Galatasaray Daikin 2024/2025 Kadın Voleybol Takımı

Bir diğer istatistik de İlkin önemli maç'mı oynadı diyenler için, İlkin/Hande karşılaştırmalı Galatasaray'ımız ile tepedeki 4 takım arasındaki maçların istatistikleri. Siz karar verin.

İlkin Aydın 2023-2024 Top 4 + GS Competition
ReceptionAttackBlocksTotalAverage
İLKİN AYDINSetsW/LAceTTLErr.Pos%# Pos.Exc%# Exc.TTLErr.BlkPTSPts/SetPTS%PTSPTST. Pts/Sets
Vakıfbank vs GS
3​
5​
0​
12​
0​
0.58​
7​
0.42​
5​
15​
0​
2​
8​
2.67​
0.53​
0​
8​
2.67​
THY vs GS
4​
4​
1​
18​
2​
0.56​
10​
0.28​
5​
42​
8​
3​
16​
4.00​
0.38​
0​
17​
4.25​
GS vs Fenerbahçe
4​
2​
1​
21​
2​
0.48​
10​
0.1​
2​
32​
3​
5​
12​
3.00​
0.38​
0​
13​
3.25​
GS vs Eczacıbaşı
3​
1​
0​
13​
1​
0.62​
8​
0.23​
3​
35​
2​
5​
9​
3.00​
0.26​
1​
10​
3.33​
GS vs Vakıfbank
3​
1​
1​
28​
3​
0.61​
17​
0.36​
10​
19​
0​
4​
7​
2.33​
0.37​
1​
9​
3.00​
GS vs THY
3​
1​
0​
9​
0​
0.56​
5​
0.22​
2​
21​
1​
5​
10​
3.33​
0.48​
0​
10​
3.33​
Fenerbahçe vs GS
3​
5​
0​
10​
0​
0.7​
7​
0.5​
5​
22​
3​
1​
8​
2.67​
0.36​
1​
9​
3.00​
Eczacıbaşı vs GS
3​
5​
1​
21​
0​
0.67​
14​
0.43​
9​
24​
1​
4​
10​
3.33​
0.42​
0​
11​
3.67​
TTL
26​
24​
4​
132​
8​
0.59​
78​
0.31​
41​
210​
18​
29​
80​
3.08​
0.38​
3​
87​
3.35​
Hande Baladın 2023-2024 Top 4 + GS Competition
ReceptionAttackBlocksTotalAverage
HANDE BALADINSetsW/LAceTTLErr.Pos%# Pos.Exc%# Exc.TTLErr.BlkPTSPts/SetPTS%PTSPTST. Pts/Sets
THY vs Eczacıbaşı
1​
0​
0​
2​
0​
0.5​
1​
0​
0​
2​
0​
0​
0​
0.00​
0​
0​
0​
0.00​
Eczacıbaşı vs Fenerbahçe
5​
-1​
0​
42​
3​
0.31​
13​
0.26​
11​
24​
0​
4​
7​
1.40​
0.29​
2​
9​
1.80​
GS vs Eczacıbaşı
3​
13​
2​
4​
0​
0.75​
3​
0.25​
1​
20​
0​
1​
10​
3.33​
0.5​
4​
16​
5.33​
Vakıfbank vs Eczacıbaşı
3​
3​
0​
21​
2​
0.57​
12​
0.43​
9​
28​
2​
5​
13​
4.33​
0.46​
1​
14​
4.67​
Eczacıbaşı vs THY
3​
-4​
0​
12​
1​
0.75​
9​
0.42​
5​
15​
2​
1​
1​
0.33​
0.07​
0​
1​
0.33​
Fenerbahçe vs Eczacıbaşı
5​
-5​
2​
26​
3​
0.42​
11​
0.19​
5​
21​
3​
3​
4​
0.80​
0.19​
1​
7​
1.40​
Eczacıbaşı vs GS
3​
5​
0​
14​
1​
0.43​
6​
0.21​
3​
17​
1​
0​
6​
2.00​
0.35​
3​
9​
3.00​
Eczacıbaşı vs Vakıfbank
3​
0​
0​
9​
0​
0.56​
5​
0.33​
3​
24​
2​
5​
8​
2.67​
0.33​
0​
8​
2.67​
TTL
26​
11​
4​
130​
10​
0.46​
60​
0.28​
37​
151​
10​
19​
49​
1.88​
0.32​
11​
64​
2.46​

YAZILIP ÇİZİLENLERİN ALTINA İMZA ATMAMAK MÜMKÜN DEĞİL.

Önceden Neriman Gizem Naz gibi oyuncular yendi sıra İlkine gelmiş. Üstündağ 1 hafta içinde ilkin iyileşecek VNL finallerinde takımla beraber olacak dedi 1 hafta da iyileşen oyuncu 1.5 aylık süreçte halla sakat. Madem sakatı neden gönderilip tedavi edilmedi ülke ülke gezdi.Hadi ilkinin Üstündağ’ın dediği gibi sakatlık geçti diyelim. Tuğba neden alındı İlkin Tuğba’dan çok daha iyi VNL de bir kaç maç harici çok bir şey oynamadı Tuğba cidden İlkine geldi sıra galiba.

Mustafa Cengizin amatör branşları ayırıp Galatasaray Futbol kulübü ve Galatasaray spor kulübü diye iki camia’ya bölüp ekonomik rahatlama planı vardı o dönem çok tepki yemişti ama şuan bakınca mantıklı gelmeye başladı. Hem ekonomiden yana artı hem de amatör branşlara adam akıllı yatırım gitmiş olacak yoksa biz daha çok sponsor gelsin yatırım gelsin diye bekliycez gibi.

Mustafa Cengizin amatör branşları ayırıp Galatasaray Futbol kulübü ve Galatasaray spor kulübü diye iki camia’ya bölüp ekonomik rahatlama planı vardı o dönem çok tepki yemişti ama şuan bakınca mantıklı gelmeye başladı. Hem ekonomiden yana artı hem de amatör branşlara adam akıllı yatırım gitmiş olacak yoksa biz daha çok sponsor gelsin yatırım gelsin diye bekliycez gibi.
Ne basketbolun ne de voleybolun geliri yok. Futboldan gelen para ile dönüyor bu şubeler. Ayırdığınız an bir sene sonra kapatılır hepsi.

Olimpiyatlarda madalya alırsak oyuncular ve teknik kadro çok ciddi bir ödül alıyor. Hele ki şampiyonluk ödülleri çok uçuk. Burada bunların da hesabı yapılıyor bana göre.

İçeriğine vakıf olmamakla birlikte; madem İlkin üzerinden Galatasaray kadın voleybol takımında sinerji yaratabilecek böyle ihtilaflı bir içerik var, keşke CEV Cup şampiyonluğu işareti üzerinden intikam hedeflenseydi. İlkin de kupa töreninde, kuracağı bir cümleyle bu içeriğe dair içini bütünüyle soğuturdu.

Sevimli takım olduk, sempatik takım olduk, mücadeleci takım olacağız diye düşünüyorum. Fakat bu kadronun da, Galatasaray Spor Kulübü'nün de yeri Avrupa'nın 3. kupası değil ve olamaz. Şampiyonlar Ligi'nde Final Four organize etmiş, üstüne farklı bir sezonda kadın voleybolun kült sporcularından birinin sakatlığıyla muhtemelen Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kaybetmiş kulübüz biz. Anlattıklarım da fi tarihinde değil, 2013 ve 2018'de yaşandı. Oturup 2025'te yogayla kalça basen eritmeye çalışan Fin abla izleyip, salonda kafe dahi değil; piknik vari sosyalleşme yaşamak bu kadroyla hiç örtüşmeyecek. Lobi bölümüne dair kızgınlığım tam da burada; son 25 sezonda 7 Avrupa kupası kazanmış bir spor kulübü olduğumuz ortamda.

Neslihanlı Kosheli döneme dönsek keşke bu şubenin en zevkli olduğu yıldı. O dönem başkan Dursun Özbek şube sorumlusu Cibaraydı ana sponsor Dakindi yine bu üçlü buluştu umarım yine bu seviye de bir kadro kurulur.

Son düzenleme:
Arina Ana Vargas üç oyuncu ile 3 yıl. Eda Aslı ve Gizem üçlüsü ile de 2 yıl daha uzattı fb. Bizim şuan yapmamız gerek bence yönetiminde denediği genç oyuncuları çok iyi topladılar Ana Vargas Arina hepsi kumaşı olan ama fb de tam olmuş oyuncular. Umarım bizde bulduklarımızı kaçırmayız.

Orhun Darnel döneminde Burak elmas dönemi erken bitip seçim olmasaydı.Akimova Franti ve Sıla üçlüsü ile anlaşılmıştı yeni yönetim gelince iptal olmuştu. Burak elmas bir sene daha kalsa aslında bizde güzel bir jenerasyon yakalayabilirdik o sezon zaten Akimova muazzam oynayıp Novaraya Franti Vakıfbanka Sıla Thy ye gitti hepsi o sezon iyi katkı vermişti.

Arina Ana Vargas üç oyuncu ile 3 yıl. Eda Aslı ve Gizem üçlüsü ile de 2 yıl daha uzattı fb. Bizim şuan yapmamız gerek bence yönetiminde denediği genç oyuncuları çok iyi topladılar Ana Vargas Arina hepsi kumaşı olan ama fb de tam olmuş oyuncular. Umarım bizde bulduklarımızı kaçırmayız.
Fbnin bu oyuncularla sözleşmeleri uzatması demek 3 sene daha voleybolun dominasyonu demek. Yok salon yapacağız yok yavaş yavaş ilerleyeceğiz vs hepsi palavra bir şeyler yapmak isteyen yapıyor arkadaşlar. Stysiak olayı da henüz netleşmiş değil Thy yaparsa bizim 4. olmamız çok çok zor. Evet bu sezon bir anda egonu alamazdık biliyorum ama en azından stysiak,Akimova,drews seviyelerinde isimler almalıydık. Yani gerçekten fb ve gs arasındaki uçuruma nasıl tepkisiz kalabiliyor taraftar ve camia aklım almıyor benim. Her şeyi geçiyorum şube idari yapılanmasında köklü değişimlerle yapıldı mı? Hayır idari yapıyı, yönetim sorununu çözmeden değişim başlatılmaz. Ben yavaş yavaş ilerleyeceğiz sözünü inandırıcı bulmuyorum taraftar uyutuluyor

Fbnin bu oyuncularla sözleşmeleri uzatması demek 3 sene daha voleybolun dominasyonu demek. Yok salon yapacağız yok yavaş yavaş ilerleyeceğiz vs hepsi palavra bir şeyler yapmak isteyen yapıyor arkadaşlar. Stysiak olayı da henüz netleşmiş değil Thy yaparsa bizim 4. olmamız çok çok zor. Evet bu sezon bir anda egonu alamazdık biliyorum ama en azından stysiak,Akimova,drews seviyelerinde isimler almalıydık. Yani gerçekten fb ve gs arasındaki uçuruma nasıl tepkisiz kalabiliyor taraftar ve camia aklım almıyor benim. Her şeyi geçiyorum şube idari yapılanmasında köklü değişimlerle yapıldı mı? Hayır idari yapıyı, yönetim sorununu çözmeden değişim başlatılmaz. Ben yavaş yavaş ilerleyeceğiz sözünü inandırıcı bulmuyorum taraftar uyutuluyor
Sadece üçü üç senede 10 milyon dolar. Ne kadar çok sevsemde hiç bir getirisi olmayan bir branşa böyle paralar harcamak bana hiç mantıklı gelmiyor.

Sadece üçü üç senede 10 milyon dolar. Ne kadar çok sevsemde hiç bir getirisi olmayan bir branşa böyle paralar harcamak bana hiç mantıklı gelmiyor.
Siz neden bu forumdasınız anlamadım. Basketbolu ve voleybolu değil de finans takip etmenizi öneririm. Fbnin bu parayı finanse edebiliyor olması ama bizim asla edemeyecek olmamız yüzünden bu şekilde yorumladığınızı düşünüyorum. Ayrıca hiçbir getirisi yok demek de ayrı bir olay. Gsnin futbolda yaptığı her şeyin maddi getirisi mi oldu. Kimse kusura bakmasın ama gsbasket forumdaki bir taraftar bile bu şekilde yaklaşıyorsa biz futbol taraftarına ne anlatabiliriz. Gerçekten böyle düşünüyorsanız Fbnin büyüklüğü ve başarıları altında ezilmekten asla kurtulamayacağımızı düşünmeye başlayacağım. Kız çocuklarının heyecanla altyapı seçmelerine gelip a takımda oynamayı hayal etmelerini sağlamak bütün maddi getirilerden daha değerli bu arada

Bir spor maddi getirisi olacak diye yapılmaz zaten. Galatasaray futbolda maddi getirisi olacağı için milyonlarca harcıyorsa çok ciddi bir sorundur bu. Bu mantaliteyle zaten bir spor kültürü oluşturamaz kimse. Futbol şampiyonluğunun da maddi getirisi çok düşük ama şampiyon olmak için akıl almaz paralar harcanıyor. Bugün ndombeleye harcanan paraları kadın voleybola çok gören biri bu sporu sevdiğini iddia etmemeli en azından dürüst bir yaklaşım olur

Daha öncede yazmıştım futbol ve voleybol konusunda bilgim çok sınırlı ama ekonomi konuşacaksak eğer yıllardır erkek futbol şubesine yapılan hatalı yabancı transferini düşünürsek kulübümüzün her yıl en az 3 4 milyon dolar-eurosu boşa gidiyor. Hatırlamayamlar için hatırlatayım, Ontivero, Zapata, Tarık Çamdal, Lukunku, Hajrovic, Pandev, Tamas aklıma ilk gelenler ve şu oyuncusulara verilen boşa para ile bile basketbol ve voleybol şubelerinde 2 3 yıl boyunca şampiyonluğa oynayacak kadrolar kurulurdu. Ayrıca yıllar içerisinde enderde olsa kar ettiği zamanlar olan voleybol ve basketbol şubelerinin paralarının futbola kaydırıldığı dönemleri de unutmayın lütfen.

İçeriğine vakıf olmamakla birlikte; madem İlkin üzerinden Galatasaray kadın voleybol takımında sinerji yaratabilecek böyle ihtilaflı bir içerik var, keşke CEV Cup şampiyonluğu işareti üzerinden intikam hedeflenseydi. İlkin de kupa töreninde, kuracağı bir cümleyle bu içeriğe dair içini bütünüyle soğuturdu.

Sevimli takım olduk, sempatik takım olduk, mücadeleci takım olacağız diye düşünüyorum. Fakat bu kadronun da, Galatasaray Spor Kulübü'nün de yeri Avrupa'nın 3. kupası değil ve olamaz. Şampiyonlar Ligi'nde Final Four organize etmiş, üstüne farklı bir sezonda kadın voleybolun kült sporcularından birinin sakatlığıyla muhtemelen Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kaybetmiş kulübüz biz. Anlattıklarım da fi tarihinde değil, 2013 ve 2018'de yaşandı. Oturup 2025'te yogayla kalça basen eritmeye çalışan Fin abla izleyip, salonda kafe dahi değil; piknik vari sosyalleşme yaşamak bu kadroyla hiç örtüşmeyecek. Lobi bölümüne dair kızgınlığım tam da burada; son 25 sezonda 7 Avrupa kupası kazanmış bir spor kulübü olduğumuz ortamda.
2025 yılı ile ilgili yorum veya öngörünüz biraz kafa karıştırıcı ve fazlası ile şifreli. Tam olarak neyi anlatmaya çalıştığınız anlaşılmamış. Biraz açarsanız iyi olacak.

"Siz neden bu forumdasınız anlamadım", gibi bir yaklaşım çok ağır ve anlamsız. Bu spor dallarının hem ekonomik hem sosyal yönü olduğu unutulmamalı. Abdullah bey de buna dikkat çekiyor ve yönetimin bugüne kadarki bu branşlarla ilgili serzenişleri dikkate alınırsa, bir ölçüde haklı. Tabii ki bütçe çok önemli ama başarının getireceği bilinirlik ve şube itibar ve saygınlığı da bir o kadar önemli. Yani bu bir denge sorunu. Makul bir bütçe ile kurulacak iyi ve uyumlu, başarıyı hedefleyen bir takım en ideal olanıdır ve herşey futbol değildir.

Şu kadarını söyleyeyim. Bu yıl hariç, son 4-5 yılda kurulan ve hedeflerden uzaklaşan takımımız için, uluslararası forumlar da dahil, hep küçümseyen ve zayıf ve hatta ileriye gidilerek çöp takım tarzında yorumlar yapılıyordu ancak bu yılki tüm yorumlarda olabilecek en iyi yerli kadro ve çok akılcı yabancı transferler yönünde yorumlar yapılıyor. Yani başkalarını eleştirirken, bazı akadaşların kendilerine bir bakıp, ben neyi eleştiriyorum diye, kendi kendilerine sorması lazım.

Gerçek şu ki, şu ana kadar kadar transfer edilen veya yeni sözleşme yapılan tüm yerli oyuncular, pozisyonlarında en iyi oyuncular arasında ve üç yabancımız da olimpiyatlarda mücadele edecek güçlü takımların an itibarı ile değişmez oyuncuları. Buna rağmen kadro yeterli'mi. Kesinlikle hayır. Önceden de yazmıştım. Rekabeti üst düzeyde tutabilecek, verimli olunamayan mevkideki oyuncuyu aynı kalitede oyuncu ile değiştirilebilecek ve kora kor antrenman yapılabilecek güçlü bir bench'e de sahip olmak lazım ve şu an böyle bir oluşum henüz tamamlanmadı. Eleştiriler buna yönelikse, tümü ile katılıyorum. Diğer üst düzey takımlarla en temel fark bu. Yani herşey pembe değil ama kapkaranlık da değil.

Takım geçtiğimiz yıllarda yeterince düştü. İlle ki astronomik bütçe ile değil ama makul bütçe ile desteklenecek mevcut kadro ile hem yerel hem uluslararası alanda çıkış dönemi olacağına inanıyoruz. Çıkış dönemi sonrası yeni bir düşüşe de asla izin verilmemeli. Diğer branşlarda yapılan hatalı transferler ve boşa giden bütçe bir yana, sanırım bu forumdaki herkesin ortak düşüncesi bu olmalı.

Son düzenleme:
Paok karşısında Wiesbaden kazasını yaşamazsak BVA cup garanti gibi.

Rakiplerimiz, Yunanistan PAOK, Kosova'dan Drita Gjilan ve Bosna Hersek'den Zog Igman. Maçlar 2 Eylül, 4 Eylül arası oynanacak.

Bu ekonomik şartlarda şuan her branşta başarılı olmamız imkansız gibi borca borç katarız. Futbolda sadece kol sponsorumuz ile 2 yıllık 3.7 milyon Euro ya sözleşme yapıldı.Sadece kola bu kadar para vermektense bir kurumu ikna edip amblem isim formanın her yeri stad sosyal medya her yerde sponsor yapacaksın kurumu ikna edeceksin bunu yakalamamız lazım ama öyle biri de bulunamıyor. İmoco sponsoru olmasa şuan belki alt liglerdeydi sponsorları her sene 4 milyon Euro veriyor bizim de böyle bir şey kovalamamız lazım.