Galatasaray Alt Yapısı

Alt yapımızdan yetişen ve statü gereği ayrılmak zorunda kaldığımız genç oyuncumuz Balım Akbulak, İzmir BŞB'nin Samsun Canik Belediye'ye 61-74 mağlup olduğu maçta görev aldı. İzmir BŞB'de forma giyen Balım maçı 13 sayıyla tamamladı.

Staff ile yaptığımız röportajda konuşulmuştu bu konu, aramızda bir kontrat olmasa da Balım ve Gözde(İzmirspor Konak Bld.)'nin geri dönüş yolu açık. Gizem Başaran da zaten oyuncumuz, Burhaniye'de kirada. İzmir veya Balıkesir'de olup oyuncularımızın maçlarını izleyenler olursa bekleriz notlarını bu başlık altında.

Gizem Başaran: 14 sayı-16 ribaund (Balçova Belediye Termal:48 - Burhaniye Belediye:97)
Balım Akbulak: 11 sayı-12 ribaund (İzmir BŞB:55 - Nallıhan:60)
İzmirspor Konak Bld.'nin üçüncü çeyrekte 10 sayı geri düşmesine rağmen deplasmanda Edremit'i mağlup ettiği maçta Gözde Yürük 6 şut girişiminde isabet bulamamış ve görev aldığı 24 dakikayı 1 top çalma ile tamamlamış.

Balım Akbulak: 28 sayı-14 ribaund-4 asist-3 top çalma (İzmir BŞB:94 - Mersin Üniversitesi:50)
Gözde Yürük: 2 sayı-1 ribaund (İzmirspor Konak Bld:59 - Çankaya Üni:61)

Balım 40 dakika sahada kalıp çok iyi bir oyun oynamış, tebrikler kendisine.

Bir İzmirspor taraftarı olarak Gözde'yi ayrı bir gözle izleyeceğim ve izlenimlerimi sizlere aktaracağım.Son maçındaki performansı iyi değildi düzeleceğini umuyorum.

Gizem Başaran: 22 sayı-17 rib. (Bakospor:48 - Burhaniye Bld:82)
Balım Akbulak: 30 sayı-7 rib.-2 as-3 tç (Edirnespor:42 - İzmir BŞB:90)
Gözde Yürük: 10 sayı-8 rib.-2 as (55 Gençlik:60 - İzmirspor Konak Bld:78)

İyi performanslar gelmiş bizim kızlardan. Tebrikler.

Bu arada ekleyelim; Yarın(8 Kasım, Salı) Ahmet Cömert'te Genç ve Küçük Takımlarımızın maçı var.

8 Kasım, Salı (Ahmet Cömert)
17:00 Galatasaray-İstanbul Üni KK
18:30 Galatasaray-DSİ GK

Yiğit ile ben gidiyoruz, Tanju da buradaysa gelir. Bekleriz :)

İzmirspor Konak Belediye: 93 Niğde Türk Telekom: 31
Gözde Yürük: 22 dk süre aldı
7 sayı 6 ribaunt 3 asist 1 blok 1 top kaybı
3 sayılık atış 2-0
2 sayılık atış 12-3
Serbest atış 2-1
İstatistikler bana aittir yanılma payı olabilir.

Ben Gözde'nin performansını beğenmedim özellikle şutu çok kötü şutunu geliştirmesi lazım kolay atışları kaçırdı hızlı hücumları bitiremedi zaten rakip çok zayıftı istatistiklerin çoğunu oyunun sonunda buldu

Balım bugun Twitter Hesabından ''galatasaraydanda,galatasarayliliktanda nefret ediyorum.Bununla ilgili soru sormayin... '' Takip ettiğim kadarı ile bizler kadar Galatasaray'lıydı.Ayrıca Profil resmi falan Galatasaray Formalı idi ve bide Galatasaray yazısını profilinden kaldırmış. Bunun sebebini bilen var mı ?