Galatasaray Rixos Cup'ta Şampiyon Oldu

Re: Galatasaray Cafe Crown Rixos Cup'a Katılıyor

Oktay hocanın kenarda duruşu ve otoritesi sahayada yansımaya başlamış,

Bu takım bırbırını tanıdıkça bizleri peşinden sürükleme potansıyelıne sahıp diye düşünüyorum..

Gençleri sahada görmek bile güzel..

Maçın skoru;87-67

- Doğukan Sönmez: (2', 2 sayı, 2 ribaund)
- Melih Mahmutoğlu: (30', 8 sayı, 7 ribaund, 4 asist, 1 top kaybı)
- Preston Shumpert: (25', 12 sayı, 4 ribaund, 1 top çalma)
- Taylor Rochestie: (26?, 15 sayı, 3 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 4 top kaybı)
- Tutku Açık: (18', 4 asist, 2 top kaybı)
- Luksa Andric: (20', 13 sayı, 2 ribaund, 4 asist)
- Radoslav Rancik: (30?, 20 sayı, 10 ribaund, 2 asist, 4 top çalma, 1 top kaybı)
- Haluk Yıldırım: (23?, 9 sayı, 2 ribaund, 2 asist)
- Ermal Kurtoğlu: (25?, 8 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, 3 top kaybı)

Takım bugün düne nazaran daha istekliydi.Maç sonuna kadar mücadele ettik ve kazandık.Yalnız ben Haluk'tan bahsetmek istiyorum.Gençlere örnek bir oyuncu, bir ara uzun süre sahada kaldı hem hucümda hemde savunmada çok faydalı oldu.Gerkçekten tebrik edilmesi gereken bir oyuncu.Bu sezon bize çok faydası olacağından şüphem yok ve bir çok maçta seyirci onu ayakta alkışlayacak...

Bayan ve erkek basketbol takımlarımızla ilgili bir durum çok hoşuma gitti. Takımlarımız kiminle oynarlarsa oynasınlar, mücadele ediyorlar. İster süt kupası ister yoğurt kupası olsun. Uzun süredir herhangi bir takımımızda görmediğimiz bir durumdu bu. Bu anlayışın yeniden iki takıma bile gelmesi beni çok mutlu etti. Galatasaray formasını giyen sporcu özel maç da olsa, resmi maç da olsa, oynar ve mücadele eder ve o kupayı önemser. Hocalarımızın bunda büyük payı olduğunu düşünüyorum. Darısı voleybol ve futbol olmak üzere diğer branşlara.

Üç sayılık çizginin geriye çekilmesine sporcuların çoğu alışamamış. Trabzon-D.Moskova maçı amatör küme maçı gibiydi bir ara. Potaya değmeyen atışlar, sallama atışlar falan. Bizde de başta Tutku olmak üzere kısalarımızın ciddi bir şekilde çalışmaları gerekiyor üç sayıyı. Tutku şu ana kadar iki maçta 0 sayıyla oynadı sanırım.

Andriç yanına alınacak sert bir 4 numara ile çok güzel işler yapabilir...Evren ile saf ve sert bir 4 numara takımın seviyesini çok yükseltir ve bazı şeyleri daha sesli dile getirmemizi sağlar...

dün ilk kez takımı izleme fırsatım oldu. şu kadarını söyleyeyim; çok iyi bir takımız, teknik kadro zaten mükemmel, kesinlikle kafaya oynarız, Evren Büker takviyesiyle şahane bir takım oluruz.

evet maçı yerinde izleme fırsatım oldu takım halinde iyiydik fakat üçlük geriye çekilince melih şut atamaz olmuş ama çok savaşıyor hoşuma gitti :) rancik bilinen gibi çok iyiydi ermali ve tayloru çok beğendim 1+1 yıllıktı sözleşmesi diğer yıl devam edilecektir kesinlikle :) tutkunun pasları süperdi fakat şutları girmedi :) savunmamız gerçekten çok iyi çok paslaşıyoruz fakat alan savunmasına oktay hocanın çok kafa yorması lazım berbattı sanırım 20 sayı yedik 7 dakikada :) kısacası shipp sertaç canerde katılınca takım beni heyecanlandırıyor ama en önemli faktör koçumuz :)

Altyapımızdan Doğukan Sönmez'in oynamasına ve 2SAYI ,2RİB. katkısı oşuma gitti. Oktay Hoca yavaş yavaş Altyapıda ki oyuncularımızı A takıma kazandıracak.

Galatasaray-Trabzon maçı başladı.

Taylor-Melih-Shumpert-Rancik-Ermal beşiyle başladık maça.

Bos 3'lükleri kacirmamamiz lazim. Cizgilerin geri cekilmesi bahane olamaz sonucta bombos durumdasin ve sadece bir adim daha geriden atiyorsun eskiye göre.

Takım yorgun sanki ya?

Melih düşündüğümden daha olgun oynuyor.Savunmada da gayretli.