Galatasaray: 84-Pınar Karşıyaka: 80

Re:

Volkan Ozger' Alıntı:
bu arada mac sonu dee formayı sarısın bi bayana verdi özellikle gidip yanına :D
Dee formayı sarışın bayana verince aklıma Francis geldi valla...Kahkalarla güldüm :D :D !! Francis'de bir maçta bir bayanın telefon numarasını almıştı :D :D

Maçtan yeni geldim.Hemen bilgisayarı açtım,yorumları okuyorum.Maça erken gelemedim,üzgünüm.Haliyle T-blokta oturamadım,zaten kalabalıktı.Atmosfer gerçekten süperdi.Dee Brown'a hayran olmamak mümkün değil ;hayranı oldum o adamın.Gelirken maçı düşünürken,trafiği bile unuttum.:) O kadar etkileyiciydi yani.Tek hoşuma gitmeyen olay;maç esnasında yaşanan satışmalardı.Ona da bir şey diyemiyorum.Cüneyt,Hite,Murat,tabii ki Hüseyin gerçekten çok çok iyi oynadılar.Hafta içi oynayacağımız maç için moral kazandık.Kombine satışları da devam ediyorsa,bu hafta alıyorum kombinemi.(Sanırım ayın 7 sine kadardı ,değil mi?)

gecen hafta cuma gunu dee brownu levennteki sapphirde gormustum.yanina gittim konustum biraz.cok canayakin bir insan.ona kendisinin cok buyuk bir oyuncu oldugunu,illinois gunlerinden beri kendisini takip ettigini,avrupaya kisa surede uyum saglarsa avrupanin sayili gardlari arasina girebilecegini soledim.ayrica galatasaray taraftarinin buyuklugunden,ne kadar atesli oldugumuzdan ve takimi icin canini verecek insanlardan olustugunu soledim,sonuna kadar arkandayiz yeterki sen iyi oynamaya,yurekten oynamaya devam et dedim.konusurken sanki zenci bir arkadasimla konusuyormusum gibi geldi.umarim bir kac sene daha bizde oynar ve daha sonra hedefledigi yerlere gelir.

Dip not:dee brown ve 2 basketbolcu daha vardi ama cikaramadim onlari.tesaduf eseri onlar tam girerken ben mekanin kapisindaydim ilk basta kapidaki guvenlikler tanimadi sanirim almadilar iceri :))

maça bakamadım hangi kanal vericek tekrarını kaçta vericek

Yaklaşık 3 saattir yoldayım.Yeni girebildim eve.Maslak - Beylikdüzü 3 saat hey maşallah.

Aynı şey maç yolundada başımıza geldi.2,5 saatte Beylikdüzü"nden salona varabildik.Geldiğimizde ikinci periyot bitmişti.Hemen bilet gişesine girdik girdiğimizde aklıma gelen başıma gelmişti.Bilet yok!

Salon full dolu değil ve bize bilet yok denildi.Polisin her zamanki artist tavırlarıyla karşılaştık gişelerin olduğu bölümden zorla dışarı alındık.

Bekle Allah bekle..

Bir Galatasaray"lı yönetici geldi. Yöneticimiz demeye dilim varmıyor! Bizi hiç takmadan içeriye girdi.

Yani maça giremedik.Sözde bilet bitmişti!

//

Salonun önünde otururken bir NTV arabası yaklaştı ve içerideki muhabirden şu soru geldi.

Kavga çıkarmı ? Çıkarsa burdamı çıkar ?

Girin içerideki tribündeki desteği çekin.Sizin amacınızı çok iyi biliyoruz dediğimde , yok yanlış anladınız vs.

Eziyet gibi bir günde olsada galip geldiğimize göre sorun yok.

Haydi bastır şanlı cimbom sahayı titret..!

Bugün T blokta koltuk sayısını kişi olarak baya aştık. :)

Murat abi doğru yerlere temas etmiş,git gide Murat hocanın taktik zekasından şüphe ediyorum...

adamlar lap lap üçlük soktular bağırıyorum yeter hoca alan savunmaı diye.Çileden çıkardi ki allahtan onlar soktuktan sonra bizde soktuk.

Neyse 5 de 4 oldu...

Hayırlısı.

Çogu maçta oldugu gibi fark 15-16 sayıya çıkartıyoruz daha sonra bir anda fark kapanıyor bu maçta da aynısı oldu ama Cüneyt ve Brown attıkları önemli 3 lüklerle maçı kazandırdılar

Brown = Gerçekten müthiş bir oyun kurucu , yeri geldigi zaman 3 lük atıyor yeri geldigi zaman pas veriyor bu maçta maçın zora girdigi anlarda çok önemli 3 lükler attı

Cüneyt = Belki bu maçta önemli 3 lükler attı ama savunma da çok kötüydü ve eline gelen her topu potaya attı girdi ama attıgı zor şutlar her zaman girmez

Hite = Daha yeni geldi , fazla da süre almadı ama aldıgı kısa sürede ribaundlarda etkili olucagını gösterdi , şutu da iyi gibi duruyor , ben faydalı olucagını düşünyorum

Murat = Maça iyi başladı savumada da gayretliydi , Murat ın form tutması bizim için çok önemli

Tufan = Diger maçlarda isabet buldugu şutlarda bu maçta bulamsı ama arkadşlarına iyi posizyonlar hazırladı

Gaines = Bence bugün çok kötü oynadı çok kolay atışlar kaçırdı , ribaundlarda her zaman ki gibi etkiliydi ama hücümda biraz daha etkili olması lazım

Owens = Bence ilk beş başlamsı gereken bir oyuncu , gereksiz atışalar yapmıyor , ikilik dış şutu var , ribaudlarda etkili çok faydalı oynuyor

Hüseyin = Çok iyi bir maç çıkarttı , içeriden çok etkiliydi ama Hüseyin daha çok pota altında topla buluşturmamız lazım bazeb dışarı çıkıp gereksiz atışlar yapıyor

Erden ve Fatih fazla oynmadılar ama Fatih i savunma yönüne çok ihtiyacımız olucak Hüseyin i her maç 30 dakika oynatamayız

Cemal zaten oynamadı ama Cemal in şampiyonluga oynayacak bir takımda süre alması çok zor zaten

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Bugün T blokta koltuk sayısını kişi olarak baya aştık. :)

Murat abi doğru yerlere temas etmiş,git gide Murat hocanın taktik zekasından şüphe ediyorum...

Hayırlısı.

Biz deyince suçlu oluyoruz herşeye rağmen önemli olan takımın öne geçtikten sonra kapanan fark sonrasında demorilize olmadan akıllı hucumlar yaparak maçı almak güzel oldu.Buradaki en büyük etken asistan koç Dee Brown'dur ancak bir guard böyle oynarsa takımını 2-3 vites yukarıya taşar.Bu oyun Gİrona maçı için yeterli değil daha agresif savunma yapmamız şart.Ayrıca Fatih ve Cemal'^de kendilerine gelmesi şart.Marc Gasol'un arkasında duracak isimlere çok ihtiyac var.

Re: GalatasarayCc-Pınar Karşıyaka(03-Kasım-Cumartesi 14:00)

Tüm takımı vede taraftarları gelen herkesi kutluyorum Fener maçlarından sonra en zevkli geçen maç oldu bence maçı taraftarla aldık diyebilirim,ksk de iyiydi deplasman için gayet iyiydiler yani,ama bize ulaşmaları için daha çok çalışmalılar,koridorda kaçanlar niye parmak kaldırmadı ben onu anlamadım :D Nese önümüz açık Geliyoruz.

Re: Re:

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":3818c]Bugün T blokta koltuk sayısını kişi olarak baya aştık. :)

Hayırlısı.

Biz deyince suçlu oluyoruz herşeye rağmen önemli olan takımın öne geçtikten sonra kapanan fark sonrasında demorilize olmadan akıllı hucumlar yaparak maçı almak güzel oldu.Buradaki en büyük etken asistan koç Dee Brown'dur ancak bir guard böyle oynarsa takımını 2-3 vites yukarıya taşar.Bu oyun Gİrona maçı için yeterli değil daha agresif savunma yapmamız şart.Ayrıca Fatih ve Cemal'^de kendilerine gelmesi şart.Marc Gasol'un arkasında duracak isimlere çok ihtiyac var.[/quote:3818c]
Sen diyince suclu oluyorsan bunun nedeni deme şeklin... Bunun sende farkındasın. Neyse ben olumsuz hava çizmek istemiyorum burada. :)

walla çok kınıyorum ,taraftarı tuu kaka bunlar küfür ediyorlar ,kavga ediyorlar ,olay çıkarıyorlar...
aslında terbiyesizlik ettik zaten karşıyaka her istanbul deplasmanına böle kalabalık gelir amaçları kavga çıkarmak değil...

neyse herkes kendi dalgasında zaten.. hayatda ağzı olan,nette parmağı olan yazıyor konuşuyor..

hadi sağlıcakla

ya maçı gösteren kanal varmı varsa kaçta gösteriyo bilen varsa sölesin

Çok iyi bir maç oldu. Ligin yenilgisiz takımı Karşıyaka'yı yendik. Maçta zaten genel olarak üstün olan taraf bizdik. Zama zaman onlar ivme yakalayarak farkı kapattılar ama maçı kazanmayı bildik...
Dee takımı muhteşem yönetti. Ayrıca son bölümde skor açısından da devretye girerek zor anlarda sorumluluk alabileceğini gösterdi. Takıma artık alışıyor. Fazla zorlamıyor. Arkadaşlarını oyuna dahil etmeye çalışıyor. Dee bizim için çok büyük bir fırsat...
Cüneyt... Onun son bölümde izlerken biran Ülker-Efes final serisine geri döndüm. Cüneyt adeta o günlere nispet yapıyordu. Geriye çekilerek şutlara attı. Birkaç yanlış şut ve pas tercihi vardı ama onlarda arada kaynadı.
Murat maça iyi başladı. Üçlükler attı. Ritmini buldu. ama oyundan çıkıp girince ritmini kaybediyor. Kendini daha hazır tutması lazım. Ayrıca savunmada da daha gayretli olması lazım.
Gaines-Owens ikilisi ise bugün skor anlamında gerekli katkıyı yapamadılar. Ama yinede Gaines ribauntlarda oldukça etkiliydi...
Hüseyin'e söylenicek söz yok... Atıyor, ribaunt alıyor, pas veriyor savunma yapıyor... Çok çok iyi oynadı. Ama iyi oynadığından dolayı onu yeteri kadar dinlendiremedik. Onu her maç böyle oynatamayız. Süreleni kısaltıp ondan daha da fazla verim alabiliriz...
Hite ise kısa süre oynadı. Yanılmıyorsam 7 sayı attı. Henüz setleri bilmiyor. Alışınca o da takıma gerekli katkıyı yapacaktır. Dışardan istediğimiz şutları sokup skor katkısı yapacaktır.
Bizim takımımız adına son bir not. hüseyin yedeklememiz lazım. 3 numarayı öyle ya da böyle götürebiliriz. Şu ana kadar bende 3 numara istiyordum ama. Her maç Hüseyin'i bu kadar oynatamayız. 4-5 oynayabilen bir adam almamız lazım. ULEB maçlarını bekleyecekmişiz galiba...
Karşıyaka tempolu bir takım. Yabancılar üstüne kurrulmuş bir takım. Neal kötü günündeydi ama bunda onu ilk yarı Dee ile savunmamızın etkisi olduğunu düşünüyorum. Sean ise pek iyi görünmedi. Bu iki oyuncu normalde skor yönünden bu takımı çeken isimler. Barış ise maçın 2. yarı kopmasını engelledi. Attığı üçlükler Karşıyaka'yı oyunda tuttu.
Hosley'e ayrıca değinmek istiyorum. Oldukça atletik içeri drive eden top kontrolü olan şutu olan bir oyuncu. Hatta bence Slaughter'ın bir üst versiyonu. Attığı üçlük vardı bir tane onda zaten şok oldum...
İyi bir galibiyet aldık. UYmarım böyle devam ederiz...

Cüneyt'in çok iyi oynadığına ben de katılmıyorum,savunmada oldukça kötüydü,kritik şutları sokmuş olabilir;ancak oyun genelinde iyi değildi.Ayrıca uzun rotasyonuna da bir çözüm bulunmalı artık,sebebini bilemiyorum;ama kenarda 2 uzun maç boyu otururken,mücadele ve gücün çok önemli olduğu bir mevkide 3 oyuncuya yüklenmek yanlış.Gökçe'nin de deiği gibi üst üste 4 üçlük yedik,alan savunmasını bırakmak gerekirdi.Hite hakkında atletikliği dışında pek bir fikir edinemedim açıkçası.Dee Brown ise gün geçtikçe daha da etkili oluyor.Ayrıca Murat ve Cüneyt'in beraber oynadığı dönemde savunmamız düştü biraz,Murat Hoca oyuna sertlik getirmesi bakımından Erdem'i düşünebilirdi.

bende bu sezonun ilk maçını yapmış oldum.

açıkcası tribünü ben beğenmedim.bundan çok daha iyisi olduğumuz maçları düşününce bugün vasatın altındaydı performansımız.

maça gelince de,
oyuncuları tek tek saymayacağım burada ama 3 oyuncu benim gözüme batanlardı.

dee, herkes yazmış.fazla söze gerek yok

hüseyin,eğer hüseyin yerine vasat bir 5 numaramız olsa,sıradan bir takım olurduk.25 dakika civarı oynama süresi ayarlanırsa ligin en iyisi.

tufan,maçı kopartan 3. çeyrekte muhtaşem oynadı.çok iyi savunma yaptı.zaten orada farkı bulduk ve o farkla kazandık maçı.

benim takıldığım en önemli konu maçta,3. çeyrekte maç koptu kopacak,esiyorsun fırtına gibi,rakip dağılmak üzere ve sen oyunu soğutmaya kalkıyorsun.ritmini bozuyorsun.o sırada tufan çıkıyor vs.oyunuda soğutabilsek o da ayrı bir konu.hocanın gereksiz müdahalesi ve maç kafa kafaya geliyor sonra.
ayrıca bu kadar dış şutlada oynanılmaz.

bu takım şu andaki oyundan daha iyi oynayabilecek kapasitedir.ama murat hocayla ancak bu kadar.

bu arada sanırım tribünler boştu gibi bir izlenim oluşmuş tv den izleyenlerde...
karşı tribün epey sıkışıktı...
dolayısıyla pota arkaları bomboş kaldı...
o sıkışıklığı diğer taraflara dağıtacak olursanız salındaki gs taraftarı bence 1500 civarı olurdu...
bu da iyi bir rakam bence...

maçı gs tv akşam 11-11.30 gibi verir ancak izlemenizi hiç tavsiye etmem zira özet yazıyordu.geçen alpella maçı gibi ikinci çeyrekten başlarlar maçı vermeye neyse zaten bu konuda çok doluyum zaten.maça gelecek olursak iki takımdan şut sokamayacağının kaybedeceği maçlardan birisiydi.sonuçta çok önemli bir savunma performansıyla kazanmadık maçı(savunma ivmesinden bahsetmiyorum.)karşıyayakının en önemli skorerlerinden biri olan neali resmen oyundan soğuttuk bu iyi bir gelişme takım savunmamız için, yalnız karşıyakanın ürettiği diğer skorerlere çare bulamadık.barış ermiş kariyer maçlarından birini yaşadı nerdeyse.cüneyt in savunma gayretinden kaynaklanan bir olaydı.maçın sevindirici yanı ise bazen seyir zevki çok güzel komplike hücumlar yapmamızdı.dee ve takım birbirine tam anlamıyla uyum sağlayınca bunları sık sık göreceğimize inanıyorum.hite konusundaysa aradığımız bizi üst seviyeye çıkaracak bir oyuncu değil ama ceza şutlarını yüksek yüzdeyle değerlendirebilecek ve kenardan oyuna hırs ve tempo kazandırabilen bir oyuncu görünümü verdi bana.yalnız yüksek maç temposuna gireceğimiz şu günlerde fatih in form grafiği beni ciddi şekilde düşündürüyor.bugün yine galatasaray seyircisini elindeki topu tutamayarak çileden çıkardı.çok acil bir 5 numara transferinden yanayım.ilerki günlerde takımım daha kaynaşmış görüntüsünü izlemek umuduyla ve kısa bir not her maç ayrı bir konsantrasyon gerektirir.küçük büyük demeden her zaman aynı mücadeleci gücü ve azmi sahaya yansıtmalıyız herkese iyi akşamlar