Galatasaray: 84-Pınar Karşıyaka: 80

mac sonunda alan savunmasinda fazla israr ettik. man to man yapmaliydik farki actiktan sonra. en kötü ihtimal foul yapip cizgiye gönderirdik. daha büyük takimlara karsi böyle risklere pahaliya mal olabilir. neyseki maci kazandik. Cüneyt-Dee-Hüseyin ve Tufan takimi iyi sirtladilar. diger oyunculardan daha fazla katki gelmesi gerekiyor.

Mağara Taraftarı İstanbulda!
Ksk güzel takım kurmuşlar iyi yabancılar var ama medeniyet görmemiş taraftarları nerede olduklarını bilmiyorlar.Bundan sonra ksk taraftarı şöyle efendim yok böyle demesinler...Bir de Rüştü nuran mıdır nedir nasıl hakem bu yau ben bir maça gittiğimde o adam yönetirse bizim maçı yaşına başına aldırmadan ona söyleyeceğim iki kelime var...
Herkes den çok özür diliyorum bu kin ve nefret dolu sözlerden sonra takımımızın galibiyetini kutlarım.
Dee Brown tam bir yönetici oyunu çok iyi okuyor
Cünet tecrübesini e düzgün bileğini iyi kullandı
Tufan top tekniği ile Şutlarıyla birleştirdiğinde estetik gözüküyor
Hüseyin Beşok takımın background süper starı double-double yaptı.
Hite iyi bir oyuncu ama bir fitch bir apodaca değil belki takıma alışınca sayılarını sıralar arka arkaya

Yenmek çok güzel. Maçta yaptığımız en doğru şey alan savunması yapmak oldu. Gerçi alan savunmasını son çeyrekte kötü yapmış olsak da adam adama oynasaydık bu maçı muhtemelen kaybederdik. Murat ve Cüneyt yine yan yana oynatıldı. O nedenle de savunmada çok aksadık. Hele son çeyrekte sevgili cüneyt?in alanda kapattığı bölgelerden barışın bulduğu sayılar çko can sıkıcıydı. 3. periodun bitimine 5 dakika kala Hüseyin çok yorgunken ve 15 sayı civarı öndeyken onu oyundan çıkartıp dinlendirmemiz gerekirdi. Murat Hoca Hüseyin?in yorgunluğunu süzemedi. Bu süreçte Hüseyin iki teknik faul aldı. Ve fark 10 sayılara indi. Hüseyin?İ hem çok yoruyuz hem de doğru kullanmıyoruz. Maça ilişkin yazılacak çok şey var eleştirilecek çok şey var ama kimsenin ağzının tadını kaçırmak istemiyorum. Sonuçta yenilgisiz bir takımı yendik.

Sadece şunu belirtmek istiyorum. İçerden 30 iki sayılık kullandık dışardan ise 30 üç sayılık kullandık. Bu kadar dış şut kullanmamalıyız. Gerçi bazı şutlarımız (içeri dışarı girerek yarattığımız boş atışlardı) çok doğru şutlardı ama bazıları ise lüzumsuz şutlardı. Hüseyin?in post up oyununu kullanmıyoruz. Cüneyt de her en kadar attığı sayılar ve kritik şutu ile iş yapmış gibi gözükse de tempoyu bir türlü ayarlayamadı. Neyse dediğim gibi kimsenin ağzının tadını bozmak istemiyorum.

İleriye yönelik planlarımız varsa, DEE ile uzun süreli bir mukavele yapmamız gerekir. NBA opsiyonu verebiliriz ama elimizdeki bu büyük yıldızı Avrupa?ya ya da ligimizde başka bir takıma kaptırmamalıyız.

çok güzel bir galibiyet oldu dee brown takimini çok iyi yönetiyor ama biraz daha top kullanmasi lazim bu kadar da mütevazi olmamali
hüseyin takimin yildizi hüseyini hucumda mutlu et sana her maç 20 sayi 11 ribaund yapsin
kaptan cüneyt gayet iyi oynadi oda takimi sirtladi
tufan bildigimiz gibi iyiydi
murat 3. üçlügü kaçirinca oyundan koptu misafir gibi oynamamli sutunu biraz daha güvenle atmali 2/3 üçlük atti ama biraz daha sorumluluk alip 5/8 atmali onda bunu yapacak potansiyel war
son olarak robert hite e geleyim kesinlikle bir gerald fitch degil onun kadar yetenekli degil fitch her yerden sayi atardi simdi uygun durumdayken fitchin alinmamasi kötü oldu fitch ilk maçinda 16 dakikada 16 sayi atmisti ama hite biraz daha takima isininca 13 15 sayi atacaktir ama kesinlikle istedigimiz winner oyuncu degil hite ulebde maçin zorda oldugu anlarda skor bunalimi yasayabiliriz

Cüneyt gerçekten çok iyi bir oyun sergilerdi
Maçın sıkıştığı anlarda attığı 3lüklerle takımı inanılmaz rahatlattı
Barış Ermişin 3lüklerine verdiği cevaplar sayesinde son bölümde maç bizde kaldı
Çok önemli bir galibiyetin mimarları
Hüseyin Beşok
Dee Brown
Cüneyt Erden
Maçın yıldızı kim derseniz henüz karar veremedim
Çünkü tam bir takım gibi oynuyoruz...

Hite'in avrupa basketboluna alismasi zaman alabilir ama kesinlikle cok atletik bir oyuncu. Fitch bence bukadar topu paylasan bir takimda dengeleri alt üst ederdi. Hite'a biraz zaman taniyalim. alisinca kalitesini gösterecektir. Dee Brown da ilk maclarda okadar etkili olmadi git gide aciliyor.

bence fitch bu takimda olsaydi top paylasmayi ögrenirdi çünkü bu takimi dee yönetiyor geçen seneki gibi 1 numarayi da 2 numarayida kendisi oynamiyor dee onu oyunda her zaman sicak tutardi
degisik 1 yerden bakarsak geçen sene fitchin bencil oynamasinin sebebi 1 ide oynuyordu 2 yide çünkü mitchell dee kadar kaliteli 1 pg degil top getiremiodu topuda fitch getirodu bu sene fitch olsaydi takim izlemesi çok zevkli bir takim olurdu we sayi potansiyeli çok yüksek olurdu yani dee fitchide 1 havaya sokardi

Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
Karşıyakalılar forumumuzu ziyaret edicekmi acaba? ;) :D :D

Pardon neden ziyaret edemeyecek misiz ? Ziyaret gunu degil mi bugun ?

Guzel mac oldu , 3. amerikalimiz oyuna katilabilse idi maci alabilirdik ,

Her iki takima da basarilar .....

Ne oldu Kaf-Kaf Sin-Sin'e :D :D

Ben bu kadar burnu havada taraftar ve takım görmedim..

Eminim ki boylarının ölçülerini almışlardır !!

ultrAslan AFFETMEZ !!

Re: Re:

Ozgur Tanrikulu' Alıntı:
[quote="Mert Yigit Kazan":b009c]Karşıyakalılar forumumuzu ziyaret edicekmi acaba? ;) :D :D

Her iki takima da basarilar .....[/quote:b009c]
Evet güzel bir macdi sizde kazanabilirdiniz.
Ilerleyen maclarda basarilar dilerim.
Gercekten bu sene iyi bir kadronuz var.

Re: Re:

Ozgur Tanrikulu' Alıntı:
[quote="Mert Yigit Kazan":502d6]Karşıyakalılar forumumuzu ziyaret edicekmi acaba? ;) :D :D

Her iki takima da basarilar .....[/quote:502d6]

Abi ben orda seni değil Bizansı feth etmeye gelen Karşıyakalı renktaşlarını kastettim ;)

Oncelikle galibiyet guzel, takımı kutlarım. Taraftarlarımız da cok iyiydi, maca giden arkadaslara tesekkurler..

- Takım hakkında yeni bir bilgi edinemedim. Oynadıgımız maclara benzer bir sekilde gecti.
- Hite konusunda da fikir edinemedik.
- Oyunu kontrol etmekte zorlanıyoruz. Skor dalgalanmaları cok fazla ve bunu istedigimiz sekilde yonlendiremiyoruz henuz. Yani her macın belli bolumunde 10 sayı one fırlayıp sonrasında 10 sayı geriye de dusebiliriz. Gecen sene de benzer bir sorun vardı. Ama bu yıl top kayıplarında istedigimiz duzeye gelemesek de daha iyiyiz. Asıl farksa hucum potansiyelinde, gercekten iyi bir potansiyelimiz var. Formda olmasak bile her mac 75'i gecebiliriz.
- 3. periyotta Huseyin cıktıktan sonra Owens-Gaines ikilisi iceriyi kapatmakta, dıs oyuncularımızda Hosley ve Marshall karsısında zaman zaman zorlandı. Her iki durumda da temel etmen fizik ustunluguydu. Hosley ve Marshall iri kaldılar, eslesme sorunu yarattılar.
- Cok fazla sut kullanıyoruz. Sut sayısından cok, pas/petenre ya da ikili oyundan cabuk cayıp, suta yoneliyoruz. Rakipler bunun farkına varırsa basımız agrıyabilir. Halbuki Owens ve Gaines'i yuksek postta topla bulusturabiliriz. Huseyin'in 5 faulle dısarıya cıkmasından sonra bunu denemeliydik. Neyse ki 3 lukler girdi.
- Yine bu olayın diger bir karinesi, gs 30 3s , 29 2s-ic kullanmıs ; ksk 24 3s , 39 2s-ic kullanmıs. Gerek istatistikler gerekse sahada goruldugu kadarıyla, boyalı alandan bu kadar cabuk vazgecmemeliyiz. Her ne kadar Gaines ve Owens'ın post-up'ı pek olmasa da yapabilecekleri daha pek cok sey var. Huseyin cıktıktan sonra ribaund alma dısında bu oyuncuları pek kullanmadık.

Dee ve Huseyin mukemmele yakındı. Ekstra bir tebrik.. Gaines ve Owens'ın az sayı uretmeleri kotu oynamalarından degil, oyunun ustlerine kurulamayısından, daha dogrusu, Huseyin cıktıktan sonra oyun planının dısında kalmalarının sonucu.