Galatasaray | Mayıs 2018 Seçimli Genel Kurulu

Sizce hangi isim Galatasaray başkanı olmalıdır ?

• Mustafa Cengiz

Oy: 36 64.3%
  • Dursun Özbek

Oy: 2 3.6%
  • Ozan Korkut

Oy: 18 32.1%
  • Ali Fatinoğlu

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    56
Dursun Özbek yönetiminin seçimi kaybetmesi birinci güzel gelişme oldu,böylelikle hem mayısa kadar beklememiş olduk hem de 3 yıl daha memnun olmadığımız bir yönetime mecbur kalmadık.

Şimdi işin en önemli kısmındayız,bu kongrede seçilen yönetim normal şartlarda 3 yıl Galatasaray'ı yönetecek.Bunca sorunun içinde 3 yılımız ve o 3 yıl başımızda olacak yönetim çok önemli.

Mustafa Cengiz yeniden aday olacağım demişti
Dursun Özbek'in adaylık düşündüğü haberleri çıkıyor
Adnan Polat dedikodusu var,basında ..
Ali Fatinoğlu ismi var,okumakta fayda var > Ali Fatinoğlu, Galatasaray başkan adaylığı için çalışmalara başladı! - Spor Haberleri / Futbol

Benim gönlümde yatan isim her zaman ÜNAL AYSAL'dır,hayalimdeki Galatasaray'a bir tek onun döneminde yaklaştık,aday olmayacağı yönünde haberler olsada hayat tatlı bir sürpriz yapsa ne iyi olur

Durum nedir arkadaşlar..? Adaylarda, adaylık çalışmalarında bir hareketlilik var mı..?
şu ana kadar adaylığını açıklayan sadece Mustafa Cengiz ve Fatinoğlu mu..? Dursun Özbek de aday olur muhtemelen.

Bir tarafta Aziz Yıldırım ve Ali Koç yarışıyor,Ferit Şahenk var,Murat Ülker var,Sadettin Saran var ve daha aklıma şu an gelmeyen bir sürü isim bizde hala net ve sağlam bir aday yok,ciddiyetsiz çıkışlar,hazırlıksız çıkışlar

Şu an resmi aday Mustafa Cengiz
Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu " Şu anda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Cengiz yaklaşık 160 imzayla beraber Divan Başkanlığına müracaatını yaptı."

Ali Fatinoğlu'da olacak gibi
http://www.fanatik.com.tr/2018/04/30/galatasaray-da-ali-fatinoglu-listesini-sunacak-1368300

Ozan Korkut ismi var gündeme gelen,ilgiyle takipteyim

Faruk Süren'e teklif gitmiş ama kabul etmemiş sanırım

Basketbol'a en büyük yatırımı kim yapacaksa o başkan olsun

Daha önce de yazdığım gibi Fenerbahçe cephesinde “Fenerbahçe’yi yüceltmek” için bi rekabet varken bizde olan durum “benim çıkarlarım” olduğu sürece hep böyle gideriz... Bi adamların adaylarına bak bi bizim... El freniyle-Vites gibi farklı durumlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Daha önce de yazdığım gibi Fenerbahçe cephesinde “Fenerbahçe’yi yüceltmek” için bi rekabet varken bizde olan durum “benim çıkarlarım” olduğu sürece hep böyle gideriz... Bi adamların adaylarına bak bi bizim... El freniyle-Vites gibi farklı durumlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynen öyle.. Bu kulübü halka açmadan ve büyütmeden de bu tarz şeylerin önüne geçilemez. Sen kulübü lisenin ya da küçük bir zümrenin avucunun içinde tutarsan zengin iş adamları da bu entrikanın içine girmek istemez, dolayısıyla büyük sponsorluklar da çok fazla gelmez. Gücü paylaşmazsan sen sadece para ver hiçbir şeye karışma kardeşim dersen kimse para vermez. Vizyoner başkanlar bu entrikalarla uğraşamam diyip giderler haklı olarak.

Bu kulüpte başkanlık yapmış Adnan Polat bile Ali Uras beni kontenjandan üye yapmasaydı, belki ben hala kulübe üye olamayacaktım, belki hala sıra bekliyor olacaktım diyorsa, bu kulübün özellikle üye alımının ve üye yapısının maalesef ki birilerinin tekelinde olduğunu çok net gösteriyor ve bu en çok Galatasaray'a zarar veriyor. Zaman zaman önemli sportif başarılar olsa da Galatasaray tam manasıyla büyümüyor ve böyle olunca da özellikle de uluslararası başarılar kalıcı hale gelemiyor.

Listeler bugün veriliyor.Kimse macera aramasın,Mustafa Cengiz başkanlığında birleşilsin ve 3 yıl boyunca güçlü bir yönetimle yola devam edelim.

Ocak ayında ki seçimde her 2 listede çok zayıftı,bugün listeleri gördükten sonra yorum yapacağım.Liste çok önemli,başkan istediği kadar güçlü olsun liste zayıfsa başarılı olunmaz.

Şu an basketbola bakan arkadaşlar listede olursa Mustafa Cengiz'i desteklemeyeceğimi söylemiştim. Sosyal medyada konuşulan listelere göre Mahmut Recevik listede görünüyor, bu da benim için ciddi bir eksi. Mustafa Cengiz'den genel manada çok şikayetçi olduğum söylenemez.

Özbek'i hiçbir şartta desteklemem. İsterse listesine çok önemli isimleri soksun benim için sonuç değişmez. Önemli isimlerin de onun listesine gireceğini pek sanmıyorum.

Gençlik hareketinin başkanı için Ozan Korkut konuşulsa da büyük ihtimalle Adnan Öztürk etkili olacaktır o yönetimde. Adnan Öztürk ise benim gözümde çok konuşup elini taşın altına koymayan bir adamdır. O yüzden de bu oluşum da bana çok güven vermiyor ve sanki son anda çekileceklermiş gibi bir his var içimde.

Ezcümle üç aday da beni ve kafamdaki Galatasarayı yansıtmıyor. Sıtma, ölüm, bitkisel hayat tarzı seçenekler gibi duruyorlar.

Dursun Özbek denen yüzsüz, karaktersiz kulüpten ihraç edilmesi gereken yerde utanmadan aday oluyor. Yazıklar olsun böyle düzene, buna ses çıkaramayanlara!

Liste olarak Ozan Korkut tarafı ağır basıyor ancak zor zamanda sorumluluk alan Mustafa Başkan'a bir dönem şans tanınmalı diye düşünüyorum.

Dursun'a oy verecek satılmış, Galatasaray düşmanı hainlerin de şimdiden suratlarına tükürüyorum.

Mustafa Cengiz ve Ozan Korkut aday olursa muhaliflerin oyları bölünmüş olacaktır bu da en çok Dursun Özbek denen hainin işine gelecektir. Umarım iki yönetim güçlerini birleştirir yoksa aradan sıyrılacak olan statükocular olacaktır.

Ben Mustafa Cengiz'in en azından 1 dönem daha başkan olması gerektiğini düşünüyorum. Zor zamanda taşın altına eline koydu, borçları ödedi, takımları bugüne getirdi. Konuşmasını, davranmasını iyi bilen bir insan. Umarım başkan olur ama seçtiği yönetim kurulu cidden fiyasko. Ozan Korkut'u tanımam etmem ama onun seçtiği yönetim daha popüler ve daha vizyoner geliyor.

Dursun Özbek kazanmasın da açıkçası gerisi hiç önemli değil.

Burak Elmas ve Adnan Ozturk denildigi gibi baska listeye girmislerse bu oylari bolmektir. Bunlar Galatasarayi falan sevmiyor. Mustafa Cengiz kaybederse, bu 2 ismi asla affetmeyecegim hele ki Burak Elmas’i.

Vallahi arkadaşlar Dursun Özbek'e olan nefretinizi anlıyorum, benim de en sevdiğim başkan olmadığı kesin de şu geçen 4 aylık süreçte Mustafa Cengiz'i şartsız koşulsuz Galatasaray başkanı yapma motivasyonunuzu merak ediyorum. Heralde ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi değerlendiriyorsunuz. Ben en basitinden bu yönetimin kendi forumumuzun ana mottosu basketbol şubesinde değerlendiriyorum ve kadın ve erkek takımımıza birer pivot takviyesi yapmaktan aciz oldukları için Play-off'u kaçırttıklarını veya fazla hedefsiz götürdüklerini düşünüyorum. Bugün iyi giden futbol takımını kuran da, en doğru el olan İmparator'a teslim eden de Dursun Özbek'tir. Çalma çırpma işlerine girmek istemiyorum, zira onu yapmayan bir yönetime ben 25 yıllık hayatım boyunca hiç şahit olamadım. Tabii burada esas sorunlu olan menajeri zengin etmektir. Daha Mustafa Cengizli bir transfer sezonu geçirmediğimiz için bunu da tecrübe edemedik. Unutmayın bir suçu işlemeyen herkes de potansiyel şuçlu adayıdır. En nihayetinde ortada Faruk Süren, Ali Tanrıyar, Mehmet Cansun gibi bir adam olmadığı sürece de kısa vadede kimin başkan seçildiği bizim için çok fark etmeyecektir. Ali Koç filan diyerek de hayıflanmanıza gerek yok. 100 yılı devirmiş kıtanın en kurumsal şirketinin varisi olmakla bu pislik Türk futbolu dehlizinde 3 büyüklerden herhangi birini yönetmek arasında büyük fark vardır. Bugün Aziz Yıldırım'ın yönetimini beğenmeyenler yarın Ali Koç'un çırpınışları arasında bugüne bile duacı olurlar. Koç'u yönetmekle Fenerbahçe'yi yönetmek bir değildir. Burada önemli olan Galatasaray'ı kısa vadede en doğru şekilde doğru yola götürecek insanı belirlemektir. Bunun için de kendimizi yormak yerine Genel Kurul kime karar verirse versin Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda arkasında durmak taraftarın birincil görevi olmalıdır. Ne olursa olsun, Galatasaray var olsun.

Vallahi arkadaşlar Dursun Özbek'e olan nefretinizi anlıyorum, benim de en sevdiğim başkan olmadığı kesin de şu geçen 4 aylık süreçte Mustafa Cengiz'i şartsız koşulsuz Galatasaray başkanı yapma motivasyonunuzu merak ediyorum. Heralde ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi değerlendiriyorsunuz. Ben en basitinden bu yönetimin kendi forumumuzun ana mottosu basketbol şubesinde değerlendiriyorum ve kadın ve erkek takımımıza birer pivot takviyesi yapmaktan aciz oldukları için Play-off'u kaçırttıklarını veya fazla hedefsiz götürdüklerini düşünüyorum. Bugün iyi giden futbol takımını kuran da, en doğru el olan İmparator'a teslim eden de Dursun Özbek'tir. Çalma çırpma işlerine girmek istemiyorum, zira onu yapmayan bir yönetime ben 25 yıllık hayatım boyunca hiç şahit olamadım. Tabii burada esas sorunlu olan menajeri zengin etmektir. Daha Mustafa Cengizli bir transfer sezonu geçirmediğimiz için bunu da tecrübe edemedik. Unutmayın bir suçu işlemeyen herkes de potansiyel şuçlu adayıdır. En nihayetinde ortada Faruk Süren, Ali Tanrıyar, Mehmet Cansun gibi bir adam olmadığı sürece de kısa vadede kimin başkan seçildiği bizim için çok fark etmeyecektir. Ali Koç filan diyerek de hayıflanmanıza gerek yok. 100 yılı devirmiş kıtanın en kurumsal şirketinin varisi olmakla bu pislik Türk futbolu dehlizinde 3 büyüklerden herhangi birini yönetmek arasında büyük fark vardır. Bugün Aziz Yıldırım'ın yönetimini beğenmeyenler yarın Ali Koç'un çırpınışları arasında bugüne bile duacı olurlar. Koç'u yönetmekle Fenerbahçe'yi yönetmek bir değildir. Burada önemli olan Galatasaray'ı kısa vadede en doğru şekilde doğru yola götürecek insanı belirlemektir. Bunun için de kendimizi yormak yerine Genel Kurul kime karar verirse versin Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda arkasında durmak taraftarın birincil görevi olmalıdır. Ne olursa olsun, Galatasaray var olsun.

Mustafa Cengiz'i ben 4 ayda daha bir falsosunu görmedim ama maaşallah Dursun Özbek döneminde skandalsız gün geçmiyordu. Unutmayın Dursun Özbek gidene kadar hiçbir takımın maaşları ödenmiyordu! Mustafa Cengiz gelir gelmez hem takımın maaşlarını hem diğer kulüplere olan borçları hem de SPK borçlarını ödedi ve ödemeye devam ediyor. Basketbol takımlarının maaş ödenmediği için antrenmanlara çıkmadığı bir ortamda siz hangi transferi istiyordunuz? O transfer bizi şampiyon mu yapacaktı acaba? Her halükarda çeyrek finalde elenecektik. Bizim için finalde elenmek ile play-off'a kalamamak arasında bir fark yoktur. Çünkü bizim takım final oynadı diye övülmez. Ya şampiyon olursun ya da değilsindir. 2. ve 15. sırada olmak aynıdır.

Tarihin en yüksek sponsorluk anlaşması deyip de yıllık 3-4 m'ya Odeabank ile anlaşan kimdi? Bu arada yıllar önce bile Medical Park bu paradan daha fazlasını veriyordu.
Amatörleri geçtim futbol takımının maaşlarını bile ödemeyen kimdi?
Riva ve Florya arazilerini yok pahasına satan, hükümete peşkeş çeken kimdi?
Belhanda ve Fehgouli'ye 10 milyon €'dan fazla para ödeyen, Ts'nin yaka paça kovduğu Cavanda'yı 2,5 m €'ye alan, bir dakika bile oynamayan Sigdursun'u milyon eurolar veren kimdi?
Geldiğinden beri futbol takımında 5 hocayla çalışan kimdi?
Kardeşini futbol takımının başına, yeğenini esportsa getiren ve esports takımını küme düşüren kimdi?
İki senedir takımları 6. ve 4. yapan kimdi?
Ostersunds faciasını yaşatan kimdi?

Ki zaten Fatih Hoca'yı o değil taraftar getirdi. Sosyal medyada gündem yaptık, kapılarında yattık öyle geldi yoksa Dursun'un kara kaşına kara gözüne gelmedi.

Yani demem o ki Dursun Özbek denen bu kulübü sadece batırmak için getirilen bir hükümet piyonunu desteklemek, oy vermek şerefsizliktir hainliktir. Çocukluğumdan beri bu kulübü tutan, maçlara giden, gırtlak patlatan, storeden imkan buldukça ürün alan birisi olarak hakkımı helal etmiyorum hem ona hem de onu destekleyenlere.

Vallahi üstünden o kadar zaman geçmiş ki, maaşların ödenmediğini unutmuşum. Haklısınız, özür diliyorum. Ki benim gelecek yönetimden sade temennim herkesin maaşının takır takır ödendiği, profil olarak olmasa da kurumsal anlamda adına yaraşır bir Galatasaray inşa etmeleri. Dediklerinizde doğrusunuz, benim hatam, inşallah Galatasaray için hayırlısı olur. Ama her şeye rağmen Mustafa Cengiz yönetimden en iyisini görmediğimi söylemeliyim, belki de kendilerini kanıtlamak için 3 seneye daha ihtiyaç vardır.

Umarım seçilene kadar söyledikleri sözlerle, seçildikten sonra söylediği sözler tamamen farklı olan Mustafa Cengiz ve yönetimi seçilmez. Basketbol ve Voleybol şubelerinde sorumlu diye getirilen yöneticilerin yaptıgı açıklamalar ortada zaten, 10 sıradayız, böyle devam edeceğiz, tamamen yerlilerle takım kuracağız diyen zihniyet bu kulüpten uzak dursun. Mustafa Cengiz ve yönetimin tekrardan seçilmesi hem Basketbol hem de Voleybol için hiç hayırlı olmayacağı kesin.

Dursun Özbek ve yönetiminin yaptığı rezillikler burdan fizana yol olur, inşallah bir daha bu kulüpten içeri giremez.

Adaylar arasında en iyi yönetim listesi Ozan Korkut'un listesi. Ben kendi adıma Ozan Korkut ve yönetiminin kazanmasını istiyorum.

Cengiz yönetimini ilk seçildiği dönem, pek çok taraftar gibi ben de destekledim. Zaten Özbek'ten sonra kim gelirse gelsin, bu desteği alacaktı. Lakin özellikle de basketbol özelinde bende hayal kırıklığı yarattılar.

İlk başta FB gibi olmaktan, büyük sponsorlardan kapıyı açıp; hemen ardından sponsorsuzluktan, yabancısız/gençlerle saha çıkmaktan bahsettiler. Tüm bunlar 1-2 hafta içinde oldu. En sonunda yeni sezon bütçesinin 5 milyon dolar olduğunu öğrendik. Başkanın söyledikleri ile yöneticilerin konuştukları arasında siyahla beyaz kadar fark var. Daha önce de yazdım, muhtemelen iyi polis-kötü polis oynuyorlar. Aklıma başka bir açıklama gelmiyor. Şimdi aynı yönetici yine Cengiz'in listesinde...

Halbuki en baştan dürüst olsalar, "Eldeki imkan bu, bir kaç sene bu imkanlarla devam edeceğiz" deseler, kimse itiraz etmezdi.

Mevcut adaylara baktığımda en dikkat çekici liste Ozan korkut'un listesi, ama o da seçilebilir mi, bilemiyorum.

Ozan Korkut'un ekibi kanımca diğerlerinden daha iyi. Sanki arkasında görünenden daha büyük bir destek var gibi. Tek sorun daha önce yöneticilik yapmayışı. Madem başkanlık niyeti vardı, en azından girseydi M.Cengiz yönetimine. A.Fatinoğlu ve ekibi tam bir soru işareti. Mustafa Cengiz iyi bir insan belki ama ne kendisi ne de ekibi bana umut vermiyor. Abdurrahim Albayrak kim kazanırsa kazansın Fatih Hoca'nın yanında olur. D.Özbek yenilen pehlivan güreşe doymaz misali tekrar giriyor ama şükretsin ibra olduğuna gitsin işinin başına.

Ozan Korkut'un ekibi kanımca diğerlerinden daha iyi. Sanki arkasında görünenden daha büyük bir destek var gibi. Tek sorun daha önce yöneticilik yapmayışı. Madem başkanlık niyeti vardı, en azından girseydi M.Cengiz yönetimine. A.Fatinoğlu ve ekibi tam bir soru işareti. Mustafa Cengiz iyi bir insan belki ama ne kendisi ne de ekibi bana umut vermiyor. Abdurrahim Albayrak kim kazanırsa kazansın Fatih Hoca'nın yanında olur. D.Özbek yenilen pehlivan güreşe doymaz misali tekrar giriyor ama şükretsin ibra olduğuna gitsin işinin başına.

Engin abi Ozan Korkut'un listesinin en genç liste olduğu söyleniyor.