Galatasaray & Euro Cup 2009/2010

Re: Euro Cup 2009/2010

Gruptaki rakiplerin bu haftasonu oynadığı maçlara bakarsak;
Ukrayna temsilcisi Azovmash Mariupol, dün oynanan VTB League maçında CSKA Moskova'ya kendi sahasında 84-65 mağlup oldu..
Alman ekibi ALBA Berlin, Beşiktaş'ın bu kupadaki rakibi Telekom Baskets Bonn'a deplasmanda 65-53 mağlup oldu..
İtalyan ekibi Banca Tercas Teramo ise La Fortezza Bologna ile bugün karşılaşacak..

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Bu saatten sonra bu takımla evimizde yenemeyeceğimiz takım yok.3-3 bizi yine gruptan çıkarmaya yeter diye düşünüyorum.

Bu arada Galatasaray-Eurocup başlığı vardı sanırım,durumumuzu orda konuşsak daha iyi olur sanırım.Başlığı aramaya başlıyorum.

Ben buldum sanırım :)

Evet arkadaşlar sadece Galatasaray'ın maçlarını bu başlıktan konuşalım lütfen.

Yöneticilerden de ricam başlığın "Galatasaray & Eurocup" olarak değiştirilmesi.

Re: Eurocup 6.Maç | Galatasaray-Banca Tercas Teramo

Power Electronics VLC kadrosu:
No. Player Country Pos. Height Born
- SHARABIDZE, GIORGI Georgia Center 2.08 1990
- ALVAREZ, MARIO Spain Forward 1.96 1991
- PIQUER, HECTOR Spain Guard 1.85 1991
7 PEROVIC, KOSTA Serbia Center 2.17 1985
9 CLAVER, VICTOR Spain Forward 2.06 1988
10 SIMEON, JOSE Spain Guard 1.84 1988
12 LISHCHUK, SERHIY Ukraine Forward 2.10 1982
14 MARINOVIC, MARKO Serbia Guard 1.83 1983
16 GARCIA, IVAN Spain Forward 2.05 1986
17 MARTINEZ, RAFA Spain Guard 1.90 1983
20 PIETRUS, FLORENT France Forward 2.02 1981
22 DE COLO, NANDO France Guard 1.95 1987
23 SHENGELIA, TORNIKE Georgia Forward 2.02 1991
24 KELATI, THOMAS USA Guard 1.95 1982
31 AVRAMOV, BOZHIDAR Bulgaria Guard 1.95 1990
44 NIELSEN, MATT Australia Center 2.08 1978

Hapoel Jerusalem
4 DOTAN, GUY Israel Guard 1.78 1991
5 LAZAR, BEN Israel Guard 1.94 1990
6 KOKIA, URI Israel Forward 2.02 1981
7 SHASON, SHARON Israel Forward 2.06 1979
8 PINKNEY, KEVINN USA Forward 2.08 1983
9 SIMMONS, TRE USA Guard 1.95 1982
10 NAIMY, YUVAL Israel Guard 1.88 1985
11 LYONS, LEO USA Forward 2.06 1987
12 THOMPSON, DIJON USA Forward 2.01 1983
13 OHAYON, YOGEV Israel Guard 1.89 1987
14 TAMIR, DANIEL Israel Center 2.06 1991
15 JETER, POOH USA Guard 1.79 1983
21 HUNTER, BRANDON USA Forward 2.01 1980

Unics Kazan
4 LYDAY, TERRELL USA Guard 1.91 1978
6 POPOVIC, MARKO Croatia Guard 1.85 1982
7 ZAMANSKIY, IGOR Russia Forward 2.02 1977
8 KUZYAKIN, ARTEM Russia Forward 2.02 1980
9 SAMOYLENKO, PETR Russia Guard 1.86 1977
10 LONCAR, KRESIMIR Croatia Center 2.10 1983
11 STOMBERGAS, SAULIUS Lithuania Forward 2.03 1973
12 VEREMEENKO, VLADIMIR Belarus Forward 2.08 1984
13 AMIRKHANOV, AMIRAN Russia Guard 1.88 1986
20 NAZMIEV, RUSLAN Russia Guard 2.00 1987
22 YURCHYK, VALIANTSIN Belarus Forward 2.08 1987
23 TKATCHENKO, IGOR Russia Forward 1.98 1986
24 ZVARYKIN, VICTOR Russia Guard 2.00 1986

Zor bir guruba düstük ama 2-3 transferle turu gecebiliriz...
Hapoelde sezon basinda.. bi ara transfer etmek istedigimiz bi oyuncu var.. pooh jeter..iyi oyunucudur.. en azindan washingtondan iyi...

bu mactada neyazik gene gördükki.. washington resmen galatasaray icin yetersiz bi oyuncu..örnegin, son dakikalarda 10 sayi öndeyken.. aldigimiz bi hücüm ribaundundan sonra top ona gelirken.. en az 20 saniye hücum etme hakkimiz varken serbest atis cizgisi civarinda.. attigi sacma sapan vurus.. ve kacirisi.. ardindan onlarin def. ribaundu ve fast breakden buldugu sayi.. iyi de diyemiyorum, normal bi oyun kurucu olsa o topu sogutur.. üstelik bide benchten ve takim arkadaslarinin uyarilarina karsilik sut atiyor..

3 numarada zaten mecbur bi yerli almamiz lazim, Jasa bugün 40 dakika oynamis.. zaten hep ortalama 35 dakikayi buluyor.. caner cok yetersiz... Ersin Görkem su an olabilecek en iyi transfer olur..

Washington gönderilip yerine baska bi yabanci guard almamiz gerekir, ve bence evren iki numarada sürekli oynamasi gerekir.. iki numarada oynuyunca cok rahat top calabiliyor ve cok daha iyi defans yapiyor.. pas hatasida yapmaz zaten. süper olur..

ve pota altinda oyuncularimiz malesef ribauntlarda sasiriyormu heyecanlaniyormu bilemiyorum.. yeni bir oyuncu gelirse bunlar olmaz ve ribaunt sikintimizi atlatiriz diye düsünüyorum

bence evimizde oynanyacağımız maçlarda abdi ipekçi full olursa evde 3´te 3 yaparız, deplasmanda alacağımız bir galibiyetlede çeyrek finale çıkarız diye düşünüyorum.

pamesa valencıa da fransız guard decolo kılıt oyuncu. ayrıyetten bence kımse fazla tanımıyor, valencıa´da vıctor clever dıye bır oyuncu var. bu oyuncu kımse unutmasın basımıza cok ısler accaak ve bu adam onumuzdekı sene nba draftına girıyor. ayrıca pıetrus kardeslerden bır tanesı ve kelatı denen cok keskın bir sutor shitlr.

Maçtan yeni geldim ve gelen herkeze teşekkür ederim süper bir atmosfer vardı maçın en güzel anı Rancikin 3´lü çektirmesiydi :)

Valencia bugün Le Mans dan tam 36 sayı fark yedi ve sadece 44 sayıda kaldı...
Tamam Valenia için iddalı bir maç değildi ama abartılacak kadar süper takım olmadıkları bu sonuçtan belli...(Kimsenin yoruma abartıyor manası çıkarmıyorum, yanlış anlaşılmasın)
Mesela Bilbao gelse gerçekten çekinirdim, onlar da iddiasız bir maça çıktılar ama Telekomu kurtardılar...
Ben hiç bir takımdan korkmuyorum açıkcası...Takıma güveniyorum...

Emrah Bakın' Alıntı:
Valencia bugün Le Mans dan tam 36 sayı fark yedi ve sadece 44 sayıda kaldı...
Tamam Valenia için iddalı bir maç değildi ama abartılacak kadar süper takım olmadıkları bu sonuçtan belli...(Kimsenin yoruma abartıyor manası çıkarmıyorum, yanlış anlaşılmasın)
Mesela Bilbao gelse gerçekten çekinirdim, onlar da iddiasız bir maça çıktılar ama Telekomu kurtardılar...
Ben hiç bir takımdan korkmuyorum açıkcası...Takıma güveniyorum...

Emrah Abi Valencia birçok as oyuncusunu götürmedi maça,o yüzden bu fark.

İçeride 3 takımıda yenebilecek kapasitedeyiz..Bunu başarıp dışarıdan da bir mac koparabilirsek ben inanıyorum bu takıma...

Hasancan Tuncel' Alıntı:
Zor bir guruba düstük ama 2-3 transferle turu gecebiliriz...
Hapoelde sezon basinda.. bi ara transfer etmek istedigimiz bi oyuncu var.. pooh jeter..iyi oyunucudur.. en azindan washingtondan iyi...

bu mactada neyazik gene gördükki.. washington resmen galatasaray icin yetersiz bi oyuncu..örnegin, son dakikalarda 10 sayi öndeyken.. aldigimiz bi hücüm ribaundundan sonra top ona gelirken.. en az 20 saniye hücum etme hakkimiz varken serbest atis cizgisi civarinda.. attigi sacma sapan vurus.. ve kacirisi.. ardindan onlarin def. ribaundu ve fast breakden buldugu sayi.. iyi de diyemiyorum, normal bi oyun kurucu olsa o topu sogutur.. üstelik bide benchten ve takim arkadaslarinin uyarilarina karsilik sut atiyor..

3 numarada zaten mecbur bi yerli almamiz lazim, Jasa bugün 40 dakika oynamis.. zaten hep ortalama 35 dakikayi buluyor.. caner cok yetersiz... Ersin Görkem su an olabilecek en iyi transfer olur..

Washington gönderilip yerine baska bi yabanci guard almamiz gerekir, ve bence evren iki numarada sürekli oynamasi gerekir.. iki numarada oynuyunca cok rahat top calabiliyor ve cok daha iyi defans yapiyor.. pas hatasida yapmaz zaten. süper olur..

ve pota altinda oyuncularimiz malesef ribauntlarda sasiriyormu heyecanlaniyormu bilemiyorum.. yeni bir oyuncu gelirse bunlar olmaz ve ribaunt sikintimizi atlatiriz diye düsünüyorum

D-Wash bazı pozisyonlarda bildiğini okuyor olabilir ama Galatasaray için yetersiz demeniz biraz fazla bence..Bence tam Galatasaray'ın oyuncusu..Takıma geldiğinden beri o bencilliği bile minimuma iniyor,o da takıma ayak uyduruyor aksine..Bence takım için en önemli oyuncuların başındadır..Onun yerine kim gelse onun kadar fayda sağlamaz takıma..Top kayıplarına takılıyoruz fakat artıları o top kayıplarından daha fazla..Bugünde 7 asist yapmış mesela..Daha ne yapsın ki ?