3-)Bırak bizde oynamayı , ligimizde hiç bir takımda oynayacak kapasitede olmayan Matiç gibi bir uzun alıyorsun.
4-)Sariye , Melisa Can hakkında bir şey bile demiyorum.
5-)Oyun kurucu sıkıntısı var ama ilaç diye aldığımız kişi 37 lik Ticha.

Ha bir de bunlara rağmen bu takım şampiyon olur, olur ama taraftarımızda malesef çok nankör! erkek takımına verilen destek bu kızlara verilmiyor.Sen CSK maçındaki ambiansı bu kızlara hiç yaşattın mı? Yaşatmadın. Ölüyü diriltir o atmosfer... Bu kızlar da o ambiyansı yaşamalı, öyle değerlendirilmeli.

.

Finale mi çıkması lazım? Barça , siena, oly , Csk maçları final maçı mıydı ? Salon tıklım tıklımdı.Bir kere düşüncen yanlış.Finale çıkarsa doldururuz olur mu ?

Sonuna kadar hak veriyorum sana bu konuda hemfikir olduğumuzu bil, ama biz bayan baskette salonumuzu sadece final maçlarında doldurabiliyoruz. Örnek eurocup finali, o ambiyansıda hiçbir zaman unutmam...

dün rivaslı bir oyuncuyla maç sonu kısa bir konuşma yaptılar, o an ki sinirimden tam dinleyemedim, sadece bir cümle duydum, sinir kat sayım daha da arttı, "biz bu 8 takım arasında en düşük bütçeye sahip takımız, buraya eğlenmeye geldik"!!! adamlar eğlenmeye gelmişler ve biz bu takıma yenildik, sanırım rakibi küçümsediler, biz bunları rahat yeneriz dediler, ee rakip de eğlenmeye gelmiş, kendilerini kasmadan, rahat oynadılar, sonuç ortada

Şimdi foruma bir arkadaşın tavsiyesi ile katılan uzun yıllar basketbol tribünlerinde olan birisi olaraktan dünkü maçın üzerine pek bir şey söyleyemiyorum..Ceyhun Yıldızoğlu'nun keyfi kuru.Aldığı para ücret belli..Hani ali veli sen veya benim ıslıklamamız istifa dememiz adamı pek kasmıyordur bile..Olan bize oluyor kesinlikle.Ben onca senedir Galatasaray basketbol takımını takip eden birisi olaraktan yapılacak en iyi tepkinin tribüne gitmemek olmak ve takımı yanlız bırakmak en mantıklısı olduğunu düşünüyorum..Bırakın 5-10 kişiye karşı oynasınlar..Galatasaray sevgisini en iyi şekilde taşıyan bizleriz.Oyuncular bu yolda geçici.Klübe hizmet edenin,ruhu ile son topa kadar oynayanın her zaman yağmur,kar demeden yanında oluruz. Örnek:Oktay Mahmudi ve aslanları! Fatih Terim ve ekibi.. Oysaki geçen seneki Hagi'li futbol takımının hali, bu Ceyhun Yıldızoğlunun ve takımının hali gibi toplulukların yanında olmamak en iyi ceza olsa gerek.. Şimdi Ceyhun Yıldızoğlu sakın çıkıpta seyircimiz nerde demesin! Adama gülerler,fıkra konusu olur.Dünkü molada olduğu gibi.

Şimdi foruma bir arkadaşın tavsiyesi ile katılan uzun yıllar basketbol tribünlerinde olan birisi olaraktan dünkü maçın üzerine pek bir şey söyleyemiyorum..Ceyhun Yıldızoğlu'nun keyfi kuru.Aldığı para ücret belli..Hani ali veli sen veya benim ıslıklamamız istifa dememiz adamı pek kasmıyordur bile..Olan bize oluyor kesinlikle.Ben onca senedir Galatasaray basketbol takımını takip eden birisi olaraktan yapılacak en iyi tepkinin tribüne gitmemek olmak ve takımı yanlız bırakmak en mantıklısı olduğunu düşünüyorum..Bırakın 5-10 kişiye karşı oynasınlar..Galatasaray sevgisini en iyi şekilde taşıyan bizleriz.Oyuncular bu yolda geçici.Klübe hizmet edenin,ruhu ile son topa kadar oynayanın her zaman yağmur,kar demeden yanında oluruz. Örnek:Oktay Mahmudi ve aslanları! Fatih Terim ve ekibi.. Oysaki geçen seneki Hagi'li futbol takımının hali, bu Ceyhun Yıldızoğlunun ve takımının hali gibi toplulukların yanında olmamak en iyi ceza olsa gerek.. Şimdi Ceyhun Yıldızoğlu sakın çıkıpta seyircimiz nerde demesin! Adama gülerler,fıkra konusu olur.Dünkü molada olduğu gibi.

F8'in başında bu tepkinin yersiz olduğunu düşünüyorum. Zaten normalde kaç kişiye oynuyorlar ki? Açıkça söylüyorlar artık "Erkek takımının gördüğü ilgiyi kıskanıyoruz. Maçlarda taraftara ihtiyaç duyuyoruz" diye. Haydi tamam, erkek takımı, başlarında güven veren biri olduğu için daha çok umut veriyor ama bu kızların da eli armut toplamıyor şimdi. Dün bir kısım taraftarın sinema izler gibi hiçbir tezahurata katılmaması ve sonrasında maçın bitmesini beklemeden salonu "bizi rezil ettiniz" diye mırıldanarak terk etmesi beni aldığımız yenilgiden daha çok üzdü. Bir emek var, öyle ya da böyle gelinen bir nokta var. En azından şu an, Ceyhun Hoca değil ama oyuncular böyle bir protestoyu hak etmiyorlar.

maçın 2. yarısını ancak seyredebildim herkezin dilegetirdiği üzere tina ve diana dışında potaya bakan yok prince ile birlikde hücumda 2,5 kişiyle oynuyoruz alba nın yokluğu çok kötü oldu

Son 3 dakika 8 sayı gerideyiz sanırım ve Matic' in kurtarıcı olarak oyuna girdiğini görünce salonu terk ettim sinirden. Olacak iş değil!

Taraftar olayına takılanlar olmuş hala.

Erkek takımımız geçen sene başında şu anki organizasyonların ilk adımladımlarını atıyordu. Eurocup ve lig maçlarımızda 4000 - 5000 taraftarımız anca oluyordu. Taraftarları erkek basketbol maçlarına taşıyan en büyük detay takımın göstermiş olduğu mücadeleydi. Farkındaysanız geçen sene play-off döneminden itibaren en az 7000 - 8000 kişiye oynamıştık maçlarımızı.

Kadın basketbol takımımız taraftar istiyor iyi hoş da, bu taraftar neyi izleyecek sahada ? Mücadele ? Yok öyle bir şey takımda. Basketbol ? Dee - Tina - Prince dışındakiler zorla çıkıyor sanki sahaya. Hırs - istek ? Ben mi körüm yoksa kimse mi göremiyor bunları ?

Tamam iyi eyvallah taraftar istiyorlar da, hadi gelin maç izleyin diye olmaz bu. Ben geçen senenin başından beridir erkek basketbol takımımızdaki teknik ekip / oyuncuların demeçlerini takip ederim bir kere "maça gelin izleyin" diyen olduğunu hatırlamıyorum. Sadece Oktay hoca geçen sene normal sezonun ilk FBÜ maçından önce "tribünde küfür olmasın" demişti, bir de "seyirci olunca oynamak daha keyifli" dediğini hatırlıyorum. Hiç bu kadar yalvar yakar "taraftar gelsin" dediği olmadı, olmaz da.

Kadın takımımızın ilk önce aynaya bakması gerekiyor, emin olsunlar erkek basketbol takımında görmeye alışkın olduklarımızı sahaya yansıtırlarsa taraftarın t'sini anmalarına gerek kalmaz. Ama bu oyun, bu karakterle kimse kusura bakmasın; ben hayır diyorum.

F8'in başında bu tepkinin yersiz olduğunu düşünüyorum. Zaten normalde kaç kişiye oynuyorlar ki? Açıkça söylüyorlar artık "Erkek takımının gördüğü ilgiyi kıskanıyoruz. Maçlarda taraftara ihtiyaç duyuyoruz" diye. Haydi tamam, erkek takımı, başlarında güven veren biri olduğu için daha çok umut veriyor ama bu kızların da eli armut toplamıyor şimdi. Dün bir kısım taraftarın sinema izler gibi hiçbir tezahurata katılmaması ve sonrasında maçın bitmesini beklemeden salonu "bizi rezil ettiniz" diye mırıldanarak terk etmesi beni aldığımız yenilgiden daha çok üzdü. Bir emek var, öyle ya da böyle gelinen bir nokta var. En azından şu an, Ceyhun Hoca değil ama oyuncular böyle bir protestoyu hak etmiyorlar.

Ceyhun hoca kadar,kendini geliştirmeyen,veya geliştirmek istemeyen başta Türk oyuncular olmak üzere,oyuncular asıl en büyük protestoyu hak edenler..Hani Ceyhun hocada 1-2 marifet görsem emin olun hocayı eleştirmeyeceğim..Eski futbol takımı antrenörümüz Skibbe'den bile daha kötü yani antrenörlük bilgisi..Yeminle forumdan adam koy en kötü bu kadar olur bu yıldız dolu kadro ile.. Türk oyuncular ise artık başının çaresine baksınlar.Yasemen kaç senedir şu takımda? Sorarım.Ya Yasemen hani kız kardeşim falan olsa emin olun evde kavga ederiz bu ne halin ya derim..Galatasaray benchte tırnak yeme,aman Taurasi ablamız nasıl olsa var bizde bundan faydalanırızın yeri değil..Herkes Şaziyeyi eleştriyor ama ben bu takımın coachu olsa Şaziye dışında bütün Türk oyuncuları seneye bu halleri devam ettiği sürece yollarım takımdan...

bırakın iyi oldu, az önce dediğim gibi finale çıksaydık bile bir halt yapamayacaktık, şampiyonluk kaldı artık elimizde, onu da veririz fenere, oh mis, yönetim seneye de devam ederse ceyhunla taraftar falan beklemesinle maçlara

Yazık gerçekten yazık bu takımın yerlileri sezon başından beri yoklar ve en ufak bir önlem alınmadı illa birşeyler kaybetmekmi lazım acı gerçekleri görmek için. Bahar final ayağında 2 faul atışını atamıyorsa bu takımda neden var ışıl 2 yıldır yokları oynuyor .

Ne yazalım ne yazılır bilemiyorum biz eğer finale kalamazssak bile onlara çelme takmalıydık.