Galatasaray : 75 - Fenerbahce : 59

evet rakibimiz ülker oldu.ben maç başında ülkerin daha ii olacağını savunuyordum ancak efes maçının özellikle ilk 25 dksını çok ii oynadılar.ama takımımıza güveniyorum ülkeri geçersek çok ii noktalara gelebiliriz.

Rakibin Ülker olması gerçekten çok kötü olmuş. Efes çıksaydı ne güzel seride eşit başlıycaktık ama hayırlısı olsun.

Bu arada dünkü maçta Halil Hoca gerçekten müthişti ama bence tek hatası Fatih'i kenarda çok fazla tuttu. Aklı başına anca 55-54 olunca geldi bence Fatih faul problemine girmediği ve yorulmadığı takdirde kenarda oturtulmalı.

Çünkü Umut ve Hüseyin'den en az 2-3 gömlek üstün bir oyuncu...

ülkeri de eleyebiliriz ama efes olsaydi daha iiiiii olurdu çünkü 0 0 baslayacakti 2 skorer yabanci takviyesiyle(eger yapilirsa) çok iiiiiiii
yerlere gelebiliriz

Mükemmel bir destek vardı;bence seyirci orada çıkmayı hak edecek hiçbir şey yapmadı.Fenere karşı herkes çok doluydu ama sahaya pek fazla birşey atılmadı.

Çıkarıldık,onu da anladım ama çıkışta çevik kuvvetin sanki büyük bir suç işlemişiz gibi saldırmasını anlamadım.Silivrikapı'dan önceki durakta dururken polisin gayet sert müdahalesi ile herkes şok oldu.Ben tarlaya atlamak zorunda kaldım;ama copların kalkmasını görmek çok kızdırdı.Koştuk koştuk baya heyecanlandık.

Önemli olan play-off ta başarı değil;FB'nin bizi her branşta egale etmemesiydi.Burak ve Malik'in emeğine sağlık.Vip bizim yerimize çok iyi iş yaptı.Varolsun Galatasaraylılık!

bence biz ulker'i yenecek gucdeyiz sadece malik ve burak gununde olsun yeter ulker'mis-efes'mis bunlar daha dunku cocuklar beyler aldırmayın insallah yenecegiz ulker'i :atki :atki :atki :atki :claps

Bize bu mutlulugu yasattıgı için tum oyuncuları tebrik ediyorum.maçtan oncede yazmıstım en terbiyesiz kuluble oynucagız diye gorduk bunu.Bay(an) remzi dilli maçtan önce sakladıkları taşları cıkardı masaya verdi hakemler zaten tribunlerin boşalmasını istiyordu istekleri gercek oldu..Ama fatih Göksen i gönülden kutluyorum futbol sorumlusu olmasına ragmen herkes ten cok calıstı o seyircilerin kalmasını sagladı.semih ve diger salaklar tribunu gaza getirdi bence az bile oldu . futbolcuların orda olması da cok gurur vericiydi işte galatasaray ruhu budur.ama bir baba hindiyi indirip inidirip bindirdik ya karınca boyutundaki kanaryaya artık takıma inanalım bu sahibenin altında bu macı kazandıysak herseyi yaparız ülkeri de eleriz tribunler boş kalmasınnnnnnnnn.futbola da destek olalım hadi beyler[/i]

aslan cimbom

arkadaşlarrrrr febe maçında yeni yapılan çocuklar inanın tezahuratının sözleri nasıl bilenler lütfen yazsın

teknik olarak fazla bişey söylemeye gerek yok..oyuncular çok motive ve inanmışlar bu maça ve 40 dk boyunca mücadele ederek 2,5 sene sonra bi fb galibiyti aldılar! Fatih gün geçtikçe daha ii oynuyor eminimki oynadıkça daha ii olacak..whisby nin gelişi hakkatende çok gereksizdi yani,Fatih ede zararı oldu..Burak gene çok kritik bi 3lükle maçı bitirdi bence 57-54 ken..ribantlardada çok katkı yaptı..gelelim Şemso yaaa;bütün ii niyetyle mücadele ediyo ama kapasite itibariyle büyük takım oyuncusu değil ve son dönemdede müthiş formsuz,yerine Valentin oynamalı artık.. ve tabi Serhat,savunması gerçkten çok ii,her girdiğinde oluml katkı yapıyo..Desean la birlikte oynadığı zaman savnma direncimiz çok artar..Malik i sölemeye gerek yok zaten,Halil hocanın 3 yıldır takıma yaptğı en büyük hizmettir Malik transferi..teşekkür koç..ayrıca mrsiç i çook aradılar onuda söölemeden geçemiycem..olaylara gelirsek,bence o taş olmasaydı salon boşalmazdı ama ilk maçta yaptıkları pislikleri düşününce söz konusu bizim taraftar olduğunda yetkililerin çok tahammülsüz davrandığıda bi gerçek..Adnan Polat ı basket şubesiylede ilgilenmeye ve şu milletteki Azize korkusuna müdahale edip olaya el koymaya davet ediyorum..son olarak salona gelen taraftarada helal olsun,çıkana kadar yaptıkları tezahürat fb yi pıstırmaya yetti :D

bertan' Alıntı:
onuryavuz' Alıntı:
JPMONTOYA' Alıntı:
ARKADAŞLAR BEN MAÇA GİTTİM ORTAM SÜPERDİ SEYİRCİMİZ MANYAK DESTEK VERİO HERKEZ KOL KOLA İNANKI TV GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİL OLAYLAR. BEN PROTOKOLUN YAKIN YERİNDE SEYREDİODUM O FBEŞLİ İDARE SORUMLUSU AK SAÇLI ZÜPPE KÜFÜR ETTİ MASA HAKEMİNE SONRA BİZİM PROTOKOLDAN CEVAP GELDİ DAHA SONRA OGAZLA KORKARAK VE TEK AMAÇLARI GS SEYİRCİSİNİ SALONDAN ÇIKARMAK OLAN FEBEŞLİ BASKETÇİLER AMAÇLARINA ULAŞTILAR.
TAMAM SAHAYA YABANCI MADDELER ATILDI AMA SAHADAN ÇEKİLECEK KADAR DEĞİL UNUTULMASINKI İLK YARIDAKİ MAÇTA BUNUN İKİ MİSLİ YABANCI MADDE ATILDI NOLDU MAÇ DEVAM ETTTİ.
O YÜZDEN FORUMDA YORUM YAZAN VE MAÇA GİTMEDEN SADECE TV İZLEYİPTE KINAMA MESAJI ATAN ARKADAŞLARI BEN KINIYORUM.

ben bılmıyorum acaba dun benım abdı ıpekcıde seyretmek ıcın gıttıgım ancak daha ıkıncı ceyrek bıtmeden cıktıgım hangı mactı. ben bır basketbl seyırcısıyım ve sunu kımse kabul etmesede olur. LUTFEN FUTBOL SEYIRCISI BASKETBOL SALONLARINA GELMESIN... boyle bısey yok. orda takım tam hızlanıyo salona bısey atılıyo.. bıde atılan butun patlıyıcılar galatasaraylı oyuncularının ayagına gelıyo. fatıh bı ara kenara gıttı ayagına gelenı sıldırıyordu. be hayatımda ılk defa sahaya tesbıh atıldıgını gordum. hava atısı atılıyo top bızde bı bakıyoruz sahada paralar. ya bırır kayıp agayını kırsaydı mutlu m olurdu seyırcı. bende dun oraya gelenlerın cogu dunku macın onemını bılmıyordu. ben ılk ceyrek sonunda telefonlar edıp bjk'nın 30 sayı onde olduguyla sevınırken bı bakıyorum hakemler salonu terk edıyor.. eger taraftarlık sahaya bısey atmaksa ben tafartar deılım. eger galatasaray seygısı kendı takımı tam rayına oturmusken oyunu durduruyorsa galatasaraylılıkta boyle bısey deıl..

bıde o kısa ızleme fırsatında gorunen bı ıkı sey vardı oyun ıcın.eger takımımız ısterse bu kadar guzel oynayabılıyor. bıde mrsıc'ın eksıklıgını hıssettı fener. ve sımdı klube gelecek zarardan kım sorumlu.. takımı desteklemeye gelen taraftardan baska kımse deıl.. umarım herkes galatasaraylılıgın ne demek oldugunu sormustur kendıne..

umarım play off maclarında boyle bırsey yasamayız. cunku ben salondan dısarı atılmak ıcın para verıp gıtmıyorum maclara. ben takımıma destek vermek ıcın gıdıyorum. kolaej macında 50-70 kısı vardı salonda. ama sanırım basketbol seyırcısı o kadar

ne demek yaa futbol seircisi ...
kolej maçında olduğu gibi giderdin 50-60 kişi izlerdin maçını 40 dk. 30 sayıda fark yerdin evine rahat rahat giderdin dimi...
bizler futbol basketbol seyircisi değil galatasaray aşığıyız sizin önce bunu anlamanız lazım . :atki :atki :atki

uA_erdi' Alıntı:
bertan' Alıntı:
onuryavuz' Alıntı:
JPMONTOYA' Alıntı:
ARKADAŞLAR BEN MAÇA GİTTİM ORTAM SÜPERDİ SEYİRCİMİZ MANYAK DESTEK VERİO HERKEZ KOL KOLA İNANKI TV GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİL OLAYLAR. BEN PROTOKOLUN YAKIN YERİNDE SEYREDİODUM O FBEŞLİ İDARE SORUMLUSU AK SAÇLI ZÜPPE KÜFÜR ETTİ MASA HAKEMİNE SONRA BİZİM PROTOKOLDAN CEVAP GELDİ DAHA SONRA OGAZLA KORKARAK VE TEK AMAÇLARI GS SEYİRCİSİNİ SALONDAN ÇIKARMAK OLAN FEBEŞLİ BASKETÇİLER AMAÇLARINA ULAŞTILAR.
TAMAM SAHAYA YABANCI MADDELER ATILDI AMA SAHADAN ÇEKİLECEK KADAR DEĞİL UNUTULMASINKI İLK YARIDAKİ MAÇTA BUNUN İKİ MİSLİ YABANCI MADDE ATILDI NOLDU MAÇ DEVAM ETTTİ.
O YÜZDEN FORUMDA YORUM YAZAN VE MAÇA GİTMEDEN SADECE TV İZLEYİPTE KINAMA MESAJI ATAN ARKADAŞLARI BEN KINIYORUM.

ben bılmıyorum acaba dun benım abdı ıpekcıde seyretmek ıcın gıttıgım ancak daha ıkıncı ceyrek bıtmeden cıktıgım hangı mactı. ben bır basketbl seyırcısıyım ve sunu kımse kabul etmesede olur. LUTFEN FUTBOL SEYIRCISI BASKETBOL SALONLARINA GELMESIN... boyle bısey yok. orda takım tam hızlanıyo salona bısey atılıyo.. bıde atılan butun patlıyıcılar galatasaraylı oyuncularının ayagına gelıyo. fatıh bı ara kenara gıttı ayagına gelenı sıldırıyordu. be hayatımda ılk defa sahaya tesbıh atıldıgını gordum. hava atısı atılıyo top bızde bı bakıyoruz sahada paralar. ya bırır kayıp agayını kırsaydı mutlu m olurdu seyırcı. bende dun oraya gelenlerın cogu dunku macın onemını bılmıyordu. ben ılk ceyrek sonunda telefonlar edıp bjk'nın 30 sayı onde olduguyla sevınırken bı bakıyorum hakemler salonu terk edıyor.. eger taraftarlık sahaya bısey atmaksa ben tafartar deılım. eger galatasaray seygısı kendı takımı tam rayına oturmusken oyunu durduruyorsa galatasaraylılıkta boyle bısey deıl..

bıde o kısa ızleme fırsatında gorunen bı ıkı sey vardı oyun ıcın.eger takımımız ısterse bu kadar guzel oynayabılıyor. bıde mrsıc'ın eksıklıgını hıssettı fener. ve sımdı klube gelecek zarardan kım sorumlu.. takımı desteklemeye gelen taraftardan baska kımse deıl.. umarım herkes galatasaraylılıgın ne demek oldugunu sormustur kendıne..

umarım play off maclarında boyle bırsey yasamayız. cunku ben salondan dısarı atılmak ıcın para verıp gıtmıyorum maclara. ben takımıma destek vermek ıcın gıdıyorum. kolaej macında 50-70 kısı vardı salonda. ama sanırım basketbol seyırcısı o kadar

kolej maçında olduğu gibi giderdin 50-60 kişi izlerdin maçını 40 dk. 30 sayıda fark yerdin evine rahat rahat giderdin dimi...
bizler futbol basketbol seyircisi değil galatasaray aşığıyız sizin önce bunu anlamanız lazım . :atki :atki :atki

kimsenin bu forumda birbirine galatasaraylılık dersi vermeye hakkı yok.geçen maçtaki galibiyetrte seyircini hiçbir payı yoktu.takımının skorerinin eli ısınmışken sahaya ses bombası atan giderken koltuk söküp kendini haksız duruma sokan taraftarlarımız lütfen bu maçta yaptıklarını güzel şeylermiş gibi anlatmasınlar.ben basketbol maçlarında fenere söven değil rakibi ıslıklayan ters kararlarda tepkisini koyan(taşkınlık yapmadan) ve sırf fener maçı olduğu için değil basketbolu bildiği sevdiği için maça gelip takımını düzgün destekleyen seyircileri görmek istiyorum

Re: aslan cimbom

baycan' Alıntı:
arkadaşlarrrrr febe maçında yeni yapılan çocuklar inanın tezahuratının sözleri nasıl bilenler lütfen yazsın

arkadaşım çocuklar inanın die bi tezahurat yıoktu.ama onun meloddisiyle yapılan bişi vardı bu=

o.çocuğu fenerli çocuklar,
100 kişiye 1 kişiye saldırmak kolay,
ananızı ikeceğiz sabaha kadar,
BU ALEMDE TEK KRAL GALATASARAY.

DİE Bİ MARŞ VARDI ÇOK GÜZEL OLMUŞ.HATTA FBLİ KİŞİLER BAZI ARKADAŞLAR DA DUYDUK İYİYDİ DEDİLER.

uA_erdi' Alıntı:
bertan' Alıntı:
onuryavuz' Alıntı:
JPMONTOYA' Alıntı:

galıba ben anlatamadım. sunu soylemek ıstıyorum ben.ılk once bu forumda olan yada olmayan herkes galatasaray asıgı. oyle olmazsa zaten burada yazısmamızın yada sorunları tartısmamızın amacı olmazdı. ve bız beykoz'a, dackaya, yenıldıgınde yıne takımımızın arkasındaydık. sımdı ulker macında olacagı gıbı. eger takım 30 fark yıyorsa yesın. yenılgıyıde tattık ama yazan galatasaray'lı arkadasımın bu senekı kac mactan habarı oldugunu mera edıyorum.
uzatmaya gerek yok. sunu belırttım ben galatasarayın boyle anılmasından rahatsız oldum. ve mac durana kadar sahalara neler atıldıgını da gozlerımle gordum. ve benle bırlıkte gelen ve galataray taraftarı olmayan mısafırlerımde gordu. ve galatasaraylı bı abımızın pazar gunku sozlerı
" eger salonlara boyle taraftar gelırse,artık az olan basketbol seyırcısıde gelmeyecek ve turkıyede basketbol adına bırsey kalmayacak"
bu herseyı ozetlıyo galıba

maçtan öncede yazmıstım sadece eğlenelim diye ama bunların olacağını tahmin ettiğim icin maca gitmedim cuma aksamı da evdeydim macı da izledim.Ama söylenecek o kadar cok sey var ki.Oncelikle su futbol seyircisi olayına değineceğim.Sen 14 maçın hiçbirine gelme sonra fener maçında gel sacmala ondan sonra buna gs askı denir de.Diğer maçlarda sevginiz nerdeydi sevgili gs aşkı depreşmiş arkadaşlar.Yoksa gs aşkından cok fenrbahceyle mi ilgiliydi?bu arada o sahaya birinci dakika da patlayıcı maddeyi atan arkadaşı da tebrik ederim.Takımının bir numaralı skorerini brinci dakika da götürüyordu.Gerçekten örnek bir taraftar daha.Ondan sonra semih niye küfretti deniyor.Semih küfretse ne olur tuncay küfretse ne olur her yerde böyle gaz adamlar vardır yaptığınız halı saha maçında bile kavga cıkaran olmuyor mu arkadaşlar adamın kafasına taş atmışlar adam da sinirlenmiş müge hanım bile taşların ne kadar tehlikeli olduğunu kabül etti.Biraz tarafsız olalım.O kadar ironiktir ki kendinde bu sacmalıkları yapmayı gören hak gören arkadaşlarımız mactan çıkartılırken yönetim uyuma taraftara sahip çıktı diye bağırıyordu.Yönetim size ne yapsın.Daha sonra da komedi devam etti.Heralde ilk defa bir protokol tribünü rakibin oyuncu sakatlanınca bundan hosnutluğunu belirten tezahuratlar da bulundu veya rakibe küfredildi.Ama tabi burada bu tribünde oturanların kim olduğu da başka bir soru(Başka bir soru da bundan gururlanılıp ne güzel yaptık diye bahsedilmesi).Ve de rakip takımın yönetici bu tribüne alınmadı bir ilginçlik daha.Adam nereye otursaydı? Gerçi kendisinin de ne kadar ulvi bir şahsiyet olduğunu biliyoruz o yüzden buna pek üzüldüm diyemem.Neyse maçın en acı yanı benim için maçın sonuydu.Halil Üner'in maçtan sonra yaptığı populist açıklamalar beni dehşet içinde bıraktı.Galibiyeti dısarı cıkartılan taraftarlara armağan ediyormuş.Daha ne diyebilirim ki sen herşeyi dedin abi sen boyle dersen daha ne diyebiliriz ki?Ve bir acı taraf daha bu forumda bu konulara değinilmemis olması(bir tek bertan nickli arkadaşımız sanırım).Galibiyet bu kadar onemli mi yapmayın arkadaşlar.Bu arada benim sözüm maçta bu taşkınlıkları yapan arkadaşlara yoksa isteyen istediği maça gelsin edebiyle oturduktan sonra ne farkeder.
Not:bu kadar konustum takımı da tebrik edeyim bari.Kötü geçen bir sezonun sonunda tatlı bir kapanış yaptılar keşke taraftar da yanlarında olsaydı...

Ben de maçtaydım YUkardaki arkadaşa söliyim ozaman.

İlk önce ben o sucu abilerin ordaki tribundeydim.Orda çıkan kavgayıda biz yaptık onunda sebebini söliyim.

Biz işte takıma destek veriyoruz bağırıyoruz falan.İki ön sıramızdada 2-3 çocuk hiç bağırmıyodu.Zaten salona ilk geldiklerinden konuşurken duymuştuk.kendi aralarında Şampiyon fb. diye şeyler söylüyolardı.bişe demedik.Her neyse biz yırtıyoruz kendimizi bağırıyoruz falan bunlarda sap gibi duruyo.bizim bi arkadaş da bunlara bağırınsana dedi.Bunlarda Bağırmıyoruz sen kimsin diyince tabi Arkadaşda zıpladı.Tabi normal olarak bende zıpladım.Sonra abiler gelip ayırdı.O konuda orda bitti.

Anlatmak istedim Galatasaray maçına giriyosun tribunün göbeğine geliyosun ve sap gibi durup bağırmıyosun.sizce bu normal mi?

ister futbol seyircisi olsun,isterse kriket seyircisi..formasını giyip tribünlere gelen ve aşkla takımını destekleyen herkesin başımızın üstünde yeri vardır..salonlarda seyirci sıkıntısının had safhada yaşandığı şu dönemde "futbol seyircisi taşkınlık yapıyo maça gelmesin" deme lüksümüz asla olamaz..ayrıca torpil,bozuk para v.s gibi şeylerin atılması her salonda olan şeyler ama her ne hikmetse bizim maçlarda salon boşaltma konusunda çok kararlı davranılıyo!! ilk fb maçında saha kenarındaki sandalyelerde oturan yaşını başını almış kelli felli adamlar 40 dk boyunca,reklam panolarının üstünden yarı bellerine kadar sarkıp ağızlarından salyalar akıtarak,önlerine gelen her oyuncumuza sövmedilermi,sahaya ayranlar atılmadımı..ayrıca salonun boşalma sebebi olan taşların atıldığı yerde futbol seyircisinin olduğu yer değildi

yalnız arkadaslar bız sahadan kufur yuzunden atılmadık. sahaya o kadar cok sey atıldıkı onun yuzunden atıldık. hanı hatırlayın malık-fatıh'ın ayaklarına gelen patlayıcılar yuzunden

Bizim yaptığımız hiçbir şekilde haklı değil.Mesele Fenerbahçe'ye de benzer uygulamaların yapılamamış olması.

çifte standart olduğunu bende kabul ediyorum.ancak kimsenin salona gelen birine bağırın deme hakkı yok.çevrelerine rahatsızlık vermedikleri sürece isteyen amuda kalkıp seyreder isteyen oturur seyreder isteyen susar.
ayrıca basketbolda ayağa kalkıp 40 dakika marş söylemenin anlamı olmadığını da hatırlatmak lazım.önemli olan hakemleri ve rakibi gerekli anlarda baskı altına almak takımımıza moral desteği vermek.
ben samsunda yaşıyorum ve geçen sene samsunsporun hemen hemen tüm maçlarına gittim.salonu dolduran çok bilinçli bir seyirci vardı.çok gergin maçlar oynanmasına rağmen ne topluca küfür edildi ne sahaya yabancı madde atıldı.eğer böyle bir destek samsunda verilebiliyorsa istanbul'da da verilebilir.ancak unutulmaması gereken biz galatasaray aşığıyız diyen arkadaşlarımızın salonda bağırma hakkına sahip oldukları kadar diğer insanlarında oturarak amuda kalkarak susarak maç seyretme hakkı bulunduğu.bir tane euroleague deplasman maçı seyretmek sanırım bu yazdıklarımdan çok daha fazla fikir verecektir basketbol seyirciliği hakkında.

yanı ben sunu soylemek ıstıyorum. ben macta ıster bagırırım ıster otururum buna kımse karısamazkı.. acaba kımın tekelınde macta bagırtmak. ben orda takımıma hem maddı hem manevı destek ıcın gelmısım. bunu ıstedıgın sekılde gosterırım. ne yanı ılla taraftar grubunun ıcındemı oturmak gerek yada bagırmak bunu anlamıyorum.
zaten mac esnasında neden galatasaraylılar bırbırıne gırdı onu anlamamıstım. sımdı anlamıs bulunmaktayım. ee bende fener -gs macına fenerlı arkadaslarımla gıttım ama kımse nıye bagırmıyorsun demedı bana... bu macta fenerlı kımse yokmuydu sankı.vardı. basketbol macı seyretmek ıcın takım tutmaya gerek mı var. ben dacka macına de gıdıyorum. ordada dacka dıyemı bagırmalıyım acaba..yada efes pılsen...
tuaf..cok tuhaf.. basketbol demekkı bu hale gelmıs....