Galatasaray MP 74 - 69 Fenerbahçe Ülker

Müthiş maç oldu. Hiç izlemedim ama sanki bir NBA finali izler gibi hissettim kendimi :)

Domercant ve Gordon' un yokluğu ibreyi Fener lehine çevirmiş olsa da öngörüleri yıkıp atan, "inanılmaz" yakıştırmasının defalarca yapıldığı bir adam vardı sahada. İnsan izlerken yoruluyor ama o yorulmuyor.

Henüz daha yolun çok başındayız, Fenerde de hazır olmayan oyuncular vardı. Onlar gibi çok havalanmadan, ayaklarımızı yere basarak sağlam adımlarla ilerleyelim.

Ligin başlamasına 10 gün var, şimdi kombine zamanı..

Harika mac oynadılar oyuncularımız , tebrikler hepsine. Tabii herkes bir yana big boss Hawkins bir kenara. Böyle bir adam Tutkiyeye gelmedi gelemez. Yıllardır takip ederim ama son 2 senedir Ergin hocanın ellerinde alev topuna dondü adeta. Goksenin yine bitirdi barış ermisi ama mccalebb karşısında etkisizdi. Perde ile içeri devriliyor guardin sutu boş kalıyor . Furkan sanırım Ergin Hoca tarafından cezalandırıldı . Olsun onun iyiliği için, hocaya guveniyorum. Macvan da etkiliyi bugün. Akıllı bir oyuncu , oyunu iyi okuyor. Özellikle ritmin bize geçtiği anlarda tribünleri coşturmak icin bize dönüp ayağa kalkmamızı istedi. Partizan alışık tabii böyle ateşli seyirciye.

Bir iki kelam da kendim icin: deplasman laneti vardı bende:) bu mac onu da yendim sanırım. Dönüş yolunda ndongun verdigi blokları, ilkana ettigim tezahüratları! düşünerek keyifli bir yolculuk yapıyorum.

Sezonu acmış olduk. Almiyim almiyim diyorum ama bu günkü mücadeleyi gördükten sonra alınır şu kombine:)

Çok güzel bir maçtı. İki takımda çok istedi. Yalnız bu yıl yaptığımız en iyi transfer tartışmasız Hawkins. Tam bir lider sayı atıyor, savunma yapıyor, top kapıyor, ribaund alıyor. Kısacası herşeyi yapıyor.
Ergin Hocamız ise takımı çok iyi oynattı hangi oyuncudan ne zaman verim alacağını çok iyi biliyor. Bence Krtik nokta Ender'i kenara alıp Engin ile oynamasıydı maç bir ara gidiyor gibi oldu. Engin o ara çok etkili oynadı oyuna girince. Şunu tesbit etmeliyiz ki Engin Atsür, Ender'den çok daha iyi bir oyuncu. Ergin hocamız ona daha çok güvenmeli uzun süreler vermeli Engin oynadıkça açılan daha çok verim veren bir oyuncu. İnşallah Engin Atsür sağlıklı bir şekilde uzun süreler alır ve takımımıza çok faydalı olur.
Şahsen ben Gordon'u eksik olarak çok görmedim oynasaydı Engin'den daha çok faydalı olacağını düşünmüyorum. Tek eksiğimiz Domercant olarak görülmeli bu yüzden.
Rakibe gelince büyük paralar harcadılar. Bence elle tutulur tek oyuncuları Bo Mc Calebb çok etkili bir isim gerçekten bir ara Ndong'dan blok yedi ama korkusuzca içeri giridp bir çok sefer de oyuncumuzun üzerinden sayılar attı.
Sato zaten Hawkins karşısında dağıldı. FBÜ de yine en verimli eski oyuncuları Oğuz ve Ömer Onan'dı böyle de devam edecek görünüşe göre.
Bizim takıma tekrar dönecek olursak keşke Arroyo'yu getirebilsek açık ara şampiyon oluruz. Bu takım bu ışığı bugün gerçekten verdi.

Ergin hocanın başlığına da yazdım, böyle başa baş mücadele etmemizi beklemiyordum. Takım sıkı bir hazırlık kampından yeni gelmiş, Domercant ve Gordon sakat, Cenk sakatlıktan yeni çıkmış ve rakip ligin en geniş kadrolarından birine sahip. Bu şartlar altında dişe diş mücadele eden tüm oyuncularımızı ve Ergin hocayı kutlarım. Yenilseydik asla eleştirmezdim, çünkü gerçekten kolay değildi bu şartlar altında.

Göksenin, Ndong, Engin ve Ersin savunmada baya direnç gösterdi. Ersin ve Engin hücumda da iyiydi. Fenerbahçe'de önceki gün Batiste geleni geçeni izliyordu pota altında, direnecek hali yok gibiydi. Bugün de Andersen hücumda felaketti. Topu potaya yetiştiremeyecek gibi attı hep. Kesin konuşmak için çok erken ama umarım bu ikili böyle devam eder. Maddi külfeti baya ağır olur FB Ülker'e. :) Bo ise tam bir baş belası. Penetrelerini takdir etmemek mümkün değil.

Bize döneyim, şimdi ligde Domercant gibi bir "winner" daha gelecek Hawkins'in yanına. Eminim ki bu takımı izlemek çok daha keyifli olacak o zaman. (Belki bir İzzet hamlesi de yapılabilir, dedikoduları vardı)

Bu güzel zaferde emeği geçen tüm aslanlara teşekkürler.

Güzel bir sonuç,iyi bir oyun,derslik bir mücadele=sonuç ZAFER eğer dün kaybetselerdi bile,gram üzülmezdim emeği geçenleri tebrik ederim.

Bir sporcu aldığı parasını sonuna kadar nasıl hakeder, birebir örneği Hawkins helal olsun aldığı paraya.Maşallah sezon sonuna kadar bütün kupaları kaldırır inşallah çünkü eline kupa yakışıyor.
Dünde yazmıştın içimden bir his bu maçı kazanacağız diye, açıkçası maçı izlerkende çok heycanlanmadım.Engin beklediğim Engin gibi oynadı inşallah böyle devam eder.Geçen sene Andric ile Furkan ikili oyunlarda yaptıkları perdelerin 2 sinde 1'i hucüm faul olurdu.Dün N'Dong'u perde yaparken izledim çok keyif aldım perde nasıl olur gösterdi,Furkan'ın N'Dong' dan çok şey öğrenmesi gerekir kendisi ve takımı için.Macvan büyük maçların oyuncusu olduğunu gösterdi çok hırslı ve istekliydi onu da çok beğendim.Takımımızda Hawkins'den sonraki Gladyatör bence Ersin, inanılmaz mücadele ediyor 10 ribaund aldı bravo vallahi.Bu takımda Domercant ve Gordon da tam performansla oldumu bu Fener'i 5 değil 25 sayı farkla yeneriz.Hele Arroyo ve İzzet de gelirse (inşallah) inanılmaz bir takım oluruz.
Rakipde mücadele etti ama bence o yıldızları ancak Obradovic, İvkoviç gibi hocalar coşturur burada çok fazla başarılı olacaklarını sanmıyorum emekliye ayrılmış gibiler sanki.Mc Calebb'de saman alevi gibi enerjisini çok dengesiz kullanıyor çabuk yoruluyor.Oğuz hersene olduğu gibi bize gelince nedense açılıyor,artık bin sonraki bizimle oynayacağı maça kadar yatar.Akşam en çok İlkan denen karaktersize güldüm.Resmen yoktu sahada, hah kendisi için daha iyi olacağı takımı bulmuş :)
Maç sonunda Pianigiani Ergin hocayı tebrik etmeye gelince Ergin hoca ona gülerek Türkiye'ye hoşgeldin dedi :) Burası İtalya ya benzemez.
Ergin hoca bu işin uzmanı olmuş inşallah buradada kupaları toplar...

bu maçta takım "bizi de sevin, biz de iyi takımız, daha da iyi olacağız" diye haykırdı adeta. Mahmutili takımı o kadar benimsemişiz ki, ne kadar iyi bir kadro kurulursa kurulsun, ne kadar iyi oyuncular alınırsa alınsın, bu yeni takıma alışmak hiç kolay olmadı benim için.
Evet kağıt üzerinde geçen seneden daha kaliteli bir kadro bu takım, ama işte o malum ayrılık ve sonrasında yaşanan olaylar yüzünden bir türlü bu yeni takıma alışamamıştım ben açıkçası. Kalbim kırılmıştı, buruktum... sevdiğim kadından istemeden, mecburen ayrılmış gibi hissediyordum adeta... ve yeni bir aşk için, başka birini sevmek için çok yorgundu kalbim.

fakat buna rağmen içimdeki arma aşkıyla, bütün hazırlık maçlarını izledim... her maç biraz daha ısındım, biraz daha benimsedim takımı. Ve son olarak da dünkü Fener maçıyla yeni bir aşka daha yelken açtım sanırım.

Hepsi de savaşan, giydiği formanın değerinin farkında, karakterli ve kaliteli oyunculardan oluşmuş bu takım, en az geçen seneki takım kadar sahiplenilmeyi ve desteklenmeyi hakettiğini gösterdi herkese.

Başta çılgın bir maç çıkaran kaptan Hawkins olmak üzere bütün takıma tebrikler. Yürüyedurun Aslanlar, peşinizdeyiz.

Bazı yorumlarda Ergin Ataman ile savunma zaafiyeti oluşulacağı yazıyordu ama olmadı .Rakip sertse aynı oranda sertlikle mücadele ettik takım hiç geri adım atmadı maccabi electra maçını izlemedim gerci ama izlediğim diğer maçlarda ki izlenimlerim bunlar .İlk izlenimlerime göre ben bu takımı sevdim arkadaş :) inşallah sezon sonuda yüzümüz böyle güler

Gordon nasıl döneceği bence herseyden onemli. Eğer savunma konusunda gayretlı olursa gecılmez bı on alan savunmamız olur. Izzet alabılıyorsak hıc uzatmadan alalım.

Bir sporcu aldığı parasını sonuna kadar nasıl hakeder, birebir örneği Hawkins helal olsun aldığı paraya.Maşallah sezon sonuna kadar bütün kupaları kaldırır inşallah çünkü eline kupa yakışıyor.
Dünde yazmıştın içimden bir his bu maçı kazanacağız diye, açıkçası maçı izlerkende çok heycanlanmadım.Engin beklediğim Engin gibi oynadı inşallah böyle devam eder.Geçen sene Andric ile Furkan ikili oyunlarda yaptıkları perdelerin 2 sinde 1'i hucüm faul olurdu.Dün N'Dong'u perde yaparken izledim çok keyif aldım perde nasıl olur gösterdi,Furkan'ın N'Dong' dan çok şey öğrenmesi gerekir kendisi ve takımı için.Macvan büyük maçların oyuncusu olduğunu gösterdi çok hırslı ve istekliydi onu da çok beğendim.Takımımızda Hawkins'den sonraki Gladyatör bence Ersin, inanılmaz mücadele ediyor 10 ribaund aldı bravo vallahi.Bu takımda Domercant ve Gordon da tam performansla oldumu bu Fener'i 5 değil 25 sayı farkla yeneriz.Hele Arroyo ve İzzet de gelirse (inşallah) inanılmaz bir takım oluruz.
Rakipde mücadele etti ama bence o yıldızları ancak Obradovic, İvkoviç gibi hocalar coşturur burada çok fazla başarılı olacaklarını sanmıyorum emekliye ayrılmış gibiler sanki.Mc Calebb'de saman alevi gibi enerjisini çok dengesiz kullanıyor çabuk yoruluyor.Oğuz hersene olduğu gibi bize gelince nedense açılıyor,artık bin sonraki bizimle oynayacağı maça kadar yatar.Akşam en çok İlkan denen karaktersize güldüm.Resmen yoktu sahada, hah kendisi için daha iyi olacağı takımı bulmuş :)
Maç sonunda Pianigiani Ergin hocayı tebrik etmeye gelince Ergin hoca ona gülerek Türkiye'ye hoşgeldin dedi :) Burası İtalya ya benzemez.
Ergin hoca bu işin uzmanı olmuş inşallah buradada kupaları toplar...

Fenerbahçe tvde,mehmet baturalp tokalaşma sonunda Usta çırağı yendi dedi ya bittim orada :)
Ergin Hoca çok büyük koçsun hakikaten.
Hawkins,yorma kendini bu kadar abicim :)
Engin,Cenk,Ersin,Göksenin,Ndong ve Macvan böyle devam etsinler tamam...
Ender'in yerine keşke Tutku olsaydı bu takımda.Arroyo şart,Ender ile olmaz...

Maçtan sonra anca vakit bulabildim birşeyler karalamak için.

Arroyo meselesinden başlayalım. Böyle bir kısa rotasyonu var iken, üstelik Engin Atsür bu maçın özellikle 3 ve 4. periyotlarında hem savunma hemde hücumda müthiş bir oyun çıkarıp maçın kilit oyuncularından biri olup, artık bende buradayım derken Arroyo gereksiz bir transfer olur. İyi bir takım olduk ve basketbolda seneler sonra iyi yatırımlar yapıyoruz ama bu kadar da lükse kaçamayız. Oyun kurucu pozisyonunda yeterliyiz. Zira herkesin bu maçtan endişesi Domercant ve Gordon' un yokluğunda 1-2 numarada sıkıntı yaşayacağımızdı. Maçın başlarında Bo McCalebb' in de ön alanda yaptığı iyi baskı bizi hataya zorladı ve hızlı hücumlarla sayılar bulsalarda, bunda bizim geriye koşamamamız da bir etken oldu. Hemen Engin değişikliği yaparak daha düzenli ve az top kayıplı hücum organizasyonları yaptık ve bu sorunu aştık. Bizi en çok zorlayan Mccalebb'in potaya gidişleri oldu. Oğuz Savaş'tan 21 sayı yemekte pota altı savunmamız için iyi bir işaret olmadı.

Göksenin iyi savunmacı diyoruz ama bu maç Mccalebb kedi-fare gibi oynadı onunla. Özellikle perdelerde çok takılıyor ve kurtulamıyor. Gökseninin ellerini açıp sallamaktan daha başka özelliklerde katması lazım savunmasına. Ayaklarını çabuklaştırmak gibi. Cenk Akyol iyi bir maç çıkardı ve bu sene ondan çok şeyler bekliyorum. İlk izlediğimizde soru işaretlerimizin olduğu Macvan her maç daha iyiye gidiyor. Dışardan üçlükleri daha istikrarlı sokmaya başladığı sürece çok işimize yarayacak. Hawkins' e zaten söyleyecek fazla birşey yok. Domercant takıma döndüğünde daha rahatlayacak ve özellikle gücünü savunmaya daha çok ayırabilecek.

Ergin Ataman' ın kimileri tarafından kaos basketbolu olarak adlandırılan sistemini hala tam olarak anlayabilmiş değilim. Ama bir şekilde büyük maçları kazanıyor. Umarım bu kazanma alşıkanlığı bütün sezon devam eder.

Saygılar.

Okuduğum kadarıyla Veli Yiğit-Tufan Ersöz ikilisinin kişilikli anlatımını takdir etsem de kanal işin cılkını çıkardı.Ölü zamanda şu maçın tekrarı bir kez olsun verilmez mi yahu? :)