Galatasaray ve sponsorluk sorunsalı!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: EFES akıllı ol GALATASARAY'IN YANINDA OL!!!

Basketbolda Ülker'den aradığını bulamayan Beşiktaş'ta yönetim kurulu, basketbol devi Efes Pilsen'le ortaklık için temasa geçti.

Taraftarların son günlerde Ülker ve cola Turka firmasına yaptıkları protestalar nedeniyle arayışa giren Beşiktaş yönetim kurulu, Anadolu Holding'in yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda Beşiktaş camiasının önde gelen isimlerinden Tuncay Özilhan'a geçtiğimiz hafta içinde işbirliği önerdi.Özilhan Beşiktaş teklifini kabul ettiği taktirde Beşiktaş ve Efes Pilsen'le güçlerini birleştirecek ve takımın yeni sezondaki ismi Beşiktaş Efes Pilsen olacak. Yapılan ilk görüşmelerin olumlu geçtiği ancak Tuncay Özilhan'ın annesinin ölümü üzerine bu projenin gelecek hafta şekillenebileceği belirtildi. Özilhan'ın yakın çevresine yaptığı değerlendirmede , "Beşiktaş basketbol takımının geçen sezondaki durumu herkesten çok beni üzdü. Efes Pilsen birleşmesi olmasa bile Coca Cola, Adel, Kia, Mc Donald's, Alternatifbank gibi holdingimize bağlı firmalarından biriyle ortaklık yapılabilir. Bu ortaklığın neticesinde en azından Efes Pilsen gibi güçlü bir ekip oluşturabiliriz" dediği öğrenildi.

Kaynak:kartalhaber.com
böyle bir birlesme olursa biz ligden çekilelim hiç gerek yok çünkü bizim yöneticiler isi ciddiye almior daha gs vestel olayi bile belli degil fb ülker bjk efes oh ne ala memleket gs hala bu cafe crown sponsorluguyla dewam etsinler biz cafecrownla sampiyonlugu ancak 10 yil sonra görürüz

Café Crown'un şu an sunduğu şartlarla, Galatasaray basketbol takımının istikrarlı bir şekilde bir yerlere gelemeyeceği ortada. Galatasaray mutlaka geniş çaplı bir sponsorluk anlaşması yapmak zorunda. Bakınız, F.bahçe, Ülker'le yaptığı anlaşma sayesine yeni bir kapalı spor salonuna kavuşacak. Bedavadan 12.000 kişilik darphaneleri olacak. Yapılacak salonları sayesinde, belkide her sene Euroleague'de final-four hedefleyecek kadroları kurabilecek düzeye gelecekler!... Galatasaray'ın ise hâlâ hangi salonda oynayacağı belli bile değil! Geçen sene maçların yapıldığı Ahmet Cömert, bana göre tam bir fiyaskoydu. Ayhan Şahenk bir derece idare eder, ama sonuçta GALATASARAY ismini ne kadar taşıyabilir, tartışılır...

Yani, şu an Galatasaray'ın, sponsorluk anlaşmaları yönünden, F.bahçe'den fark yediği apaçık ortada! Bu şartlar altında bırakın onları mağlup etmeyi, rekabet etmek bile çok zor!

Çözüm, muhakkak yeni ve geniş çaplı bir sponsorluk anlaşmasında... Bu konuda Galatasaray yöneticilerinin çok dikkatli davranması gerekiyor. Ben, Efes Pilsen'le birleşme ihtimalinin çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Ama geçtiğimiz aylarda ortaya atılan Vestel sponsorluğu neden olmasın? Veyahut, Türkiye'nin dev firmalarına neden gidilmesin.. Örneğin, Turkcell milli takıma sponsorluk yapıyor, Galatasaray'ın da geleceği açısından çıkarları düşünülerek, onları tatmin edecek şartlar sunulursa, Galatasaray'a sponsorluk yapamaz mı? Ya da Vodafone ya da özel kamu bankaları vs...

Velhâsıl, Galatasaray basketbolda istikrarllı bir şekilde başarılı olmak ve F.bahçe'den geri kalmamak istiyorsa mutlaka yeni ve güçlü bir sponsorluk bulmak zorunda. Bunun yanı sıra, mutlaka altyapıya önem vermek zorunda. Bakın, senelerdir altyapıdan bir tane oyuncu yetişmiyor!

Re: EFES akıllı ol GALATASARAY'IN YANINDA OL!!!

Bir Galatasaray taraftarı olarak, klübü yönetenlerin onursuzca tutumlarına taraftarında alet olmasından rahatsızlık duyuyorum. Geçen sene Cafe Crown'ı istemeyenlere karşı da Ülker'in sponsorluguyla kaliteli transferler yapacağımızı öne süren bir çok kişi vardı. Yıllardır Ülker, hangi durumda GS'ı destekledi? Bu Ülker kurumunun 'asıl' sahibi ülke politikacısı iken dahi rengini belli etmekten geri kalmayan biri değil mi? Hala Ülker'den medet bekleme umudunda, yönetimin onursuz dilenciliğine ortak olanlar var. Bizim işimiz Galatasaray isminin yanına gelecek ismi düşünmek olmamalıdır. O zaman tribünde Ne Efes Ne ülker demeyin. Gördüğünüz iki büyük şirketten, biri olmadı, digeri olsun. O zaman şirketlere karşı hiçbir şeyiniz kalmadı.

Galatasaray'da unutulmayan oyuncular, unutulmayan anlara bakın. Hepsi paraya karşı koydukları için değerlenmiş insanlar. Yaşanan tüm güzel olaylar yine paraya karşı yaşandıkları için güzeldi. Metin Oktay, ne kadar iyi bir oyuncuda olsa profesyonelliğe karşı tavırları ile kalbimizde taht kurdu mesela. Bizi para için başka klüplere satmayanları Galatasaraylı olarak gördük. Uefa kupasında pahalı bir kadro olmasada şampiyon olmak bizim için güzeldi. En gariban oldugumuz senede acılar çektirerek şampiyon olmaktı bizi çıldırtan.

Efes mi Ülker mi? Böldüm ama kusura bakmayın.

Efes basketbolda ekol olmuş ve Avrupa'da kabul gören bir basketbol kulübü, açıkcası böyle bir birliktelik ne kadar hoş dursa da Efes gibi bir ekolün silinmesi bence hoş değil.
Kabul edelim ki Galatasaray Basketbol takımı Efes gibi bir yapıda değil ve bir ekol değil, Ülker büyük basketbol kulübü iken FB ile birleşince başarıyı ligimizde elde etse de ekol olma yolundan çıktı ve artık Avrupa'da elde edemedikleri başarıyı artık hiç elde edemeyeceklerini düşünüyorum.
Galatasaray bence yönetim tarzı ile de güçlü bir basketbol şubesi Efes ile birleşse de kuramayacaktır. Bir zamanlar basketbol oynadığım dönemlerde futbol için Galatasaray'ı basketbol için Efes'i takip ederdim İstanbul dışında olmam nedeniyle şu an gerçek takımımın yanında olsam da Efes seyir zevki açısından sadece basketbol olarak düşündüğümüzde hep daha fazlasını verdi bana ki bir Asvel maçı vardır ortaokulda okuldan kaçıp minibüs kiralıyarak basketbolcu arkadaşlarımla biletsiz olmamıza rağmen gittiğim bir maç unutamam ve şu ana kadar bir çok yerde maç seyretmeme rağmen Akatlar olsun, Ayhan Şahenk olsun, Ahmet Cömert olsun o tadı hiç yakalayamadım.
Efes olduğu gibi dursun ve basketbolun önemini hissettirmeye devam etsin, Galatasaray kendine çok daha güçlü sponsorlar bulabilir, Vodafone güzel bir örnek ancak onlarında sektörel planları hala belli değil. Turkcell karşısında teknoloji üreten bir firma olarak piyasada isterlerse ve rüzgarı yakalarlarsa çok rekabetçi olabilecekken-ki bu korku ile Turkcell CEO'sunu değiştirmiş ve teknolojik yatırıma önem veren yeni bir CEO ile devam etmektedir-Vodafone hala bir atılım yapmadı. Bu adamlar iletişim teknolojisi konusunda alanlarında dünya lideri ve Turkcell sadece bir pazarlama şirketi. Sanırım Vodafone Türkiye'deki konumunu cash-cow mantığı ile sadece sıcak para elde etmek için sürdürecek.
Galatasaray'ın ihtiyacı olan vizyon sahibi bir şube ancak bunu da göremedik, takımımızın menajeri bu konudaki soruma, Galatasaray basketbol şubesinin Avrupa başarısı hedefleri olduğu konusunda cevap verip, Euroleague için salon gerekliliği soruma da Seyrantepe projesinde yeri olduğu yönünde cevap vermişti ancak bu konuda hala çıt çıkmadı. Projede ben hiç bir salon adı geçtiğini bile duymadım.
Ne yazık ki şube günü kurtarma amaçlı yatırımlarla devam edecek gibi duruyor bu mali durum ve bu yönetimle.

kupaları şirketlere bırakmayalım diye haykırırken gırtlak patlatırcasına neler geçiyor acaba içimizden?
hiçbir müeseseye baglı olmayan, kendı ozkaynaklarıyla yapabıldıgı kadarını yapan ama Galatasaraylı olan bır takım ıstıorum..

Basketbolu Turkıye'ye getiren kulüp Galatasaray.YAni başlı başına bir ekol. Yönetim yanlışlıkları olmasa böyle olur muydu ?

Re: Efes Akıllı Ol Galatasaray'ın Yanında Ol!

Artik Galatasaray ile Efes Pilsenin birlesme zamanı coktan geldi geciyor.!!!!! Euroleague'de oynamak istiyoruz!

Yıllar önce açtım bir topiği:)

hep bunu dedim..........

ama neymiş şampiyonluğu varmış ta 10 tane koraç kupası varmışta neymiş kime kardeşim kime biri söylesin allah aşkına euroleague de en az seyirciye oynayan takım...

hadi bırak kendi salonu bile yok.........

sadece enfes kızlar...

Artik dackaya karsi Polat kocaoglu ne yapti,Casa'ya karsi Murat Kaya kac asist yaptilari birakip,Huseyin Besok Cska'ya kac sayi atti,Maccabi macinda Serkan Erdogan kac 3 luk attinin tartismasini yapmak istiyorum!!!!!!!!!!

eger böyle bir birleşme olursaki zor bir ihtimal ilk önce salon yapılması gerekiyor..çünkü ne efesin nede bizim bir salonumuz var...

Galatasaray-Efes Pilsen birleşmesine ihtimal vermiyorum. Türk Telekom-Galatasaray daha olası bir ihtimal. Ama eğer ki o da olmazsa, Galatasaray'ın Cafe Crown harici bir gerçek sponsor bulması en mantıklısı..

Turk Telekom Euroleague'de oynamıyor! Efes Pilsen olursa Avrupada daha ilgi goruruz.Fiba cuplardan Uleblerden artik uzaklasmamiz lazim.Euroleague'de olmaliyiz devamli olarak!

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Galatasaray-Efes Pilsen birleşmesine ihtimal vermiyorum. Türk Telekom-Galatasaray daha olası bir ihtimal. Ama eğer ki o da olmazsa, Galatasaray'ın Cafe Crown harici bir gerçek sponsor bulması en mantıklısı..
şu ülker den kurtulalım yeter, galatasaray şahin sucukları olsun ona bile razıyım :)

Re:

CengizYavuz' Alıntı:
kupaları şirketlere bırakmayalım diye haykırırken gırtlak patlatırcasına neler geçiyor acaba içimizden?
hiçbir müeseseye baglı olmayan, kendı ozkaynaklarıyla yapabıldıgı kadarını yapan ama Galatasaraylı olan bır takım ıstıorum..

Yıllar önce Cengiz Abi çok güzel biçimde özetlemiş durumu :)

CengizYavuz' Alıntı:
İmza ! Efes Pilsen ile birleşip büyük işler başarabiliriz ama bence bizim değelerimize aykırı bir durumdur bu.Birleşirsek çok güçlü oluruz ama bizim değerlerimiz EL'dende başarıdanda üstün gelir bence.

Murat Hoca Eti'nin başkanı sınıf arkadaşımdı demişti programda.Hem başkanının Gs'li olması hemde Ülker'in rakibi olması yönünden teklif götürülebilir.

Daha güçlü bir şube için neler yapılmalı?

Her zaman bu soruyu soruyorum kendime, bir taraftar olsamda bu konuları düşünmeden edemiyorum,hataları ve eksikleri görüncede ister istemez üzülüyor insan.

Şuan çok daha farklı bir noktada olabilirdik, E.L de mücadele ediyor olabilirdik, ama malesef Canaydın fırtınası geçti üzerimizden, ve bu fırtınanı klübümüzde açtığı tahribatın derin izlerini hala silemedik.

Her alanda ezildiğimiz bir sezon geçirdikki en kötüsüde oydu, bunlardan bugünlere gelmek büyük bir başarı, ama yinede daha iyi yerlerde olabilirdik.

Play out oynadığımız sezonun ertesi Canaydın resmen bizi Ülker grubunun oyuncağı yaptı, sonrasındaki Fülker hamlesi ise aslında bizim tarih boyunca gördüğümüz en büyük ihanetti, evet bu toprakların en büyük markası resmen iş bilmez insanların elinde değer kaybediyordu, önüne atılan 3 kuruşa tamah ediyordu, ezeli rakibi karşısındada büyük bir değer kaybı yaşıyordu.

Buna kimse itiraz etmedi, bizler dışında, bizlerde kaç kişiydikki? kim takardı 3-5 meczupu, ve nitekim 3 yıldır 2. sınıf muamele görmeye devam ediyoruz, bizlerde kanıksadık, bizleride alıştırdılar, görmez oldu gözlerimiz.

A.Polat ile beraber gözle görülür bir düzelme olsada, hala ceset boylu boyunca yatıyor yerde, GS klübü hala bir holdingin 2. sınıf sponsorluğuna mahkum, ama kendi küllerimizden doğacağız bundanda şüphem yok.

Bundan sonra ne yapmalı?

Bu soru çok önemli, öncelikle benim en büyük umudum aslantepe'dir bunu belirtmek isterim, aslantepe ile beraber bu camia çok büyük bir silkinme ve değişim yaşayacak, gelir kalemlerimiz 3e 5e katlanacak, umarım yönetimin zihniyetide değişecek, hangi camia'nın başında olduklarını daha iyi anlayacaklar ve profesyonelleşecekler, bu değişimin eminim diğer branşlara ve basketbola maddi manevi olumlu etkileri olacak.

Geleceğe güvenle bakmamın en büyük nedeni aslantepe'ye yapılan stadımızdır kısaca.

Fakat önümüzde şube'ye sponsorluklar dışında gelir yaratmak gibi görevde duruyor, bugüne kadar malesef bunu başaramadı yöneticilerimiz, idarecilerimiz, ne bir store geliri yaratabildiler, nede bilet geliri, oysaki doğru işler yapabilseydiler az veya çok bu gelir kalemlerine sahiptik, olmadı, olamadı, sözler tutulmadı, mesele önemsenmedi, taraftar kapılarda bırakıldı, kombine alanlar enayi oldu, kısaca kendi bacağımıza kurşun sıktık!

Artık bu konular çözülmeli, doğru bilet ve kombine politikası ve basketbol üzerine bir ürün yelpazesi üretilerek gelecek için adımlar atılmalı.

Sponsor konusuna gelince, bende çok isterim adımızın sonuna bir isim gelmesin diye, ama bu bence imkansız, peki bu olmak zorundaysa o zaman nasıl bir sponsorumuz olmalı?

Ülker'in bir alt markası ile yürümek bize yakışmaz, gerekirse ülker'den aldığımız parayı geri çevirerek daha mütevazi(3 milyon dolar) bir bütçe ile takım kuralım, ama bizi 2. sınıf gören bir sermaye grubunu kapımıza bile yaklaştırmayalım.

Yeni salonla, basketin iddaa ya girmesi ile, vede bizim artan ilgimizle eminim bize sponsor olmak için kendini yırtacak bir çok şirket olacaktır, ogüne kadar sabredelim, Ülker'in dandik kahvesinin reklamını 3 kuruşa yapmayalım.......

Teknik yönetim ve kadro yapısı olarakta istikrarlı olalım!

Her geçen sezon takımın yerli kadro yapısını güçlendirerek, yabancı oyuncuları çok ince eleyip sık dokuyarak transfer etmeliyiz, alt yapıdan yeni Kerem'leri çıkarmaya çalışmalayız, ve en önemlisi koçumuz kim olursa olsun onun arkasından işler çevirmeyi bırakmalıyız, sonuna kadar yöneticilerimiz teknik ekibimize destek olmalılar, buda bana göre işin teknik boyutu.

Geçmişe bakarsak çok yol katettik bunun bilincindeyim, ama daha iyi yerlerde olmak zorundayız, bizim yerimiz her branşta zirve olmalı!

Bunun için en güzel kadroyu kurmalıyız, en güzel ve en büyük salonu yapmalıyız, vede bizler bu armaya deli gibi sahip çıkmalıyız, o zaman güzel günlerin yakında olduğunu hep beraber göreceğiz!!

EN GÜZEL GÜNLERİMİZ HENÜZ YAŞAMADIKLARIMIZ!

Bizim özkaynaklarımız ile yatırım yapmamız için Aslantepe işler olacak ardından da salonumuzun yapılması lazım.Bu sebeple o kadar süreyi boş geçmemek için kimsenin alt ürünün olmadan bakşak birini bulmamız lazım.Ayrıca Türk Telekomla birleşirsek bence EL'ye girme ihtimalimiz olur.Çok güçlü bir kadro ve iyi bir bütçee heemen avrupanın dikkatini çekecektir.O çekmese bile gelecek sene eurocup şampiyonu olur gideriz 8)