Galatasaray ve sponsorluk sorunsalı!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Arkdaşlar forumumuz basket camiası içinde bayaaa takip edilen izlenen bir yere oturdu mesela ÜLKER ve CAFE CROWN meselesindeki yanlışlıkların tespit edilmesinde ve anlaşmanın bitirilmesinde bizim uA ve gsbasket forumlarındaki yorumlarımızında etkili olduğunu düşünüyorum.
bunun için böyle bir topic açarak gereken yerlere gereken mesajı verebileceğimizi düşünüyorum!!!
artık hepimiz gördük başarı parasız parada sponsorsuz olmuyor Basketbolumuzu para problemi yaşamadıkları için bu güne kadar hep müessese klüpleri domine etti ama bu final seriside gösterdiki bundan sonraki yollar onlar içinde dikenli!!!
EFES final serisinde hem içerde hem dışarda kimsesizdi sahada ezildi tribünde ezildi medya sırtını döndü kısaca sadece şampiyonluğu kaybetmediler EFES duruşunuda ezdirdiler!!!!!
ülker grubu bu sene şubeyi kapatıp kendini fener'e peşkeş çekmesiyle beraber febe'nin seyircisinide arkasına alarak bundan sonrası için liglere ambargo koyabilir vede bundan sonrasının efes, telekom gibi takımlar için daha manasız ve başarısız geçme ihtimali yüksektir keza ülker ve febe camialarının elleri ayakları son derece kirlidir her yere uzanabilmektedir bu duruma karşı duruşu parası dışında hiç bir şeyleri olmayan şirket klüplerinin başarabilmesi mümkün değildir!!!
BU EZBERİ VE OYUNU GÜÇLÜ BİR GALATASARAY BOZAR!!!!
Bu ülkenin enternasyonel anlamda en büyük markası hala GALATASARAY'dır EFESİN EUROLEAG'de bizle yapacağı ortaklığın sonuda AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUDUR!!!
bundan sonrası için gidilmesi gereken yol EFES gibi bir markanın akıllı davranıp GALATASARAY'IN yanında yer almasır.
bu efes içinde doğru ve önemli bir adımdır başka şirketler yapmadan geç kamadan GALATASARAY ile bir sponsorluk anlaşması yapılması zorunluluktur gören gözler için!!!!
EFES AKILLI OL GALATASARAY'IN YANINDA OL!!!
ÖNEMLİ NOT:1- BU EFES'E SADECE BİR ÇAĞRI DEĞİLDİR YOL GÖSTERMEDİR!!!
2-Bu yazımı mail olarak efes'e de yollayacağım vede yollayalım!!!

Re: EFES akıllı ol GALATASARAY'IN YANINDA OL!!!

Aynı şekilde düşünmüyorum abi.Önce yarı finalde bunları,sonra finalde FB Ülker'i ezip şampiyonluğu almalıyız seneye Vestel'in sponsorluğunda.

Onur UNCU' Alıntı:
Aynı şekilde düşünmüyorum abi.Önce yarı finalde bunları,sonra finalde FB Ülker'i ezip şampiyonluğu almalıyız seneye Vestel'in sponsorluğunda.
bence efes bize yakışacak en iyi sponsordur!!!
ayrıca EUROLEAGUE maçlarında oynamak muhteşem olurdu!

Açıkçası böyle bir topic açılmasını doğru bulmuyorum. Sürekli olarak F. Bahçe'ye Ülkerin peşkeş çekildiğini söyledik o kadar zamandır şimdi aynı şeyi bizim yapmamız enteresan bir orantısızlık olur ayrıca Efes Pilsen Ülker gibi sırf Reklam olsunda satışlar artsın mantığıyla kurulmuş olan bir takımda değil dolayısıyla onlardan böyle birşey beklemek yanlış olur yanlışında ötesinde hayalcilik olur.

Baslık biraz sert olmamıs mı daha dogrusu kaba..yani gerek yok tansiyona efese elestiri fbye tribunleri acması daha dogrusu gecmiste bjkye acmamasıdır.Niye onemli fb efese para vermisse bile cok yanlıs.Herseyi paraya cevirisen varlıgın tehdit altına girer esit iki takım olmakta cıkar psikolojik bir tahakkum altına girer..

Eyüp abiye katılıyorum efes pilsen sadece şampiyonluğu kaybetmedi..Ne seyircisi var...Ne O bildim eski efes pilsen...fbülker'in 4-0 geçmesi efes'den kat kat daha iyi bir takım olduğunu gösterir...Eyüp abi dediğin gibi efes pilsen ile birleşirsek güzel olur euroLeague katılmak gerçekten muhteşem olurdu...Efes'in bu yaklaşımımıza olumlu bakacaklarını düşünüyorum... fb ülkere 4-0 yenilen takım euroleague 'de ne yapabilir? Eyüp abi tebrik ediyorum kimsenin aklına gelmeyecek bir konu düşünmüşün eline sağlık...

arkadaşlar öncelikle ben bu düşüncelere dün gece hasıl oldum vede yazma ihtiyacı duydum!
uzun süredir güçlü bir sponsor istiyoruz(mecburiyetten) diyoruz bence biz en yakışacak kurum efes dir hem basketbol geleneğinden gelmesi hemde euroleague hakkından dolayı!!!
efes'inde artık taraftar olmadan bir şeylerin eksik olduğunu görmesi gerekiyor bunun için GALATASARAY'IN yanında olması aslında mecburiyet oluyor bunu görmek lazım!!!
biz sonunda güçlü bir para kaynağı sponsor bulacağız ama efes bizi bulamayacak!

Timur Saglam' Alıntı:
Baslık biraz sert olmamıs mı daha dogrusu kaba..yani gerek yok tansiyona
timur!
efes akıllı ol derken kafayı çalıştır bize sponsor ol demek istedim :D :D :D

bence ülker dısında tüm sponsorlar bize uygundur.vodafone vestel efes bunlar olur bizim için.ama efesin olması hem bize euroleugea getirir onlarında taraftarı olur hiç degilse hem adımız galatasaray efes olur.isimde yakıstı daha ne diyelim.

keske galatasaray efes olabilsek boylece hem euroleague gelir hemde cok kaliteli 1 kadromuz olur efes içinde çok iyi olur taraftari olur satislari artar çok güzel 1 birliktelik olur bizede çok yakisir ama burda belirleyici olacak seylerden biride efesin patronu tuncay özilhanin hangi takimin taraftari oldugu eger gs li ise bizim için daha iyi olur

Can Akan' Alıntı:
keske galatasaray efes olabilsek boylece hem euroleague gelir hemde cok kaliteli 1 kadromuz olur efes içinde çok iyi olur taraftari olur satislari artar çok güzel 1 birliktelik olur bizede çok yakisir ama burda belirleyici olacak seylerden biride efesin patronu tuncay özilhanin hangi takimin taraftari oldugu eger gs li ise bizim için daha iyi olur

tuncay özilhan koyu bir beşiktaş taraftarıdır

Cem YILMAZ' Alıntı:
[quote="Can Akan":24c44]keske galatasaray efes olabilsek boylece hem euroleague gelir hemde cok kaliteli 1 kadromuz olur efes içinde çok iyi olur taraftari olur satislari artar çok güzel 1 birliktelik olur bizede çok yakisir ama burda belirleyici olacak seylerden biride efesin patronu tuncay özilhanin hangi takimin taraftari oldugu eger gs li ise bizim için daha iyi olur

tuncay özilhan koyu bir beşiktaş taraftarıdır[/quote:24c44]
tamam simdi sen söleyince hatirladim adamin kafasinda birlesime gibi bisey olsa bunu gider ilk önce besiktasla yapar zaten ülkerin fb le birlesmesinin sebebide sabri ve murat ülker in koyu fb taraftari olmasidir

vallah arkadaşlar ben ülker olmasında ne olursa olsun diyenlerden değilim.he ülkerin oyncağı olmuşsun he Efes'in sadece patronlarının fikirleri farklı.Efes'in sponsorluğu demek onun potansiyelli gördüğü fakat rotasyonda yer veremediği oyuncuları bizim oynatmak durumunda olduğumuz anlamına gelecek.
işte bu yüzden basketbolda hali hazırda aktif olmayan sponsorlar;Vestel,Vodafone,Beko,vs benim için çok daha ideal sponsorlar.

Ben de bu başlığa katılıyorum..Önceleri hep sponsora karşı çıkan arkadaşlar özellikle Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun ardından görmelidirler ki şampiyon olan takım Ülker değil Fenerbahçe oldu..Ülker'in medyada nerdeyse ismi bile geçmedi..

Bu olay bizim camiamıza ders olmalı bence..Ve biz de büyük bir sponsorluk anlaşmasıyla marka değerimizin ne kadar güçlü olduğunu göstermeliyiz..İçimize kapanarak birşeyler başarmanın çok zor olduğunun bilincinde akıllı adımlar atmalıyız..

Ben de güzel bir mail atıyorum hemen..

Efes'in son Ülker serisinde yapt5ıkları ortadayken hala aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz. Efes'in mantığı şayet buysa yolu açık olsun.

başlığın amacı şaka gibi...
oldu olacak fener'in pilot takımı falan olalım..?
ayrıca bu her kelimenin sonuna koyulan ünlemlerden sıkılmaya başladım...

galatasarayın efes pilsene ihtiyacı yok...vestelin sponsorluğu ile önümüzdeki sezon ülkerin karşısındayız dimdik :D

Can Bulubay' Alıntı:
başlığın amacı şaka gibi...
oldu olacak fener'in pilot takımı falan olalım..?
ayrıca bu her kelimenin sonuna koyulan ünlemlerden sıkılmaya başladım...
Bende senin öğreten adam adam tavırlarından sıkıldım...(nokta koydum ünlem yerine rahatladınmı)
ayrıca bu başlıkta fenerin paf takımı olalım anlamına gelen hangi cümleyi yazmışım??
sen okuduğunuda anlamıyorsun yazık!!!!(ünlem koydum yine battıysa kusura bakma)

Can haklı bence 1. sayfanın sonundaki yazımdada dedim
ülkerin takımı olmuşsun,efes'in olmuşsun ne fark edecek
hedef şampiyonluk diyoruz,pekii efes kendi dururken sponsorluk verdiği takımın şampiyon olmasına nekadar müsade eder mi?Etmez.bu hedefte kadroda kurdurtmaz.
işte bu yüzden şu anda TBL de aktif takım ve sponsorlardan medet ummayalım.