Gündem 2013 -2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu kadar bizi üzmeye hakları yok bu takıma karşı bu oyun inanılır gibi değil, sezon başından beri rahat kazandığımız iyi oynadığımız bir maç yok . Yinede kaybedilmiş pek bişey yok sadece juventus'a karşı beraberlik ve galibiyet bize yarayacakken şimdi sadece galibiyet lazım beraberlik hakkımız kaybolmuş oldu , en azından bir puan alsak uefa garanti olurdu. Umarım Galatasaray'ın olduğu yerde her zaman umut vardır sözü o gün bir kez daha bize kazanmamız için güç verir.

Real Madrid maçını yok sayan bir hoca düşünün ki 4.5 milyon euro veriyoruz bu adama.Felsefe ne iken ne oluyor,diyecek kelime seçemiyorum...

Erdem, felsefemiz milli takıma odaklanıp varsaydığın R. Madrid´den evinde 6 yemek miydi? Artık geçmişle yaşamaktan vazgeçelim, keza her sonucu Terim dönemi ile kıyaslamaktan...

Belki Mancini´nin hedefi yıllardır yabancı hocaların bize karşı uyguladığı taktiği uygulamak, rehavet ortamı yaratmak R. Madrid cephesinde. Karşı tarafta ne kadar etki yaratacağı bilinmez ama ihtimal hesabı sonuçta.

Ceyhun ısrarı nedir ?
Burak'a neden 85 dakika dayandi ?
Engin neden bu kadroya giremiyor?
Ite köpeğe rezil ettiler bizi. Cok soğudum takımdan oyle böyle değil...

Mancini yi tebrik etmek lazım maçı çok güzel bir şekilde rakibe hediye etti.İlk yarı savunmada biraz sıkıntı olsa da hücum da gayet iyiydik ve ikinci yarıya da aynı sistemde çıksaydık kesin gol atardık ama Mancini büyük bir hoca becirisi göstererek ikinci yarı hücumda işleyen sistem 4-4-2 bozup ne yaptığını anlayamayacağım şekilde 4-2-3-1 e döndü.Mancini bey'in bu hamlesi hücum da ki etkinliğimizi sıfıra döndürdü.Hadi 4-2-3-1 dönmeni anlarım ama o zaman Burak çıkacak Emre Çolak girecek veya bir başkası bir de saolsun hocamız Bruma yı forvet arkası oynattı hangi mantıkla oynattı bilemiyorum.Peki maçın 85 inci dakikasında ne oldu Semih çıktı Amrabat girdi hoca klasik 4-4-2 ye döndü.Buradan soruyorum sonunda 4-4-2 ye döneceksen ikinci yarı niye sistemi değiştirdin.Kendi ellerimizle maçı verdik bu yüzden Mancini yi kesinlikle tebrik etmek lazım ne yaptığını anlayamadığım hamlelerle maçı rakibe hediye etti ne diyelim tebrikler MANCİNİ.

Konya maçı hayatımda izledigim en komik maçtı. Konya değerlendirse 4 atardı abartısız. Kopenhag maçı yine komik bir maç oldu onlar da çok tehlikeli birkaç pozisyona girdiler. Kadıköy'de de böyle olursak bu sefer de şansımız yardım eder mi bilemem, aman diyim !

Erdem, felsefemiz milli takıma odaklanıp varsaydığın R. Madrid´den evinde 6 yemek miydi? Artık geçmişle yaşamaktan vazgeçelim, keza her sonucu Terim dönemi ile kıyaslamaktan...

Belki Mancini´nin hedefi yıllardır yabancı hocaların bize karşı uyguladığı taktiği uygulamak, rehavet ortamı yaratmak R. Madrid cephesinde. Karşı tarafta ne kadar etki yaratacağı bilinmez ama ihtimal hesabı sonuçta.

Felsefe Real Madrid'e 33 dakika pozisyon vermemekti.Sap ile samanı karıştırmamak lazım bence abi.Melo'nun attığı ilk şutta Melo'dan daha hırslı Fatih Terim'i gösterdi kameralar.Geçmiş denilen şey 1 ay öncesi,4.haftasında kovulan Fatih Terim.Israrla söylüyorum abi bu unutulacak bir olay değil,haklı-haksız kişiden kişiye değişir.İşler kötü gidince de insanlar ''Fatih Terim olsaydı'' diyebilir,gayet doğal ki kovuldu çünkü.

Felsefe Real Madrid'e 33 dakika pozisyon vermemekti.Sap ile samanı karıştırmamak lazım bence abi.Melo'nun attığı ilk şutta Melo'dan daha hırslı Fatih Terim'i gösterdi kameralar.Geçmiş denilen şey 1 ay öncesi,4.haftasında kovulan Fatih Terim.Israrla söylüyorum abi bu unutulacak bir olay değil,haklı-haksız kişiden kişiye değişir.İşler kötü gidince de insanlar ''Fatih Terim olsaydı'' diyebilir,gayet doğal ki kovuldu çünkü.

Erdem, evinde oynadığın bir karşılaşmada 57 dakikada 6 gol yedikten sonra ilk 33 dakika pozisyon vermemişsin kaç yazar? Bir öğrencinin gireceği sınavda hırslı olması o derse iyi çalıştığının göstergesi olabilir mi? Terim´in 2-0´dan sonraki çaresiz halini gördüm, belki de uzun yıllar sonra.

İşler kötü gittiği dönemde Terim olsaydı diyenler, işler iyi giderken bakın Mancini Terim´den daha iyi diyenler... Bunlar Galatasaray´a bir şey kazandırmaz ama bu kutuplaşma çok şey kaybettirebilir.

Erdem, evinde oynadığın bir karşılaşmada 57 dakikada 6 gol yedikten sonra ilk 33 dakika pozisyon vermemişsin kaç yazar? Bir öğrencinin gireceği sınavda hırslı olması o derse iyi çalıştığının göstergesi olabilir mi? Terim´in 2-0´dan sonraki çaresiz halini gördüm, belki de uzun yıllar sonra.

İşler kötü gittiği dönemde Terim olsaydı diyenler, işler iyi giderken bakın Mancini Terim´den daha iyi diyenler... Bunlar Galatasaray´a bir şey kazandırmaz ama bu kutuplaşma çok şey kaybettirebilir.

Drogba sakatlanıp,üstüne rakip kalene iki kere gelip iki gol atıyorsa yapacak pek bir şey kalmıyor açıkçası.

Galatasaray'ın efsanesini 4.hafta ''şerefsizce'' kovan bir yönetim var kendi fikrimce,en ufak başarısızlıkta bunun hesabını sormak en büyük hakkım.

Acayip insanlarımız var ya, Mancini madrid maçını kafasından silmiş diye eleştiriliyormuş, ne diyecekti adam? defansımız evlere şenlik, kopenhag'ın oyuncusu bile darmadağın etti ama bizim yüreğimiz var çıkar maçı alırız mı diyecekti? adamlar biraz tecrübeli olsa kim bilir kaç tane yiyecektik. Kahramanlık hikayeleri yazacak durumda değiliz. Adamlar öyle bir gol attı ki, şaka gibi, yerden topu kesiyor 4 kişi bakıyor. Adam gerçekçi diye eleştiriliyor bir de..

İşinize geldiği gibi konuşmayın.Yok defans kötüymüş,Real Madrid zaten bu defansı darmadağın edermiş.O yüzden Mancini o maçı es geçmiş.Bu görüntüde Fenerbahçe de bizi darmadağın edecek.O zaman hiç Fener maçını düşünmeden bir sonraki hafta oynanacak Sivas maçına odaklanalım.Gerçekçi olalım.
Mancini bu açıklamasıyla saçmalamıştır ister kabul edin ister etmeyin.Elbette çıkıp mavi boncuk dağıtmasını beklemiyoruz Madrid maçı için kendisinden ama o maça değinip daha sonra final maçının Juventus ile oynanacağını söylese yeterliydi.Şimdi doğal olarak böyle gereksiz konular üzerine konuşuluyor.

Tamam Mancini' nin söylediklerinden biz de memnun değiliz de işinize geldiği gibi konuşmayın diyenler bu sene BJK ve FB nin deplasmanda yendiği Eskişehir ve Bursa maçlarındaki beraberliğe çıkan oyun anlayışımızı ve Fatih Hoca'nın maçlardan sonra bu maçlar zorlu bu maçlardan beraberlik iyidir sözlerini eleştirmiş miydi merak ediyorum.

Elbette eleştirdim.Hem de en ağır sözlerle.Zaten uzun süredir kazanamadığımız bu deplasmanlarda artık 1 puanı kazanç olarak görmeye başladığımız için kaba tabirle deliriyordum.Kimse bu takımdan 34'te 34 yapmasını beklemiyor ama bi Bursa'yı,Eskişehir'i gidip yenelim ara sıra.Hatta benim için takıntı olmaya başladı bu zor diye tabir edilen deplasmanlar.Gidip Elazığ'da Akhisar'da kaybedelim ama bunları kazanalım.Gelecek puan belki aynı ama işin bir de psikoloji tarafı var.

Neyse şimdi ikili tartışmaya dönmesin konu ama benim asıl eleştiri noktam şu:Evet Madrid'de kazanmak çok zor.Ama bir teknik direktör bunu bu şekilde dile getirmemeli.Dİrekt olarak "kazanmamızın zor olacağını"söylese bile yeterli.

Başka bir şey yazmak için gelmiştim ama yukarıdaki post'u görünce cevap vermek durumda kaldım.Şu Bülent Tulun'u biri atsın sevdiğimin takım otobüsünden !

Dün akşam telegol'e a.albayrak bağlandı.konya maçının devre arasında başkan ile konuşmuş.ara transferde hocanın isteklerine göre adam alıcaz demiş başkan.büyük ihtimal riera,ambrabat yolcu diye düşünüyorum.belki dany de...yerli kim olabilir direk aklıma gelen isim yok gurbetçiler dışında.

Faruk Süren'in başkanlığa hazırlandığına dair haberler var.Ekibinde; Celal Gürcan,Ali Dürüst,Abdurrahim Albayrak,Adnan Öztürk gibi isimler olacakmış.

Ne diyeyim,haydi inşallah...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...