Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Re: Uleb Cup 2. Turdaki Rakibimiz Asvel Basket

esasında bu hafta takıma bir idman ziyareti yapılıp moral verilebilir.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Telekom inş elenir..ADSL konusunda büyük sorun yaşıyorum 180 ytl falan zarardayım..Farklı yenilip elenirler inşallah..Ligde de tepetaklak giderler.. 8)
:D :D :D :D

ergin ataman yaptığı kura yorumunda kupayı istiyoruz hemde nağmağluk olarak dedi murat hoca ise zor bir kura çektik.bazen murat hocayı anlayamıyorum taktiğide bu olsa gerek hocamızın ilginç hiçbir zaman iddalı açıklama yapmıyor.

Murat Hoca iddalı açıklamalar yapana kadar hiç bir maçta bende ümitli değilim.Her iki maçtada yenilir fark yer rahatlarız. !

Ugur Ciftci' Alıntı:
İspanya liginde deplasmanda her takıma yenilebilirsiniz.Ama ne olursa olsun Barça'yı yenmek kolay değildir.Gran Canaria'nın çok iyi bir deplasman takımı olduğunu iddia etmiyorum.Ben sadece Galatasaray'ın Gran Canaria'yı İspanya'da yenmesinin benim için basketbolun en büyük mucizelerinden biri olacaktır.Bekleyip göreceğiz...

arkadaşlar önce bir asvel i geçelim, gerisini sonra düşünürüz.. bırakın şimdi.. ayrıca biz bu sene bir kanarya gördük, paramparça ettik.. adı kanarya olunca ayrı bir motive oluruz :D

Murat hocamız belki de karakteri gereği iddialı açıklamalar yapmıyor,mütevazi açıklamalara devam ediyor ama bunun dozunu iyi ayarlaması gerektiğini düşünüyorum.Eski günlerini mumla arayan bir asvel i çektik ama hocamız yine işimizin zor olduğunu belirtiyor.Unic kazan ı çeksek herhalde rusya ya götürmezdi takımı!Temkinli olmak da,çok fazla iddialı açıklamalarda bulunmamak da fayda var ama biraz da kendi takımının gücüne inanmalı bir antrenör ve yorumlarında da bu noktaya da vurgu yapmalı.Bu herşeyden önce takımını galip gelebileceğine inandırmaktır.Asvel eski gücünde olmasa da ismi büyük,her zaman iddialı olabilmiş bir takımdır ama biz de grup maçlarında bazı şeyleri ispatladık.10 sene avrupada olmamıza rağmen bizden çok daha tecrübeli takımları yendik.Bence hocamız da bazı şeylere inanmalı ya da en azından inandığını göstermeli.Ligde feneri,bjk yı,telekomu yenip liderlikte oturuyorken bile takımına çok fazla inanmayan açıklamalar yapan hocamız karşısında,bi gün önce telekom karşısında kendi evinde dağılan bjk ın hocası "biz şampiyon olacağız,herkes görücek"diyebiliyor.Bu ufak detaylar bile taraftarın şampiyonluk inancını ve bunu da takımına yansıtabilmesini etkileyebiliyor.

Kismet olur da Final 8e kalinirsa Besiktas ile oynayacagiz. Turk basketbolu icin yillar sonra guzel bir eslesme olur. Asvel de maalesef genelde takimlarimiza ters gelir, Delaney Rudd'li Howard'li Bilba'li gunlerinden uzaklar, umarim turu gecen taraf oluruz.

eşleşmelere göz attım.Karşı taraftan bi telekom-dynamo mosscow bizim taraftan da joventut-benetton yada biz gibi gözüküyor final tahminimce joventut telekom maçı galibi olur

Acaba Fransız Ekibi Bizle Eslestigi İcin Nsl bi ruh hali icinde...
Biz bu kupanın tecrübe Fakiri takımıyız.. Asvel ise deyim yerindeyse Bu kupaya 'Ambargo' koymus bir ekip
Bazı arkadaslara Gore ise Asveli coktan Eledik (Kesinlikle Cantada keklik bi mac deil ) :D

Tecrübesi fazla olan bir ekip.Bizde tecrübe fakiriyiz.Ama tam kadro çıktıkmı nasıl güçlü olduğumuzu gördük.Geçmemiz zor fakat imkansız değil :)

bence tam dişimize göre rakip ama tecrübesi fazla olabilir bizi etkilemez inş o hüseyin beşok nolur iyileş bu maça kadar maç saat kaçta olur bilen varmı

Sinan Soysal' Alıntı:
Acaba Fransız Ekibi Bizle Eslestigi İcin Nsl bi ruh hali icinde...
Biz bu kupanın tecrübe Fakiri takımıyız.. Asvel ise deyim yerindeyse Bu kupaya 'Ambargo' koymus bir ekip
Bazı arkadaslara Gore ise Asveli coktan Eledik (Kesinlikle Cantada keklik bi mac deil ) :D

Asvel coachunu rahatlatan tek yegane sey Murat Ozyerin aciklamalari olsa gerek Asvel hakkindaki..Murat Ozyerin en buyuk eksikligi ise son derece alttan aliyor,aciklamalarinda hirs,cosku yok..Mesela Fatih Terim gibi cikip oynucaz basicaz kazanacaz,bu isin lami cimi yok gibi aciklamalarini biliyorsunuzdur..Yoksa bu tip aciklamalar futbol maclarina mi ozgu bir seydir?

Fatih Terim'in bu yonunu cok begeniyorum.Murat Ozyer'in eksik kaldigi noktalardan birisi bu! Ergin Ataman'da biraz Fatih Terim tarzi konusma sekli var o kadar..

Fransız takınları uçanı kaçanı bloklayıp smaçlayan atletik siyahilerle dolu oluyor ve 1-5 numarada pek fark etmiyor. Hüseyin form tutsa bile pota altında çok hıpalanacak. İstatistiklerde çok göze batan adamları yok gibi.

Asvelin en skoreri:
LAMAYNE WILSON uleb'te 14. skorer- maç: 10 t.sayı: 196 ort: 19.60 sayı aynı zamanda 3 lük yüzdesi 51,16 ve 15. sırada
Rebount:
UCHENNA NSOMWU uleb'te 25. sırada maç: 10 t. reb:67 ort:6.70

Asvel çok tehlikeli bir takım. Kurada da çıkabilecek zor takımlardan birisiydi. bu anlamda bence kolay bir kura olmadı.

Uleb maçlarını izleyeemdim ama ligdeki maçlarının çoğunu izleme fırsatım oldu. Genellikle

Jeanue
Sangare (Foirest)
Conley
Wİlson
Uche

beşi ile oynuyorlar. yedek oyuncuları çok vasat buna rağmen yüksek tempoda oynuyorlar. Özellikle conley ve wilson hem çok iyi şutörler hem de fiziklerine göre çok hızlılar. Sangare çok vasat bir oyunuc olmasına rağmen koçu ona bence fazlaca süre veriyor. Zayıf karnı ise oyun kurucuları. spesifik bir özelliği yok. Ne penetreleri kuvvetli. ne sahayı görüşü iyi ne de kendi şutunu yaratabiliyor. Top kontrolü fena değil. Boş kalınca sokuyor. Ha bir de Orhun'un adamını geçip post'tan attığı şutlar tarzında seçimleri var ama onu da pek yüzdeli gerçekleştirdiği söylenemez.

Yedeklerden elle tutulur bir Varem var. Dİğer yedekleri vasat altı. Conley ve Wilson savunması bizim için çok önemli olacak. Owens'ın wilson'la mücadelesi çok önemli. hatta erdem'i sadece wilson'u durdurmaya hazırlamak mümün. Özelikle foirest'nin oyunda olmadığı dönemlerde alan savunması ile çok iş yapabiliriz. Pnetreye dayalı bir oyunları olduğu için bire bir de savunma sıkıntısı yaşarsak foirest'nin olmadığı dönemlerde alan savunması ile önemli bir avantaj sağlayabiliriz. iyi hazırlanabilirsek yenilmeyecek bir takım değil. Kendi sahasında tempoyu sürekli artırmaya çalışaaktır. onların temposuna çıkmayıp, kontrollü oyunumuzu kabul ettirebilirsek zor turu kolaya çevirebiliriz.

takımın en uzun oyuncusu 2.05 boyunda yani fazla uzunları yok aslında biz 5 numaradan avantaj sağlayabiliriz tabi hüseyin beşok dönerse.Çünkü hüseyin olmayınca diğer bench 5 numaralarda oynayamıyo

murat hocanın açıklamdn snra dedim aha elincez galiba ama burdaki yorumları okuyunca baya bi ümitlendim umarım elerz ama hüseyin ve tufanın dönmesi lazm özellikle hüseyinin bu sene ilk 16 da bile bitirsek iyidir ama seneye umarım yine kadroyu dağıtıp yeniden kadro kurmazlar kiii yine öyle olck bütn yabnclar gidicek 1-2 Türk te gidicek yeniden bi ilk 5

Eleyebileceğimiz bir yakım ancak oldukça tehlikeliler. Wilson ve Sangare önemli oyuncuları. Uzun bir takım değiller. Pota altını iyi kullanmamız lazım çünkü üstünlüğümüz olan bir mevki. sakatlarımızın iyileşmesi ile eleriz umarım. Ancak unutmamak lazım karşıdaki de Asvel gibi bir takım. Geri kalan rakipleri bu turu geçtikten sonra düşünürüz...

Dynamo M. DKV Joventut
ASCO Slask ---------------I 1 9 I------------S. Gmunden

BK Ventspils BC Khimki
PBC Lukoil ---------------I 2 10 I----------- Koln 99ers

BC Kyiv KK Zadar
T. Oostende ---------------I 3 11 I-------- Azovmash M.

PGE Turow Pamesa V.
CEZ Nymburk --------------I 4 12 I---------- Panionios

Akasvayu G. BJK CT
Elan Chalon --------------I 5 13 I------------ Hapoel J.

KK Buducnost Benetton T.
BC Hemofarm -------------I 6 14 I---------- Red Star

Turk Telekom Galatasaray Cafe Crown
Unics Kazan -------------I 7 15 I------------ ASVEL

Triumph L. Kalise GC
Artland D. --------------I 8 16 I---------- KK Bosna

Eşleşmeler
-------------

1 ---ı ı----- 3 5 ---ı ı---- 7
ı-----ı ---------- A B ------- ı-----ı
2 ---ı ı----- 4 6 ---ı ı---- 8

(1 ile 2'nin galibi, 3 ile 4'ün galibi)=A B=(5 ile 6'nın galibi, 7 ile 8'in galibi)

9 ---ı ı----- 11 13 ---ı ı---- 15
ı-----ı ---------- C D ------- ı-----ı
10 ---ı ı----- 12 14 ---ı ı---- 16

(9 ile 10'un galibi, 11 ile 12'nin galibi)=C D=(13 ile 14'ün galibi, 15 ile 16'nın galibi)

Yarı Final
A -- B --- X
C -- D --- Y

Final
X-Y

Eurobasket'ten baktım,sanırım Uche, bizde kısa bir süre oynayıp kaçan Uche.Yazılmamıştı sanırım daha önce.