Galatasaray & Euro Cup 2009/2010

Euro Cup 2009/2010

Belki biraz erken olacak ama Avrupa maceramızı buradan konuşabiliriz diyerek açtım başlığı.

Ayrıca, bu sene Eurocup´taki maçlarımızı hangi kanal verecek?

Re: eurocup hangi kanalda?

bütün maçlar spormaxte değil gs tv nin anlaşmasında eurocup maçlarımızı canlı yayınlayacağız diye bir madde vardı ?

Re: Euro Cup 2009/2010

Avrupa maceramıza yönelik bir konu göremeyince, başlığı değiştirmekle yetindim.

Bana göre bu kadroyla başarının adı; çeyrek final oynamaktır, bir başkasına göre finaldir, hatta şampiyonluk. Anketin kaldırılma nedeninin anlaşıldığını düşünüyorum.

Re: eurocup hangi kanalda?

Onur Karakuzu' Alıntı:
bütün maçlar spormaxte değil gs tv nin anlaşmasında eurocup maçlarımızı canlı yayınlayacağız diye bir madde vardı ?

İkiside Digitürkte olduğu için farketmiyor.
Ha Gstv ha Spormax.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Onur Karakuzu":8kdn2x7k]b izim maçlar neden oynanmıyor bjk filan 2.maçına çıktı yada ben mi karıştırıyorum
Grup maçları henüz başlamadı, ön eleme turu oynanıyor bu hafta..[/quote:8kdn2x7k]
çok teşekkür ederim

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
gruplar yarın belli olur bu seneki şansımız nedir acaba gruptan çıkabilirmiyiz ki?

Bence bu değerlendirmeyi rakipler belli olduktan sonra, kadroları ve sezon başı performansları göz önüne alarak yapmak daha doğru olur..

Beşiktaş'da gruplara kalmayı başardı.

Eurocup'da kura heyecanı

2009-10 sezonunda Eurocup'da eleme maçlarından ve Euroleague'den gelen takımlar belli olduktan sonra normal sezon kuraları yarın çekilecek. İspanya'nın Barcelona kentinde Olimpik Spor Müzesi'nde düzenlenecek olan kura çekimi TSİ 14:00'de gerçekleştirilecek.

Eurocup'da normal sezon 24 Kasım Salı günü başlayacak. Euroleague'den elenen takımlar direkt olarak 1. torbaya yerleşirken, aralarında Beşiktaş Cola Turka'nın da bulunduğı eleme turundan gelen takımlar ise 4. torbada kendilerine yer buldular.

32 takım arasında yer alan temsilcilerimizden Türk Telekom ikinci, Galatasaray Cafe Crown ise üçüncü torbada yer alacak.

1.TORBA
Alba Berlin
Aris BSA 2003
Benetton Basket
BK Ventspils
Le Mans
Spirou Basket
DKV Joventut
SLUC Nancy

2.TORBA
Hemofarm Stada
KK Zadar
Unics Kazan
Azovmash Mariupol
Kızılyıldız
Türk Telekom
Gran Canaria 2014
CEZ Nymburk

3.TORBA
PGE Turow
Spartak St. Petersburg
Cholet Basket
Telekom Baskets Bonn
Lauretana Biella
BC Siauliai
BC Triumph Lyubertsy
Galatasaray Cafe Crown

4.TORBA
Dinamo Moskova
Valencia Basket
Panellinios
Beşiktaş Cola Turka
Brose Baskets
Bilbao / Donetsk
Bancatercas Teramo
Hapoel Jerusalem

Turkbasket.com

biz nasıl 3.torbada oluyoruz anlamıyorum 2008 yılında bu turnuvada 4.ncü olduk.türk telekomun avrupada ne basarısı var 2.torbada.birde belçika takımı spirou biz bu takımı geçtik.bu takımın basarısıda yok ama 1.nci torbada.

Torba kriterleri şu şekilde:

1. torbaya eurolig elemelerinden gelenler
2. ve 3. torbaya kendi liglerindeki sıralama ve bir önceki sezon eurocuptaki başarılara göre (biz gecen sene ligi dördüncü bitirdik ve eurocupa katılmadık)
4. torbaya eurocup elemelerini kazanan takımlar. komik tarafı en zor takımlar bu torbada bence

Bakalım şu sıralar çekiliyor kuralar. Hayırlısı olsun