Galatasaray-Alpella

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
dirk nowitski' Alıntı:
ne olursa olsun bir takımla o takımın pilot takımının aynı ligde olması bence çok yanlış bir hareket bir ara futbol liginde cem uzanın istanbulsporu,hakan uzanın adanasporu vardı baya polemik konusu olmuştu şimdi ise basında bu konuya neden hiç değinilmiyor?

vakti zamanında hatırlar mısınız bilmem efes tüm genç oyuncularını muratpaşa belediyesine vermişti hatta enderin ilk çıkışı o takımda olmuştu ender oraya gitmese belki de bu ladar başarılı olamayacaktı ve o zaman basın ne yazmıştı hatırlayan var mı

örnek hareket , efesten anlamlı davranış vs.. niye çünkü muratpaşa belediyesi küme düşüyordu lige katılamama tehlikesi vardı efes hem lig harcını yatırdı hem de oyuncu verdi adamlara , sonra o oyunculardan özellikle enderden çok faydalandı ilerleyen zamanlarda.... o zaman basın ve ligdeki tüm takımların taraftarından hiçbir laf çıkmamıştı hatta bazı bjk li arkadaşlarımın ( o zaman şube bozuktu onlarda) ulan bir iki genç i bize verselerdi keşke dediğini bilirim ben renk fanatizmi her yerimizi sarmış sen zaten ilk dörd e girme iddiasında bir takımsan alpella yı rakip olarak görmeyeceksin zaten bu takımın da ilk dört takımı yenecek gücü yok. en fazla düşme ve play off a kalma durumlarını etkiler alacağı galibiyetlerle

Fenerbahçe Ülker şampiyonluk maçına cıkıyor diyelim (olay fenerbahçe değil yanlış anlaşılmasın, olay ÜLKER). ve işe bak ki, tesadüfün böylesi, maç : fenerbahçe ülker- alpellaspor arasında. %90 fener bu maçı hakkıyla zaten alır,ama oldu ya alpella efes c.başkanlığı kupası maçının ilk yarısı gibi oynadı ve fenerle kafa kafaya top oynuyor.

sizce bu maçın sonunda alpella nın maçı kazanma ihtimali olur mu?
bence olmaz. cokta anlaşılır bişey bu. milyonlarca dolarlık reklam anlaşmalarının çöpe atılması demektir ki, ülker gibi mükemmel yönetilen bir şirket böyle (ekonomik açıdan) ahmakça birşeye izin vermezler.

ispanyada Athletico madrid'ti sanırım, ligden düşmekten kurtulmuştuda, alt ligde athetico B takımı üst lige cıkma hakkı kazanmıştı, ama federasyon buna izin vermemişti. cünkü o pilot takımdı ve içlerinden oyuncu değiştirme hakları gibi bazı ekstra durumları vardı diye hatırlıyorum. (alt lige oyuncu yollama gibi)

şimdi şunu söylemekte fayda var;
FB ÜLKER ile Alpella arasında organik bir bağ yok (teknik açıdan) bu yüzden kimse bişey diyemez buna ancak yasal olarak suç olmasada ahlaki açıdan bir sorun olduğu benim açımdan aşikar. hatta öyleki, gerekirse alpella GS ve/veya BJK'ye de kritik durum olursa maçı oynamadan kazandıradabilir. yukardan gelecek bir telefonla. illede FB açısındanda bakmıyorum yani.

sözün özü;
yapacak bişey yok ama kesinlikle alpella olayı içime sinmiyor. ilerde sorun cıkmazsa ne ala ama cıkarsada asla kimse temizleyemez olacak lekeleri

Utku Çapan' Alıntı:
Fenerbahçe Ülker şampiyonluk maçına cıkıyor diyelim (olay fenerbahçe değil yanlış anlaşılmasın, olay ÜLKER). ve işe bak ki, tesadüfün böylesi, maç : fenerbahçe ülker- alpellaspor arasında. %90 fener bu maçı hakkıyla zaten alır,ama oldu ya alpella efes c.başkanlığı kupası maçının ilk yarısı gibi oynadı ve fenerle kafa kafaya top oynuyor.

sizce bu maçın sonunda alpella nın maçı kazanma ihtimali olur mu?
bence olmaz. cokta anlaşılır bişey bu. milyonlarca dolarlık reklam anlaşmalarının çöpe atılması demektir ki, ülker gibi mükemmel yönetilen bir şirket böyle (ekonomik açıdan) ahmakça birşeye izin vermezler.

ispanyada Athletico madrid'ti sanırım, ligden düşmekten kurtulmuştuda, alt ligde athetico B takımı üst lige cıkma hakkı kazanmıştı, ama federasyon buna izin vermemişti. cünkü o pilot takımdı ve içlerinden oyuncu değiştirme hakları gibi bazı ekstra durumları vardı diye hatırlıyorum. (alt lige oyuncu yollama gibi)

şimdi şunu söylemekte fayda var;
FB ÜLKER ile Alpella arasında organik bir bağ yok (teknik açıdan) bu yüzden kimse bişey diyemez buna ancak yasal olarak suç olmasada ahlaki açıdan bir sorun olduğu benim açımdan aşikar. hatta öyleki, gerekirse alpella GS ve/veya BJK'ye de kritik durum olursa maçı oynamadan kazandıradabilir. yukardan gelecek bir telefonla. illede FB açısındanda bakmıyorum yani.

sözün özü;
yapacak bişey yok ama kesinlikle alpella olayı içime sinmiyor. ilerde sorun cıkmazsa ne ala ama cıkarsada asla kimse temizleyemez olacak lekeleri

şu alpella olayını yakından bilen biri olarak diyorum ki o takımda oynayan oyuncular hatta teknik kadro bu kadar haysiyetsiz değiller hatta şundan daha eminim ki fb ülker maçlarında daha çok asılacaklar maçlara sırf bu söylentiler yüzünden, kaldı ki efes maçının ilk yarısındaki gibi oynasalar keşke bu çocuklar o güveni kendilerine yerleştirirse 2010 da dünya şampiyonu olma lşanısımız o kadar yükselir... bu takımı ne basketbol ne de karakter ve etik açıdan tartışmayalım bence takımın tamamı ümit ve genç milli olmuş lise çapında dünya şampiyonu olmuş oyunculardan kurulu , teknik kadronun başında ersan ilyasovayı basketbolcu yapan adam aleaddin yakan var ki altyapıdan takip ederim kendisini aşırı derecede etiğe bağlı bir coachtur o yüzden normal şartlarda alpella zaten efes fb gs bjk gibi takımları yenemez ama bu maçlarda sonuna kadar mücadeleyi bırakmıyorsa ki bırakmayacaklarını gösterdiler sorun yaşanacağını sanmıyorum. keşke ismette o kadroda yer alabilse ce uzun süreler alabilseydi hem tbl tecrübesi kazanırdı hem de türkbasketbolu gerçekten orhun ene nin arkasından adam gibi bir guard a kavuşmuş olurdu

oyuncular haysiyetsiz demedim abi, dikkat et.

mecbur kalmak (mecbur bırakılmak) başka bişey haysiyetsiz olmak başka bişey. anlatabildiğimi ümit ediyorum

Utku Çapan' Alıntı:
oyuncular haysiyetsiz demedim abi, dikkat et.

mecbur kalmak (mecbur bırakılmak) başka bişey haysiyetsiz olmak başka bişey. anlatabildiğimi ümit ediyorum

bende oyuncuların böyle bir mecbur bırakılmaya meydan verecek kadar haysiyetsiz olmadığını söledim zaten

almighty' Alıntı:
bende oyuncuların böyle bir mecbur bırakılmaya meydan verecek kadar haysiyetsiz olmadığını söledim zaten

Olaya balıklama dalayım bari :)

Oyuncuların haysiyeti; eğer olursa bu tarz bir mecbur bırakılma ortamında bulunmayı reddetmeleri sonucunda ortaya cıkar :)

Kısacası eğer böyle bir mecbur bırakılma olayı söz konusuysa haysiyetli oyuncuların oluşturdugu Alpella' dan yaprak dökümü yaşanması gerekir. Göreceğiz artık :)

konu dışı benzetme

Galatasaray ankaragücünü 8-0 yendiği maç zamanı BJK, gençlerbirliği ile oynuyordu, BJK 1-0 geriye düştüğü maçı hakkıyla 3-1 kazanmıştı.

Peki niye kimse hala konuşmuyor biri takım kaptanı GB nin 4 oyuncusu o hafta bilinmeyen sebeple kadro dışı kaldığını.

bazen yukardan öyle enteresan şeyler yaparlarki, istiklal savaşından onur madalyan olsada hiçbişey yapamazsın...

anlatmak istediğim bu. oyuncuların elinde olmayan oyunlar dönerse diyorum.
konu hakkında son cümlem olsun bu,
alpella ne kadar onurlu oyunculardan kurulmuş olursa olsun, aynı patronun maaş verdiği 2 takım aynı ligde bence oynamamalı, şaibelere mahal vermemelidir (benim açımdan)..

ARdaQue' Alıntı:
Olaya balıklama dalayım bari :)

Oyuncuların haysiyeti; eğer olursa bu tarz bir mecbur bırakılma ortamında bulunmayı reddetmeleri sonucunda ortaya cıkar :)

Kısacası eğer böyle bir mecbur bırakılma olayı söz konusuysa haysiyetli oyuncuların oluşturdugu Alpella' dan yaprak dökümü yaşanması gerekir. Göreceğiz artık :)

sevgili arda kimse bu oynculardan böyle bir şey istemez zaten buna niyetleride yok bu çocuklardan bu sene çok ciddi savaşmalarının beklendiğini rakip kim olursa olsun maçı bırakmamaları gerektiğinin söylendiğini ben biliyorum , ülker grubu ligden tamamen çekiliyordu yalnız şu anki kadro liselerarasında dünya şampiyonu olmuş bir kadroydu telkinler sonucu bu kadroyu dağıtmayıp takımın adını alpella yapmaya karar verdiler, özellikle ali doğan ın bu çocuklardan beklentisi çok yüksek bunu şahsen biliyorum o yüzden emin olun alpella hiçöbir takıma yatmayacaktır bunu efes maçında gösterdiler emin olun fb maçında daha da çok asılacaklar maça o zaman almighty demişti dersiniz :)

not : bilen bilir şehremini lisesinden kolay kolay fb li sporcu çıkmaz

Utku Çapan' Alıntı:
konu dışı benzetme

Galatasaray ankaragücünü 8-0 yendiği maç zamanı BJK, gençlerbirliği ile oynuyordu, BJK 1-0 geriye düştüğü maçı hakkıyla 3-1 kazanmıştı.

Peki niye kimse hala konuşmuyor biri takım kaptanı GB nin 4 oyuncusu o hafta bilinmeyen sebeple kadro dışı kaldığını.

bazen yukardan öyle enteresan şeyler yaparlarki, istiklal savaşından onur madalyan olsada hiçbişey yapamazsın...

anlatmak istediğim bu. oyuncuların elinde olmayan oyunlar dönerse diyorum.
konu hakkında son cümlem olsun bu,
alpella ne kadar onurlu oyunculardan kurulmuş olursa olsun, aynı patronun maaş verdiği 2 takım aynı ligde bence oynamamalı, şaibelere mahal vermemelidir (benim açımdan)..

sevgili utku sen şimdi gene kızacaksın bana ama aynı patronun maaş verdiği kulüp olayı diye birşey söz konusu değil öncelikle bunu sölemeliyim sponsorluk anlaşmasının detaylarına az çok haizim çünkü solomon hariç diğer oyuncular öyle astronomik ücretler almıyorlar ve bu parayı fb spor kulübü ödüyor çünkü fb yönetimi bu sene için geçmiş yıllara oranla astronomik sayılacak bütçe ayırmıştı zaten ama bunun yanında fb ülkerden euroleague hakkı , salon için yardım, ömer mirsad ve oğuz için bonservis parası ödememe ve her sene bir yabancı oyuncu bedelinin ödetilmesi gibi( böyle bir madde vardı sanırım emin değilim ama ) hakları aldı karşılığında ismine ülker markasının eklenmesine ve esas ülkerspor olan alpellaya genç oyuncu katkısı yapmaya söz verdi.... karlı bir anlaşma yapmışlar şimdi de kombine çıkartıyorlar takımın hedefi 5 sene sonra kendi yağı ile kavrulabilen bir avrupa takımı yaratmak ondan sonraki hedef daha büyük sponsorlar çekebilmek ( tıpkı kinder bologna , ya da winterthur barcelona gibi )

şimdi gs neden bunu yapamasın diye sorası geliyor insanın ?