Galatasaray Daikin 2024/2025 Kadın Voleybol Takımı

Tamam bir siz biliyorsunuz gerçekleri… ütopyayı ben değil yönetim yarattı ki böyle şeyler gs için ütopya oluyorsa kapatalım kulübü hiç gerek yok voleybol falan.
Yönetim bence güzel bir planla gidiyor şuan malledef şu en azından 2 sene bir destekçi çıkmadığı sürece bu branşa 5 milyona Euro verilmez bunuda yönetim değil kulüp belirler mallesef şu 2 sene haak gelsin o gelsin bu ütopya oluyor kusura bakma boşa hayal satmaya gerek yok. Belli olmaz belki de seneye biri ben kulübe destek çıkıyorum der alırız ama şuan kendi yıldızımızı kendimiz çıkarıcaz gibi duruyor ki 3 senelik güzel bir planlama ile bu şekilde şampiyonluk yarışına girilir. Mesela haak diyorsun haakı kariyeri parladığı İtalya senesi biz istedik düşük bütçeli bir transferdi italyaya bıraktık. Boskovic ilk biz istedik Eczacı geldi aldı 3 sene güzel bir planlama şart dediğim gibi zaten yatırımcı gelmese bile Özbek sözünü tutarsa 3 sene içinde belimiz bükülecek borçlar ciddi oranda azalacak ve amatör branşlar için havuz oluşturulacak borç kapanınca bu kulübün geleceği için ya destekçi gelecek yada borçlar bitecek iki seçenek var.

Bu forumdaki yorumları okudukça gs voleybola dair bütün hayallerim ve beklentilerim suya düşüyor. Acaba bu yorumları Fbli troller mi yapıyor acaba diye endişelendiğim de oluyor açıkçası :D çok basit yatırım artarak devam edecek dendiğine göre haak alınmalıdır eğer Alexia ile devam edersek yatırım artarak devam etmiş olmaz. Ben yatırım yapacağım diyecek adam haak alacak aksi takdirde kandırmış olur. Bu sene hedef ilk dörtse bi sonraki sezon final oynamak olmalıdır bu vizyonda ilerlenmelidir. Yoksa projeler bitecek vs bu lafları daha bi 20 sene konuşuruz. O projeler ne başlıyor ne bitiyor
Gerçekten bu muhabbet çok bayatladı.
1- Haak sanki uzaydan geldi, hiçbir takımda oynamadan Vakıf'a oradan da Conegliano'ya gitti.
2- Vargas'lı Fener, sanki bu yıl dünya şampiyonu oldu.
3- Egonu'nun geçen yılki kulüp performansı, sanki muhteşem idi (ve daha birçokları).

Bir de üzerine, öneri yapan insanlara, sanki kendileri voleybolu çok biliyormuş gibi, muhtemelen işin sadece magazin kısımlarını takip edip, resimlere bakarak ve kendisi gibi düşünmeyenleri de Fb trolu şüphesi ile yargılamaya kalkan güruh ortaya çıkıyor ve hariçten gazel okuyor.

Trol arıyorsanız;
1- İlkin bu kulüpte harcanıyor, başka kulübe gitsin diyenlere bakın.
2- Vakıfbank'ın geçen yılki pasörü Van Aalen'den daha iyi bir pasör (vatandaşı Bongaerts) konuşulurken, bundan tek kelime söz etmeyen veya takdir etmeyen kişilere bakın.
3- Geçen yılın başında, bu takım küme düşer dedikten sonra, Playoff'da Kuzeyboru mağlubiyeti sonrası neredeyse malzeme çıktı diye sevinerek yeniden eleştirmeye kalkanlara bakın.
4- O kadar oyuncu içerisinden Lazovic, Olimpiyat listesine girmişken, geçen yılki transferini olumlu bulmak yerine, eleştirenlere bakın.
5- Yasemin Güveli transferini bile yok bir yıllık, yok iki yıllık diye eleştirenlere bakın.
6- Timmerman gibi iyi bir blokcu alınmışken, bundan tek kelime dahi söz etmeyenlere bakın.
7- Kiralık olması nedeniyle ve Vakıf'ın bonservisini vermemesi dolayısı ile, başarılı sezonunun ardından tekrar geri dönen Alexia ve ilk kez Yasemin Özel ile, uzun bir aradan sonra, gerçek anlamda alternatifli Çapraz kadrosu kurulmasını takdir etmek yerine Alexia'ya saldırmayı marifet sayanlara bakın.
8- Bizler, Logan'ın hem çok yetenekli hem de güçlü kişilikli olduğunu savunurken, Logan'a kolsuz diyenlerin, sezon sonu başarılı performansı nedeni ile sus pus olmalarına bakın. Bugün, Amerika geniş kadrosunda Logan'ın bulunmaması, yabancı forumlarda en çok eleştirilen konuların başında yer alıyor.
9- Logan'dan müthiş bir çapraz yaratan, sırası geldiğinde kıvrak zekası ve taktik anlayışı ile aynı anda 4 hücumcu ile kendi kurmadığı takımı oynatan ve çoğunlukla başarılı olarak, herşeye rağmen Avrupa yolunu açan teknik heyeti takdir etmek yerine kötülemeye çalışanlara bakın.
10- Son iki yıl, bu sayfalarda birçok arkadaş ile birlikte yetenekli oyuncular (Kendall Kipp, Jehlarova, Kurtagiç ve daha birçok mevkide birçok'ları) tartışılırken, buna tek bir katkı yapmayıp, başka kulüplerde parladıktan sonra, hadi alalım demeyi marifet sayanlara bakın. Önümüzdeki yıl, bu oyuncuların yanına yaklaşabilirmisiniz?
11- Olması halinde, mantıklı .çözüm önerilerine burun kıvırıp, alt yapıdan hiç söz etmeden, ille de ünlü, anlı şanlı ve bol dolarlı transfer yapılsın diyerek, 1 yılda sözde şampiyonluk beklentisinde olanlara bakın.

Onlara baktığınızda ne görüyorsunuz? Taraftar? Trol?
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Bu kurulan kadro için kimseye teşekkür etmem Galatasaray gibi bir takım için gayet normal orta seviye bir takım oldukça da eksiği var. 2024 yılına gelmişiz zerenspor diye bir takım bile ligde bomba gibi isimler getirirken bu kadro için birilerini takdir etmek Galatasaray’ı küçültmek olur. Geçtiğimiz sezonlarda kurulan kadrolar dip seviye takımlardı bu seneki de ondan 3 basamak yukarda ama zirveden 10 basamak aşağıda. Kulübün ve taraftarın geldiği vizyonsuzlukta tabi bu durum takdir edilir. Ben etmiyorum etmem de.
Projelere gelince Florya projesi bitecek ki daha başlamadı bile fon kurulacak da salon yapılacak da öyle eee hani ne oldu haziran ayında bb anlaşmasından çıkmış olacaktık? Biz bu vaatleri çok duyduk bunlara bakarsak bi 10 sene daha fb ile kapanmayacak kadar fark oluşacak. Şu durumu normalleştiren de varsa ne diyim ki zaten haak vs hak etmiyor bu profil en fazla izlemeyi hak ettiği isimler Alexia ve yasemin özel. Herkes hak ettiğini yaşıyor gün sonunda

Bu kurulan kadro için kimseye teşekkür etmem Galatasaray gibi bir takım için gayet normal orta seviye bir takım oldukça da eksiği var. 2024 yılına gelmişiz zerenspor diye bir takım bile ligde bomba gibi isimler getirirken bu kadro için birilerini takdir etmek Galatasaray’ı küçültmek olur. Geçtiğimiz sezonlarda kurulan kadrolar dip seviye takımlardı bu seneki de ondan 3 basamak yukarda ama zirveden 10 basamak aşağıda. Kulübün ve taraftarın geldiği vizyonsuzlukta tabi bu durum takdir edilir. Ben etmiyorum etmem de.
Projelere gelince Florya projesi bitecek ki daha başlamadı bile fon kurulacak da salon yapılacak da öyle eee hani ne oldu haziran ayında bb anlaşmasından çıkmış olacaktık? Biz bu vaatleri çok duyduk bunlara bakarsak bi 10 sene daha fb ile kapanmayacak kadar fark oluşacak. Şu durumu normalleştiren de varsa ne diyim ki zaten haak vs hak etmiyor bu profil en fazla izlemeyi hak ettiği isimler Alexia ve yasemin özel. Herkes hak ettiğini yaşıyor gün sonunda
Fenerbahçeli troll lafı en çok size uyuyor galiba Gizem hanım. Salon projesini ikinci kez açıklıyorum inşaat görüntüleri açıklandı Florya projesi Mecidiyeköy gibi projeler her zaman yönetim kurulunda son durumları anlatılıyor izlemenizi tavsiye ederim.Yönetim gidip orda bir yemek düzenlemişken halla Salonun olmayacağından ısrarcısınız nedense.Florya projesinde en önemli süreçler atlatıldı bundan sonra kolay kısım kaldı zaten onuda araştırıp kolaylıkla bulursunuz araştırmak isterseniz.Bankalar birliğinden çıkılacağı müjdesi seçim kazansılsın diye aceleyle önceden verildi buda siyaset bunuda anlamak zor değil bunu her kulüp başkanı yapıyor. Bu anlaşmadan çıkmaya yakın olduğumuzu sadece biz değil tarafsız gazetecilerde doğruluyor.Fenerbahçe’yle arada 10 yıllık fark açılıyor lafı da komik yeni nesil Galatasaraylı oluyor şuan Fenerbahçe’nin en büyük sorunu yeni nesil Galatasaray’ı seçiyor. Kendi ekonomilerini de 0 proje paso para harcama ile bugünü kurtarıp geleceklerini riske atıyorlar geleceğimiz bizim daha parlak mallesef kabul etmek istemesenizde böyle.Vizyon dersenizde dar bir vizyondan bakmayın bence.Voleybola yeterli para akıtma şansı yoksa kulübün bir destekçi çıkmıyorsa kendi yıldızını kendin yaratmakta bir vizyondur kulüpte bunu yapıyor şuan bu sene beğenmediğiniz kadro da şampiyonluk yarışına girme adımları için güzel bir başlangıçtır. Eminim bu kulüp çok istediğiniz Haakı getirse de ona da bir kılıf bulursunuz diye düşünüyorum.

Fenerbahçeli troll lafı en çok size uyuyor galiba Gizem hanım. Salon projesini ikinci kez açıklıyorum inşaat görüntüleri açıklandı Florya projesi Mecidiyeköy gibi projeler her zaman yönetim kurulunda son durumları anlatılıyor izlemenizi tavsiye ederim.Yönetim gidip orda bir yemek düzenlemişken halla Salonun olmayacağından ısrarcısınız nedense.Florya projesinde en önemli süreçler atlatıldı bundan sonra kolay kısım kaldı zaten onuda araştırıp kolaylıkla bulursunuz araştırmak isterseniz.Bankalar birliğinden çıkılacağı müjdesi seçim kazansılsın diye aceleyle önceden verildi buda siyaset bunuda anlamak zor değil bunu her kulüp başkanı yapıyor. Bu anlaşmadan çıkmaya yakın olduğumuzu sadece biz değil tarafsız gazetecilerde doğruluyor.Fenerbahçe’yle arada 10 yıllık fark açılıyor lafı da komik yeni nesil Galatasaraylı oluyor şuan Fenerbahçe’nin en büyük sorunu yeni nesil Galatasaray’ı seçiyor. Kendi ekonomilerini de 0 proje paso para harcama ile bugünü kurtarıp geleceklerini riske atıyorlar geleceğimiz bizim daha parlak mallesef kabul etmek istemesenizde böyle.Vizyon dersenizde dar bir vizyondan bakmayın bence.Voleybola yeterli para akıtma şansı yoksa kulübün bir destekçi çıkmıyorsa kendi yıldızını kendin yaratmakta bir vizyondur kulüpte bunu yapıyor şuan bu sene beğenmediğiniz kadro da şampiyonluk yarışına girme adımları için güzel bir başlangıçtır. Eminim bu kulüp çok istediğiniz Haakı getirse de ona da bir kılıf bulursunuz diye düşünüyorum.
Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama projeler çizimler her zaman olur zaten söz uçuyor sonuçta. 10-15 senedir o spor salonu yapılacak bekleyin bekleyin bi 15 sene daha bekleyin yapılacak salon 👍🏻ben yapılanlar üzerinden konuşurum siz vaatler üzerinden hayal görürsünüz. Spor salonu yapacak kulübün haakı alamayız pahalı demesi de ayrı bi ironi tabi! Yaparız tabi salonu canım hiç merak etmeyin

2016'da yazmışım aşağıdaki yazıyı. 2024 yılındayız, hala en ufak bir çivi bile yok :)

Galatasaray Futbol Takımında ne zaman kriz çıksa, salon projesi koz olarak sürekli öne atılır. Otel yapılıyormuş güya, iyi güzel vs. derken bir anda öğreniyoruz ki Denizbank, Otele ipotek koydurmuş. Sözde 5 milyon dolarlık gelirin yarısı Denizbank'a gidiyormuş. Eee ne anladık bu işten? Galatasaray'ı senede 2.5 milyon dolar mı kurtaracak?

Aslantepe'nin yanına salon yapacaklarmış da, taraftarlar basketbol maçından çıkıp futbol maçına gidecekmiş. Allah allah. Bu işin Euroleague'i yok, Eurocup'u yok da, sürekli futbol maçlarıyla aynı güne koyduracaklar.

Bu salon işi bana tamamen, saptırma geliyor. Çok da umut bağlamıyorum.

Bizim geleceğimiz parlak falan değil, sadece iyi bir futbol takımımız var. Geri kalan her şey, futbol takımı iyi olduğu için olumlu kabul ediliyor o kadar. Futbol takımı iyi, kim sallar salon projesini, Galatasaray iyi futbolcu aldı, kim sallar bankalar birliğinden çıkmayı. Boş laf. Mehmet Cibara, Can Natan gibileri 3 yıldır yönettikleri şubelere ne kattı da yeni yönetimlerde hala o görevlerde yer alabiliyorlar?

Fenerbahçe'yle 10 yıllık fark varmış da bilmem neymiş, adamlar sadece 3 puanla şampiyonluk kaybettiler, geçen yıl da tüm amatör branşlarda başarılı oldular. Biz demiyoruz ki Fenerbahçe'yle Vakıfbank'la yarışın. Sadece başladığınız bir şey varsa, bi anlamı olsun. Laf olsun diye iş yapmayın. Diğer şubelerde yapılan her şey, laf olsun diye yapılıyor. Yıllardır ben bunu anlatıyorum, yıllardır bu forumda bana muhalefet ediliyor ama yıllardır haklı olan benim, değişen bi şey yok :). O 3 puanlık fark, bizim onlardan daha önde olduğumuzu düşündüren şey size. 1 puan geride olsaydık, bugün Gizem'in yazdığını siz yazacaktınız. Ama futbolda her şey iyiyse diğer yerleri eleştirmek sizlere göre felaket tellalığı olur çünkü Icardi Mertens izleyince her şey unutuluyo size göre.

Temel sorun şu iyi bir şey yapılıyor arada (örn. Patry transferi) ama geri kalan boş, yani bi anlamı yok. Yıllardır kulüp andersenden masallar anlatıyor. Futbol takımı başarılı olduğu için de taraftarın önemli bölümü bunu savunuyor. Mehmet Cibara kim, voleybolda vizyon kim allah aşkına.

Burada ifade edilmesi gereken birkaç nokta var ki zaten daha önce yazan yazarlar da ifade etmiş. Bu sene kurulan takım son zamanların en potansiyeli yüksek takımı ama şimdilik sadece o kadar.
Bu takım geçen yıl küme düşme hattına kadar gelip İlkin'in ağlaması ile başlayan süreç olmasaydı tüm bu planlama ve yapılanma denen süreç olacak mıydı? Lazoviç transfer edilecek miydi? Takımı 6. yapan Hernandez iken küme düşme hattına kadar getiren süreçte başka biri mi koçluk yaptı?
Burada önerilen hiçbir oyuncuya da itiraz yok hatta Arina, Haak, Egonu da kendi gençlik dönemlerinde bilinmeyen oyuncular değilken bizim voleybol yönetimimizden hangisinin adının Galatasaray ile geçtiğini duyduk, hangisi o vizyonu gösterdi. Olmaz ya oldu Kurtagiç'i aldınız getirdiniz şahane de oynadı, seneye onu tutacak onun hedefleri ile örtüşen kadro kurarak onu baştaki bir İtalyan ya da Türk kulübüne kaptırmayacağımızı düşünen var mı?
Galatasaray'ın şampiyon olacak kadro kurması salona projeye bağlı ise bu plana güvenmeyen güvenemeyen birilerinin olması geçmiş deneyimler de hesaba katıldığında son derece tabiidir.

Gizem hnm'ın sivri dili haricinde, eleştiren arkadaşların birçok görüşüne katılmamak elde değil. Hatta uzun bir süredir Muhammet Murat Baylan'ın eleştirel bakışını da, bu kez olumlu buluyorum. En azından bir bakış açısı olarak değerlendiriyorum. Bu forumdaki Galatasaray'lıların da katkı yapacak görüşleri, hatta takip etseler veya etmeseler bile, yöneticilerin ve yönetim anlayışlarının da seviyeli bir şekilde eleştirilmesi, objektif, rasyonel ve yapıcı önerilerin paylaşılması, en azından Galatasaraylılığa yakışan bir duruş olur. Furkan Dillice ve Abdullah Polat kardeşlerimizin eleştirileri de pek tabii önemli ve önceden de vurgulanan görüşler/eleştiriler ama Furkan kardeşim keşke biraz daha öfkesini kontrol edebilse. Haklı nedenleri mutlaka var.

Son yorumlarda, görüş olarak katılmadığım tek konu, geçen sezon başında transferde müdahale edemeyen ve elinde mevcut kadro ile mücadele etmeye çalışan Koç'un sezon başında başarısız olduğu yönündeki görüştür ki, en başta tanımadığı mevcut kadro ile ancak o kadarı yapılabilirdi. Asıl önemli olan, mevcutu olabilecek en başarılı noktaya nasıl taşıyabildiği ve şu an her konuda yetkili olması nedeniyle, bundan sonra ne yapabileceğidir.

Tüm eleştirilerin haklı nedenleri var ve birçoğuna da katıldığımı söyleyebilirim. Bununla beraber, taraftar olarak yanlışları ortaya koyarken çözüm önerilerini de, yukarıda yazdığım kriterler bağlamında ortaya koymak, taraftar olarak görevimiz olmalıdır. Haaa, yöneticiler kulak verir yada es geçer. Bu da onların kendi bilecekleri bir konu. Gün gelir, er ya da geç mutlaka dikkate alacak bir yönetim, veya mevcut yönetimi bu bağlamda zorlayacak bir muhalefet olacaktır. Bizim görevimiz de, belli bir düzeyi koruyarak, sürekli bunları hatırlatmaktır. Aksi takdirde burada ne işimiz var.? Dükkanı kapatıp gidelim....

Koç için ne düşünüyorsun? @MeteA
Geçmiş kariyerine baktığımızda, Stuttgart, Potsdam gibi kulüp takımları ile milli takımlar çalıştıran bir hocadan söz ediyoruz. Guidetti veya Santa gibi çok üst düzey başarı düzeyine henüz ulaşmamış ama genç ve yetenekli oyuncularla kazanmayı bilen bir hoca olarak tanınıyor ayrıca oyunu okuma zekası da hiç fena değil. Bunu birçok maçta gördük. İzleyici olarak yorumlayabileceğimiz bazı hatalı veya geç müdahaleleri olsa da, genelde iyi bir hoca ve en önemli özelliklerinden birisi de, enerjisini sahaya ve takıma yansıtma becerisini gösterebilmesi. Takım, birçok kez onunla geri dönüşlere de imza attı. Şimdi, kendi seçimleri ile kurduğu yeni takımın başında kendini daha iyi gösterme zamanı. Hem kendisi hem de takım için dönüm noktası. Umarım, birlikte başarırız.

Konudan bağımsız olarak, Yönetim acilen resmi hesaplara bir el atmalı. İlkin'imiz arka arkaya sakatlanıyor. Tekerlekli sandalyede, bileği sabitlenmiş ve koltuk değneği ile yürüyebiliyor, bizim X hesabından tık yok. Gerçekten yazıklar olsun ve sevgili İlkin, ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

Arkadaşlar salon projesi yalan diyen varsa cidden komik bu kadar saçmayalamayın abi adam açık açık basını çağırdı yemek verdi saçma haberler çıkmasın diye açın bakın. Bütün üyeler toplandı inşaat çalışması açık bir şekilde çekildi halla proje yalan diyorsunuz basına açılıp gösterildi daha ne olsun ne yapması gerekiyor kanıtlamak için.Salon yapan Haakı almıyor sözüde komik her stadı olan Ronaldo mu getiriyor ona bakarsak.Ya borç bitecek ya bir zengin bu şubeye sahip çıkacak onun haricinde bu kulübe Haak gelsin Boskovic gelsin kendi kendimize söylenir dururuz herkes bunu ister ama günümüz şartlarıyla gram alakası olmayan kişiler Haak neden alınmıyor demesin İmoco bu sene 4.5 milyon Euro bütçe ayırdığını söyledi bizde isteriz kulüp yatırsın bu parayı alalım Haakı kuralım bu seviye bir kadro ama olmıyacak bir şey için bu ekonomide güzel de bir kadro kurulmuşken eleştirip moral bozmamanın ne gereği var olmayacak borç kapanmadan yada bir zengin sahip çıkmadan bu branşa olmıyacak bu seviye bir yatırım belli boşa hayal satıp bu sezon kurulan kadroyu da gölgeliyorsunuz.

Foruma daha fazla yazı yazmamaya karar verdim. Voleybola ilgisi olan kişileri de bazı saçma sapan insanlar ilgisini soğutuyor sezon içerisinde dediğimiz herşeyi anlarsınız zaten yeni sezon başlayınca bu takım seviyesine gösterecektir. Önceki sezon Mete beyle sık sık değerlendirme yaptık sezon başında dediğimiz her şey sezon sonu çıktı zaten umarım voleybolu ütopyasında yaratıp saçma sapan yorumlar yapan kişilerden bu sezon oyuncularımız etkilenmez sezon başı oyuncularımızı korumamız lazım genç oyuncular karalamak için çok çaba sarf edilecek derken bunu kast etmiştim umarım güzel bir sezon geçer.

Foruma daha fazla yazı yazmamaya karar verdim. Voleybola ilgisi olan kişileri de bazı saçma sapan insanlar ilgisini soğutuyor sezon içerisinde dediğimiz herşeyi anlarsınız zaten yeni sezon başlayınca bu takım seviyesine gösterecektir. Önceki sezon Mete beyle sık sık değerlendirme yaptık sezon başında dediğimiz her şey sezon sonu çıktı zaten umarım voleybolu ütopyasında yaratıp saçma sapan yorumlar yapan kişilerden bu sezon oyuncularımız etkilenmez sezon başı oyuncularımızı korumamız lazım genç oyuncular karalamak için çok çaba sarf edilecek derken bunu kast etmiştim umarım güzel bir sezon geçer.
Twitter yok galiba sizde? Forum yine çok çok iyi oraya nazaran.

Salonlarının olması başka bir şey salon yaptırmak başka. Türkiye’de şuan salon yapabilecek kulüpler belli. Salon yapabiliyorsan haakı da alırsın. Haak alamayız paramız yok ama salon yapılacak demek fazla komik. Salon projesi derken neyden bahsediyorsunuz kemerburgazdan falan mı :D şaka mısınız
Arkadaşlar salon projesi yalan diyen varsa cidden komik bu kadar saçmayalamayın abi adam açık açık basını çağırdı yemek verdi saçma haberler çıkmasın diye açın bakın. Bütün üyeler toplandı inşaat çalışması açık bir şekilde çekildi halla proje yalan diyorsunuz basına açılıp gösterildi daha ne olsun ne yapması gerekiyor kanıtlamak için.Salon yapan Haakı almıyor sözüde komik her stadı olan Ronaldo mu getiriyor ona bakarsak.Ya borç bitecek ya bir zengin bu şubeye sahip çıkacak onun haricinde bu kulübe Haak gelsin Boskovic gelsin kendi kendimize söylenir dururuz herkes bunu ister ama günümüz şartlarıyla gram alakası olmayan kişiler Haak neden alınmıyor demesin İmoco bu sene 4.5 milyon Euro bütçe ayırdığını söyledi bizde isteriz kulüp yatırsın bu parayı alalım Haakı kuralım bu seviye bir kadro ama olmıyacak bir şey için bu ekonomide güzel de bir kadro kurulmuşken eleştirip moral bozmamanın ne gereği var olmayacak borç kapanmadan yada bir zengin sahip çıkmadan bu branşa olmıyacak bu seviye bir yatırım belli boşa hayal satıp bu sezon kurulan kadroyu da gölgeliyorsunuz

Erkek futbol dışındaki bir spor dalında, Anadolu Efes ya da Eczacıbaşı gibi maddenin üretiminden ve satışından beslenen bir kulüp değilseniz; kalan seçenekler ayakta durup futboldaki Zeytinburnu Stadı gibi olmadığı sürece yatırımı zorunlu kılacak bir salon, mübalağalı anlatımla finansal akışı gerçekleştirmekle kalmayıp parayı adeta yağdıracak über bir sponsor, kulübün sahibi olduğu bir varlığı metaya dönüştürerek satması.

Tartışmayı bu şekilde tasnif etmek yapıcı bir zemin oluşturacaktır.

Unutmadan, bu kadro bir zahmet üç kez final oynamış olduğumuz CEV Cup'a. 2013'te Şampiyonlar Ligi'ne benzeri bir yolla, yarı wild card ile katılım sağladık. Burhan Felek'in girişinden ana caddeye dek sıra oluşturan 2000 nesli, bu özgün kadroyu Finlandiya deplasmanındaki lise salonunun dönüşünde; jet lag olmuş halde izlemesin yerel ligde.