Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Arkadaşlar Ulebcup ta asvel basketle eşleştik Fransa liginde 2.sırada olan bi takım kura hakkında ne düşünüyorsunuz tam kadro olduğumuz zaman ben bu takımı rahat geçeriz diye düşünüyorum.Asvel basketi geçersek bir sonraki turda Kalise GC-KK Bosna Galibiyle oynıcaz

Re: Uleb Cup 2. Turdaki Rakibimiz Asvel Basket

Biz bu turu cok rahat bir sekilde geceriz en ufak bir tereddut yasamiyorum.Asvel eski Asvel degil..Dikkat edilmesi gereken oyuncu olarak Laurent Foirest ve birazda Sangare'yi ornek verebilirim.Gerisi Afrika'dan kacmis Fransaya gelmis 3.sinif siyahi oyuncular.

Foirest ise dis sutlarina dikkat etmemiz lazim..Asvel'i ayakta sayet tutarsa bu oyuncunun performansi ile ayakta kalirlar.

Bu Turu geçersek büyük olasılık ispanyol takımı Kalise Gran Canaria ile eşleşeceğiz şuan gironanın(8)altında 11. sıradalar ama ne olur olmaz ispanyol takımıdır bu takımı nasıl bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirz

ULEB Cup draw profile: Asvel Basket

Former quarterfinalist Asvel Basket returns to the ULEB Cup elimination rounds two years later on the strength of a second-place finish and one of the top offenses among the 54-team competition. In fact, Asvel opted for first place in Group G right up to the end of the regular season, but finished second to Gran Canaria after losing their final game on the road by just six points. Nonetheless, Asvel moves ahead as a team to watch due to a healthy mix of talent and experience - not to mention the regular season's fifth-best offensive production, 86.4 points per game. Four consisent double-digit scorers accounted for 59.6 of Asvel's offensive average. Tag-team forwards Lamayne Wilson and Robert Conley averaged together more than 35 points, ranking 12th and 20th, respectively among regular season individiual scorers. Big man Uchenna Nsomwu added 13.1 more points per game and led Asvel in rebounds. Chevon Troutman and Laurent Foirest were solid offensive contributors off the bench, while guards Aymeric Jeanneau and Yohanne Sangare pushed the high pace this team likes. Asvel shook off an early, unexpected overtime home loss to win three of its next four games, then rebounded from another close loss to challenge Gran Canaria for first place. A propensity for turnovers figured in all four of Asvel's losses, but if this team safeguards the ball, it can expect to put it in the basket, too. At the same time, Asvel allowed more points than two-thirds of the teams that advanced to the elimination rounds. Precisely at this time of the season, when defenses get tougher, Asvel needs to do the same, but will have the knowledge that its own shots will likely fall even in lower-scoring games. Having any of five double-figure scores to choose from makes Asvel dangerous going forward.

ULEB CUP OYUNCU İSTATİSTİKLERİ:

Ugur GUVEN' Alıntı:
Bu Turu geçersek büyük olasılık ispanyol takımı Kalise Gran Canaria ile eşleşeceğiz şuan gironanın(8)altında 11. sıradalar ama ne olur olmaz ispanyol takımıdır bu takımı nasıl bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirz

Bu takimin maclarini ulebten izleme sansini buldum uydudan.Simdi soyle bi keresinde Akasvayu Girona gibi kalitesini belli eden,hani macin basinda bu takim bizi ezer goruntusunde asla degiller.Deplasmanlarda kolay dagilan bir takim goruntusu sergiliyebiliyorlar.Point forvet Carl English bu takimi sirtlayan kisi.Eski euroleague oyuncusu Kornel David ise her ne kadar eskisi gibi olmasada kritik anlarda sorumluluk almaktan cekinmeyen bir oyuncu.Digerleri ise vasat siradan.Her ulkeden oyunculari var.Birlesmis Milletler karmasi gibi.Sayet Asvel mi Canaria mi daha guclu derseniz Asvel 1 adim daha onde..

Bu arada KK Bosna Gran Canaria'yi elerse kimse sasirmasin derim..!

Asvel eski asvel değil eleriz bence.

cok balli kura oldubizim icin bjk'yi benetton iki mactada zorlanmadan eler bizi ne bosna nede canaria zorlar cok iyi bir kura oldu..............

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Asvel eski asvel değil eleriz bence.

Fransızlar bıraksın bu "Zencileri direk toptan Afrika'dan alırız" muhabbetini.. Ucuz etin yahnisi ancak bu kadar oluyor.. Biraz masraflı olur ama en azından Uleb Cup'in en kolay grubunda!! 6-4 olmaz..!!!Hani 1 mac daha kaybetseler 4.olcaklardi ilk turda o siradan grupta! :D :D

Bu turun banko,favorisiyiz.. ;)

Daha kolayları da vardı . Sonuçta yıllardır Avrupa'da oynayan bir takım . Ama 3.torbadaki tüm takımları eleyecek kapasitemiz var.

L. Foirest hiç sevmediğim bir oyuncudur..1999 Avrupa Basketbol şampiyonasında , milli takımımız evsahibi Fransa ya elenirken bu solak herif, olur olmaz dünya kadar üçlük sokmuştu.. O zaman coach Erman Kunter di.. Hidayet ve Kerem gibi isimler genç yetenek statüsündeydi.. Müthiş bir basketbol oynamıştık o turnuvada.. Bir daha hiç bir zaman milli takımımızı öyle göremedik.. Ne 99 da final oynarken, ne de son dünya şampiyonasında 6. olurken.. O zamandan bende kalmış bir acısı var bu adamın.. O maçta hakemler de inanılmaz tutmuştu rakibi.. Acısı hiç geçmeyecek mağlubiyetlerden biridir benim için.. Foirest i bir kez daha sevindirmek istemiyorum.. Her hücumda köşelerden birine gidip bekleyecek işte.. Geçit vermeyelim..

Emre Yuksel' Alıntı:
L. Foirest hiç sevmediğim bir oyuncudur..1999 Avrupa Basketbol şampiyonasında , milli takımımız evsahibi Fransa ya elenirken bu solak herif, olur olmaz dünya kadar üçlük sokmuştu.. O zaman coach Erman Kunter di.. Hidayet ve Kerem gibi isimler genç yetenek statüsündeydi.. Müthiş bir basketbol oynamıştık o turnuvada.. Bir daha hiç bir zaman milli takımımızı öyle göremedik.. Ne 99 da final oynarken, ne de son dünya şampiyonasında 6. olurken.. O zamandan bende kalmış bir acısı var bu adamın.. O maçta hakemler de inanılmaz tutmuştu rakibi.. Acısı hiç geçmeyecek mağlubiyetlerden biridir benim için.. Foirest i bir kez daha sevindirmek istemiyorum.. Her hücumda köşelerden birine gidip bekleyecek işte.. Geçit vermeyelim..
o maçı ben de hatırlıyorum hayal meyal...baya kalabalık olarak izlemiştik maçı...ben o zmanlar pek bilmiyordum basketbol filan malum yaş da küçük.habire foirest atıyordu .her basketten sonra evden 'kırın şunun bileklerini' şeklinde laflar çıkıyordu.ama şimdi bi tarafını kaldırmaktan aciz eli tutarsa atan bir şutör...eğer en iyi dış güçleri buysa yeriz biz onları.Carl english de abartılcak bir adam değil

Arkadaşlar bir şey dikkatinizi çektimi bu sene hep fransızlarla eşleşiyoz baskette kızlarımız birini eledi inşallah 2.yolda onuda eleyeceğiz erkeklerde de fransız hayırdır inşallah diyelim ama eleyelim.Ha birde Türkiye kupasında inşallah fenerde bize fransız kalacak........... :D :D :D :D :D :D :D

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Rakiplerimizden en tehlikeli olani Telindus Oostendeydi ki,resmen sansimiz varmis..
Telindus Oostende o kadar güçlü bir takım değil.Unics Kazan daha dominant bir takım...Rakiplerimize gelirsek Asvel tempoyu bulduğu zaman durdurulamayan bir takım...Bu yüzden Galatasaray mümkün olduğunca tempoyu düşürmelidir.Fast-break hücumunu çok iyi oynuyorlar.Bir sonraki turda ise şans ve ilahi güçlerin bizim yanımızda olması gerekir Gran Canaria'yı elemek için...Kk Bosna G.Canaria'yı eliyebilir görüşüne ise katılmıyorum.Kk Bosna disiplinsiz ne oynadığı belli olamayan bir takım...Nasıl böyle düşünürsün anlayamıyorum.

Ugur Ciftci' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":2oa2ibse]Rakiplerimizden en tehlikeli olani Telindus Oostendeydi ki,resmen sansimiz varmis..
Telindus Oostende o kadar güçlü bir takım değil.Unics Kazan daha dominant bir takım...Rakiplerimize gelirsek Asvel tempoyu bulduğu zaman durdurulamayan bir takım...Bu yüzden Galatasaray mümkün olduğunca tempoyu düşürmelidir.Fast-break hücumunu çok iyi oynuyorlar.Bir sonraki turda ise şans ve ilahi güçlerin bizim yanımızda olması gerekir Gran Canaria'yı elemek için...Kk Bosna G.Canaria'yı eliyebilir görüşüne ise katılmıyorum.Kk Bosna disiplinsiz ne oynadığı belli olamayan bir takım...Nasıl böyle düşünürsün anlayamıyorum.[/quote:2oa2ibse]

Ben yukarida ismi gecen takimlari canli tv'den izledigim icin boyle dusunuyorum.Yoksa ulebcup istatistigine bakaraktan degil.Telindus Oostende kadrosu USA'lilerden olusan Belcika'nin en iyi takimi su an.Charleroi'ye(bizim 2 mactada yenildigimiz) en az 5 basar bu takim.Sahalarinda ozellikle hangi USA'lisini durduracagini bilemiyorsun.Hani oyle takimlar vardir ki su oyuncuyu durdur maci al diye dusunursun ama Telindus Oostende'nin 10 oyuncusununda hepsi 20'li sayilara ulasabilir o kapsitede..Bir bakmissin Elvir Ovcina 20 sayiatiyor diger macta baska bir Usa'li 20 sayi..Bu tip takimlar rakiplerinin kafasini cok karistirirlar.

Gran Canaria ise English,Kornel David uzerine takimi,oyun seklini kurmus.Digerleri ise bu takimin askerleri.Herkes corbaya bir seyler katiyor..Kimi 3-4 basket,yedek giriyor mesela fernandez'di sanirim 2 ucluk atiyor cikiyor Morlan'da ayni sekilde..Yani 1-2 oyuncusunun disindakilerin kapasitesi belli..

KK Bosna 2 mactada Wrightli telekoma ecel sokturdu hatirlarsak..Deplasmandaki maci izlemedim ama ilk macta gercekten bayagi dengeli oynamislardi.Lance Williams zaten o takimin lideri ama beni etkileyen Goran Ikonic olmustu o macta.USA'li oyuncularina Bosnalilar sayet katki yaparsa benim gorusum % 51 KK Bosna favori derim turu gecme konusunda...

Öncelikle ilk maçın deplasmanda olması bir avantaj. Hüseyin'in de takıma dahil olmasıyla bu turu geçeceğimize inanıyorum.