Galatasaray Daikin 2024/2025 Kadın Voleybol Takımı

Vnl bitmek üzere şuana kadar görünen takımımız seneye ligin en iyi manşet alan ve defans yapan takımı olacak bizden daha iyi defans yapan bir takım çıkacağını düşünmüyorum.Köşeler kısa oldu blok sıkıntısı olurmu korkusu vardı ama ortalarımız ve pasör oyuncumuz çok iyi blokçu Alexia iyi blok tutan bir oyuncu smaçörde Sude haricinde herkes ortalama üstü hatta Lazovic iyi blok tutan bir oyuncu çok fazla blok sorunu olacağını da düşünmüyorum.Hücum da ortalarımız çok iyi iyi manşete etkili hücum edip rakip bloğu bence dağıtacaklar.Özellikle öne çıkan bir oyuncu olmayacak bence top herkese eşit dağılacak olması gerekende bu Bongaerts gibi elit bir pasörümüzde var ama bence takımın tek sıkıntısının smaçörlerimiz bazen hücumda tıkanabilir.Smaçörler tıkanırsa rakip blok toparlanır bence sezon içi en önemli sorunumuz smaçörlerimizin skor katkısı olacak.Alexia çok eleştiriliyor ama bir sezonluk performansla Alexia eleştirilmez daha çok genç bence bildiğimiz Alexia olucak o bölgede sıkıntı yaşamayız.Normal sezonu 4. kapayıp Challenge Cup ve Balkan Cup'ı alıcaz bence.Play-off turunda zorda olsa 3-4 yarışında 2 maç kazanan 3. olduğu için bir umut 3. olmak bence hedefimiz olmalı çok zor ama bu kadro 3. olup iki avrupa kupası getirirse başarılı sayılır.

Son düzenleme:
Vnl bitmek üzere şuana kadar görünen takımımız seneye ligin en iyi manşet alan ve defans yapan takımı olacak bizden daha iyi defans yapan bir takım çıkacağını düşünmüyorum.Köşeler kısa oldu blok sıkıntısı olurmu korkusu vardı ama ortalarımız ve pasör oyuncumuz çok iyi blokçu Alexia iyi blok tutan bir oyuncu smaçörde Sude haricinde herkes ortalama üstü hatta Lazovic iyi blok tutan bir oyuncu çok fazla blok sorunu olacağını da düşünmüyorum.Hücum da ortalarımız çok iyi iyi manşete etkili hücum edip rakip bloğu bence dağıtacaklar.Özellikle öne çıkan bir oyuncu olmayacak bence top herkese eşit dağılacak olması gerekende bu Bongaerts gibi elit bir pasörümüzde var ama bence takımın tek sıkıntısının smaçörlerimiz bazen hücumda tıkanabilir.Smaçörler tıkanırsa rakip blok toparlanır bence sezon içi en önemli sorunumuz smaçörlerimizin skor katkısı olacak.Alexia çok eleştiriliyor ama bir sezonluk performansla Alexia eleştirilmez daha çok genç bence bildiğimiz Alexia olucak o bölgede sıkıntı yaşamayız.Normal sezonu 4. kapayıp Challenge Cup ve Balkan Cup'ı alıcaz bence.Play-off turunda zorda olsa 3-4 yarışında 2 maç kazanan 3. olduğu için bir umut 3. olmak bence hedefimiz olmalı çok zor ama bu kadro 3. olup iki avrupa kupası getirirse başarılı sayılır.
Değerli Halil kardeşim,

Sanırım bu yıl Balkan Cup ve Challenge'i aldıktan sonra, sezonu 4 kapatabiliriz demek istiyorsun. Bu durumda da önümüzdeki 2025-2026 sezonunda CEV'de oynarız. Bu görüşüne katılmamak elde değil.

Kalandadze transferi tutarsa, hücumda da önemli bir sorun yaşamayacağız görüşündeyim. İlkin ve Lazovic'in aynı anda .ok kötü olması, oldukça düşük bir olasılık. Yeter ki planlanan trasferler, bir an önce resmileşsin.

bu arada imoco haak ile eczacı elif ile sözleşme uzattığını açıkladı. Önümüzdeki 2 sezon daha yatırım yapma ihtimalimiz oldukça azaldı. Parasını verip oyuncu da alamayacağız yani. Belki haak boşa düşer de kaparız diye hayal kuruyordum açıkçası

bu arada imoco haak ile eczacı elif ile sözleşme uzattığını açıkladı. Önümüzdeki 2 sezon daha yatırım yapma ihtimalimiz oldukça azaldı. Parasını verip oyuncu da alamayacağız yani. Belki haak boşa düşer de kaparız diye hayal kuruyordum açıkçası
Gizem hnm,
Evet başarısını kanıtlamış ünlü oyuncular almak bir çözüm olabilir. Bunun, kuşkusuz heyecan katarak tribünleri doldurmasına katkısı da tartışılmaz. Ancak tek seçenek bu değil. Önemli olan, takımın istikrarlı bir yapı ve planlama ile, uçuk olmasa bile iyi bir bütçe ile, daha yeni sezon başlarken, bir sonraki sezonun planlaması yapabilecek yeteneği gösterecek bir teknik ekibe ve vizyon sahibi yöneticilere sahip olmasıdır. Bu teknik ekipte de Scout denilen oyuncu avcılarının (takipçilerinin), sezon boyunca yerel ve uluslararası tüm ligleri gece gündüz demeden olabildiğince takip etmeleri ve takıma monte edilebilecek, özellikle genç yetenekleri coach ve yönetime raporlayarak, sağlıklı bir transfer politikası ile transferleri gerçekleştirmeleri hem başarı hem de kazanç getirebilecek ayrı bir yöntemdir.

Geçtiğimiz yıllarda en büyük sıkıntımız olan blokçu ve çapraz ile ilgili olarak bazı önerilerde bulunmuştum. İnanın ki bunu kendime paye çıkarmak için söylemiyorum ama ısrarla söylediğim ve önerdiğim isimler, Magdalena Jehlarova, Hena Kurtagic ve Kendall Kipp idi. Bu oyuncular (Jehlarova hariç) eğer zamanında alınabilse, yukarıda söylediklerimin en azından bir kısmı gerçekleşebilirdi. Kipp, NCAA ardından Columbus Fury ve sonrasında Firenze'ye transfer olmuş, başarılı sezonlar sonunda Vakıfbank'a transferi gerçekleşmiştir. İzleyip hep birlikte göreceğiz. Hena Kurtagic, şu an VNL'in en iyi blokörü ve bugün itibari ile Vero Volley Milano'ya transferi gerçekleşti. Jehlarova, Amerika'daki eğitimini, bu yıl tamamladı. NCAA'de 2022-2023 ve 2023-2024'ün en iyi blok yapan oyuncu ödüllerinin yanı sıra, Çekya milli takımında yer alarak European Golden League'de en iyi Blokör ödülünün sahibi oldu. Şu an ise bildiğim kadarı ile Amerikan Profesyonel Ligi'ne transfer oldu.

Sözün özü, ille ki astronomik rakamlarla alınacak ünlü oyuncular başarı getirir varsayımı, her zaman doğru olmayabilir. Tabii ki ünlü oyuncular, ulusal veya uluslararası arenada takımdan daha çok sözedilmesine katkıda bulunur ve tribün doldurur ancak astronomik olmayan, ihtiyaça göre, dikkatli ve başarılı oyuncu seçimleri ile de başarı yakalanabilir.

Zaten bu borçta haak alıcaz demek hayal ben öyle bir şeyin 3 sene içinde olacağını sanmıyorum. Ha biri çıkar ben sponsor olacam bu külübe der destek sağlar Haak yoksa Egonu var Elif yoksa İmoco ile son sezonum diyen Wolosz var yatırım gelince oyuncu çok ama o denli bir yatırım sponsor desteği çıkmadan zor.

Voleybolda yeni kurulan ya da yeni yatırım yapılan bir ülkenin liginde değilseniz bir kültür oluşturmaya çalışarak başarılı olursunuz, başa oynarsınız, istikrar sağlarsınız ama şampiyon olamazsınız. Çünkü sizden iyi ve organize takımlar vardır ve hepsi birden aynı anda kötü olmaz.
Bugün İtalya'da başa oynanan takımlara bakın geçmişt ekol olmuş koçlar çıkarmış takımlara bakın nerde oldukları bize ipucu verecektir.
Burada adı geçen oyuncuları bizde izleyen bilen yönetici var mı mesele o, bu oyuncuları almak kadar elde tutmakta mühimdir zira hem bu genç yetenekleri elde tutmak hem de direkt rakiplerden oyuncu alarak onları kırmak önemlidir ancak bu şartta şampiyonluk gelir.
Yine de mevcut ekonomik şartlar ve döviz kuru altında bu yönetime neden Egonu, Haak alamadın diyemem ben kendi adıma ama biz voleybola girdik bu sporda biz de varız diyeceksek yol muhakkak yıldız oyunculara çıkacaktır.

Zaten bu borçta haak alıcaz demek hayal ben öyle bir şeyin 3 sene içinde olacağını sanmıyorum. Ha biri çıkar ben sponsor olacam bu külübe der destek sağlar Haak yoksa Egonu var Elif yoksa İmoco ile son sezonum diyen Wolosz var yatırım gelince oyuncu çok ama o denli bir yatırım sponsor desteği çıkmadan zor.
Neden hani yatırım artarak devam edecek diyorlar hani :) haak neden hayal olsun? Hayal olan bi şey varsa zirveye oynayacak gs kuracağız demektir. Zirve oynayacağım dersen tepe takımlarla baş edecek güçte pasör çaprazın ve smaçörün olmalı Alexia ile mi 3. Olacağız? Ya da final yapacağız. Sizin bildiğiniz ekonomik durumları ben de biliyorum merak etmeyin

Voleybolda yeni kurulan ya da yeni yatırım yapılan bir ülkenin liginde değilseniz bir kültür oluşturmaya çalışarak başarılı olursunuz, başa oynarsınız, istikrar sağlarsınız ama şampiyon olamazsınız. Çünkü sizden iyi ve organize takımlar vardır ve hepsi birden aynı anda kötü olmaz.
Bugün İtalya'da başa oynanan takımlara bakın geçmişt ekol olmuş koçlar çıkarmış takımlara bakın nerde oldukları bize ipucu verecektir.
Burada adı geçen oyuncuları bizde izleyen bilen yönetici var mı mesele o, bu oyuncuları almak kadar elde tutmakta mühimdir zira hem bu genç yetenekleri elde tutmak hem de direkt rakiplerden oyuncu alarak onları kırmak önemlidir ancak bu şartta şampiyonluk gelir.
Yine de mevcut ekonomik şartlar ve döviz kuru altında bu yönetime neden Egonu, Haak alamadın diyemem ben kendi adıma ama biz voleybola girdik bu sporda biz de varız diyeceksek yol muhakkak yıldız oyunculara çıkacaktır.
Evet öncelik kemik kadro kurmak zaten önce bir kemik oluşturup onun üstüne yıldız oyuncular katılmalı şuan kemik olabilecek yerli kadrosu kuruldu umarım tutar.

Neden hani yatırım artarak devam edecek diyorlar hani :) haak neden hayal olsun? Hayal olan bi şey varsa zirveye oynayacak gs kuracağız demektir. Zirve oynayacağım dersen tepe takımlarla baş edecek güçte pasör çaprazın ve smaçörün olmalı Alexia ile mi 3. Olacağız? Ya da final yapacağız. Sizin bildiğiniz ekonomik durumları ben de biliyorum merak etmeyin
Yatırım yapılacak da en yüksek seviye olur demek şuan bence hayal kurmak. Fenerbahçe’yi görüyoruz yatırım yapıyor ama ekonomik olarak borçlar her gün artıyor bunu zaten taraftar istemez. Ama projeler tamamlanmak üzere 3 sene içinde borç ciddi oranda azalacak belki faiz yükü azalınca alınabilir ama yine de sanmıyorum. Dediğim gibi birisi çıkıp bu takıma ciddi destek vermediği sürece gidip Haak Boskovic alalım en iyi takım biz olalım komik bence bu takım sadece voleybol değil her branşta varız sponsor aranmalı yoksa Fenerbahçe gibi yapıp borç üstüne borç bindirir günü kurtarırız.

Voleybolda paran varsa başarılı olursun. Gerisi hikaye.

Ha bu transferler şöyle olur bir iki sene bu takım kemik kadro oluşturur gençler oturur iyi maçlar çıkarırız hepsi dünya yıldızı olur yanlarına bir tane Haak boskovic çekilir kupa gelir ama bir başarı gelmeden bir kemik kadro oluşmadan bu oyuncular alınmaz.

Kemik kadro ya da yapılanmaya bizi mecbur kılan ekonomik şartlar zaten, bir veya birden fazla sponsor ciddi paralar verse yıldızlar geçidi takım kurulur başarı da gelir. Voleybolda kültür oluşturma diye bir olgunun varlığına inanmıyorum. Sırbistan gibi Karadağ gibi spor genetiği de olan bir ülke takımı olsak kendi içimizde yetenekler çıkarabileceğimizi söyleyebilirdik.
Mevcut şartlarda yapılacak olan kurulabilecek en iyi kadroyu kurup, dişe dokunur sezonlar geçirip baştaki oyuncuları alabilmeyi ummak ikna gücü yüksek bir yöneticinin de olması gerek tabii.

Bu forumdaki yorumları okudukça gs voleybola dair bütün hayallerim ve beklentilerim suya düşüyor. Acaba bu yorumları Fbli troller mi yapıyor acaba diye endişelendiğim de oluyor açıkçası :D çok basit yatırım artarak devam edecek dendiğine göre haak alınmalıdır eğer Alexia ile devam edersek yatırım artarak devam etmiş olmaz. Ben yatırım yapacağım diyecek adam haak alacak aksi takdirde kandırmış olur. Bu sene hedef ilk dörtse bi sonraki sezon final oynamak olmalıdır bu vizyonda ilerlenmelidir. Yoksa projeler bitecek vs bu lafları daha bi 20 sene konuşuruz. O projeler ne başlıyor ne bitiyor

Bu forumdaki yorumları okudukça gs voleybola dair bütün hayallerim ve beklentilerim suya düşüyor. Acaba bu yorumları Fbli troller mi yapıyor acaba diye endişelendiğim de oluyor açıkçası :D çok basit yatırım artarak devam edecek dendiğine göre haak alınmalıdır eğer Alexia ile devam edersek yatırım artarak devam etmiş olmaz. Ben yatırım yapacağım diyecek adam haak alacak aksi takdirde kandırmış olur. Bu sene hedef ilk dörtse bi sonraki sezon final oynamak olmalıdır bu vizyonda ilerlenmelidir. Yoksa projeler bitecek vs bu lafları daha bi 20 sene konuşuruz. O projeler ne başlıyor ne bitiyor
Gizem hanım bence ütopyadan çıkıp gerçeklere gelin.Yatırım yapmak en iyisini almakla olmuyor sadece uzun süreli yatırım diyorlar bu sene hemen şampiyon olucaz demiyorlar bence siz anlamamışsınız ben size anlatıyım isterseniz.Yönetim açık açık şunu öncelik etmiş belli ki genç yerli kemiği yapmak yapılmaya çalışıldı bu sezon tutarsa sözleşme uzatır devam ederiz.Bu sene bu yerliler tutmazsa yeniden aranacak mallesef önce yerli kemik kadro şart.Sonra onun üstüne kaliteli yabancılar ile doldurup kimya oluşturup bir kaç sene kemik korunarak şampiyon olunmak yatırım demek git en iyisini al demek değil sadece.Galatasarayın şuan mevcut ekonomisinde hemen en iyi yıldızları alıp şampiyon olayım gibi bir durum yok o yüzden zaten bu kadro için yatırımın başlangıcı deniyor ekonomik şartlar altında uzun vadeye yayılıyor en mantıklısıda bu.

Tamam bir siz biliyorsunuz gerçekleri… ütopyayı ben değil yönetim yarattı ki böyle şeyler gs için ütopya oluyorsa kapatalım kulübü hiç gerek yok voleybol falan.

kadın voleybol: Mehmet cibara, Emir Aral
Erkek voleybol: Mehmet cibara, Timur Kuban
Ali yüce olacak denmişti ama tahmin ettiğim gibi yok. Kendisinin voleybolla ilgilenmeyeceği konuşuluyordu bazı kişiler tarafından doğruymuş demekki.

Ali Yüce E spor ile ilgilenecekmiş sanırım. E spor muhabbetini okumuştum ama E spor'da işin sadece maddi boyutuyla ilgilenir, yönetim ağırlığını voleybola verir diyordum. Umarım arka planda böyle bir şey olur ama şimdilik kağıt üstünde öyle olmayacak gibi duruyor. Üzücü doğrusu.