Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Sardan çok net aslında, zamanında Polat ile hocaya gidip takımın başına geçmesini istediler hoca kabul etmedi,sonrasında Aysal başkan olunca ve kese ağzına kadar açılınca takımın başına geçti.Bu sebeple kesinlikle Sardan olursa Terim olmaz

Bence de öyle. Ama çıkıp bunu net şekilde söylemiyor. Çıkacak ben çalışmayacağım diyecek. Yuvarlak cümleler kuran adam net konuşan adamlardan daha tutarlı görünüyor o komiğime gidiyor.

Şunu da söyleyeyim ben Fatih Terim ile devam edip etmemenin seçimi etkileyeceğini de düşünmüyorum. O dönemleri geçeli çok oldu.

Bildiğim kadarı ile Fatih Terim takımın mevcut hocası değil şu an. Halihazırda boşta. Futbolda transferler kimin istekleri doğrultusunda yapılıyor merak etmiyor değilim.

En tecrubeli isim Burak Elmas...Yigit Sardan ne basarmis ne yapmis yönetici iken dibe vuran Adnan Polat döneminin yöneticisi

En tecrubeli isim Burak Elmas...Yigit Sardan ne basarmis ne yapmis yönetici iken dibe vuran Adnan Polat döneminin yöneticisi
Yiğit şardan yönetimde olduğu ya da olmadığı dönemlerde kulübe 300 milyon dolarlık sponsorluk getirdiğini o anlaşmaları yaptığını para bulduğunu anlattı. Kaldı ki Adnan Polat yönetimi benim nezdimde başarısız bir yönetim değildir. Bir yönetimin başarısızı ya da başarısızlığını direkt saha içi sonuçlarıyla okuyamazsın. O dönem Galatasaray’ın iyi bir yönetimi vardı ciddi sponsorluk gelirleri vardı ve stad konusunu da Özhan Canaydın ve Adnan Polat yönetimleri çözdü.

Burak elmas sempati duyduğum bir adamdır o ayrı konu ama yöneticilik yaptığı dönemde olayı Fatih terimin işlerini kolaylaştırmak bir nevi yancılığını yapmaktı. Şardan ise mali konulardan sorumlu Başkan yardımcısıydı . Dolayısıyla durumları objektif değerlendirmek lazım. Burak elmas fonksiyon olarak yalnızca futbol şubesine baktığı dönemlerdeki Abdürrahim Albayrak’tan farksızdı aslında. Tamam Burak elması severim ama yiğit şardan da hiçbir zaman sinek iki olmadı.

Hakikaten birisi bana neden Burak Elmas’ın Fatih Terim ile ilgili tavrının zayıflık olduğunu anlatsın. Benim kafam almıyor. Adam direk benim hocam bu diyor. Ki bu hoca öyle dışarda olan birisi değil takımın mevcut hocası.
Ne kulübü Fatih Terim’in yöneteceği kaldı ne de seçimi onun üzerine kurduğu.

Valla benim gözümde Mustafa Cengiz > Yiğit Şardan. (Fatih Terim konusunda) net olacaksın arkadaş. Ucu açık, üstü kapalı yaklaşımlar yapmayacaksın. Böyle yapan adamın destek görüp net konuşanların (Sadece Burak Elmas değil) sırtını yaslamış muamelesi görmesi komiğime gidiyor.

Burak Elmas'ın değil de başkan adaylarının hemen hepsinin tavrı kaypak bence." Fatih Terim ile sonuna kadar gideceğiz, olmazsa istifa edeceğiz" veya "kesinlikle Fatih Terim ile çalışmam" diyebilen bir aday dışındakileri kaypak buluyorum. Bildiğim kadarıyla böyle de bir aday yok.

Şu an Fatih Hoca ile çalışmak çok kolay çünkü bir önceki yönetimle olan diyaloğu kötüydü ve tavırları sebebiyle üzerine sanki yönetim yiyen kişiymiş gibi bir etiket yapıştı, bir süredir hem futbol hem skor açısından başarısız ve bundan dolayı da grogi durumda. Bundan sonra kendisine koşulsuz destek verecek bir yönetime rağmen başarısız olursa tüm başarısızlık üzerine kalır. Yönetimse gider başka hoca getirir ve işin içinden çıkıverir.

Basiretli insanların değer gördüğü bir ülkede yaşamıyoruz. Uzun vadeli planlardansa kısa sürelde başarı hedeflendiğinden dolayı Fatih Terim figürü her daim takım üzerinde Demokles'in Kılıcı misali sallanıyor. Fatih Terim ile kesinlikle çalışmam diyemeyenleri de bu sebepten dolayı başarısız görüyorum. Misal; Ali Koç da FB'ye vizyoner başkan olarak geldi, sonra Ersun Yanal'a dönüverdi.

Seçimin çok ilginç geçeceğini düşünüyorum. Ankette Işın Çelebi'ye oy vereyim derken Eşref Hamamcıoğlu'na oy vermişim, sonra Işın Çelebi adaylıktan çekildi. Mehmet Helvacı ve Adnan Öztürk de olsaydı daha eğlenceli olurdu diye düşünüyorum.

Benim bilmediğim birşey var,Metin Oztürk için paralı başkan yorumları görüyorum sosyal medyada,kendisi mi zengin,listesindekiler mi zengin ? Varlıklı biri mi Metin bey ? Kasa kolaylığı sağlar falan deniliyorda ...

Bu ortamın kabaca ''Fatih Terim'in seçim malzemesi'' yapılması hadisesi aslında başkanlık yarışı ve genel kurulda çok fazla yankılanan bir şey değil. Daha çok sosyal medyada yaratılan suni bir baskıdan ibaret. Genel kurul üyelerinin oy verme konusunda Terim'le devam edilip edilmeyeceğini çok fazla takacaklarını sanmıyorum belli bir azınlık dışında.

Ancak, gelecek her hocanın, gelecek her yöneticinin başında bu kılıç sallanmaya devam ettikçe. Galatasaray'ın kurtuluşu zor. Yani iki ay önce ekmek yediğin yerden istifa eder etmez, Clubhouse yayınlarında, Twitch yayınlarında çalıştığın yeri bu kadar kötülemek bana enteresan geliyor. Madem o kadar kötü bir yerdi de neden 2,5 yıl çalıştın. Aslında yazdığımın bu tweetle pek bir alakası yok bu kişinin önceki yayınlarını dinleyen varsa anlayacaktır ne söylemek istediğimi. Öyle bir ortam yaratıldı ki Fatih Terim eleştirmeden önce 7 satır onu ne kadar sevdiğini anlatmak zorunda kalıyor insanlar. Yoksa bu kişiler tarafından ''afaroz'' edilebiliyorsunuz.

Arda'yı almazsanız böyle olur, Cenk Ergün'ü getirseniz böyle olur, o gelirse bu olur, bu gelmezse bu olur zihniyetiyle nereye kadar gideceğiz ben anlamakta zorlanıyorum artık. Terim'i çevresi öyle bir konuma getirdi ki kendisi hiçbir şekilde eleştirilemez, iyi şeyler terim'e yazılır, kötü şeyleri aranızda paylaşın durumundan ben feci şekilde rahatsız olmaya başladım. Bunlar Terim'in arkasına saklanıp millete sopa gösteren tipler olunca bu rahatsızlığım birkaç kat daha artıyor.

Bu coğrafyada kraldan çok kralcılar sorun. Malum bitmiyor bu ülkede de.

Başkan kim olur bilmem. Olacak kişinin de bir kişiyi istemek ve istememek kararlarından bağımsız, kendi kararlarını alabilen, kulübün hocalarını ve kulübün hakkını iyi savunarak görev verdiği insanların refahını sağlamasını bekliyorum öncelikle.

Evet ben de her başkan adayının Terim'le çalışmak isterim ya da istemiyorum demesini isterim. Ancak bu kralcıların sosyal medyada yarattığı ortam siz çıkıp ''biz şartlarımızı sunarız, hocamızla ortak yolları bulmaya çalışırız, hoca da kendi kararını verir'' diye bir cümle kursa direkt bu kişiler tarafından linç edilmesiyle bitiyor. Yani istemem diyen insan rahat olamıyor bu konuda. Her ne kadar Galatasaray başkan adayı olsa da.

Nasıl ki Terim zamanında bazı kişilerle çalışmayı reddedip görevi kabul etmediyse, gelecek kişinin de ben Terim'le çalışmak istemiyorum deme hakkı olmalı. Ama bu gidişle zor. İlk tepkide sinen insanların da zaman geçtikçe çoğu tepkiye göre reaksiyon alması maalesef birçok sorunun tespit edilip ancak uygulamaya geçilmesine engel oluyor. Kraldan çok kralcının bittiği, Galatasaray için hayırlısı olan bir seçim olur umarım.

Eşref beyden Duygun Yarsuvat vari bir tavır beklerken çok daha rasyonel, pratik bir duruş gördüm bu anlamda sevindim.

Yiğit bey seçilmez umarım. Kim seçilirse seçilsin orta vadede Terim sonrasını şimdiden planlaması lazim (2012 sonrası futbol takımı hiç bir zevk vermedi, şampiyonluklar çok bir önem taşımıyor sahada plan yok ruh yok... Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelirlerini bu anlamda bir dönüşüme harcamadık, borçlar da artarak devam etti.)

Camia ve kulübün yenilenmeye ihtiyacı var üye profilinden yönetim şekline kadar.

Arkadaşlar bugün yapılan proje toplantısının büyük bölümünü izledim. Umarım İbrahim Özdemir ve 1.5 milyon euro Eşref Hamamcıoğlu (somut projesi yok) başkan olmaz. Yiğit Şardan'ı zaten söylemiyorum bile... Basketbol ve diğer şubelerin selameti için Burak Elmas ve Metin Öztürk öne çıkıyor.

Burak Elmas'ın değil de başkan adaylarının hemen hepsinin tavrı kaypak bence." Fatih Terim ile sonuna kadar gideceğiz, olmazsa istifa edeceğiz" veya "kesinlikle Fatih Terim ile çalışmam" diyebilen bir aday dışındakileri kaypak buluyorum. Bildiğim kadarıyla böyle de bir aday yok.

Şu an Fatih Hoca ile çalışmak çok kolay çünkü bir önceki yönetimle olan diyaloğu kötüydü ve tavırları sebebiyle üzerine sanki yönetim yiyen kişiymiş gibi bir etiket yapıştı, bir süredir hem futbol hem skor açısından başarısız ve bundan dolayı da grogi durumda. Bundan sonra kendisine koşulsuz destek verecek bir yönetime rağmen başarısız olursa tüm başarısızlık üzerine kalır. Yönetimse gider başka hoca getirir ve işin içinden çıkıverir.

Basiretli insanların değer gördüğü bir ülkede yaşamıyoruz. Uzun vadeli planlardansa kısa sürelde başarı hedeflendiğinden dolayı Fatih Terim figürü her daim takım üzerinde Demokles'in Kılıcı misali sallanıyor. Fatih Terim ile kesinlikle çalışmam diyemeyenleri de bu sebepten dolayı başarısız görüyorum. Misal; Ali Koç da FB'ye vizyoner başkan olarak geldi, sonra Ersun Yanal'a dönüverdi.

Seçimin çok ilginç geçeceğini düşünüyorum. Ankette Işın Çelebi'ye oy vereyim derken Eşref Hamamcıoğlu'na oy vermişim, sonra Işın Çelebi adaylıktan çekildi. Mehmet Helvacı ve Adnan Öztürk de olsaydı daha eğlenceli olurdu diye düşünüyorum.

Açıkçası kim hoca ile çalışır kim çalışmaz çok umurum da değil. Ben kulüp için projelerine bakıyorum. Burak Elmas için de desteğim tamamen bununla alakalı. Adam çıkmış bir sürü proje saymış, şimdiden tüm kurullarını oluşturmuş, sponsorlukların hazır olduğunu söylemiş, bu sponsorluklara amatör şube yönetimlerinde görev vereceğini söylemiş, e-spor konusunda belki işin en önemli isimlerinden birisini kadrosuna almış vs vs.
Tüm bunlardan ayrı hoca konusunda da çok net konuşmuş. Benim çalışacağım isim budur demiş.

Şimdi çıkıp söyledikleri her şeyi bir kenara atıp sadece hoca üzerinden bir yaklaşım olunca garip oluyor.

@Furkan o tepkiden korkan kişi zaten Başkan filan olmasın bir zahmet. Sosyal medya dediğin yerde ne yaptığının bir önemi yok. A desen de B desen de linç edileceksin zaten.

ADNAN POLAT DONEMINDE
FELDKAMP dan habersiz Takimla toplanti Hoca gider.

Hagi gelir basarisizlik. FRANK gelir basirisizlik.
Baskebolda Cafe Crown ile anlasilmis Murat Özyer 20m dolara hic etmis.

Dolar kurunu göz önune alinca ozamanki Türkiye ekonomisinide büyük basarilar degil bahsedilen paralar.

Fenerbahce bizden fazla paralar kazandi sponsor olarak o dönem.

Adnan Polat iyi ikinci Adamdi ama iyi baskan degildi ,Adnan sezgini Futbol basina koyup çer çöp topladi.

Biz Ekonimi sirketi degiliz Bizim ekonomimizin iyi olmasi icin sportif başari lazim.
Sportif Başari yoksa spor klubü olmican.

Sportif basari kistas degilse Türkiyenin Gelmis Gecmis en büyük Baskani Aziz Yildirimdir.

Yaptigi tesisler,yatirimlar,Sponsorlar,stad,amatör brans yatirimlari

Kendini Kulübün sahibi gibi gören, Derin Galatasaray İnan Kıraç ve yaverlerinin adayı Hamamcioglu kazanmasın da ne olursa olsun.

Ben yarışın Elmas ile Şardan arasında geçeceğini düşünüyorum. Hayırlısı bakalım...

Seçim sürecini çok takip etmemekle beraber sadece başkan adaylarının söylemlerini okuyorum. Ekonomik olarak kulubü ayağa kaldırmanın yolu futboldan geçiyor ama bu düzen içerisinde (tff, siyaset, kur farkı, alt yapı vs) malesef herhangi bir iyileşmenin olabileceğini sanmıyorum o yüzden de amatör branşlar için en dolu konuşan adayın yani Burak Elmas'ın başkan olmasını istyorum.

ADNAN POLAT DONEMINDE
FELDKAMP dan habersiz Takimla toplanti Hoca gider.

Hagi gelir basarisizlik. FRANK gelir basirisizlik.
Baskebolda Cafe Crown ile anlasilmis Murat Özyer 20m dolara hic etmis.

Dolar kurunu göz önune alinca ozamanki Türkiye ekonomisinide büyük basarilar degil bahsedilen paralar.

Fenerbahce bizden fazla paralar kazandi sponsor olarak o dönem.

Adnan Polat iyi ikinci Adamdi ama iyi baskan degildi ,Adnan sezgini Futbol basina koyup çer çöp topladi.

Biz Ekonimi sirketi degiliz Bizim ekonomimizin iyi olmasi icin sportif başari lazim.
Sportif Başari yoksa spor klubü olmican.

Sportif basari kistas degilse Türkiyenin Gelmis Gecmis en büyük Baskani Aziz Yildirimdir.

Yaptigi tesisler,yatirimlar,Sponsorlar,stad,amatör brans yatirimlari
Sportif başarı elbette kıstas ama tek kıstas değil. Katılmıyorum bence iyi bir başkandı da. Sportif başarı hocayla ve takım kadrosuyla ilgilidir ve tabi şansla da. Kadroyu çok iyi kuramadığı dönemler olmuştur iyi kurduğu dönemler de olmuştur. Keza Özhan Canaydın da benim için kötü bir Başkan değildir. Neyse Bunlar göreceli konular ama tek başına sportif başarı kıstas olamaz.

ayrıca Aziz yıldırım da iyi başkandır bence zira henüz başarı gelmemiş olsa da Ali Koç da. Fener sponsorluklarda bizden üstün olmuştur çünkü camia daha çok sahipleniliyor.

sportif başarıya bakacak olursak Mustafa Cengiz de dursun Özbek de iyi başkandır demek gerekir ama değiller.Kulübü iyi yönetemediler. Mustafa Cengiz zaten her şeyi Fatih terime bıraktı öyle takıldı. Bunlar Galatasaray’a Başkan olmak için bence yeterli kriterler değil.

Eğer direkt liselilerin adayı ise mantık olarak Eşref beyin favori olması gerekmiyor mu ? Kemikleşmiş ve gelip oy kullanmaya motive ve diğer adaylara gitme olasılığı düşük bir oy potansiyeli var bu durumda ayrıca seçim dönemindeki söylemleri ile liseci olmayan liselilerden de azımsanmayacak oy alamaz mı ?

Liseli kıymetli büyüklerimizin Eşref Hamamcıoğlu'u işaret ettiklerine dair haberler var.
Projesi olan vizyonlu başkan istiyoruz, çıkıyor(Burak Elmas) ama liseli büyüklerimiz malesef engel olacak gibi.
Eşref Bey, pilot takım olarak Bandırmaspor ile anlaştık diyor. Burak Bey ise Belçika, Hollanda ve bir Afrika ülkesinde ki takım ile pilot takım olarak ön sözleşme imzaladık diyor.
Eşref Bey,basketbol şubesi için 13.5 milyon TL bütçe olacak dedi. Gerçi sonra yanlış dedi ama bence Timur Erden dışında bir uğraşı olacağını düşünmüyorum. Burak Bey ise hem erkek hem de kadın takıma sponsor bulduk diyor. Ayrıca salonu 15 bin kişilik yapmak istiyoruz çünkü Euroleague A lisansı için başvuracağız diyor. Yine Basketbol salonu ve Kemerburgaz projesi gibi bir çok proje de ortaya koydu.
Yani arada müthiş bir vizyon farkı var.
Başkan olması gereken belli.
Genel Kurul inşAllah şahıslara değilde vizyona ve projeye bakar. Eşref Bey ya da Yiğit Bey başkan olursa vay halimize. Metin Bey, dünkü Dursun Özbek söylemi ile bence kendine harakiri yaptı. İbrahim Bey zaten neden başkanlığa aday oldu kimse anlamış değil.
Galatasaray'ın 20 30 yılını belirleyecek çok önemli bir seçim olacak cumartesi günü. İnşAllah Burak Elmas başkan olur ve projeleriyle, vizyonuyla Galatasarayımızı özlediğimiz beklediğimiz seviyelere taşır...

Liseli abiler en son dursun ozbeke sahip cikmislardi.Sorun yok ciksinlar

İnşAllah yine öyle bir durum olur.
Yalnız Eşref Bey, bütçeyi indirmeliyiz diyor ama Feghouli, Belhanda gibi isimlere müthiş paralar veren Cenk Ergün'ü futbol şubesine getirecek. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Eşref Bey yine de Yiğit Şardan'a göre çok daha iyi onu da diyeyim.

Yiğit Şardan: ''Normalde beni Galatasaray'da çalıştırmaya kalksanız, baya bir para ödemeniz lazım. Ama ben şimdi diyorum ki; bütün tecrübemi, birikimimi, her şeyimi buraya bedavaya aktarmaya razıyım.''

Şunu diyen adama oy verecekler de ne diyeyim bilmiyorum ki? Bu ne kibir yahu. Allah, Galatasarayımızı senden korusun muhafaza eylesin inşAllah 🤲

Yiğit Şardan: ''Galatasaray'ın Federasyon'da etkisini kaybetmesinin asıl sebebi, kavga stratejisi gütmemiz ve sürekli insanlarla kavga etmemizden kaynaklanıyor. Hakemler, TFF vs sürekli kavga edemezsiniz. ''

Beyaz sayfacı tayfanın devamısın. Allah, seni Galatasarayımızdan uzak eylesin inşAllah 🤲