Galatasaray MP 66 - 53 F.Bahçe Ülker

Türkiye kupasını hakemlerle aldılar ozaman iyiydi. Kendi stadlarında bayanlar küfür edince beyfendi ortada yok medya ortada yok yazarlar yok ntvspor ortada yok ama işin içine galatasaray girdimi ayağa kalkıyorlar hakketten şu 2 ayda gördümki galatasaray hangi branşı olursa olsun inanılmaz mücadele veriyor saha dışı ile. aynısı fenere uygulansa ortada fener olmaz dı şimdi.

Ayrıca sabah ntvsporda haberleri dinlerken o erkek sunucu var sabah programını sunan bir yazar yazmış küfürleri o kişide o küfür kısmını 2 kere okudu iğrenç insanlar demeye getirdi resmen bu kadarmı yanlı olunur . Neyse o anda ben edeceğim diyeceğim herşeyi evimde gönül rahatlığı ile söyleyip kanalı değiştim.

Arkadaşın dediği gibi mevdiven boşluklarına gidiyor yine olay.

Tapınak şövalyelerinin GALATASARAYIMIZ'ın önünü kesmek için yaptıkları mücadele yine sonuç vermedi. Ezdik, geçtik.

Bir çift lafımda Ülker'e. Sponsor olacağı takımı lütfen düzgün seçsin. Öptüm canlarım :)

Öncelikle Engin'e geçmiş olsun.Tam da müthiş oynamaya başlamıştı ama yapacak bir şey yok,bizim takımın bu sene ki kaderi bu galiba.

Ergin hoca ve aslanlarına helal olsun.O kadar şanssızlığa rağmen hedefe müthiş bir inanmışlık var takımda artık şampiyonluk özlemi bitecek inşallah.Maç ta belki iyi hücum edemedik ama savunmamız çok iyiydi.Tabi biraz da onların çok kötü olmalarının da payı var ama sadece bu maç değil son maçlarda savunma yönünden çok iyiyiz.Mesela geçen hafta tofaş maçında 3. periyot 6 sayı yedik sadece.Bu savunma direnci çok önemli çünkü şampiyonluklar sadece iyi hücumla kazanılmaz.

Kadın ve çocuk taraftarlarımız harikaydı.Ben bu kadar katılım beklemiyordum açıkçası.Sayı 5-6 bin kadar herhalde çok iyi rakam...

Arkadaşlar rakip formunda şöyle bir yazı dikkatimi çekti;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bo dışında herkes kötü oynayınca sonuç kaçınılmaz oldu.

Galatasaray-Banvit maçını kazanan lider bitirir ligi.Banvit'in Galatasaray maçı dışında zor maçı yok, o maç da seyircisiz.Banvit tüm maçlarını kazanırsa şu sıralama olacaktır ki çok güzel olur:
1-Banvit
2-Galatasaray
3-Efes
4-Fenerbahçe
5-Karşıyaka
6-Beşiktaş

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

katılıyorum..ama bu isin en kotu yanı karsıyaka serimiz zor gececektir...ve unutmadan boyle bir senaryo olmaıs icin ya efes2i yenecegiz yada kaf-kaf 1 mac kaybedecek..mesala efes...yoksa saha avantajını veririz kaf-kaf'a..

ama ben bu tip bir eslesmeyi isterim...oyle veya boyle karsıyaka ve banvit'i bence geceriz...

efes zaten Galatasaray'yi play-off'ta dagıtır...finali efes'le oynarız...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hani derler ya DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR o hesap olmuş biraz

Evet yendik güzel galibiyetti bazı bölümler hem ofansda hem defansda fazlasıyla iyi oynadık ama Fenerbahçe'ye 2 kere geri dönüş fırsatı verdik.Birinde eşitliği yakaladılar, diğerinde de farkı 4 e indirdiler diye hatırlıyorum ( Yanlış da olabilir ) Sezon içinde Beşiktaş ve Türkiye Kupasında Banvit maçlarında da aynı senaryo olmuştu.Farkı açınca oyun konstrasyonumuz birden düşüyor bu sefer çok kısır bir görüntüye giriyoruz.Sakatlıklardan sonraki en büyük problemimiz bu bence.Sakatlık demişken geçmiş olsun Engin Atsür :(

Arkadaşlar rakip formunda şöyle bir yazı dikkatimi çekti;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bo dışında herkes kötü oynayınca sonuç kaçınılmaz oldu.

Galatasaray-Banvit maçını kazanan lider bitirir ligi.Banvit'in Galatasaray maçı dışında zor maçı yok, o maç da seyircisiz.Banvit tüm maçlarını kazanırsa şu sıralama olacaktır ki çok güzel olur:
1-Banvit
2-Galatasaray
3-Efes
4-Fenerbahçe
5-Karşıyaka
6-Beşiktaş

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

katılıyorum..ama bu isin en kotu yanı karsıyaka serimiz zor gececektir...ve unutmadan boyle bir senaryo olmaıs icin ya efes2i yenecegiz yada kaf-kaf 1 mac kaybedecek..mesala efes...yoksa saha avantajını veririz kaf-kaf'a..

ama ben bu tip bir eslesmeyi isterim...oyle veya boyle karsıyaka ve banvit'i bence geceriz...

efes zaten Galatasaray'yi play-off'ta dagıtır...finali efes'le oynarız...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hani derler ya DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR o hesap olmuş biraz

Diyelim biz Banvit'e yenildik, hadi diyelim FÜlker Efes'i yendi.
Biz sezon boyu 3 kere karşılaştığımız Efes'i her defasında zorlanmadan yenmişiz. Bu kuşlar hala şampiyon olacaklarını falan mı sanıyor?
KSK ile eşleşsinler, hatta saha avantajı FÜlker'de olsun gene KSK yarı finale kalır. İki kere iki dört.

Ah ya şu maçı dolu tribün önünde oynamak vardı takımın o gevşekliği olmazdı devre 30 farkla maç da 40 civarı farkla biterdi üzülmemek elde değil, hezimeti kaçırdık resmen :)

Umarım takımın fark açılınca yaşadığı rehavete çözüm bulunur, playoffta işler hata affetmez durumda olacak, Banvit ve Beşiktaş'a az kalsın yeniliyoduk bu yüzden, keza Efes maçı da az kalsın sıkıntıya düşüyordu, dün de Fb yakaladı 2 kez geriden gelip, oysa maç o kadar rahattı ki oyun olarak hakkı 20+ydı en az.

Engin'e de geçmiş olsun, çok şanssızlıklarla dolu bir kariyer, tam forma girip iyi oynadığı dönemde sakatlandı yazık çocuğa.

Geçtiğimiz yılın ardından, normal sezonu üst üste ikinci kez lider olarak bitirmeye bu maçla beraber çok yaklaştık.

Kadın ve çocuk taraftarımızın takımı böyle sahiplenmesi çok güzel tabii, fakat rakibi boğan İpekçi atmosferine play-off'larda çok ihtiyacımız olacak. Dolayısıyla, TBF'nin önümüzü kesmek için en ufak bir fırsatı dahi kaçırmayacağını göz önüne alırsak, taraftar olarak kalan maçlarda daha sakin davranmamız gerekecek.

Normal sezonda, evimizde Fenerbahçe'yi mağlup etmek güzel bir gelenek haline geldi, aynı zamanda olası bir play-off eşleşmesi için de güzel bir mesaj verdiğimizi düşünüyorum. Ancak görünen odur ki, Fenerbahçe zor deplasmanlarda gösterdiği bu zayıf performansla, bize kadar gelemeyip çok daha erken kapatabilir sezonu.

Günün kötü haberi tabii ki Engin, 2006 Dünya Kupası sırasında, milli takımımızın oyun kurucu sorununu uzun süreliğine rafa kaldıracağını ummuştuk kendisiyle beraber, fakat o kadar şanssız sakatlıklar çıktı ki karşısına, söylenebilecek birşey bırakmıyor insana. Dilerim tekrar sağlıklı bir şekilde dönüşüne şahit oluruz parkelere, tertemiz bir sayfada.

Dünkü maç sonrası rakip final oynamayı hedefliyorsa biz seneye Euroleague şampiyonuyuz.

Geçen sene hakettiğimiz şampiyonluğu Ergin Ataman almıştı (BJK değil). Bu sene Ergin Hoca da bizde.
Finali zor bir seriden gelecek olan Efes'le oynar kupaya uzanırız.
4-5 FB-KSK olacak gibi. İkisi de farketmez, ikisini de henüz taraftarlı yenmedik. Bu sene özelinde KSK'yı isterim.

Fener 3.olsun istiyorum.Nedeni korktuğum için değil.Onların sahasına gidip küfür yemekten nefret ediyorum.

Onlar 3. olursa biz onlarla bu sene hiç oynamayız.Rakip dediğin delikanlı olmalı.Baksanıza yenildikleri her maçtan sonra neler söylüyorlar.

Birde taktir et kadeşim.De ki "Galatasaray bizden daha iyi takım.daha iyi koçları oyuncuları var.Maçı daha çok istediler.Tebrik ediyorum"

Yok kadınlar küfür etmiş bilmemne.Böyle rakip olmaz olsun.

Fener 3. olabilir.Biz Banviti yenersek ki garanti onlarde belki efesi yenerlerse 3. olabilirler.Ozaman onlarla oynamayız.

Fener bize yenileceğini bile bile yenecekmiş gibi yapmasının spor ahlakında yeri varmı bilemedim.Takımın kötü kardeşim kabul et otur yerine çamur atma.Bir günde efendi olun ya.

Bu şikeciler hem ahlaksız hem de gerzek. Efes bizi nereye dağıtıyor Play-offlarda, bu sezon oynadığımız üç maçın üçünü de zorlanmadan kazandık. Aksine, onlar Efes'ten korksun. Oktay hoca ikili oyunlarla FB'yi dağıttı ilk maçta, dikkat etsinler de yine 90'lık olmasınlar :)

Takımın geldiği nokta sevindirici olmasından öte, her saniyesiyle güven veriyor. Teknik taktik her türlü detaya girip rakiplerden daha iyi yerde olduğumuzu anlatabiliriz kolaylıkla ancak güven duygusunu hissedip önümüzdeki maçlara rahatlık ile bakmak çok farklı bir duygu.

Dün özelinde benim hoşnut olmadığım tek konu; artık o kadar alıştık ki sakatlıklara, Jamont'un hemen hemen 1 ayı bulan yokluğundan çıkıp Fenerbahçe derbisinde oynamasının derinliklerine inip, neden şu şu hataları yaptı diye sıralamaya başlıyoruz. Önemli bir süre takımda yoktu bu adam, perşembe günü antrenmanlara başlayıp derbi maçına çıkmak hiç bir oyuncu için kolay değildir. Olsun hocanın dediği gibi alıştık artık bunlara, olur öyle.

Skor 34-34'e geldiğinde takımın nasıl bir reaksiyon vereceği az çok belliydi kafamda, ama 16-0 biraz daha üstünde oldu. Sene başında olsun, sezon ilerlerken de bu takım için çok şeyler söyledim, çok tartışmalara girdim ama artık gerek görmüyorum. Takım sahada oynadıktan sonra insanın hiç bir şey demesine de gerek kalmıyor.

Tek detay verelim şu maça; Fenerbahçe'nin bu sezon oynadığı bütün maçlarda (EL - BBL - TK) en düşük sayısı 53. Bu maça kadar buldukları en düşük miktar Atina'da Pao karşısında 55 bulmalarıydı.

Neyse noktayı burada koymak gerek, daha bitirmedik işimizi nitekim.

Biz de kazanmaya alıştık hocam, teşekkürler.

İlk 15 dakika yalnızca 2 basket atabilen Kanarya, 13 sayılık farkı eritti ama hemen sonrasında da 16-0’lık seri yedi. Boyalı alanda büyük üstünlük kuran Cimbom liderliği rakibine bırakmadı.

G.Saray Medical Park dış oyuncu odaklı bir takım. Sezon başında yapı dışarıdaki yaratıcı oyuncuların üretkenliği üzerine kurulmuştu. Hawkins ve Domercant yok belki artık ama yapı değişmiş değil. Arroyo-Gordon üzerinden gidiyor aynı düzen.G.Saray dış oyuncuları ile kazanıyor. Ama tamamlayıcı rolde olan G.Saray uzunları dün yıkıcı role soyundu. Üst düzey bir maçta pota altında bu denli bir üstünlük çok uzun süredir görmemiştik. O kadar ki Ataman’ın dış şutu nedeniyle daha çok kullanmayı tercih ettiği Macvan sadece 12 dakika sahada kaldı. Ndong, Ersin, Furkan, Macvan’dan oluşan G.Saray uzunları 10’u hücum 27 ribaunt yaparken, F.Bahçe’de Andersen, Oğuz, Kaya, İlkan 3’ü hücum 12 ribauntta kaldı.

Sadece pota altı değil aslında dün her alanda domine etti oyunu sarı-kırmızılılar. Oynanan oyundaki fark son skordan çok daha büyük.

Andersen iyi şut attı. Bir süredir hayat belirtisi veren McCalebb biraz geç de olsa yırtıcı ve iyi oynadı. Ve maalesef bu kadar. F.Bahçe için başka olumlu bir şey söylemek imkansız. Bu seviyede bu kadar kopuk kopuk oynayan, bu kadar devamlılığı düşük başka bir takım yok. Sanki hayatlarında ilk kez yan yana oynuyorlar. Psikolojisi de çok bozulmuş durumda sarı-lacivertlilerin. Yenilgi artık sıradanlaşmış, maçta en küçük bir kötü gidiş zaten pek olmayan morali tuzla buz ediyor. Dün ezeli rakiple, lig liderliği için oynamak bile takıma ayrı bir heyecan vermemiş.

DAHA HIZLI DAHA YÜKSEKTE

G.Saray kafaca çok daha hazır başladı. İlk 15 dakikada sadece 2 basket izni verdiler. F.Bahçe ise G.Saray’ın sert ve istekli oyununa sinerek karşılık verebildi. Andersen girip üst üste 8 sayı (ama dışarıdan!) atmasa orada oyun kopup gidecekti. Ama o ekstra katkıyla oyuna tutunmak da, 3. çeyrekte McCalebb’ın katkısıyla 13 olan farkı kapatıp beraberliği yakalamak da F.Bahçe’ye en ufak bir heyecan vermedi. Beraberliğin ardından 16-0 G.Saray serisi geldi.

Kötü günündeki G.Saray bile sadece isteği, rolleri iyi paylaştırması, oyun devamlılığı ile çok rahat kazandı. Sanki her an F.Bahçe’den 1 adım daha hızlı, bir karış daha yüksekte gibilerdi. Açıkçası şu anda basketbol seviyesi olarak 1’den fazla adım daha hızlı ve 1’den fazla karış yüksekteler.

Cezay Aslan kesti | GAZETE VATAN

Kaan Kural'ın dünkü maçla ilgili yazısı. Son boltladığım cümle iyiymiş.

yorumları okumadım ama şunu yazmasam olmaz;
carlos arroyo çok kaliteli takımı acayip çeviriyor ama Ndong bu takımı rakiplerinden üstün kılan adam olarak ortaya çıkıyor. içeride korkusundan rakibin hucum dengesi alt üst oluyor.
bir daha ki FB maçında andersen e gelecek pasları kısalardan birisi kayarak engelleyecek setide çalışırsak adamların bir daha maç içinde bizi yakalaması imkansız.
dünkü maçtan sonra Türkiye Kupası maçına yanmamak elde değil...
lige iyi başladık sonra duraksadık , play off lara doğru gerçek zirve noktasına ulaşıyoruz. ergin hoca nın kurgusu hep böyle çalışıyor...

Banvit'in kaybetmesi karşı taraftaki forumlarda nasıl karşılandı acaba? Adamlar işi gücü bırakıp şimdi baştan hesap yapacaklar :D

Gaziantep maçı da çok önemli. Bugün 6 oyuncuları çift haneli sayılar üretmiş. Hafife alınmaması gereken bir takım bence.