Galatasaray: 71 - A.Girona: 69

uzun yıllar sonra sarı-kırmızı formayı bir avrupa maçında görmek çok güzel. ama ilk maçımızın böyle güçlü bir takımla olması da şanssızlık.üstelik de hala tam hazır olduğumuz söylenemez. bu açıdan galibiyet için çok bir beklentim yok malesef ama herşey bir yana tv den keyifle ve heyecanla izleyeceğim takımımın bu çok beklediğimiz avrupa sınavını.bu arada içerden aldığım haberlere göre takımın havası çok iyiymiş ve galibiyete inanıyorlarmış.

maca calıstıgım ıcın gelemıyecem 18:30 da ısten cıkıyorum ama canlı yayın yapılcak mı sıteden acaba??

fb macını salıya aldırmıs 20:15 sanırım buyuzden kanal 24 iki macıda naklen vermek icin bizim macı 18:00 e aldırmıs olsa gerek boyle konularda okadar pasif yoneticilerimiz varki o saatte merkezi olmayan bi salonda seyirci olması olasılıgıda yok malesef...

Resmi sitemiz basketbol'a o kadar kayıtsızki bırakın avrupa sınavının reklamını yapmayı kız takımımızın kadrosunu bile kaydetmemişler. Transfer bitti ama hala kadro işlenmemiş: :atki

Resmi sitemiz basketbol'a o kadar kayıtsızki bırakın avrupa sınavının reklamını yapmayı kız takımımızın kadrosunu bile kaydetmemişler. Transfer bitti ama hala kadro işlenmemiş: :atki

Re: Galatasaray-A.Girona | 6 Kasım Salı 18.00 Ayhan Şahenk

Geçtiğimiz yılın EuroCup şampiyonu Girona karşısında oynayacağımız maç bizim için çok önemli. Zira, böylesine güçlü ve tecrübeli bir rakip karşısında alacağımız galibiyet, hem takımın özgüveninin pekişmesine, hem de ULEB Cup ve TBL'deki iddiamızı ortaya koyacak.

Kadrolara baktığımızda Girona'nın bariz bir üstünlüğü görünmemesine karşın, takım içi organizasyon bazında bizden ileride oldukları aşikâr. Marc Gasol gibi çok önemli bir pivota sahipler ve onu kullanmayı çok iyi biliyorlar. Tecrübeli guard Arriel McDonald, yakınen tanıdığımız Predrag Drobnjag, Jackson Vroman, Branko Cvetkovic, San Emeterio ve Victor Sada diğer önemli oyuncuları. Girona, çok kontrollü, sert ve maçın 35-40 dakikasına da aynı konsantrasyonla kendini veren bir takım. Boy-kilo olarak oldukça iri sayılabilecek oyunculara sahipler. Bunun getirdiği avantajları kullanmak için genellikle sete-set oynuyorlar. Düşük tempoda çok etkili oldukları ve topu paylaşarak boş adam üzerinden hücum etmeyi sıkça uygulayabildikleri için zayıf savunmalar karşısında pek zorlanmıyorlar. Bilhassa Pick'n Roll ve diğer ikili oyunlarda sayıya kolayca ulaşabiliyorlar. Savunmada oldukça agresifler, uzun ve kalın olmanın avantajını sert müdafaa ile birleştiriyorlar.

Girona'yı mağlup edebilmemiz için herşeyden evvel tempoyu bizim ayarlıyor olmamız gerekiyor. Burada Dee Brown ve Cüneyt'e çok büyük iş düşecek. Bilhassa Dee Brown'un McDonald'a karşı üstünlük kurması lazım. Bu onun için de önemli bir sınav olacak. Şayet yüksek tempoda, fazla top kaybı yapmadan çabuk oynayabilirsek ve boş atışlarda etkili olabilirsek Girona'nın zayıf yönünü kullanabiliriz. Bunun yanı sıra pota altında daha cesur olmalı ve her seken topta hücum ribaunlarını kovalamalıyız. Savunmada ise sert ve pas kanallarını kapamaya yönelik bir dirençle ritim bulmalarını engellemek gerekli. Özellikle Marc Gasol'a topsuz iken çok iyi savunma yapmak ve ona mümkün olduğunca top aldırmamak gerekiyor. Zira topu aldığında güçlü fiziği ve saha görüşüyle alçak postta oyunu kurma yetisine sahip; kendisi atış kullanmasa bile diğer oyunculara pozisyon hazırlayabiliyor. Bu maçta Fatih'in muhakakak daha etkili kullanılması lazım. En azından 5-10 dakika sahada kalmalı ve Marc Gasol'a top aldırmamak için tüm enerjisini bu amaçla kullanmalı. Aksi halde sadece Hüseyin'le Gasol'u durdurmamız çok zor. O, topu aldıktan sonra ikili sıkıştıma yapılsa bile boş adamı bulmak zorlanmaz ve birçok boş şut pozisyonu hazırlayabilir.

Hüseyin, Cüneyt, Gaines, Owens ve Fatih Avrupa müsabakalarında tecrübeli oyuncularımız. Dee Brown ve her ne kadar yeni gelmiş olsada Robert Hite ise NBA havası solumuş çok önemli kozlarımız. Onların ortaya koyacakları karakter tüm takımı etkileyecektir.

Ayhan Şahenk'te alacağımız Girona galibiyeti büyük maçlarda kazanmanın ne demek olduğunu yaşamamız için çok çok önemli...

Ksk macında da aklıma takıldı. Erdem'i niye bu kadar az kullandık? Cok ihtiyamız vardı. Girona macında kilit oyunculardan olabilir. Dacka'da oynadıgı gibi potaya yakın 4 gibi kullanabilirsek cok isimize yarayabilir. fener-dacka play-off serisinde dackanın pota altındaki gucuydu tek basına hem alan kapatmıs hem fenerin uzunlarını ve kısaların yaptıgı penetreleri engellemeyi basarmıstı. Fatih birlikte gironayı puskurtebilecek biri. Erdem dıs oyuncu gibi kullanmaktansa zaman zaman 4 e cekerek oynayabiliriz.

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Ksk macında da aklıma takıldı. Erdem'i niye bu kadar az kullandık? Cok ihtiyamız vardı. Girona macında kilit oyunculardan olabilir. Dacka'da oynadıgı gibi potaya yakın 4 gibi kullanabilirsek cok isimize yarayabilir. fener-dacka play-off serisinde dackanın pota altındaki gucuydu tek basına hem alan kapatmıs hem fenerin uzunlarını ve kısaların yaptıgı penetreleri engellemeyi basarmıstı. Fatih birlikte gironayı puskurtebilecek biri. Erdem dıs oyuncu gibi kullanmaktansa zaman zaman 4 e cekerek oynayabiliriz.

erdemi kullanirsa 4 te ribaunt konusunda cok zorluk cekeriz huseyin sicrayarak ribaunt alan bir oyuncu degil genelde box out ederek yada iyi pozisyon alarak ribaunt aliyor gaines ve owens onu tamamliyolar erdemle 4 te ancak fatihle olur oda formunu yakalamaya calisiyor erdem oynarsa bence 3 te kelepce olarak oynar

yalova dan geliyoruz.

her zaman olduğu gibi.

arma peşinde koşan bir kaç adam :)

Bu maçta kendimizi biraz daha iyi göreceğiz. Karşımızda doturmuş bir takım var. Geçen sene EuroCup'ı kazandılar. Ahmed Salih abinin dediği gibi Girona Marc'ı kullanmayı çok iyi beceriyor. Onu Fatih ile savunmalıyız. Fatih maçın kilit adamı olabilir. Tabiki Dee'de tempoyu ayarlamakla yükümlü. Gaines'ten ben bu maçta iyi bir performans bekliyorum...

ben hite in bu macin en skorer oyuncusu olucagina inaniyorum onun en buyuk ozelligi yilmadan sut atmasi belkide nets ten kesilmesinin sebebi bu top cok istiyor daha once soyledigim gibi dee brown mcdonald i her hucumda bakkala gonderir huseyinin savunma olarak yararlanmamiz mumkun degil hucumda atis bile atamaz cabuk yoruluyor bence sasirtmali ve gaines gecen seneki macina baktim badalona macinda 9 sayi 6 rib 1 ast 4 tk binda tutmus gasolu bence yine gaines tutmali elleri cok hareketli dondugu gibi topuna mudahale edebiliyor benim bu mac icin favori takimim d.brown c.erden r.hite c.owens c.gaines kisa ama alan savunmasinda inanilmaz basarili olur bu takim tek problem alan savunmasina drobnijak in dis atisalari olur oda rotasyonda 20 dk ustune cikamiyor zaten yasi geregi ben murat tufan fatih ve cemal den bu mac gs katki alicagini dusunmuyorum eger alirsa zaten maci aliriz