Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Re: Uleb Cup 2. Turdaki Rakibimiz Asvel Basket

Asvel'in boy ortalamasına bakıp ribaundlarda avantajlı oluruz demek yanlış olur.Kendi liginde çoğu maçta 40 ribaund ve üstü alabiliyorlar.Bu da kısa oyuncuların çok iyi ribauntçu olmalarından kaynaklanıyor.Uche zaten her maç 10 ve üstü ribaunt alıyor.Yani Hüseyin bu maçlarda oynamazsa pota altında çok eziliriz.En büyük özelikleride net ribaunt alarak fast-break'a çok iyi çıkmaları...Maalesef biz son bir aydır oynadığımız maçlarda net ribaunt almakta zorluk çekiyoruz.Bu da takımın hızlı hücuma çıkamamasına neden oluyor.Maçın key faktörü ribauntlar olacak.

Arkadaşlar artık şu isimden korkma işini bir tarafa bırakalım bence..elbette rakibide küçümsemeyelim ama baktığımızda futbolda olsun baskette olsun başımıza ne geldiyse bizde daha kötü takımlar yüzünden gelmedi mi?( sion,avusturya vien,helsinborg.sipru charloi,mersin b.b,antalya bb,alpella vs...) oysa bir girona ya veya ligimizde telekom beşiktaş, ülkere oynadığımız basket malum...bırakın biraz ismi biraz iddası olan takımlarla eşleşelim..
Rakibimiz büyük olsun ki zaferimizde büyük olsun

asvel karşısında özellikle savunmaya geri koşma konusuna iyi çalışmalıyız...genelde alan savunması yapmamız bizim yararımıza olabilir ama foirest'e dikkat etmek lazım...gerçi diğer oyuncuları durdurursak foirest istediği akdar atabilir.çünkü zaten pek sahada kalamıyor yaşı gereği..uche'ye dikkat etmek lazım ama gaines onu rahatlıkla etkisiz hale getirebilir çok korkulacak bir oyuncu değil...öyle adeleke kadar filan ribaundu yutan potaaltını domine eden bir adam değil...ayrtıca kısa bir oyuncu burada biraz fazla büyütülmüş...sanki ben wallace eddy curry karışımı bişiyden bahsetmişiniz :p

Bence zorlu kura çekmişiz böyle atletik afrikalı oyunculardan kurulu takımlara karşı genelde Türk takımları zorluk çekiyor, inşallah Hüseyin o zamana kadar iyileşir.

Ata İsmet Özçelik' Alıntı:
Bence zorlu kura çekmişiz böyle atletik afrikalı oyunculardan kurulu takımlara karşı genelde Türk takımları zorluk çekiyor, inşallah Hüseyin o zamana kadar iyileşir.
çünkü biz de onlar gibi koşmaya uğraşıoruz...halbuki biz tempoyu düşürmeli kwndi setimize göre oynamalıyız

Re: Galatasaray-Asvel (19 Şubat "D" - 26 Şubat )

İstanbuldaki maçın saatini bilen var mı ? Ben İstanbul dışındayım maça gelmek istiyorum.Kazanacağımıza gönülden inanıyorum . Önce Asvel sonra Fener .

İnşallah maç saat 21'den önce olmaz çünkü ancak o saate yetişebilirim.Bütün dualarımız Galatasaray için...

arkadaşlar asvel maçında tribün sov yapmalıyız bence biraz bunun üzerinde dursak çok güzel olur herkes organize bir şekilde hareket ederse çok güzel görüntüler sergiliyebiliriz benim önerim maça gelicek herkesin kırmızı giymesidir sarı kırmızı kartonlarla şov yapmalıyız en önemlisi takımımız sahaya çıkarken atkı şov yapmak herkesten ricam bu konu üzerinde biraz durmak

Arkadaşlar ben Girona maçından öncede söylemiştim.Bu maçlar zorlu geçer fakat doğru taktik ve istekli oyun bunu çözer.Özellikle bu maç için Hüseyin Beşok'a 3-4 kat daha fazla ihtiyacımız var hem Fransız basketini hemde Asvel'i çok iyi tanıyor ve pota altında artık randıman almanın vakti geldi ve bu Hüseyin'e bağlı.Bu maçta kilit isim Hüseyin.Sert savunma ve isabetli 3 lük yüzdesi yada Gains, Owens, Hüseyin, jones ile birlikte tam randıman ve yüksek isabet bulan bir pota altı bu maçı bizim lehimize çözecek etken olur

Galatasaray oyun disiplininden bi kere kopmamalı.Zaten koparsa işler hiç iyi gitmez.Sete set oynayıp,gerekli yerlerde Dee Brown önderliğinde Fast Break ler yapmalıyız.Yenmek zor fakat imkansız değil :)

Murat İnal' Alıntı:
Dirk i anımsattı bana fazlasıyla.
Bende onu Casa Ted maçında ısınırken gördüğümde tanıyamadım. sonra yüzünü görünce fark ettim. Zaten karizmaydı iyice belli etti kendini. Artık maçlarda da kendini tekrar göstermeye başlar...

Biz de Johnsen zannettik,hangi ara geldi de takıma katıldı diye gülüşmeler oldu hatta. :)

Onur UNCU' Alıntı:
Biz de Johnsen zannettik,hangi ara geldi de takıma katıldı diye gülüşmeler oldu hatta. :)
Johnsen o sıralarda İstanbul'a gelmişmiydi???
Bu arada Asvel iyi takım ancak biz kendi oyunumuzu ortaya koyarsak bu turu geçeriz. Önemli olan bizim ortaya koyacağımız oyun...

Arkadaşlar maçımız salı günü saat 21.00 de olacakmış!

Murat Özyer GSTV de basketbol dünyası adlı programda açıkladı bunu..normalde çarşamba oynayacakmışız maçlarımızı ancak futbolda türkiye kupası maçımız olduğu için salı ya aldırmışız maçlarımızı.