Galatasaray:86-Karşıyaka :80

Haftayi galibiyetle kapatan iki takımın karşılaşması olucak.
Karşıyaka forma girdi.Sene başındakı karşıyakadan çok farklılar.
Bu hafta Beşiktaşı yenerek güçlerini gösterdiler zaten.

Kazanmak için hirstan fazlası gerekiyor kısacası.Hedef maçlardan biridir gözümde.

Bir kaynaktan öğrendiğime göre gelecek haftaki Karşıyaka karşılaşması da cuma akşamı 20.00' de olacakmış.

Bilemiyorum sizin için iyi midir kötü müdür ama ben cumartesi ya da pazar olmasını tercih ederim.

İlk 5 şu şekilde başlamamız lazım:

Malik Dixon
Desean Hadley
Şemsettin Baş
Burak Sezgin
Glenn Whisby

Eğer bu 5 ile başlar ve tekel karşısındaki savunmamızı uygularsak işimiz çok kolaylaşır. Malik'in biraz kendisini göstermesi ve Şemsettin'in kullandığı toplarda daha dikkatli olması gerekiyor.

ultrArif' Alıntı:

Malik Dixon
Desean Hadley
Şemsettin Baş
Burak Sezgin
Glenn Whisby

Eğer bu 5 ile başlar ve tekel karşısındaki savunmamızı uygularsak işimiz çok kolaylaşır. Malik'in biraz kendisini göstermesi ve Şemsettin'in kullandığı toplarda daha dikkatli olması gerekiyor.

güzelde şemsettine gerek yok bence
tekel maçının 4. periyodunda uygulanan ilk 5 ve yapılan savunma gayet iyidi
malik hadley hüseyin burak fatih
bu 5tir bence bizim takımın ilk 5i ,savunmada uzun, hücumda içerden dışardan tehlike

Tequila' Alıntı:
ultrArif' Alıntı:

Malik Dixon
Desean Hadley
Şemsettin Baş
Burak Sezgin
Glenn Whisby

bu 5tir bence bizim takımın ilk 5i ,savunmada uzun, hücumda içerden dışardan tehlike

gzlde hüseyin burak fatih den biri yerine wisby oynasana iyi olmaz mı

Tequila' Alıntı:
ultrArif' Alıntı:

Malik Dixon
Desean Hadley
Şemsettin Baş
Burak Sezgin
Glenn Whisby

hüseyin dışarıda tehlike değil bence, fatih olabilir whisby'nin yerine ama whisby daha hazır bence ve takıma gayet iyi uyum sağlamış göründü bana. belki abartı olacak biraz ama acaba şöyle çıkabilir miyiz? : malik, hadley, burak, whisby, fatih

umarım mac cumartesi gunu olmaz veya cumartesi olursa 14 de falan olursa guzel olur cunku bjk macı cumartesi gunu.

chooper' Alıntı:
umarım mac cumartesi gunu olmaz veya cumartesi olursa 14 de falan olursa guzel olur cunku bjk macı cumartesi gunu.

Hmm o halde basketbol maçının cuma akşamı olmasında fayda da var aslında. Bilen bilir; Beşiktaş deplasmanı öncesi taraftarlar arası planlar ve bilet mevzuları için cuma akşamı biçilmiş kaftan ;)

Cuma akşamı enteresan bir kalabalık bulabiliriz Ahmet Cömert de ;)

Katılıyor musun sevgili X ;)

Deplasman degil Besiktas maci Arda ;)
Pazar olsun mumkunse.Cumarteside mac anons edilsin.Utanmadan birde otobus istiyelim mecidiyekoyden.

Bu daha mantikli.Birde galibiyet olursa sayi artar da artar.

X' Alıntı:
Deplasman degil Besiktas maci Arda ;)
Pazar olsun mumkunse.Cumarteside mac anons edilsin.Utanmadan birde otobus istiyelim mecidiyekoyden.

Bu daha mantikli.Birde galibiyet olursa sayi artar da artar.

ehaehahehae dünyadan haberim yokmuş be. Ben deplasman diye biliyordum :p

Neyse ...

beyler sorular cevap

1_)maç ntv de mi?
2_)malik dixon n sakatlığı geçti mi?
3_)hüseyinin çenesi yırtılmış oynamama die ir risk var mı_

hiç takımı tartışmaya gerek yok 1000 kişi olsun maç 20 sayıyla biter çünkü ahmet cömertte tribünle beraber oynuyor takım bide dixon formda olursa.......... maç için konuşulacak tek şey MURATCAN ı kimin savunacağı bence bu adamı hadley savunursa iş biter :atki

Maç %99 cuma akşamı olacak ve maçı NTV verecek
Tekel maçından daha kalabalık olacağımıza inancım tam çok güzel maç bizim olacak...

Cuma olursa mükemmel olur bu cuma olanları gördük şimdi 3 hafta üst üste kazanan bir ekibimiz var bunun üzerine daha istekli daha hırslı bir taraftara sahip olacağız. Bu hafta Tekel maçındaki taraftarlarımızı görünce çok mutlu oldum o akşam trafiğinde ve İstanbul'un bütün çilesine rağmen Ahmet Cömert'i dolduran taraftarımız çok fazla şeyler hak ettiği düşüncesindeyim.
Böyle bir ortamda da Galatasaray'a kazanmak düşer. Takıma gelince ilk 3 periyot ya takımı tanıyamadım yada karşımızda ki ,TEKEL Euroleague de oynuyormuş gibi geldi o takıma karşı nasıl organize olamadık anlayamadım evde adeta kahroldum. Ancak son çeyrek gerçek Galatasaray sahneye çıktı durum 66-68 ken Hadley gerçek bir atlet olduğunu gösterdi ve o şıçramasıyla kaptığı hücumu şahane bitirdi.
Bence herşey çok daha güzel olacak.
Bu maçıda alıp artık üst sıraları hak ettiğimizi herkese göstermeliyiz.
Çünkü biz cefakar Galatasaray Taraftarları HERŞEY in EN GÜZELİNİ HAK EDİYORUZ ! ! !

Karşıyaka'ya karşı son yıllarda şansımızda tutmuyor. En son 01-02 sezonunun ikinci devresinde yendik bir daha galip gelemedik. 3 maçlık seri
yaptık bu maçla bunu hem 4'de hemde Karşıyaka'ya karşı şansızlığımızı yenelim.
Kadro derinliği ve kalitesi olarak onlardan daha iyi bir takımız Tekel maçının son pedriyodunda ki oyunu maçın geneline yayarsak maçı alırız.
Karşıyaka'da sakatlığı olan Aslan Yürek Arda Vekiloğlu oynayabilecek mi?
İLK BEŞİM
1-DİXON
2-DE SEAN HADLEY
3-ŞEMSO
4-BURAK
5-UMUT

Şu andaki durumumuz itibariyle çok önemli bi karşılaşma olarak gözüküyor ve bana göre hedef maçlarımızdan biri çünkü Karşıyaka;Efes ve Ülker'i yenen Beşiktaş'ı sürklase etti ayriyeten puan sıralamasında da 1 galibiyet fazlasıyla üstümüzde eğer yenersek eşitliycez yenilirsek 2 puan fark olcak.Bence oyunun kilit noktası Galatasaray'ın ne kadar içerden oynayacağıdır.Karşıyaka'nın gerçek bi pivotu yok gerçi bizimde yok ama uzun rotasyonumuz onların kinin kat ve kat üstünde.Tüm uzunlarımızı çok iyi kullanır ve topu her hücumda bi kez içeriye indirebilirsek onları rahat geçeriz diye düşünüyorum ama kora kor hızlı mücadele bana göre Karşıyaka nın ekmeğine yağ sürer.Bu maçta Livingston ve Umut Yenice benim en çok önem verdiğim oyuncular.Ama Dixon yine taşır gibi geliyo.

Kupada hazır görüntü çizmemişti KSK. Bu sezon yoğun çalıştığım için hiçbir maçlarını izleyemedim. 39 sayı atan yabancılarını da merak ettim.
Test maçlarımızdan biri olacak. KSK kadro olarak bizim ayarımızda bir takım. Maçı bize kazandırcak şey yapacağımız savunma olacak. Tekel maçındaki gibi iyi savunma sonrasında hızlı hücumlarla sayı bulabilirsek kazanırız.

Bakalım Tekel maçındaki son periyottaki savunma Tekel maçına özgü 10 dk lık gaz mıydı yoksa "olumlu" olarak yorumlanabilecek bir gelişme miydi bu maçta güzel bir test olacak.