GSbasket Film Kulübü

The Social Network:

Facebook dalgası Zuckenberg'i falan anlatıyor. Filmden daha çok belgesel gibi birşey. IMDB'deki 8 küsürlük puanına aldanıp izledim ama abartı bir puan. İzlemeyi düşünenlere o kadar matah birşey beklememelerini tavsiye ederim. Maksimum 7 alır 10 üzerinden. Ortalama bir yapım olduğunu düşünüyorum. Sıkıcı değil ancak 8.5 küsür puanı alacak kadar da müthiş birşey değil.

Due Date (Git Başımdan!)
Geçen hafta gitmiştim.Başından sonuna kadar eğlenci bir komedi filmi.

Robert Downey Jr.& Zach Galifianakis. :) :)

Yunus Taylan' Alıntı:
Due Date (Git Başımdan!)
Geçen hafta gitmiştim.Başından sonuna kadar eğlenci bir komedi filmi.

Robert Downey Jr.& Zach Galifianakis. :) :)

Bence de çok eğlenceli bir filmdi, gülmek için gitmiştim, aradığımı da fazlasıyla buldum.Son zamanların en güzel komedi filmlerindendi, herkese tavsiye ederim.

Geçen gece "My Sassy Girl"ü izledim. Daha sonra amerikalılar da kendilerince uyarlayıp çekmişler ama beğenilmemiş, ben orjinal Kore yapımı olanı izledim. Film 137 dakikalık olmasına rağmen ve gecenin 2sinde başlamış olmama rağmen hiç sıkmadı, uykumu getirmedi; oldukça güzel, keyifliydi. Tavsiye ederim.

Ben de en son New York'ta Beş Minare'ye gittim. Mustafa Sandal'ın oyunculuğunu beğendim açıkçası. Mahsun Kırmızıgül de filmdeki karakteriyle acayip ilgi çekmiştir diye düşünüyorum :p

the condemned güzel filmdi konusu 10 tane idamlık adamı bir tv programcısı bir adaya götürüyor idamlıkların ölümüne dövüşmelerini ve sona kalacak kişiye özgürlüğünü vermeyi vaat ediyor...

Black Swan filmini izledim. Psikolojik gerilim. Bu yıl Oscar'ı alabileceğini düşünüyorum. Natalie Portman en iyi kadın ödülünü alır. Orası kesin gibi artık. Film sıradan bir film değil. Puan yok.

rememberme2010.jpg
.

10/7

Blood and Bone

201031816519-1251980278_blood-and-bone.jpg

Hapisten çıkan bir adamın verdiği sözü tutmak için sokak dövüşlerine katılmasını konu alan bir film. Bol derecede argo ve küfür var. Dövüş sahnelerini beğendimi filmi de beğendim. İzlenebilir bir film.

IMDB Puanı : 6,8 / Benim Puanım : 7,5

Avatar_The_Last_Airbender_Air_Poster_Afis.jpg

Konusu malum, 4 ulus, bu ulusları dengede tutan Avatar'ın geri dönmesi vs. Çizgi Filmi efsane olan birşeyi ancak bu kadar kötü yapabilirlerdi. Cast seçimlerinin yanlış olduğunu, çizgi filmdeki bir sezonun bir filme sıkıştırılması sonucu doğan eksiklikleri vs. dile getirmeye gerek yok. İzledim ama çizgi filmini izlemiş biri olarak beni kesmedi. Ama çizgi filmini izlememiş olanlar beğenebilir, o ayrı konu. İzlenmeyecek derecede değil ama pek tavsiye edilmez.

IMDB Puanı: 4,4 / Benim Puanım: 5 ( Çizgi Filmin hatrına )

The Sorcerer's Apprentice (Sihirbazın Çırağı)

70192273.jpg

Bu epik fantastik filmde Dave, Balthazar Blake adında tuhaf biri aniden hayatına girdiğinde fizik dersinden geçmeye çalışan ve rüyalarının kızı Becky?den randevu koparmaya çalışan bir üniversite öğrencisidir. Balthazar?ın günümüzde bir sihirbaz olduğu ortaya çıkar, aynı güce sahip hatta kendi gücünü aşan birini bulmak için uzun süredir arama yapmaktadır.

Ancak kötü bir kişi olan ve uzun zamandır rakibi olan, Maxim Horvath, sadece Blake ve Dave?i değil tüm New York şehrini tehdit eder, bahtsız Dave gönülsüz de olsa Balthazar?ın koruması altına girer, Dave?e hızlı bir sihirbazlık sanatı ve bilimi eğitimi verir.

Bu alışılmadık ortakların, Horvath ve karanlığın güçleri günümüz Manhattan?ını mahvetmeden önce birlikte durdurması gerekmektedir. Dave'in Sihirbazın Çırağı olma aşamasında eğitimini tamamlamak, şehri kurtarmak ve kızın gönlünü fethetmek için tüm cesaretine ihtiyacı olacaktır.

Ben filmi gayet fazla beğendim. Hem eğlenceli, hem aksiyonlu hem de Nicolas Cage'li bir film :)

IMDB Puanı : 6,8 / Benim Puanım: 8

Step Up 3-D

stepup3art.jpg

Sanırım daha vizyona girmemiş. Ama internet sağ olsun :)

Serinin üçüncü filmi, ilk ikisini göz ucuyla izlemiştim hatta izledim sayılmaz ama bunu oturup izledim. Bu tarz dansları sevenler için güzel, eğlenceli bir film. Sıkılmadan izledim ve beğendim. Tavsiye edilebilecek güzel bir film. Yalnız sanırım 3-D olarak vizyona girecekmiş, bekleyip sinemada izlenilebilir. Yalnız bu liderleri olan çocuk ''Var Mısın Yok Musun?'' ve ''Survivor'' Hakan'a baya benziyor, en azından bana öyle geldi. Hakan'ın kulağını az çınlatmadım :)

Benim Puanım : 7,5

The Expendables

cehennem-melekleri-the-expendables.jpg

The Expandables bir kiralık savaş timidir ve bu sefer ki görevleri Güney Amerika'da bir ülkeye sızarak, bu ülkenin acımasız dikatatörünü devirmektir.. Fakat görev başlar başlamaz The Expandables grubu herşeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar. Görevlerinin tamamlanmasının engellenmesi ve masum bir insanın hayatının tehlikeye atılmasından başka The Expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dağılma tehlikesiyle karşı karşıyadır..

Aksiyon ustaları bir araya gelmiş ve güzel bir yapım ortaya çıkarmışlar. Keyifle izledim, gayet fazla beğendim. Zaten Jason Statham, Sylvester Stallone, Jet Li biraraya gelmiş. Arnold Schwarzenegger ve Bruce Willis az da olsa işin içinde bulunmuş. Senaryoda Sylvester Stallone imzası var. Velhasıl kelam, izlenesi, güzel bir film olmuş.

IMDB Puanı : 7,1 / Benim Puanım: 8,3

The Town (Şehir Hırsızları)

hirsizlar-sehri-izle-the-town-2010-turkce-altyazi.jpg

g ve ekibinin banka soygununda üzerlerine kimse yoktur; hem acımasız hem de dikkatlidirler. Soydukları son bankanın müdiresiyle aynı mahallede oturduklarını öğrendikten sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir ve Doug, kadına âşık olur. Claire, onun soyguncu olduğundan şüphelenmezken Doug'ın kardeşi kadar yakın suç ortağı Jem, kuşku içindedir. Doug, iki taraftan birine ihanet etmeden bir seçim yapamayacaktır.

Ben Affleck baş rolde, Ben Affleck senaryoda, Ben Affleck yapımda...

Yer yer biraz ağır ilerledi gibi geldi, ama sonradan fark ettirdi. Ben Affleck hakkı teslim edilecek güzel bir iş çıkarmış. Ben beğendim, izlenesi bir fim.

Benim Puanım : 7,9

The Blind Side

The-Blind-Side-movie-poster.jpg

Fakir ve aşırı derecede iri bir genç olan Michael Oher bir kolej futbol takımına girince, kendi ve çevresindekilerin hayatı tümden değiştir.

Michael Lewis'in The Blind Side: Evolution of a Game adlı romanından uyarlanan film vizyona girdiği ilk hafta Box Office US'te ikinci sırada yerini aldı.

Kesinlikle tavsiye edilir, izleyin, izlettirin. Çok iyi bir yapım olmuş, zaten aldığı özel ve puanlardan belli oluyor ama yine de söylemek lazım. Sandra ''Abla'' çok güzel oynamış, Micheal Oher karakterini oynayan çocuk 10 numara, SJ karakteri 10 numara...

IMDB Puanı : 7,7 / Benim Puanım : 8,7 ( Neden 10 değil, bilmiyorum :) )