Galatasaray:89 - Tuborg:55

Biraz önce FB maçını izledim ve şuna artık tamamen emin oldum...Eger dışardan sabote eden olmazsa Şampiyonluğun gizli adaylarından biriyiz...Ben buna yürekten inanıyorum....Geliyoruz....

Vallahi dün takım mükemmeldi. Bu arada taraftarda mükemmeldi ama keşke devre arasında dağılmasalar. Wallahi ondan sonra anca 3. periyodun son 5dk. sında toparlanabiliyolar.

Belki bu maç için sorun deil ama kafa kafaya giden maçlarda sıkıntı yaratabilir.

Krala yapılan tezahuratlarda süperdi.

Maçı çok rahat kazanmamızda Tuborg'un dış şutlarının çok kötü olmasınında etkisi vardı yanlış hatırlamıyosam 1 veya 2 tane 3 lük atabildiler maç boyunca. Ayrıca Murat Özgül'ün istifa etmesininde etkisi büyük. Yard. antrenörleri tam salakmış takım o kadar kötü duruma düştü maç boyunca en fazla 2 tane mola almıştır.

İsmet'te de gelecek görüyorum ileride çok kaliteli bir guarda daha sahip olcaz inşallah.

takım olarak çok iyiydik ama gene göze batan hatalarımız vardı...

özellikle de şemso'nun fast breaklerde inanılmaz bir bencilligi var. Boş adama pas atmayarak takımı kolay 2 sayılardan ediyor...

bugun fb maçını ben de izledim. Ve gerçekten Aydın Örs'ün dediği kadar var, adam olmayacak o takım...inanılmaz kötü oynadılar...

mrsiç'in ahı gitmiş vahı kalmış artık atamıyor şutları...kambalaya da ikili sıkıştırma uygulayarak çok zora soktular...

onları çok rahat yenebilmeliyiz...

arkadaşlar çok çok rahat bir maçtı rahat aldık bence maçın başladığı andan itibaren birkaç eksiğimizi farkettim herkes bana katılırmı bilmem
1.SAVUNMA
2.RİBAUND
Bu iki konuda biraz çalışılması gerektiğini düşünüyorum

valla umduğumdan kolay oldu. cok iyi yüzdeyle attık. onların sutları girmedi. tabi sans diyeceksiniz ama alakası yok. onlar macı kendi elleriyle bize verdiler. bu mac desean ve whisby nin macıydı. özellikle desean cok fazla ribant aldı. özellikle hücum ribant ları tabi. her yönüylen cok iyiydi.
tabi gene bos sut sokamadı.ama genede cok iyi oynadı. onların cok iyi oyuncuları dediğimiz bell.wilson.asım.damien.rahimic sahada yoklardı. tuborg okadar kötü.son 5 dk onların gencleri ile bizim genclerimiz oynadı. genclerde bile yendik. bu siteden bir arkadasımız demisti iste tuborg bizim gecen seneki halimizi yasıyorlar. ama yasamıyolarda değil. ismet le mehmet in her yaptığı asistlrde sayı bulduk.onlara bile savunma yapıyorlar. acıkca söylüyorum ilk kez bir antreman izledim.birde üclüklere bakarsak onlar sadece 1 üclük atmıslar.%100 lük sayıları kacırdılar.sonucuda 55 sayı oldu . o kadar iyi alan savunması yaptık ki wilson bile 6 sayı attı. hem tuborg un en skoreli. hic dıs sut sokamadı.onlarda en iyi yoktu. bizdekini zaten siz biliyosunuz. biz aslında oyuncularımızın formda olmasıyla birlikte kücük büyük takım dinlemeyiz. gene yeneriz . her yönden etkiliyiz cünkü. dıs sut olsun turnike olsun. birde randy nin dis sakatlığı gecerse insanlahda gececek ozaman olduğumuzdan daha iyi oluruz.birsey fark ettinizmi.randy su son dönemlerde iyi dıs sut atamıyodu. o da iyilesince dıs sut yüzdemiz daha iyi olacak. o zamanda rakiplerimizi zorlayacaz. bu seferde mac ın her periyotu lehimize olur[/quote]

kaemre' Alıntı:
Bir feyk de yonetimden geliyor,
Sponsorluk paraları ucuyor, bu takımın !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oyuncuları para alamıyor,
Oysa ki bildigim, hepsinin paraları garanti bir şekilde bloke edilmişti.
Futbola para odemek uğruna, tek bir futbolcunun alacagının yarısı bike etmeyip, su senelerdir ozledıgımız tum takımın maliyeti olan para ya el konulup, bu takımın dibine de dinamit koyulursa,
Ne diyeyim, soyleyecek hiç bir şey bulamıyorum,
İnşallah yeniden Hoca yı tartışmaya başlamayız.
Bence bu olay doğru değil.Doğru olsa takım bu kadar moralli olamazdı.Böyle bir şey olamz umarım.
Maça gelirsek Fenerbahçe'yi 91-78 yendiğimiz maçtan beri en çok zevk aldığım maçtı.Hali ne olursa olsun Tuborg'a 34 atmak çok büyük bir olay.Uzun süre unutamayacağımız bir sonuç oldu.

Gerçekten üç sene boyunca izlediğim en keyifli maçlardan biriydi diyebilirim her yönden.Maç boyunca istikrarlı hep aynı savunmayı oyuncular değişmesine rağmen yapınca farklı galibiyet de kaçınılmaz oldu.Aslında dördüncü periyotun başından itibaren biz taraftarlar biraz da olayı gırgıra vurmamış olsak belki olay 50 farka bile gidebilirdi.Tuborg her ne kadar 2 galibiyetli de olsa,hafta içinde koçları istifa etmiş de olsa kadro kalitesi olarak gayet ii bi takımdı ve açıkçası ben maçın zor geçiceğini düşünüyodum ama baştan sona inanılmaz rahat bi maçtı.Aslında en başta Tuborg hafta içinde dediğim gibi maça Dixon'a press yaparak başladı Erkan'la ve bu press başaralı da oldu.Dixon ilk çeyrekte oyunda yok gibiydi ayrıca hemen 5 dk da 2 faul alarak beni baya düşündürdü ama sonradan kalitesini fazlasıyla ortaya koydu.Şemsettin yapabileceğinin en iyisini yaptı,Whisby çok iyiydi.Özellikle bi smaç yaptı ki Asım'ın üzerinden görülmeye değerdi.Kendisiyle konuştuğumda fena değildi dedi smaç için.Ben bu çılgın bişiydi dedim.Daha iyileri için bi sıfat bulamayabilirsin dikkat et dedi bana.Hüseyin bana göre bu maçın en çok dikkat çeken oyuncusuydu.İnanılmaz bi performans gösterdi hem sayı hem ribaund manasında.Beni asıl mutlu eden yanı topu potaya yakın aldığı her pozisyonda smacı düşünmesi.Bunu deneyen her oyuncu ya faule maruz kalır ya da sayıyı yapar.Fatih de uzun zaman sonra ilk kez bu kadar ii bi performans gösterdi özellikle son peryotta pota altını bloklarıyla adeta kararttı.Bi pozisyonda bloktan sonra topu Shaqvari ileri kendi taşıması çok hoştu.Burak her zamanki gibi çok hırslı ve iyi savunma yaptı.Bu hırsı bize Asım'a bi kafa karşılığı teknik faul olarak geri döndü ama olsun.Desean sene başındaki Desean dı.Yani takımda ii değildi vasattı diyebileceğimiz bi oyuncu yoktu.Yani aslında vardı ama böle bi galibiyetten sonra hiç bi oyuncuya ii değildi demek yakışık almaz.Takımda dayanışma kazanma azmi üst seviyede.İyi,oyunu bilen ve buna göre tepki veren bi seyirciyle neler olabileceğini herkes görmüş oldu.Görmeye de devam edecek.Yeni basketbol mabedimiz Ahmet Cömert te herkes bizle oynarken sahaya acabalarla çıkacak ve inşallah keşkelerle terk edecek salonu.

gerçekten bu sezonun en güzel maçlarından birisiydi ben bu kadar kolay olacağını tahmin etmiyordum ama kolay oldu izliyenler çok zevk aldı ve gülen taraf biz olduk.........

SONSUZA KADAR GALATASARAY!!!

ŞEREFTİR SENİN RENGİNE ÖLMEK
ANDIMDIR SENİ KEFEN DİYE ÖRTMEK

tuborg maçı zor olcağını sanıyordum ama çok kolay bir maç oldu şimdi önümezdiki daçka maçını da kayıpsız atlatırsak çok çok iyi olacak

Macla ilgili birkac not da benden:

- Macin yildizi bence Desaan Hadley'di. Ilk yarinin sonlarina dek Dixon devreye grimeden once, hucum ve ozellikle de savunmadaki gayretiyle skorda az farkla da olsa onde kalmamizi sagladi. 20 sn. arayla ustuste caldigi iki top ise tek kelimyle muthisti. Dixon'un devreye girmesiyle de mac kisa surede farka gitti.

- Whisby de bu macta bir hayli faydaliydi. Son maclarda uzun oyunucularida biraz kipirdanma var. 2 hafta once Umut, bu macta da Whisby ve Huseyin ciddi katki yaptilar. Umut, Fatih, Huseyin, burak, Whisby, hatta gerektiginde Valentin ile cok derin bir uzun kadromuz var. Ancak henuz tam manasiyla rotasyon oturmadi, el yordamiyla o gun iyi oynayacak oyuncular bulunuyor. Mesela KSK macini ceviren oyunculardan Umut o macta oyuna ilk olarak 26. dakikada girdi. Eger Ilk yari biraz sure alabilseydi, belki de maci daha erken lehimize cevirebilecektik. Umarim ilerleyen maclarda daha iyi bir rotasyon oturur, uzunlarimizi daha verimli sekilde kullanabiliriz.

- Fatih ve Livingston'un hali ciddi olarak can sikmaya basladi. Fatih bu macta oyuna ilk girisinden 2 dk sonra Halil Uner tarafindan hakli olarak kenara alindi. Lviington ise 35 sayi farkla kazandigimiz bu maci da 0 sayiyla tamamladi. Takima cok sey katabilecek bu oyuncular biraz toparlansalar vites yukseltiriz.

Yıllar sonra ilk defa kalbimiz sıkışmadan rahat bi maç izledik..güzel bişeymiş yaw..
Maça çok istekli başladık,bütün takım çok konsantreydi ama özellikle Desean savunmada mükemmeldi ve takım için ne kadar önemli bi oyuncu olduğunu gösterdi. Ayrıca diğer oyuncularda bireysel savunmada iyiydiler..Malik her zamanki gibi çok sakin ve çok verimliydi,güzel asistlerde yaptı..2.yarı alan savunmasıyla direnmeye çalıştılar ama Şemso ve Malik’in üçlükleri maçı 25.dk.da bitirdi.. koçun istifası Tuborg u kötü etkilemiş ama yinede biz iyi oynadık..bu arada Fatih’e de değinmeden geçemiycem,2.yarıda adeta Mutombo gibiydi,inşallah kendine gelmiştir..
maç içinde İsmet’in Hüseyin’e yaptığı asist,Glen’in Asım’ın üstünden vurduğu smaç,Randy’nin Burak’ın yakaladığı bi miss-match i görüp hemen topu indirmesi güzel enstantanelerdi..ayrıca 4 e 1 hızlı hücumda Malik’in boşa giden alley up pasıda komikti : )

Kimse kimsenin Galatasaraylılığını ölçmeye kalkmasın yada bilgisini
Terbiye sınırlarınıda aşmayın editliyorum bütün yazılanları.
Devamı halinde ceza uygulanacaktır.