Galatasaray: 76 - Asvel: 75

Re: Galatasaray-Asvel (19 Şubat "D" - 26 Şubat )

ya bu takıma lincol'ü koysak oynar yani o derece çok sakatımız var :p

İşimiz zaten zordu şimdi dahada zor.Bir sürü soru oluştu kafamda kim oyun kurucu oynaacak ? ,kimler yedeğe alıncak gençlerden ? işimiz gerçekten çok zor :(

bjk ilk yariyi 14 sayi geride , telekom 3. periyodu 11 sayi geride kapatti.

bu acidan bakarsak bizide kolay bir mac beklemiyor bence 3 - 4 sayilik maglubiyet bizim icin kotu olmaz cunku deplasmanlarda hem ligde hem avrupada kotuyuz.

Ligi anlarımda Avrupa da nasıl kötüyüz?

Hemofarm,Asesoft,Hanzevast bunları yendik ve son dakikalarda kötü oynayarak kaybedilen Belçika deplasmanı ve yine çok iyi oynanan ilk 3 periyottan sonra kaybedilen Girona maçı.

İşimiz bugün açıkçası mucizeye bakar..Oyun tamamen pota altına yığılacak.Hüseyin-Owens-Gaines-Johsen 4lüsüne büyük iş düşecek.. Cüneyt'in sakat sakat oynayacağını da düşünürsek Dee'nin oynamaması tam bir felaket. Hite'ın olmaması da çok büyük handikap.. İnşallah kazanırız ancak yenilirsek de inşallah en kötü 10 dayının altında bi farkla kaybederiz.. Aslanlarımıza başarılar..

ULEB Cup'ta Türk Telekom'u çok çok çok mucize olmassa kaybettik.. 91-65 yenilmiş..

belki hemofarm biraz zorlayabilirdi bizi saydigin diger iki takim bizim ligde hanzevats galibiyet alamaz belcika takimida play off a giremez gercekci olalim hep yukseklerden bakiyoruz ornek telekom 26 sayi farkla kazana yenildi.

Maçtan umudum yok denecek kadar az.Karşıyaka maçında oynanan o şuursuz oyun,hocanın müdahale etmemesi ve gerekli hamleleri yapamaması bu maç için umutlarımı oldukça azaltmıştı.Üstüne bu sakatlıklar eklenince galibiyetten umudumu kestim.Galip gelirsek bir basketbol mucizesi olur bence.10 sayı farka bile razıyım bu görüntüde.Bu arada dee yi asvel maçı arifesinde 40 dk sahada tutmak hem karşıyaka maçını kaybettirdi hem de asveli maçını ve turu zora soktu.Umarım ben yanılırım da fransadan galip ayrılırız ya da en azından avantajlı bir skorla.

ya kardeşim bu ne şanssızlık böyle ya akşam akşam moralim sıfır oldu.robert hite ,cüneyt olmadan cok zor... :(
h.jarusalem:66 - bjk cola turka:50 3.periyod sonu

Sonuç da Avrupa da deplasmandan söz ediyoruz o takımların bizim ligimizde kaçıncı olabileceği gücünden değil.Ben gerçekçiyim polyannacılık yapmıyorumda Avrupa da deplasmanda hakemlerin nasıl düdük çaldığıda ortada.

Kesinlikle Avrupa da deplasmanda kötü değiliz...

Ali Demirci' Alıntı:
Sonuç da Avrupa da deplasmandan söz ediyoruz o takımların bizim ligimizde kaçıncı olabileceği gücünden değil.Ben gerçekçiyim polyannacılık yapmıyorumda Avrupa da deplasmanda hakemlerin nasıl düdük çaldığıda ortada.

Kesinlikle Avrupa da deplasmanda kötü değiliz...
Ama tecrübesisiz.Özellikle ASVEL karşısında :)

telekom 26 sayı farkla yenildi ve maalesef bence elendi.. beşiktaş 15 sayı farkla yenildi ve dezavantajı alıp döndü.. aslında beşiktşaın oynadığı topa bakılırsa sonuç başarılı.. şimdi sıra bizde ama bizde de inanılmaz eksikler var.. Umarım avrupa topraklarında her zaman başka bir efelenen Galatasaray forması, Galatasaray ruhu uyanır.. bu maçtan iyi bir sonuç almak için çok savaşmak, her topa atlamak, çok istemek lazım.. bu akşam takım güzel bir sonuçla dönsün yeter ki.. haftaya salı salonu inletiriz.. dönmese de inletiriz. yanlış anlaşılmasın.. Allah utandırmasın..

Walla BJK,Telekomun elenme esigine gelmesini hicde umursamiyorum,benim icin onemleri zerre kadar yok.Biz kendi isimize bakalim derim,eksiklere ragmen avantajli bir skorla donersek soyle 3-4 sayi farkla bile kaybetsek yani kotunun iyisi olur bizim icin..

Dee Brown ve Robert hite'ın Eksikligi Tarif Edilemez Derecede Zorlayacaktır bizi .. Hem Rotasyon Bakımından en önemliside Skor bakımından ne yapacagız Cok merak Ediyorum. Ayrıca Besiktas ve telekomun Deplasman Facialarından Sonra Bizim Asvel Deplasmanında Ne yapcagımız Tam bi muamma ...
Tekrar diger Temsilcilerimize Dönecek Olursak ; Telekomun devam etmesini Gerçekten isterdim Ama Bu farkın Kapanması Mucize Gerektirir.. Beşiktaşa Gelince .. Hapoel Jarusselam takımına Kimse Aldanmasın derim Bu takım Evinde ki tüm macları kazanmış aksine Dışarda ki tüm maçLarıda yitirmiş.. Ama burnu Bi karış yukarda ,Kendini Begenmiş Ergin Atamanada bu yenilgi Ders Olsun ... ForzA jarusselam :)

Dikkatimi çeken bir not var. Rakipte 2.08 ve 2.07lik birer oyuncu var.Sonraki uzunun boyu 2.02. Bu Hüseyin üzerinden oynanmasının muhtemel olduğunu gösteriyor..

Savunmamız son bölümde az da olsa toparlanır gibi oldu ama çok kötü savunma yapıyoruz :? Hüseyin'in erken faul problemi çok olumsuz bi durum.. İnşallah 2. periyod savunma sertleşir..

Bu kadar eksiğe,böyle bir deplasman için şimdilik iyi gidiyor,konsantrasyonu kaybetmessek maçı alabiliriz.

43-39 ilk yarı bitti. Faul problemi çok can yakacak gibi görünüyor...

Owens:3
Hüseyin:2
Gaines:2
Cenk:2