Galatasaray: 72 - Csu Asesoft: 64

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Sinan Soysal' Alıntı:
[CemaL konusuna geLirsek CemaL NaLga'ya Senin Kadar iyimser bakan bi Arkadas daha gormedim , Bana cemaL naLganın somut Bi kac artısını soLermisin, Savunma Deme Sakın.. ok ??? baska artısı oLsun mümkünse ???
Hadi bakalım bende Cemal'e iyimser bakıyorum.Cemal'in yeteneklerine sonuna kadar da güveniyorum.Cemal kalıbıyla iki pota altında kısaları yeterince rahatlatan, fizik mücadeleden kaçmayan,gençliğinden ve gelişimini tam olarak tamamlayamamasından kaynaklanmasından dolayı istikrarlı olmasada zaman zaman takım için çok iyi hücum katkısında bulunan bir oyuncu.Cemal'in tek eksiği şutunu kıvama sokamaması Hüseyin Beşok şutunu kardeşi Faruk sayesinde geliştirmişti Cemal'inde Hüseyin'den maksimum seviyede yararlanması ve orta mesafesini gelitirmesi lazım onun dışında zaten ribaundlarda inanılmaz yetenekli ve hareketli.
Sinan Soysal, sen kusra bakmada basket görüşün ben dahil standart basket bilgisine sahip hemen her kişiye ters geliyordur.

Dünkü galibiyete gelince öncelikle takımı kutlamak gerekir çünkürakip içerdeki adamıyla Gains'i bile korkutmuş durumdaydı son maçlarda şut ritmi iyi olmayan bir takımın içerdeki en önemli adamının maça çekingen başlaması beni endişelendirişti fakat bunu takım oyunuyla geçtik.Bu takıma Tufan ve Hüseyin dönünce heleki Tufan'la beraber yeni transfer yapmış kadar bir dinamizim gelecektir takıma

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Sinan Soysal":1nntyzea][quote="Mustafa Toksöz":1nntyzea]Takip ettim biraz önceki yazıları gercekten Gökçe'ye hak vermemek elde değil.Cemal konusundan başlamak istiyorum önce.Bir oyuncu iki smaç basmayla yada kaçırmayla iyi yada kötü basketbolcu olarak nitelendirlimez sadece yaptığı bir hata olarak nitelendirelebilir.Cemalin yeteneklerini tartışmak zaten başlı başına bi hata bence.Cemal dünkü mücadelede elinden geldiğince iyi oynadı diye düşünüyorum.Her gün idmana cıkıyor top bile tutamıyor demişşsiniz.Sizce aynı şey mi maçla idmana cıkmak?Uzun oyuncu yada kısa oyuncu için söylüyorum bir oyuncu kendisini oynayarak geliştirir(oğuz,semih gibi) Cemal kendisine verilen süreleeri iyi değerlendiriyor ama bu sene hedeflerimiz daha arttığı için süresinin azalması normal diye düşünüyorum.
Fatih Solak gercekten iyi olmasını cok isterdim ama olmuyor işte ne kadar şans verilirse verilsinn olmuyor hücüm özellikleri cok kısıtlı sadece savunmaylada olmuyor.
Bilmiyorum sadece ben mi böyle düşünüyorum ama Owens cok sırıtıyor.Pota altına Owens'a inen bir topun geri döndüğünü görmedim hiç.daha sağlam sert fizikli bir 4 numara daha cok işimize yarar bence.( herne kadar kritik sayılar atsada)
Owens Neden Smac kacırmıyor 8)
Ben CemaL'in Hic bi macta OLumLu bi yönünü goremedim Ki.. Savuncak Bi yanı oLsun...
Bu macta olagan Bi maglubiyet aLsaydık , idam Sehbasına İlk GonderiLen isim CemaL oLcaktı.. Peşinden Cenk[/quote:1nntyzea]

insanlar yaşadıkıları şeylerden ders almalı.almıyorsa veya alamıyorsa bazen gülünç duruma düşmez herzaman bu konumda olur.bana göre sinan ders alabilir ama almıyor.herşeyi olumsuz çünkü hep önyargılısın arkadaşım.

cemal nalga bu takımın gelecekteki 5 numarası sen onun duruşuna bakıp top tutuşuna not verirsen yine böyle gülünç duruma düşersin.dün cemalin alan savunmasında ortayı nasıl kapattığını görmedin anlıyorum,görmek de zaten belli bir basketbol bilgisi istiyebilir oda olmıyabilir.peki ya cenkin tam rakip bize yetişmişken yaptığı 2 bloğuda mı görmedin tamam onuda geçtim görmiyebilirsin,adam 5 ribaund 3 asist 2 top çalma yapmış ee bunudamı görmedin be kardeşim.sennin için bu basketbol sadece delikten geçen topmudur?delikten içeri atarsın süpersin geçiremezsen eyvah yandın bumudur bu olay bumudur basketbol anlayışı?ben cevap verim evet sizin için budur.bu arma nasıl akatlardan senin için bir şerefli galibiyet çıkardıysa bu armayı taşıyan o 2 gençte elbette ileride iyi oyunlar çıkaracaktır.

biz burdan altyapı diye bağrıyoruz ama bizdeki genç oyuncu yetiştirme olayına hocadan önce taraftar karşı çıkıyor bu anlayışlada kimse bağırmasın şampiyonluk diye.alt yapısı olmayan hiç bir takım bu ligde yukarı çıkamaz.[/quote:1nntyzea]

Arda abi önyargıları kırmak atomu parçalamaktan zormuş derler..Bence cevabı gelecekte Cemal verecek böle insanlara..Bırak konuşsunlar meydan boş ya oynatsınlar atlarını.

batıyor...
gsbasket.org da ilkkez böyle birşey okuyorum.harbiden ilkkez.benim sorduğum hiç bir soruya cevap vermedin ilk önce bunların cevabını ver sonra yazim sana.
ayrıca batıyor kelimesine çok farklı yerlerden cevaplıyabilirdim.ayrıca ilk posttan sana senin bana yaklaştığın gibi yaklaşabilrdim ama buranın gsbasket.org olduğunun farkındayım.
bence ya olgun biri gibi özür dile yada benda sana BEŞİKTAŞ GALİBİYETİNİN en çok sana battığını söyleyim.

Arda Öztürk' Alıntı:
batıyor...
gsbasket.org da ilkkez böyle birşey okuyorum.harbiden ilkkez.benim sorduğum hiç bir soruya cevap vermedin ilk önce bunların cevabını ver sonra yazim sana.
ayrıca batıyor kelimesine çok farklı yerlerden cevaplıyabilirdim.ayrıca ilk posttan sana senin bana yaklaştığın gibi yaklaşabilrdim ama buranın gsbasket.org olduğunun farkındayım.
bence ya olgun biri gibi özür dile yada benda sana BEŞİKTAŞ GALİBİYETİNİN en çok sana battığını söyleyim.
CemaL NaLga konusununda Verecek Bi Cevabın Yoktu ve konuyu güzeL bi sekiLde saptırdın :)
Besiktas macına GeLince Adıma topic BiLe Actınız En ufak Bi yorum yapmadım, cunku hatamın Farkındaydım ve oLay orda kapandı ..
oke Simdi CvpLayabiLirsin Sorumu 8)

şaka yapıyorsun sanırım ne yazdın cemal ile ilgili?benim dediklerimin aynısını yazdın şimdi gelip konuyu saptırdın diyorsun.uzatmıyorum kardeş sen bu zihniyetle devam et.sana ne desem devam ediyorsun.ne desek fayda etmiyecek.sen haklısın sen en büyüksün sen bu oyunu herkesten iyi biliyorsun.

CemaL takım icin yararLı oLdugu tezi ortaya cıktı sonunda :D :D
cemaLin TakımLa sozLesmesini 5 yıL uzatmasını isteyenLer CemaL yazıp 1905'e gondersinLer
CemaL neymiş'de Haberimiz yok :p
Dip not; IsrarLa Savunması Haric , savunma Dısında ne Veriyo takıma Diyorum 2-3 paragraf Savunmasını anLatıyosun.. oda güseL 8)

saat olmuş 22:00 hala cevap vermeye çalışıyorsun.

bak sabahtan beri bana saçmalıyorsun dedin,cemale kazma dedin başkalarını beni korumakla suçladın yeter.

bu kadar söze rağmen hala nasıl burada yazabildiğini anlamak imkansıza yakın bir iş.

sen oldukça bu forumdaki son yazım bu böyle biline.

beşiktaş maçından önce bir forum büyüğümüz sana beşiktaşı yenersek birdaha foruma girme dedi sende tamam ama yenemeyiz dedin.biz akatlarda beşiktaşı eze eze yendik sen geldin buraya hala yazdın.kimse git demedi.bu dakikada demiyorlarsa burdan gitmesi gereken kişi benim.çok açık ve net kişilik sorunların var umarım en kısa sürede düzelirsin ve galatasaraya yarıyan bir adam olursun

kalın sağlıcakla ....

Arda Öztürk' Alıntı:
saat olmuş 22:00 hala cevap vermeye çalışıyorsun.

bak sabahtan beri bana saçmalıyorsun dedin,cemale kazma dedin başkalarını beni korumakla suçladın yeter.

bu kadar söze rağmen hala nasıl burada yazabildiğini anlamak imkansıza yakın bir iş.

sen oldukça bu forumdaki son yazım bu böyle biline.

beşiktaş maçından önce bir forum büyüğümüz sana beşiktaşı yenersek birdaha foruma girme dedi sende tamam ama yenemeyiz dedin.biz akatlarda beşiktaşı eze eze yendik sen geldin buraya hala yazdın.kimse git demedi.bu dakikada demiyorlarsa burdan gitmesi gereken kişi benim.çok açık ve net kişilik sorunların var umarım en kısa sürede düzelirsin ve galatasaraya yarıyan bir adam olursun

kalın sağlıcakla ....
Lobini Kullanarak Beni Forumdan uzakLastırma poLitikana Son ver Artık !!
Blof yapma Arda 8)

Sinan Soysal' Alıntı:
CemaL takım icin yararLı oLdugu tezi ortaya cıktı sonunda :D :D
cemaLin TakımLa sozLesmesini 5 yıL uzatmasını isteyenLer CemaL yazıp 1905'e gondersinLer
CemaL neymiş'de Haberimiz yok :p
Dip not; IsrarLa Savunması Haric , savunma Dısında ne Veriyo takıma Diyorum 2-3 paragraf Savunmasını anLatıyosun.. oda güseL 8)
ya sen akıllanmıyacan herhalde ya o dünyayının en kötü basketbolcusuda olsa sonucta gs nin oyunucusu kimsen onla dalga gecmeye hakkı yok beyfendi.

Beyler bencede Cemal'e haksızlık etmeyin.Adam hakikaten çok iyi mücadele ediyor.Ve Fatih'i sollayıp ilk beşe çıkıyor.Yani Fatih'den daha iyi bir hücumcu.Ve Cemal'in geçen sene yaptığı katkılarıda unutmayalım.Geçen sene Fatih'in yerine o çıkıyordu.Ama geçen sene çok iyi kadromuz yoktu bundan bu kadar çok süre alıyor olabilir.Ama şimdi hedefler büyüdü ve Cemal şu anki haliyle takımda küçük kaldı.Ama Cemal çoğununda katılacağı gibi işlenmeyi bekleyen bir altın madeni.O bence bir Oğuz Savaş kadar hatta ondan daha iyi olabilir.

Bir uzunda en onemli sey denge.O boydaki insanlar dengesiz olmaya musait. Cemal boyuna göre cok dengeli,eli duzgün.Secimleri dogru yapması için zaman lazım. Alt yapı antranoru olsam sabrederdim. Bu seviyede daha hazır oyuncu lazım.Savunma ozelliği için süre alabilir ama amerikan futbol degil ki basketbol hucum takımı cıksın savunma takımı girsin.Oyunun her iki tarafını da oynayan oyuncular lazım eger hedef sampiyonluksa.

Ne cemaLmis yahu.. Ne gaLatasarayLıLıgımız kaLdı ne bisey.. Ben kotu bi BasketboL izleyicisiyim , kötü bi Galatasaraylıyım ..CemaL ise iyi bir oyuncu
Daha düne Kadar CemaLi yerden yere vuranLar, Simdi CemaLin iyi oLdugunu savunuyoLar.. Ben neyi tartışıyorum :?

Sinan Soysal' Alıntı:
Ne cemaLmis yahu.. Ne gaLatasarayLıLıgımız kaLdı ne bisey.. Ben kotu bi BasketboL izleyicisiyim , kötü bi Galatasaraylıyım ..CemaL ise iyi bir oyuncu
Daha düne Kadar CemaLi yerden yere vuranLar, Simdi CemaLin iyi oLdugunu savunuyoLar.. Ben neyi tartışıyorum :?
Arkadasım o kötü bir oyuncu olsa bile böyle eleştirmen yanlış sonucta gs nin oyuncusudur o.

yahu hadi tartısıyosunuz ama bari şu Türkçeyi düzgün kullanın da okunmaya deger olsun yazdıklarınız. gözüm yoruldu ve bi cümle okumadım yazdıklarını.

daha iki gün önce konu açıldı Türkçeyle ilgili bi kere mi girip bakmadınız yahu?

Pınar Anidjar' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":2hukcwhe]bence yönetimin en önemli eksiği basketbol formalarını pazarlayamamak.eminimki tarftar heleki bu sene basket formalarına çok büyük ilgi göstericektir nebiliyim bi 17 numaralı dee brown 7 numaralı tufan 12 numaralı hüseyin gaines hite owens falan basılsa bu forumdan kaç kişi gidip almaz acaba

Bence de çok haklısın.Dünkü maçta hadi Dee diye bağırıyorlardı önümde yöneticiler.Sadece bağırmakla olmuyor.Yok bir dahaki maçtada yanımda otururlarsa, kendim şahsen gidip konuşacağım bu konuları... :)[/quote:2hukcwhe]
Biz 100 kere söyledik , sizinle birlikte 101 olur :)

Çok gereksiz yerlere gidiyor tartışma.Öyle yada böyle Cemal şu an oyuncumuz.Hataları çok, düzeltecek olanda kendisi.Çalışırsa herşey olur bu açık.Bir maçta attığı turnikeyi gördükten sonra ben daha çok inanıyorum.Biraz yapıcı eleştiriler yapın.
Burdan da son uyarı olsun bir daha Galatasaray forması giyen bir oyuncuya saygı dışı bir eleştiri yapılırsa uyarı olmadan forumdan uzaklaşır.
Ve Sinan Soysal büyük harf kurallarına uymazsan senide ceza tahtasına göndermek zorunda kalıcam.
Arkadaşlar tartışmanında adabını unutmayalım son olarak.