Galatasaray | Mayıs 2018 Seçimli Genel Kurulu

Sizce hangi isim Galatasaray başkanı olmalıdır ?

• Mustafa Cengiz

Oy: 36 64.3%
  • Dursun Özbek

Oy: 2 3.6%
  • Ozan Korkut

Oy: 18 32.1%
  • Ali Fatinoğlu

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    56
Renkler belli olmuş,kırmızıyı korkut mu özbek mi çekecek yazmıştım,diğer adayları yazmamıştım,kırmızıyı korkut çekmiş,ocak ayında da kırmızıyı özbek çeker yazmıştım,tesadüf işte

Bu arada " Galatasaray’ın 38. Başkan Adayı Ozan Korkut, saat 23.15’te @trtspor'da yayınlanan Basın Tribünü’nün konuğu "

Ozan Korkut'un Trt Spor'da katıldığı program az önce sona erdi,basketbolla ilgili duymak istediklerimi duyamadım,sponsorla ilgili bir şey söylemedi,Oktay hoca ile oturup konuşacağız dedi,hepsi bu

Galatasaray'da genelde kırmızı renk kazanır hatta bir çok aday kırmızıyı çekmeye çalışır, bazen bu konuda takaslar filan yapılır. Adaylar genellikle kırmızının psikolojik üstünlüğüne inanırlar. Tabi ki renkler yalnızca bir sembol adaylar daha önemli.

Ünal Aysal sarı ile kazanmıştı ve Mustafa Cengiz yine sarı ile kazanmıştı.

Bu seçim özelinde adaylar beni pek tatmin etmese de bu seçimde rengim KIRMIZI.. hadi gri de olur belki ama sarı ve mor'dan koşarak uzaklaşmak gerekiyor bence:)

Dün akşam Ozan Korkut'u dinledim. Maalesef beklediğimin çok altında. Rahmetli Özhan Canaydın'ın gençlik versiyonu. Görüntü var ses yok. Bir taraftan gelir artmalı diyor ve M.United örneği veriyor ama diğer taraftan gider azaltılmalı diyor. Arkadaş sen önce kafanda bir karar ver M.United'mı olacaksın, Hamburg'mu? Bana bir umut ver, bilmediğim bir şeyler söyle ki bir farkın olduğunu bileyim. Bu kadar yuvarlak konuşan birini hiç sevemem.

Dün akşam Ozan Korkut'u dinledim. Maalesef beklediğimin çok altında. Rahmetli Özhan Canaydın'ın gençlik versiyonu. Görüntü var ses yok. Bir taraftan gelir artmalı diyor ve M.United örneği veriyor ama diğer taraftan gider azaltılmalı diyor. Arkadaş sen önce kafanda bir karar ver M.United'mı olacaksın, Hamburg'mu? Bana bir umut ver, bilmediğim bir şeyler söyle ki bir farkın olduğunu bileyim. Bu kadar yuvarlak konuşan birini hiç sevemem.
Mustafa Cengiz umut veriyor mu Engin Bey..? Hep söylediğim gibi adayların hiçbiri istediğim seviyede değil ama bence aralarında umut veren, vizyon kırıntısı gösteren tek aday Ozan Korkut.

Şu ana kadar ben de olması gerekenden biraz daha sönük kaldıklarını düşünüyorum ama yine de diğer adayların yanında bence farklı duruyorlar.

Mustafa Cengiz umut veriyor mu Engin Bey..? Hep söylediğim gibi adayların hiçbiri istediğim seviyede değil ama bence aralarında umut veren, vizyon kırıntısı gösteren tek aday Ozan Korkut.

Şu ana kadar ben de olması gerekenden biraz daha sönük kaldıklarını düşünüyorum ama yine de diğer adayların yanında bence farklı duruyorlar.

Vermiyor haklısınız, bence M.Cengiz başkan olup O.Korkut ekibiyle onun altında çalışsa çok iyi olur.

Mustafa Cengiz Galatasaray Başkanlığına yakışıyor. Nasıl konuşmasını gerektiğini çok iyi biliyor. Görevi süresince önemli bir kriz yaşamadı. Tek sıkıntısı kurduğu yönetimin kalite eksikliği. Keşke O.Korkut ve listesiyle birleşme olsa.
Ülkemizin ekonomik durumu gözönüne alındığında adımlarını düşünerek atan bir başkanın varlığı bizim için bir şanstır.

https://m.sabah.com.tr/spor/futbol/...iz-fatih-terim-istemezse-50-milyona-da-satmam

Son derece beceriksiz, vizyonsuz, kifayetsiz ve en ehemmiyetisi de dansöz bir adam!
Evvela A.Ş., salon ve hedefler dedi ama sonra tüm yabancıları satıp, alt yapıdan çıkarttığımız oyuncularla oynayacağız diyerek ne denli sahtekâr ya da bu işi kalibresinde olduğunu tescillemiştir!

Ozan Korkut "Türkiye'ye basketbolu getiren kulüp Galatasaray'dır. Galatasaray'ın basketbolda ayrı bir misyonu ve vizyonu olması gerekir. Orayı ayrı bir yapı olarak düşünüp küçülmekten ziyade büyütmek gerekiyor. Nasıl futbolda kalıcı Şampiyonlar Ligi yapısına ulaşmak istiyorsak, çünkü gelirlerimiz oradan geliyor. Global marka olmanın gerektirdiği de bu, her noktada şampiyonluğa oynamak zorundayız. Basketbolda da aynı şekilde THY EuroLeague'de A lisansı alabilecek şekilde hesaplarımıza göre 3 senede 15 milyon Euro'luk bir yatırımla bu noktaya getirebiliriz. EuroLeague'de pastasını büyütmek istiyor. EuroLeague'in kendi şampiyonluklarından çok o skalada, o görüntüde olduğunuz zaman, çalıştığınız iş ortaklarının bütçesel görüntüleri de artıyor. O ortaklardan daha fazla gelir de elde edebiliriz. Basketbolda da amacımız THY EuroLeague'de kalıcı kadro kurmak." ( HaberTürk Röportajından )

Ozan Korkut: "Galatasaray ileriye dönük en avantajlı kulüptür" | Galatasaray Haberleri

Bu şampiyonluk ile birlikte Mustafa Cengiz seçilmeyi büyük oranda garantiledi. En azından Dursun Özbek tehlikesini atlatmış olduk.

Medya Dursun güzellemeleri ile dolmuş. Vay efendim kadroyu o kurmuş, Terim'i o getirmiş. En büyük pay onunmuş. Tövbe est.

O sefil kalsaydı şu an 4. olurduk sanırım. Mustafa Cengiz Başkana tebrikler. Hem şampiyonluk hem de Uefa'dan ceza almadığı için. Başkanlık yolunda büyük mesafe katetti.

Dursun Ozbek gitsin otellerinde fazladan yanan lambalarin bekciligini yapsin. Galatasaray klubu kendisine 1000 gomlek fazla!

Bugün hocanın maç sonu açıklamaları, gösterdiği saygı ve anlattığı çalışma ortamı gösteriyor ki hiç yoktan Mustafa Cengiz futbol şubesi için doğru isim. Ne yazık ki amatör şubelerde gelecek adına umut için bir şey vermedi, veremiyor ama işin doğrusu hangi başkan gelse umutlanırım onu da bilemiyorum. Hiç yoktan yarattığı doğru çalışma ortamı ve işi yapanlara hakkını vermesiyle saygıyı hak ediyor. Hayırlısı olsun ama bugünkü maçtan sonra Terim'in açıklamalarından ve kendisinin maç sonu toplantısından sonra gönlüm biraz daha Sayın Cengiz'e yanaştı.

Terim sayesinde Mustafa Cengiz muhtemelen tekrar başkan seçilir. Ehven-i şer midir, vallahi hepsi birbirinden yetersiz ve basketbola hiçbir yatırım yapmayacağı net olan bu adam seçilince üzüleceğim lâkin başka adam da yok çünkü elini taşın altına sokacak adam bulunmuyor!

Terim sayesinde Mustafa Cengiz muhtemelen tekrar başkan seçilir. Ehven-i şer midir, vallahi hepsi birbirinden yetersiz ve basketbola hiçbir yatırım yapmayacağı net olan bu adam seçilince üzüleceğim lâkin başka adam da yok çünkü elini taşın altına sokacak adam bulunmuyor!
Seçilmemeli, şampiyon olan başkan yeniden seçilir algısını doğru bulmuyorum. Futbol takımının şampiyon olması başka, iyi bir yönetime sahip olmak başka şeyler. Dursun Özbek kazara hala başımızda olsaydı, şampiyon olduk diye yeniden seçilsin mi denilecekti..? Galatasaray kongresinin farklı dinamikleri var, Dursun Özbek hala seçilebilir ama aday bile olmamalı aslında..

Hiçbir başkan adayı benim vizyonumu yansıtmasa da bu seçimde rengim KIRMIZI. Galatasaray için de en iyisinin şu anda bu olduğuna inanıyorum.

Beklediğimiz soruyu Mustafa Cengiz'e sora sora beyaz tv'nin troll muhabiri sordu. "Euroleague'de fb final oynadı, sizin de basketbolda böyle hedefiniz var mı?" diye sordu.

Mustafa Cengiz'in verdiği cevap içler acısı. Önce röportajın uzadığını söyleyerek cevap vermekten kaçındı fakat sonra mecbur kalınca "mali durum yüzünden, inşallah ileride devletin yardımıyla, basketbol ve voleybol amatör olması gereken sporlar" gibisinden bir şeyler saçmaladı. Bendeki iyi izlenimini bir anda yok etti. Yazık..