Galatasaray-CASA Hazırlık Maçı Canlı Yayın

Kerem SEÇER' Alıntı:
Yahu Emin sen değil miydin bu takımın guardı Strickland mı olmalı diyen :)
Abi sana nasıl desem

Aslında Strickland'ın iyi bir guard olduğunu biliyordum da geldiği takım dan dolayı sinirlerim bozuldu . Gerek son yapılan yabancı transferler gerekse Ledo nun acıklamaları beni derinden etkiledi . Oyuncuya haksızlık yaptığımı düşündüm . Umarım simdiki kararım en doğrusudur

maçı izleyenler hiç mi el kaldırmadık, yoksa kabul günümüzmüydü ?
casa ya forumdan 12 çıkarsak 93 den fazla yemeyiz, çok yemişiz neyse enseyi karartmayalım!

Bugünle ilgili izlenimleri de yazayım.

Hazırlık maçı da olsa güzel ve heyecanlı bir gün geçirdiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim. Kampüse ulaşmamızla güzel bir görünüme sahip mekanla kendi okullarımızı karşılaştırdık Gökçeyle. Güzel okuldu. Salona ulaşmamızla hayranlığımız daha da arttı. Küçük ama son derece modern bir salondu. Güzel hayaller kurdum bu salonun biraz daha büyüğüyle ilgili. İnşallah Türk sporuna başarılı sporcular kazandırır bu güzel tesis.

Zor da olsa internete bağlanmamızla zaten maç içindekileri aktarmaya çalıştım size. Bu arada yayın odasındaki yabancı bir kıza da rezil olduk ama neyse :) Burada bahsetmediklerimizden biri de teknik heyetimiz. Bugün Gökçe'yle de konuşuyorduk gerçekten iyi çalışıyorlar. Teknolojiyi de artık daha fazla kullanmaya gayret ediyorlar. Herşey güzel olacak bu sene. Teknik ekibimize katılan Ali Bey, Levent ve Tolga abilerle. Bir kişiye yük binmemesi verimi de arttıracak. Bu da konuşulması gereken konulardan biri.

Ankaralı Aslanlar da beklediğimden daha iyi geldiler. Onlara da kocaman teşekkür. Elimde laptop yayın yaparken teknik izlenimlerden de biraz geride kaldım bu yüzden pek yapmayacağım ama bugün Milo'yla beraber 4 eksiğimizin olduğunu da unutmayalım.

Şimdi sıra Antalya'da. Bakarsınız oraya da gideriz :)

Eee GSBasket Farkı ;)

Edit: Eser abi hep söylüyorum top kayıpları ve savunma berbat. Takım tam çalışmaya başlayınca ve uyum arttıkça sorun çözülür inşallah.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bugünle ilgili izlenimleri de yazayım.

Hazırlık maçı da olsa güzel ve heyecanlı bir gün geçirdiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim. Kampüse ulaşmamızla güzel bir görünüme sahip mekanla kendi okullarımızı karşılaştırdık Gökçeyle. Güzel okuldu. Salona ulaşmamızla hayranlığımız daha da arttı. Küçük ama son derece modern bir salondu. Güzel hayaller kurdum bu salonun biraz daha büyüğüyle ilgili. İnşallah Türk sporuna başarılı sporcular kazandırır bu güzel tesis.

Zor da olsa internete bağlanmamızla zaten maç içindekileri aktarmaya çalıştım size. Bu arada yayın odasındaki yabancı bir kıza da rezil olduk ama neyse :) Burada bahsetmediklerimizden biri de teknik heyetimiz. Bugün Gökçe'yle de konuşuyorduk gerçekten iyi çalışıyorlar. Teknolojiyi de artık daha fazla kullanmaya gayret ediyorlar. Herşey güzel olacak bu sene. Teknik ekibimize katılan Ali Bey, Levent ve Tolga abilerle. Bir kişiye yük binmemesi verimi de arttıracak. Bu da konuşulması gereken konulardan biri.

Ankaralı Aslanlar da beklediğimden daha iyi geldiler. Onlara da kocaman teşekkür. Elimde laptop yayın yaparken teknik izlenimlerden de biraz geride kaldım bu yüzden pek yapmayacağım ama bugün Milo'yla beraber 4 eksiğimizin olduğunu da unutmayalım.

Şimdi sıra Antalya'da. Bakarsınız oraya da gideriz :)

Eee GSBasket Farkı ;)

Edit: Eser abi hep söylüyorum top kayıpları ve savunma berbat. Takım tam çalışmaya başlayınca ve uyum arttıkça sorun çözülür inşallah.
Mac icin izlenimlerin yokmuydu Kerem abi .

Bugün benim canımı en cok sıkan Gürovic hakkında aldığım haber

Sözlesmesi 1 yıllık mıs :(

Gurovic ve Milojevic'in sözleşmeleri 1 yıllık. İkisi de. E görev bize düşüyor mutlu olursa gitmez ;)

Maçla ilgili şunu söyleyebilirim;

Gurovic çok rahat şut atıyor. Onu tutmak için rakipler 4'leri 3 yapacaktır emin olun. Onun için çizilen oyunların hemen hepsi sayı oldu. İlk yarı kaçırmadı zaten.

Milojevic olsaydı şu maçta en az 20 sayısı vardı. TED'de onu tutacak kalın adam yoktu.

Teoman'ı beğendim. Elinden geleni yapıyor. Oyun bilgisi ve şutu çok iyi ama fiziği biraz zayıf gibi. Onu da çalıştıkça düzeltir. Kendine güveni de geliyor yavaş yavaş.

Graves'i iki maçtır beğendim. Ondan beklentim büyük. Kesinlikle Hite ile farklı oyuncular. Karşılaştırmamak lazım.

Polat da şut kaçırsa da elinden geleni yapıyor. Adamla dalga geçilmesin lütfen. Bence çok çalışıyor. Sevdim hırsını.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Gurovic ve Milojevic'in sözleşmeleri 1 yıllık. İkisi de. E görev bize düşüyor mutlu olursa gitmez
İşte bu benim hazırlık kampı boyunca aldığım en kötü haber . Yahu ben anlamıyorum millet Giricek , Kasun ve Shumpert gibi oyuncularla 2 yıllık sözlesme yapıyor . Ama biz yapamıyoruz , bu neyden kaynaklanıyor bütcedenmi yoksa yöneticilerin bu konularda beceriiksizliklerinden mi ? İnanılır gibi değil yaa . İnsallah Graves'inki 2 yıllıktır

Yalnız teoman yapısı bakımından hemen küsen bir oyuncu...Top kaybedince koşmuyor.Casa macında Murat hoca en az 3 kez dedi bunu teoya..Teo koşmuyor murat hoca bagrıyor koşmaya başlıyor...Altaya gelince İlk yarı arasında şut calısırken sanki biraz sekiyo gibi geldi ama tam olarak bilmiyorum..

Herkese merhaba,

Marshall Strickland'ın iyi bi rtercih olup olmadığını zaman gösterecek, tabii ki daha iyi bir oyun kurucu alınabilirdi ama Murat Hoca röportajında da bahsettiği gibi artık oyun kurucuların modern basketbolda o kadar da önemli olmadığını düşünüyor. Belki takımda Milojevic, Hüseyin ve Graves gibi oyunu okuyabilen ve asistçi özellikleri olan oyuncuların bulunması onun bu kararı almasında da etkili olmuştur.

Ted'in yeni yabancıları yani iki siyah amerikalısı çok iyi tercihler. Oyun kurucusu da forveti de gelecek vaadeden genç oyuncular. Bell tarz olarak kısa boyu nedeniyle biraz da Marques Green'i anımsatıyor. Prowell ise hem 3 hem 4 oynayabilen, hem içeriden hem dışarıdan şutu olan atletik bir oyuncu, ona da ikinci bir Hosley diyebiliriz. Prowell'ı Karşıyaka çok istemişti hatta anlaşmak üzerelerdi ama TED araya girdi ve sanırım fiyatı yükseltip ellerinden kaptı. Bu iki oyuncuya sezon boyu dikkat etmenizi öneririm. İşte size NCAA deki son seneleri:

Kevin Bell (1.78, pg)

18.3 s, 5.8 a, 3.3 r, % 43 2 s, % 39 3s. in 2008 in Fresno State (NCAA)

Quan Prowell (2.03, sf/pf)

15 s, 1.5 a, 6.3 r, 0.4 b, % 54 2 s, % 41 3s in 2008 in Auburn (NCAA)

Bu forumda çeşitli vesilelerle yazıldığı gibi Play off mücadelesi veren bir kaç takımımız NCAA den çok iyi oyuncular getirdiler. Strickland transferini düşününce insanın aklına, Mersin'in bu seneki bomba transferleri bir BoMcCalebb bir Chris Lofton getirilemez miydi sorusu gelmiyor değil.

Savunma düzeltilirde bu 1 numara açığı nasıl giderilecek orası meçhul!

M.S bizi hedeflerimize götürecek, üst düzey maçlarda takımı kontrol edebilecek bir isim değil maalesef :(

Cüneyt'inde sakatlığını düşünürsek hiç istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

Diğer yandan Guroviç'in kısa zamanda adapte olması, Ziziç'in yavaş yavaş form tutması, Graves'in beklentilerin üzerinde oyun çıkarması bu zamana kadarki en iyi gelişmeler.

Şimdi yabancı seçimlerinde başarı %30 gibi bir yüzde söylenebilir ama bu oran 1 numara oynayan elemanımız için geçerli olmaması en büyük temennimiz ama bizi taşıyabileceğini düşünmüyorum, büyük maçlarda eli ayağına dolaşır, düzgün bir şut ritmide ya da stilide yoktur...

Yahu böyle bir kadro kur 1 numara M.Strickland olsun şaka ve kâbus gibi :?

Ali Demirci' Alıntı:
Savunma düzeltilirde bu 1 numara açığı nasıl giderilecek orası meçhul!

M.S bizi hedeflerimize götürecek, üst düzey maçlarda takımı kontrol edebilecek bir isim değil maalesef :(

Cüneyt'inde sakatlığını düşünürsek hiç istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

Diğer yandan Guroviç'in kısa zamanda adapte olması, Ziziç'in yavaş yavaş form tutması, Graves'in beklentilerin üzerinde oyun çıkarması bu zamana kadarki en iyi gelişmeler.

Şimdi yabancı seçimlerinde başarı %30 gibi bir yüzde söylenebilir ama bu oran 1 numara oynayan elemanımız için geçerli olmaması en büyük temennimiz ama bizi taşıyabileceğini düşünmüyorum, büyük maçlarda eli ayağına dolaşır, düzgün bir şut ritmide ya da stilide yoktur...

Yahu böyle bir kadro kur 1 numara M.Strickland olsun şaka ve kâbus gibi :?
Yahu Ali abi nerden biliyorsun M.S nin kötü oynadığını . Adım gibi eminim Strickland yada baska bir guard , böyle şütör bir takımda ligin asist kralı olur

Ne kötü oyunu @Emin, ben genel yapısı itibariyle konuşuyorum, skorlara göre değil!

Bu oyuncu bizi yüksek atmosferli, başa baş giden çoğu maçta yakar, bu maçların ağırlığını kaldıramaz...

Kusura bakmayın ama kötü olan bir durumu sırf destek deyip ileride bizi zor durumlarla karşı karşıya bırakacak bir oyuncu için körükörüne bağlanamam.

Sonuçta takım 2 hazırlık maçı oynadı ama derlerya balık baştan kokar bizim 1 numara seçimimizde bu misal...

her sey bi yana takimda cok buyuk atletik oyuncu sikintisi cekecegiz gibime geliyor takim dagildiginda savunmada sert bir blok yapip takima moral verecek gerektiginde smac basacak bir oyuncumuz olsa (haislip bu is icin olabileceklerin en iyiisi bana gore) cok daha guzel olurdu gibime geliyor

Gorkem Dalyan' Alıntı:
her sey bi yana takimda cok buyuk atletik oyuncu sikintisi cekecegiz gibime geliyor takim dagildiginda savunmada sert bir blok yapip takima moral verecek gerektiginde smac basacak bir oyuncumuz olsa (haislip bu is icin olabileceklerin en iyiisi bana gore) cok daha guzel olurdu gibime geliyor
HAİSLİBİM en son malagadaydı yine ordamı arkdaşlar?
tek hayalim haislip+granger gelmesi

Samet selam !

Haislip'i bende isterim ama hepimizin bildiği gibi artık Avrupa'da basketbol , zeki oyuncularla oynanıyor yani zeki oyuncularla oynayan takım daha karlıdır (bana göre)

Aykun selam !

M.S'ın bizi tasıyamayacağı kanısına nasıl vardın ?