Galatasaray: 72 - Csu Asesoft: 64

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":3tjb5g63]şimdi ciddi yazsam onlar iyi mi oynayacak... hayır..cemal basketbolümü öğrenecek ..hayır..

bence basketten once elınde top tutmayı ogrensın her mac elinden 1 oyuncu top kacırmaz kımse kusura bakmasın[/quote:3tjb5g63]

bir lise hocamın güzel bir sözü vardı..herkes mühendis,doktor olmak zorunda değil..yerine göre berbere,tornacıya da ihtiyacımız var..cemal de basketçi olmak zorunda değildi..hadi hata yaptı oldu,galatasaraya ne geliyon be adam..ben şahsen bu adamı istemiyorum-eline top hiç yakışmayan bir oyuncu-keşke okusaymış

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":1ecmv8ie][quote="Metin Ertürk":1ecmv8ie]şimdi ciddi yazsam onlar iyi mi oynayacak... hayır..cemal basketbolümü öğrenecek ..hayır..

bence basketten once elınde top tutmayı ogrensın her mac elinden 1 oyuncu top kacırmaz kımse kusura bakmasın[/quote:1ecmv8ie]

bir lise hocamın güzel bir sözü vardı..herkes mühendis,doktor olmak zorunda değil..yerine göre berbere,tornacıya da ihtiyacımız var..cemal de basketçi olmak zorunda değildi..hadi hata yaptı oldu,galatasaraya ne geliyon be adam..ben şahsen bu adamı istemiyorum-eline top hiç yakışmayan bir oyuncu-keşke okusaymış[/quote:1ecmv8ie]

yaw basketcı dıyosun bu adamlar hergun idamn yapıyolar yanı topu elınde tutamıyosun ayıptır bos smac kacırıyosun valla ayıptır bu olay yasa felan bakmaz kımse kendını kandırmasın bir adam vardır topu elınde tutar pas verır bunları gorursun dıgerlerınıde gelistırır dersınde adam topu tutamıyo kaybedınce yazmıyorum kazanınca yazıyorum herkesın dıkatıne!!!!

geçen banvit maçında owens a -başını kaldır!- jesti muhteşemdi murat hocanın,bugün yine bu adama sevgim arttı..anlatayım..murat hoca maç sonunda taraftarlara gidip sırayla el sıkışıyordu..teker teker..dalgınlıktan bir çocuğun elini sıkmayı unuttu..sonra o çocuğu unuttuğunu gördü ve o çocuğun yanına gitti ve elini sıktı..işte bu dedim,harikaydı hocam.. taraftar bu takımı ve murat hocayı yalnız bırakmamalı,tribünleri doldurmalı..

Yahu son birkac yazıyı da okudum da pes doğrusu pes.Nedir bu birilerini asma aşkınız? Anlamıyorum vallahi yaşça büyüksünüz benden ama biraz ağır konuşacağım kusura bakmayın.

Her maçtan sonra Cemal de Cemal.Yeter yahu.Smaç kaçırır Cemal evine dön derler,yanlış pas verir Cemal keşke okusaydn derler iyi oynar (bugün) gene eleştri gene eleştri.Herkes başımıza menajer kesildi,otorite kesildi.Bu daha çocuk be cocuk.Benden 2 yaş büyük en fazla.20 yaşında daha.DAha da önemlisi bir uzun.Nedir yahu kastınız kimseyi eleştiremiyorsunuz gencecik cocuğa basketbol biilginiz ile eleştri yapıyorsunuz?Hayır basket bilgisi çercevesinde yapsanı gam yemeyeceğim smaç kaçırdı diye görseniz döveceksiniz.Owens turnike kaçırır yada Dee en kritik yerde srbest atışları atamaz ama birşey yok onlara canınız ciğeriniz onlar.Böyle cahil aklıyla eleştri yapmayın komik oluyorsunuz.

Nba'e gelen ilk uzunlar bile ne kadar gelecek vaad etse ilk yıllarında çok orlanıyorlar geç olgunlaşıyorlar.ama kimse onları asma gereği duymuyor.Sabretmesini biliyorlar biraz.Biz ise gelecek 1 yıl gececek benchten gelip az süre alacak sonra da karşımıza bir Dwight Howard,Pau Gasol çıkacak sanıyorsunuz bekliyorsunuz.Çok beklersiniz.

Şurada görüyorum Fatih'e tek eleştri yapmıyorsunuz sadece kötüydü yetersizdi diyorsunuz.Neden? Çünkü sevgiliniz Fatih süper Cimbomlu taraftar ile kardeş.Bu mudur yani? 27 yaşına gelmiş hala iki top tutamamış bloktan başka birşey bilmeyen ve Avrupa'nın en pahalı bench oyuncusu olup bu durumda susma nezaketini gösteriyorsunuz.

Ne diyim yazık o kutsal formayı giyen birine bu kadar ağır,hor görücü açıklamalar yapmak.....

Gökce Başaran' Alıntı:
Yahu son birkac yazıyı da okudum da pes doğrusu pes.Nedir bu birilerini asma aşkınız? Anlamıyorum vallahi yaşça büyüksünüz benden ama biraz ağır konuşacağım kusura bakmayın.

Her maçtan sonra Cemal de Cemal.Yeter yahu.Smaç kaçırır Cemal evine dön derler,yanlış pas verir Cemal keşke okusaydn derler iyi oynar (bugün) gene eleştri gene eleştri.Herkes başımıza menajer kesildi,otorite kesildi.Bu daha çocuk be cocuk.Benden 2 yaş büyük en fazla.20 yaşında daha.DAha da önemlisi bir uzun.Nedir yahu kastınız kimseyi eleştiremiyorsunuz gencecik cocuğa basketbol biilginiz ile eleştri yapıyorsunuz?Hayır basket bilgisi çercevesinde yapsanı gam yemeyeceğim smaç kaçırdı diye görseniz döveceksiniz.Owens turnike kaçırır yada Dee en kritik yerde srbest atışları atamaz ama birşey yok onlara canınız ciğeriniz onlar.Böyle cahil aklıyla eleştri yapmayın komik oluyorsunuz.

Nba'e gelen ilk uzunlar bile ne kadar gelecek vaad etse ilk yıllarında çok orlanıyorlar geç olgunlaşıyorlar.ama kimse onları asma gereği duymuyor.Sabretmesini biliyorlar biraz.Biz ise gelecek 1 yıl gececek benchten gelip az süre alacak sonra da karşımıza bir Dwight Howard,Pau Gasol çıkacak sanıyorsunuz bekliyorsunuz.Çok beklersiniz.

Şurada görüyorum Fatih'e tek eleştri yapmıyorsunuz sadece kötüydü yetersizdi diyorsunuz.Neden? Çünkü sevgiliniz Fatih süper Cimbomlu taraftar ile kardeş.Bu mudur yani? 27 yaşına gelmiş hala iki top tutamamış bloktan başka birşey bilmeyen ve Avrupa'nın en pahalı bench oyuncusu olup bu durumda susma nezaketini gösteriyorsunuz.

Ne diyim yazık o kutsal formayı giyen birine bu kadar ağır,hor görücü açıklamalar yapmak.....

cemal 3 yıldır piyasada,kusura bakma da 3 yılda insan biraz gelişme göstersin..ne yani onu kazanmak için 10 yıl mı bekleyelim..basketbolu hayatlarının parçası gören bireyler az çok bu işte biraz kurtlaşır bazı şeyleri görürler(sezerler)..cemal konusundaki eleştiriler biraz da bu sezginin ürünü,umutsuzluğun dışa vurumu..sana rubio örneğini vereyim..adam 17 yaşında neler yapıyor..adam olacak çocuk herşeyiyle belli eder..cemal bu vasıfları taşımıyor maalesef

Cemal eğer üstüne düşülürse iyi oyuncu olacaktır; doğuştan gelen bazı yetenekleri var onu üzerine düşünmeye değer kılan ; ha daha çok ham ; doğrudur, biraz da şanssızlığı - ha onun için genç yaşta iyi para alıyor olması şanstır muhtemelen kendi gözünden- competent bir takıma erken yaşta gelmiş olması ; o yüzden de az süre almak zorunda; ve de çıktığında maksimum vermek zorunda ki bir uzun için çok zor bu. Alpella falan gibi bir takımd aoynasaydı ; mesela Ömer gidince Cemal oraya gitseydi ( Aleplla fenerbahçe takmı vs muhabbetine girmeyin ; örnek verdim) şu ara 10-12 sayı 7-8 ribaundla oynuyordu muhtemelen. Tahminim 3-4 yıl vakti var; kişiliğini bilmiyorum; eğer çalışmayı seven ; algısı yüksek bir oyuncusuysa ; 3-4 yıl içinde çok iyi bir uzuna dönüşür eksiklerini kapatıp ; eğer değilse , bazı fiziksel özellikleri olan başarısız oyuncular sınıfında yerini alır; birinci ligin vasat takımlarında bir ömür geçirip,genç oyunculara Galatasaray anılarını anlatır...

İyi bir uzun olmak ; herşeyden önce niyet işidir.

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":ve6w9pu6]Yahu son birkac yazıyı da okudum da pes doğrusu pes.Nedir bu birilerini asma aşkınız? Anlamıyorum vallahi yaşça büyüksünüz benden ama biraz ağır konuşacağım kusura bakmayın.

cemal 3 yıldır piyasada,kusura bakma da 3 yılda insan biraz gelişme göstersin..ne yani onu kazanmak için 10 yıl mı bekleyelim..basketbolu hayatlarının parçası gören bireyler az çok bu işte biraz kurtlaşır bazı şeyleri görürler(sezerler)..cemal konusundaki eleştiriler biraz da bu sezginin ürünü,umutsuzluğun dışa vurumu..sana rubio örneğini vereyim..adam 17 yaşında neler yapıyor..adam olacak çocuk herşeyiyle belli eder..cemal bu vasıfları taşımıyor maalesef[/quote:ve6w9pu6]
Ünsal abi güzel bir şekilde özetlemiş aslında ha Rubio mu örnek verdin.

1-Böyle olan bana Avrupa da 10 isim söyle sana hak verim...
2-Rubio kısa bir oyuncu hani hep derler ya uzunun olgunlaşması süre alır.Kısanın işi bellidir yetenekleri dogrultusunda pas verir,şut atar top çalar.Rubio da bunların hepsi var o yaşta bu kadar üst düzey başka biri var mı yok... He ayrıca orası İspanya burası Türkiye bunu da karıştırmayalım...

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":hbxlrwpf][quote="Gökce Başaran":hbxlrwpf]Yahu son birkac yazıyı da okudum da pes doğrusu pes.Nedir bu birilerini asma aşkınız? Anlamıyorum vallahi yaşça büyüksünüz benden ama biraz ağır konuşacağım kusura bakmayın.

cemal 3 yıldır piyasada,kusura bakma da 3 yılda insan biraz gelişme göstersin..ne yani onu kazanmak için 10 yıl mı bekleyelim..basketbolu hayatlarının parçası gören bireyler az çok bu işte biraz kurtlaşır bazı şeyleri görürler(sezerler)..cemal konusundaki eleştiriler biraz da bu sezginin ürünü,umutsuzluğun dışa vurumu..sana rubio örneğini vereyim..adam 17 yaşında neler yapıyor..adam olacak çocuk herşeyiyle belli eder..cemal bu vasıfları taşımıyor maalesef[/quote:hbxlrwpf]
Ünsal abi güzel bir şekilde özetlemiş aslında ha Rubio mu örnek verdin.

1-Böyle olan bana Avrupa da 10 isim söyle sana hak verim...
2-Rubio kısa bir oyuncu hani hep derler ya uzunun olgunlaşması süre alır.Kısanın işi bellidir yetenekleri dogrultusunda pas verir,şut atar top çalar.Rubio da bunların hepsi var o yaşta bu kadar üst düzey başka biri var mı yok... He ayrıca orası İspanya burası Türkiye bunu da karıştırmayalım...[/quote:hbxlrwpf]

1.rubio sadece örnekti..benim anlatmak istediğim parıltı..yıldız oyuncu gençliğinde kötü de oynasa mutlaka o parıltıyı verir..ve mutlaka gelişim gösterir..3 yılda ciddi aşama kaydeder..eğer bir adam 3 yılda backgrounduna pek birşey koyamamışsa,17 yaşında yaptığı acemilikleri hala yapıyorsa, bu konuda az çok fikir elde edebiliriz..çok az şans da aldı denilemez..o cevher yok bence.
2.bizim formamız değerlidir..başarılara ve bu nedenle de kaliteli oyunculara aç bu forma..

Fatih Hısım' Alıntı:
eger gecen hafta Charleroi yenseydik, yenilme lüksümüz olurdu Hemofarma. ama su anki durum itiariyla 100% kazanmaliyiz. cok zor olacak.

Cüneyt ve Dee'yi kutluyorum. maci alan ikiliydiler bana göre. Cüneyt yine tek adam gibi sut sokabilen oyuncu olarak sahneye cikti. sutör diye gecinen "genc yetenegimiz" yine potayi dövdü. Tufan ve Hite dönünce artik en iyi yaptigi isi yapar: benchte havlu dagitmak. ayni Efes'de oldugu gibi. bu cocuktan bu saaten sonra cacik olmaz. üclük atan oyuncun üzerine culanan oyuncu görmemistim uzun zamandir. saolsun Cenk sayesinde onu da gördüm.

Kusura bakma ama hiçbir Galataraylı sporcuya bu şeliklde hitap edilemez.Ayrıca bilmem farkındamısın ama maçın en kritik üçlüğünü de atan cenkdi.

alla alla ne oluyor bu genç oyunculara sallama sevdası başka işinizmi yok kardeşim?
bir tanesi geliyor cenkten cacık olmaz.cenke dün sadece 6da1 ile attığı için bunu söylüyor.ama o kör zihniyet cenkin yaptığı 5 ribaund 3 asist 1 tç ve 2 blokluk performansı görmezden gelerek konuşuyor.cenkten cacık olmaz diyenlerde cacık malzemesi bile olamaz.
her takım kendi oyuncusunu sahipleniyor bizimkiler maç bitsede sallasak.

cemal konusuna hiç girmiyorum,türkiyede elini sallasan bir uzun oyuncu var ya cemali beğenmiyorlar...

Ünsal, Cemal konusunu çok güzel değerlendirmiş. Fazla söze gerek bırakmamış.
Ünsal Y.' Alıntı:
İyi bir uzun olmak ; herşeyden önce niyet işidir.
sonra emek işidir ve en soununda sabır ve zaman işidir. bkz. Tamer Oyguç.

Forumda son dönemde oyunculara yönelik (sadece bizim takımdaki değil başka takımlarda oynayan oyunculara yönelik) "onlardan bir halt olmaz" bağlamında eleşiriler var. Eleştiri tabiki olacak ve olmalı da ama bence bir oyunucyla ilgili "bir halt olmaz" diyebilmek için sağlam argümanlar koymak gerekir. 2 yıldır, 3 yıldır piyasada ama gelişme kaydetmedi argümanı çok kabul edilebilir değil. Herşeyi oyuncunun sahadaki skoru ile değerlendirmemek lazım. Örneğin cemal, ortayı kapatma konusunda ve vücunudu kullanma konusunda bence yol katetti. Gelen pasları tutma konusunda yine yol katetti. Kendine güveni geldiği zaman takımda çok önemli işler yapacaktır.

Cenk bizim takım için bence veli nimettir. keza biz de cenk için veli nimetiz. burada kendisini ispatlamak zorunda. 6-1 atması önemli değil. o atışlardan bir tanesi haricindekilerin hepsi benim nazarımda doğru seçimlerdi. Zaman için de o atışları daha iyi değerlendirecektir. en önemlisi doğru pozisyonu yakaladığında kendisine güveniyor ve atmaktan çekinmiyor. Daha önemlisi savunmada gerçekten çok değerli bir görev yerine getiriyor. hem uzunların fizik dezavantajını pota altında kapatıyor. 3 haftadır ribauntlarda onun sayesinde rakipleri geçebiliyoruz. Ayrıca dee haricinde potaya yüklenen tek kısa. Uzun kolları ile savunmada çok değerli işler yapıyor. hatta rakip uzuna blok yapıyor. 6-4 atamadı diye de asmamak lazım. hele hele cacık olmaz hiç dememek lazım.

Maçtaki mücadele yine üst düzeydeydi. Daha doğrusu maç aynen zayıf bir takımla güçlü bir takımın rekabeti şeklinde geçti. Zayıf takımın maksimumunu koymaya çalıştı. güçlü takım ise maçın son iki dakikasında iyi oynayarak maçı lehine çevirmesini bildi. Sahadaki tüm oyunucların oyunun böyle biteceğinin az çok farkındalardı. bu çok değerli bir galibiyet çünkü hemofarm maçında "yenilsek bile gruptan çıkacağız" güveni ile oynama şansını yakaladık. Dolayısıyla daha az stresli olacağız. Tabi asıl olan grupta ilk ikiye girmek. bunun için de hemofarm'ı yenmemiz gerek.

Önemli oyuncularımızın eksikliğinde çok değerli galibiyetler almayı başardık. bu çok önemli ancak bu süreçte ben daha farklı bir oyun bekliyordum. Hüseyin'İn takıma inanılmaz bir katkısı var ama biraz ağır kalıyordu. o yüzden Hüseyin sahadayken daha düşük bir tempoda oynanması set hücumlarına daha fazla kalınması beklenebilirdi. Şimdi Hüseyin yokken ise daha tempolu bir oyun, daha baskılı bir savunma ile fast break'e daha çok başvuran bir ekip olarak oynamak anlamlı gelebilirdi. sanırım hite'in yokluğunun da bunda etkisi var, çok tempolu ve hızlı oynamıyoruz. Ama elimizde çok tempolu oynayabilecek bir beş var. bu anlamda sanki Hüseyin'İn yokluğuna çok alışamadık. Takımımızın kimyası hızlı hücum ve tempolu basketbola çok yatkın ama henüz arzu ettiğim tempoyu yakalamış değiliz.

Hanzevast içeride 2 galibiyet alarak gayet başarılı oldu bana göre.Buradaki maçta Hemofarm'ı yenecek bir takım gibi durmuyorlardı.Hemofarm'dan önce içeride Charleroi'yı yenmişlerdi.
Yiğiter Uluğ'dan "bundaki sonraki turlarda aradaki sayı farkı belirleyici olacak" şeklinde bir cümle duyar gibi oldum.Eğer öyleyse kupa sürprize aşırı derecede açık.O sistemin işimize geleceğini düşünmüyorum ayrıca.

Bir yazıda okumuştum;
Türkiyede insanların eleştirmeye ayırdıkları zamanın 1/4 ini üretimin herhangibir dalına ayırsa türkiyenin fakir nüfusun %60ı iş sahibi olur.

Neyin mücadelesi neyin eleştirisi bu.

Takım üst turda Takım lider Takım tüm Galatasaray camiasının dikkatini çekmiş ve destek çığ gibi büyüyor. Hatırlarsınız yıllardır takımımız bu denli başarılı değildi ancak bu forumdaki bazi arkadaşlarla hep buradaydık. Şuan yazı yazanların çoğu başarıdan sonra dahil oldukları enerjinin içerisine lütfen dinamit sokmasın.
Destek olun maçlara gelin forma alın heryerde Basktbol takımımızdan bahsedin imkanlar oluşunca sizlerin gördüğünü görüpte ellerinde imkan olmamasından bişiy yapamayanlar gereğini yapar.

Arkadaşlar,

Ben İletişim fakültesi mezunu bir Halkla İlişkiler Uzmanı olarak şunu söylemek istiyorum. İlk olarak GS Klubü pazarlamaya hiç önem vermiyor.Para kazanmak sadece biletlerden olmaz.NBA deki takımların deli gibi kendi ürünlerini sattığını biliyorsunuz.Neden? Çünkü bu işi yapan profesyonel insanlar var.Klubu de basını da taraftarı da yönlendiren kişiler. Sadece bağırıp çağırmakla küfür etmekle adam dövmekle şampiyon olunmaz.Bunları yapıyoruz demiyorum, farklı şeylerin yapılması gerek onu vurgulamak istiyorum. Lobicilik diye bir kavram vardır.Kurumun çıkarları doğrultusunda, resmi heyetleri yönlendirmek.Biz ne yapıyorsunuz dersiniz? Hiç birşey...Bunu taraftar değil profesyonel kişilerin yapması gerek, onu da belirtmek isterim.

Eleştiriler konusunda.İlk olarak takımın yanında olmalıyız.Yapıcı eleştirilerin oyunuclara daha fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Oyuncular kendilerini klube ait hissederlerse ve taraftarın desteğini sonuna kadar alırlarsa, çok daha güzel şeylere imza atabilirler.Ama bunların olması için sadece forumlarda yazmak yetmiyor.Gerekirse klubteki yetkililerle irtibata geçmek gerek.

Bu konuda sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Pınar Anidjar' Alıntı:
Arkadaşlar,

Ben İletişim fakültesi mezunu bir Halkla İlişkiler Uzmanı olarak şunu söylemek istiyorum. İlk olarak GS Klubü pazarlamaya hiç önem vermiyor.Para kazanmak sadece biletlerden olmaz.NBA deki takımların deli gibi kendi ürünlerini sattığını biliyorsunuz.Neden? Çünkü bu işi yapan profesyonel insanlar var.Klubu de basını da taraftarı da yönlendiren kişiler. Sadece bağırıp çağırmakla küfür etmekle adam dövmekle şampiyon olunmaz.Bunları yapıyoruz demiyorum, farklı şeylerin yapılması gerek onu vurgulamak istiyorum. Lobicilik diye bir kavram vardır.Kurumun çıkarları doğrultusunda, resmi heyetleri yönlendirmek.Biz ne yapıyorsunuz dersiniz? Hiç birşey...Bunu taraftar değil profesyonel kişilerin yapması gerek, onu da belirtmek isterim.

Eleştiriler konusunda.İlk olarak takımın yanında olmalıyız.Yapıcı eleştirilerin oyunuclara daha fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Oyuncular kendilerini klube ait hissederlerse ve taraftarın desteğini sonuna kadar alırlarsa, çok daha güzel şeylere imza atabilirler.Ama bunların olması için sadece forumlarda yazmak yetmiyor.Gerekirse klubteki yetkililerle irtibata geçmek gerek.

Bu konuda sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Biz taraftarlar olarak elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. basketbol şube sorumlumuza her konuyu ilettik , profesyonel kişiler kararları veremediği için hala bekliyoruz. Bu ülkede spor ve yöneticilik malesef böyle :(

bence yönetimin en önemli eksiği basketbol formalarını pazarlayamamak.eminimki tarftar heleki bu sene basket formalarına çok büyük ilgi göstericektir nebiliyim bi 17 numaralı dee brown 7 numaralı tufan 12 numaralı hüseyin gaines hite owens falan basılsa bu forumdan kaç kişi gidip almaz acaba

Aykun Alan' Alıntı:
bence yönetimin en önemli eksiği basketbol formalarını pazarlayamamak.eminimki tarftar heleki bu sene basket formalarına çok büyük ilgi göstericektir nebiliyim bi 17 numaralı dee brown 7 numaralı tufan 12 numaralı hüseyin gaines hite owens falan basılsa bu forumdan kaç kişi gidip almaz acaba

Bence de çok haklısın.Dünkü maçta hadi Dee diye bağırıyorlardı önümde yöneticiler.Sadece bağırmakla olmuyor.Yok bir dahaki maçtada yanımda otururlarsa, kendim şahsen gidip konuşacağım bu konuları... :)

ahmet arif abimizin basketbolcularımız için yapılan eleştirlere karsı yazmış olduğu yazıya katılmakla beraber naçizane 1-2 şey eklemek istedim;
oyuncuları eleştirirken şu iki kıstası iyi ayırmak gerekir diye düşünüyorum
1-oyuncunun kapasitesi:eek:yuncunun verebileceği maksimum verim
2-yeteneklerini sahaya nekadar yansıttığı ya da yansıtabildiği
biz bu ayrımı iyi yapamıyoruz diye düşünüyorum,oyuncularımıza hep kapasitesiz yeteneksiz bundan bişey olmaz diye yaklaşıyoruz,bence su an kadroda olupta kapasite olarak sıfır olan basketbolcu değilde mühendis olması ya da vs vs olması gereken bir adam yok...
gecen sene fatihin bu takıma verdikleri ortada,2,5 blok 6,5 ribanut sayı olarak hatırlamıyorum, cok da önemli değil,fatihin rolü belli zaten, bunun adı savunma, atarsada cabası, zaten atsa bizde ne işi var bu boy posla bu kuvvetle NBA de oynardı,bu sene kac dakka süre aldı fatih?? bu konuda murat hocanında suclu oldugunu düşünüyorum şu an kendine olan güveni dibe vurmuş durumda efes macını izlerken gözüm ona takıldı ısınma sırasında başı önde ve sessizce bişeyler yapıyor gibiydi o an anladım ki fatih bu macta da süre almayacak ve keza öyle oldu,ermal fiizk olarak bizi dagıtırken fatih sadece 3.periodta 20-30 saniye oyunda kaldı...
aslında bu yazıyı kişiler üzerine yazmayacaktım ama bence cok fazla haksızlığa ugratıyoruz bu cocukları,insallah yeteneklerini sahaya maksimum olarak yansıtırlar ve de bu fırsat onlara verilir,playofflarda bu oyunculara cok ihtiyacımız olacak...
not:futbolda servet konusunda nekadar yanıldıgımı şimdi görüyorum,umarım bu oyuncularda aynı servet gibi kendini ispat ederler

Olayın taraftar kısmında olduğumuza göre hareketimizde bu yönlerde olmalı.Haftasonu İstanbul'un dibindeki Banvıt maçına gidilmiyorsa buradan hatrı sayılır şekilde o maçla alakalı sayfalarca konuşmakta inandırıcılığını yitiriyor.Asli görevini yerine getirmeden/mmaşının hakkını vermeden , patronundan zam istemek gibi bir şey bu.Tribünde takımına klubüne gerçekten sahip çıkan bir kitle olmuş olsa , yeri geldiğnde tepkisini ortaya koyup yeri geldiğinde delicesine bağrına basan..Oturdukları koltukta rahat olamazlar bu kadar.Şu anda tribündeki insana karşı sahip oldukları bakış açısını değiştirecek hareketlenmeyi yapabilsek herşeyin daha farklı olacağına inanıyorum.Oradaki yönetici şunu bilecek ki , bu kubün sahibi taraftardır ve kendısıde bu taraftarın memurudur.Orada kalmak istiyorsa , taraftarın desteğini almak istiyorsa taraftardan daha çok düşünecek Galatasaray için daha iyi neler yapabileceğini..Yoksa orada oturamayacağını bilecek..
3 maç gelip 10 maç salonda olmazsak , sesimizi çıkartmazsak Galatasaray için yanlış gördüğümüz uygulamalara , hareketlere , bu klubün sahibinin taraftar olduğunu haykırmazsak onlara karşı , geçen sene olduğu gibi oyuncumuza hakaret etme hakkınıda göreceklerdir kendilerinde - sahada mucadele eden ınsanları umursamayıp locada mecmuada okuyacaklardır.Yada parasını verip aldıgım koltuguma otutmayacaktır beni.

Maç kazanmışız konuştuğumuz şeylere bak , ne hale düşürdün bizi yönetim..

kusura bakmayin ama ben Cenk Akyol bizim oyuncumuz olarak görmüyorum ve göremem de. süre almak icin "profesyonelce" düsünüp bizi secmis, sezon sonunda da gitmeyi kesin kafasina koymus bir oyuncuyu sevmemi beklemeyin lütfen. hele sahada bir ton sacmalik yaparken. bu cocuk 17 yasindayken milli takima secilmis. daha hala bir gram ilerleme kaydedemedi. adam gibi skor üretigi bir mac bile hatirlamiyorum. bir kere bu yasta bu kadar agir olmasina inanamiyorum. fast break'e cikarken arkasindan kosan pivot yakaliyor Cenk'i. hatirlayanlar var mi bilmiyorum. Efes-Le Mans macinda bir pozisyon vardi. 2,18'lik Loren Woods blok yapiyor, top sürerek bütün sahayi geciyor, 3 e 1 fast break pozisyonuna geliyor ve Kerem Gönlüme "no look" pasi vererek basket foul yaptiriyor. Cenk 'ten bir kere olsun böyle bir sey görmedim. yetenek yetenek diye diye 10 yil gecer biz hala iki sut ark arkaya sokacak diye bekleriz. vay türk basketbolunun haline.