Galatasaray CC - Fenerbahçe Ülker

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
18 Mart Pazar 15.00

Büyük gün geldi basketteki hesabı kesiyoruz takımımızla beraber Ahmet Cömert’te bazı şeylerin parayla değil yürekle olabileceğini göstereceğiz!!!
Fenerbahce Ulker’in kadrosu bizden güçlü gözükebilir ama bizim göğsümüzde GS arması var bunun verdiği korku ve inançla bu maçı alacağız!!!!

FB macı

Affedersiniz ama gercekci olalım GS sert bir takım degil hicbir buyuk macta rakiplerini zorlayamadı bile..Mesela bjk buyuklere kok söktürdü, mersine ve diger takımlara savunmasıyla fark atıyor kadrosunda cesitli tiplerde(islevlerde)oyunhcular var savunmacısı hızlısı atletik olanı gibi..
Barıs Guney'i Mitchell'a verdiler bizi bitirdiler karsı hamle yapabilecek takım kimyasına(parcalarına)sahip degiliz.Murat Didin'de Murat Ozyer'e gore cok daha agresif bir koç..
BJK-GS karsılastırması bize hemen hemen aynı butceye sahip iki takımın nasıl farklı iki karakter gosterdigini acıklar..Kısacası fb ve efes macılarını 8.-9.maglubiyetlerimiz olarak kaydedicegiz..
4.SANSIMIZ DA YOK aynı puanla bitirsek de bjk averajla 4. olacagına gore bjknin en az 10 maglubiyet alması lazım telekoma kaybetse bile olmuyor..

Oncelikli gorev seyircide, bu maci NE OLURSA OLSUN seyircili bitirmeliyiz. Bu da su demek: Fenerbahce oyunculari, teknik heyeti ve idarecileri her ne tarz cirkeflik, edepsizlik yaparlarsa yapsinlar sahaya yabanci madde atmamaliyiz.

Basketbol takimimizin direncsiz bir takim oldugumuzu dusunmuyorum, dunku KSK macini da son periyodda geriye dustukten sonra ciddi bir direnc gosterip sonda almisken Mitchell'in akil almaz bireysel hatasiyla verdik.

Bu maci kazanmamiz icin Fitch'in oynamasi sart, onun yoklugunda hucumda kolay durdurulabilen bir takim oluyoruz, Mitchell da Fitch'in yoklugunda uzerindeki baski artinca verimsiz oluyor. Ustelik bu macta Fenerbahce'nin ritminin bozulmasi ve seyircinin havaya girmesi icin Fitch'in top calmalarina ve bu pozisyonlarda hizli hucumlarla kolay basketlere ihtiyacimiz var.

Fenerbahce yenilmeyecek bir takim degil, hele bilincli bir seyirci tarafindan olusturulan sert bir deplasman ortaminda hic degil. Hucum duzenlerini bozabilirsek gerisi zaten gelir, Fenernbahce iyi hucum edemedigi zaman iyi savunma yapabilecek bir takim degil.

Olabilecek en kötü zamana denk geldi derbi.Oyuncular sorumluluklarının farkına varırsa,seyirci de sürpriz yaparak salonda kalırsa kazanma şansımız olabilir.Tıpkı Trabzon maçı öncesindeki gibi fazla ümitli olmamak lazım.KSK maçı ve kötü gidiş taraftar desteğini etkilemez umarım diyeceğim de,kendim de çok etkilendiğim için klişe olacak...

bu mactaki basketçilerin eksiğini BİZLER kapatacağız basketçiler taraftarlar elele hep beraber feneri YENMEYE

Yenmesekte büyüklüğümüzü gösterelim arkdalşlar bjktaş macındaki gibi ama bu macta çook iyi bir atmosfer oacak inş

Büyük ihtimalle daha önce 1 sıra yukarı çektikleri tribünleri 1 sıra daha yukarı çekecekler..Pota arkası yarı dolu olacak..Bench arkası tamamen boş..Biraz da az seyirci aldı mı kendi avantajımızı çok güzel kullanırız (!)

maç pazar günü 15.00'da olacakmış.kazanma ihtimalimiz bir hayli düşük ancak graves-fatih-cemal'den oluşan pota altımız oğuz-semih-clark'a üstünlük sağlarsa ibre bize döner. ancak fitch ve tufan'ın yüzdeli atması lazım ki ibrahim-mrsic ikilisini dengeleyebilsinler taraftar desteğiylede belki bir şansımız olabilir

(ancak yine telekom maçındaki gibi şanssızlık ve hakemlere kurban gitmessek)

Kesin mi Cem..16:00 yazıyordu da..Bu önemli organizasyon için ne kadar çabuk öğrenirsek..

Öncelikle Fitch olsun olmasın; Murat Hoca işini yapsın, yapmasın; NE OLURSA OLSUN bu maçı kazanmalıyız. Önümüzdeki rakibin iki bileşiminin ilki Ülkerdir. Basketbol ligini elinde oynatan, kirli paralarıyla takımımızın dahi ismine ortak olabilen bir şirkettir. Klübümüzün iç işlerinde söz sahibidir, personel boyutuna dahi inebilmiştir. Her klübe müdahale hakkı yaratabilir.

Fenerbahçe, oyuncularının yüzleri aklıma gelince geçmişte yaşanan görüntüler aklıma geliyor. İbrahim Kutluay'ın Ülkerde veya FB'de sürekli tahrik amaçlı haraketleri aklımdan gitmiyor. Aziz Yıldırım'ın her türlü masa başında bize üstün geldiğini söyleyelim. Hiçbir zaman iyiniyetli bir açıklama yapmaz, kardeşlik mesajları vermezler. Zaten Fener'i anlatmaya gerek yok :)

Bu ikisi birleşince ortaya tabirim doğru mu bilmiyorum ama bir ''basketbol oligarşisi'' çıkıyor :roll: Savunamadığım bazı Gs taraftarlarının iki şişe atmasıyla sahamız kapanırken, sahaya giren FBlilere komik ceza verildi, biz ağırlaştırılmış müebbet yerken, onlar ellerini kollarını sallayarak çıktılar. Biz olaylı maçlardan sonra Z.burnundan Topkapı'ya kadar kovalanıp durakta joplanırken onları gülücüklerle uğurladılar.

ve şimdi sıra geldi, onları basketbolumuzla her türlü sahadışı oyuna rağmen yenmeye... Hem şampiyonluk yollarında da en büyük darbeyi vuracağız. Bu maç Bjk maçından iki kat daha fazla bağırmalı, susmamalıyız. (bjk maçında muhteşemdik ya iki kat muhteşem olalım :) )

Sanırım gerekli kişilerin uyarılarıyla Bjk maçında sahafa fazla birşey atılmadı; o uyarılar yine yapılır da en azından son çeyreğe kadar takımın yanında yer alırsak kazanırız. Yeter ki bir FB maçınıda tezahüratlarla bitireyim. Haydi GALATASARAY!

Kerem SEÇER' Alıntı:
Tamam ben de gördüm..En geç 13:00 gibi salonda olmamız gerekecek sanırım..Sağol hatırlatman için..
bence 12.00-12.30 arası salonda olsak daha iyi malum fenerbahçe gelmeden bizim salonda olmamız lazım

*bu arada pankart hazırlığı var mı?

Cem YILMAZ' Alıntı:
bence 12.00-12.30 arası salonda olsak daha iyi malum fenerbahçe gelmeden bizim salonda olmamız lazım

Arkadaş yazmışsın fenerbahçe gelmeden biz olalım diye... ama Fenerbahçe taraftarı benim bildim kadarıyla alınmıcak demi...

zor bir maç ama fitch oynarsa alırız diyorum..arkadaşlar almayın fenerli çakallarının hiçbirini...bide güzel bir pankart asın ya böyle bilindik birşey olmasın...alalım bu maçı...bu maç cehennem olsun çakallara..iyi çalışmalar.. :atki

Özgün Yazgan' Alıntı:
Arkadaş yazmışsın fenerbahçe gelmeden biz olalım diye... ama Fenerbahçe taraftarı benim bildim kadarıyla alınmıcak demi...

Kasdedilen takımın salona gelip ısınmaya başlamadan bizim orada olmamız. Baskıyı ısınmaya çıktıktarı andan itibaren hissetmeleri bence de önemli.

İki takım kadrolarını kıyasladığımızda rakibimiz ağır basıyor ancak maçları kadrosu güçlü olan değil mücadele eden takımların kazandığını Karşıyaka maçında da gördük. Fitch´in forma giymesi ve taraftarın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi halinde galip geleceğimizi düşünüyorum.

Cem YILMAZ' Alıntı:

Bi sorun olmazsa bizim pankartımız olacak 30 m.. ;)

onuryavuz' Alıntı:
Kasdedilen takımın salona gelip ısınmaya başlamadan bizim orada olmamız. Baskıyı ısınmaya çıktıktarı andan itibaren hissetmeleri bence de önemli.

İki takım kadrolarını kıyasladığımızda rakibimiz ağır basıyor ancak maçları kadrosu güçlü olan değil mücadele eden takımların kazandığını Karşıyaka maçında da gördük. Fitch´in forma giymesi ve taraftarın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi halinde galip geleceğimizi düşünüyorum.

onur abi evet, fenerbahçe derken oyuncular ısınmaya başlamadan bizim salonda olmamız gerektiğini kastetmiştim

12.30 iyidir bence iyi bir atmosfer oluşturacağımızdan şüphemiz yok

Bence Hafta İçi yeni bir ABD'li oyuncu getirebiliriz.Bu hafta Fitch oynayacağını varsayarsak tribünlerdeki atmosfer de birleşince bence kazanacağız.

Rağmen Anlamı su Hakemlerle de mücadele edeceğiz artık.Son macda bunu çok iyi anladık.