Gündem 2013 -2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih Terime hakkini helal etmiyor musun? Iyiymis ya, valla..

Her neyse ustte herkese gider yapan arkadas bizi uyarmaya kalkmis birde :)

Bende etmiyorum ! Etmem gibi bir zorunlulukmu var, hayrınamı çalıstı klüpte parasını aldımı aldı,Parayı neden alıyor başarı sağlamak için alıyor zaten hak helal edicek birsey yaptğını görmedim.

Giderken kaos ortamı bırakan kötu top oynayan bir takım bırakana niye hakkımı helal edicekmisim ?

Eboue Zan Dany Riera tandemini o lanet kağıda yazmayacağına yemin etmiş sanırım hoca.

1-1 devreye giriyoruz rakip 10 kişi ve savunma 4 lüsü kalecinin önünde alan savunması yapıyor.Forvet hattı ile defans hattı arasında 60 metre fark var.Aynı Rijkaard zamanı gibi.Neden korkuyoruz,neden çekiniyoruz anlamıyorum.İkinci devre çıkıp bunaltsak bambaşka maç olacaktı hemde yorulmuşken onlar.

Kadro yeterli,yetersiz sabahlara kadar tartışırız(yedek kaleci alınmaması skandal).Fakat elindekileri doğru değerlendiremeyen adamın ben arkasına ''kadro yetersiz'' bahanesi koyamam.Chedjou Galatasaray'da oynayacak oyuncu değil kabul ediyorum.Gökhan-Dany tandemi oynayamaz mıydı bu maçta? Birbiriyle oynamış,birbirini tanıyan oyuncular sonuçta.

Hakan Balta iyileşmişken bu hafta sonu Dany yine beklerde adam kovaladı.Bruma ve Amrabat tribünde oturup Real'in önüne kurbanlık koyun gibi çıkarıldı.

Kadro yeterli veya yetersiz,acı gerçek,Mancini sınıfta kalıyor...

Eboue Zan Dany Riera tandemini o lanet kağıda yazmayacağına yemin etmiş sanırım hoca.

1-1 devreye giriyoruz rakip 10 kişi ve savunma 4 lüsü kalecinin önünde alan savunması yapıyor.Forvet hattı ile defans hattı arasında 60 metre fark var.Aynı Rijkaard zamanı gibi.Neden korkuyoruz,neden çekiniyoruz anlamıyorum.İkinci devre çıkıp bunaltsak bambaşka maç olacaktı hemde yorulmuşken onlar.

Kadro yeterli,yetersiz sabahlara kadar tartışırız(yedek kaleci alınmaması skandal).Fakat elindekileri doğru değerlendiremeyen adamın ben arkasına ''kadro yetersiz'' bahanesi koyamam.Chedjou Galatasaray'da oynayacak oyuncu değil kabul ediyorum.Gökhan-Dany tandemi oynayamaz mıydı bu maçta? Birbiriyle oynamış,birbirini tanıyan oyuncular sonuçta.

Hakan Balta iyileşmişken bu hafta sonu Dany yine beklerde adam kovaladı.Bruma ve Amrabat tribünde oturup Real'in önüne kurbanlık koyun gibi çıkarıldı.

Kadro yeterli veya yetersiz,acı gerçek,Mancini sınıfta kalıyor...

Dediklerinin hepsine katılıyorum ben Mancinin bunu özellıkle yaptığını düsünüyorum.Oyuncu kararlarında Giden ekibin oynatıgı oyuncuları deniyor.Devre arasından soraki Mancini görüp yorum yapmak daha sağlıklı

Hadi yöneticileri bir nebze anlayabilirim ama Roberto Mancini futboldan anlamıyor demek bence düşünülmemiş bir söz.

Hayatının son 35 yılını profesyonel olarak futbolun içinde geçiren ve tüm kariyerine bakıldığında çok başarılı birisinden bahsediyoruz.

Galatasaray'da olur olmaz bunu daha bilemeyiz ama bu takımın başında kim olursa olsun Real Madrid'e deplasmanda yenildi diye bir takım eleştirilmez bence.

Real Madrid son 2.5 yılda sahasında sadece 3 kez kaybetmiş.Barcelona(2) ve A.Madrid'e bu bile bazı şeyleri açıklar.

Hadi yöneticileri bir nebze anlayabilirim ama Roberto Mancini futboldan anlamıyor demek bence düşünülmemiş bir söz.

Hayatının son 35 yılını profesyonel olarak futbolun içinde geçiren ve tüm kariyerine bakıldığında çok başarılı birisinden bahsediyoruz.

Galatasaray'da olur olmaz bunu daha bilemeyiz ama bu takımın başında kim olursa olsun Real Madrid'e deplasmanda yenildi diye bir takım eleştirilmez bence.

Real Madrid son 2.5 yılda sahasında sadece 3 kez kaybetmiş.Barcelona(2) ve A.Madrid'e bu bile bazı şeyleri açıklar.

Sonuç olarak değilde oyun olarak bakmak daha sağlıklı.Gereken etki-tepkiyi verdiremiyor takıma.Çok gereksiz tercihler yapıyor.Bunları görmek lazım

Dediklerinin hepsine katılıyorum ben Mancinin bunu özellıkle yaptığını düsünüyorum.Oyuncu kararlarında Giden ekibin oynatıgı oyuncuları deniyor.Devre arasından soraki Mancini görüp yorum yapmak daha sağlıklı

Ben bu kadronun karşılığının 3 tane maçta kaleye gidememek olduğunu düşünmüyorum.Bununla beraber öyle bir lüksünün olduğunu düşünmüyorum Mancini'nin.

Sonuç olarak değilde oyun olarak bakmak daha sağlıklı.Gereken etki-tepkiyi verdiremiyor takıma.Çok gereksiz tercihler yapıyor.Bunları görmek lazım

Bunun için daha zamanı var bizde Mancini'yi getirerek bu zamanı ona verdik.Yabancı bir hocayı getirirsek bunun olacağını herkes biliyordur Ferguson gelse bu yıl için çok şey değişeceğini sanmıyorum.

Adama da hak veriyorum sezon ortasında bir takıma geliyorsun 6+0+4 gibi bizim bile anlayamadığımız birşey karşına çıkıyor ve en önemli maçların olduğu döneminde Eray-Gökhan Zan-Aydın-Ceyhun gibi oyunculara ilk 11'de oynatmak zorunda kalıyorsun.Değil 4 büyüklerde herhangi bir orta düzey Anadolu takımına koysak şu 4 oyuncunun ilk 11 çıkacağının garantisi varmı bence yok.

Bu takımın net transfere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Sezon başında bu takımın yerli kalitesi düşük dediğimde bizim yerli kalitemiz bu ligin en iyisi diyenler vardı.Yapılacak transferlerden sonra 2.yarı çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Bunun için daha zamanı var bizde Mancini'yi getirerek bu zamanı ona verdik.Yabancı bir hocayı getirirsek bunun olacağını herkes biliyordur Ferguson gelse bu yıl için çok şey değişeceğini sanmıyorum.

Adama da hak veriyorum sezon ortasında bir takıma geliyorsun 6+0+4 gibi bizim bile anlayamadığımız birşey karşına çıkıyor ve en önemli maçların olduğu döneminde Eray-Gökhan Zan-Aydın-Ceyhun gibi oyunculara ilk 11'de oynatmak zorunda kalıyorsun.Değil 4 büyüklerde herhangi bir orta düzey Anadolu takımına koysak şu 4 oyuncunun ilk 11 çıkacağının garantisi varmı bence yok.

Bu takımın net transfere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Sezon başında bu takımın yerli kalitesi düşük dediğimde bizim yerli kalitemiz bu ligin en iyisi diyenler vardı.Yapılacak transferlerden sonra 2.yarı çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Fatih Terim'i kovan yönetimin getirdiği hoca olduğu için öyle bir lüksü yok bence.

Arena'da farklı fakat deplasmanlarda defans hücum arası bağı yok,rezilleri oynuyoruz.

Yine eksiklerini görmekten kaçıyorsunuz.Dany'nin solbek oynamasının pozitif bir yanını göremiyorum ben,özellikle bu hafta sonu Hakan Balta'da varken.Bruma ısrarla ligte oynatılmıyor,şampiyonlar ligi maçlarına sürülüyor.Kimse Mancini'ye Dany'i sol bekte oynatmak zorundasın dememiştir herhalde.

Kadronun oynaması gereken futbolun yanına yaklaşamıyor malesef.Bu kadronun karşılığı bu değil.Savunma mı hücum mu derken kayboluyoruz.Mancini yetersiz kalıyor...

Fatih Terim'i kovan yönetimin getirdiği hoca olduğu için öyle bir lüksü yok bence.

Arena'da farklı fakat deplasmanlarda defans hücum arası bağı yok,rezilleri oynuyoruz.

Yine eksiklerini görmekten kaçıyorsunuz.Dany'nin solbek oynamasının pozitif bir yanını göremiyorum ben,özellikle bu hafta sonu Hakan Balta'da varken.Bruma ısrarla ligte oynatılmıyor,şampiyonlar ligi maçlarına sürülüyor.Kimse Mancini'ye Dany'i sol bekte oynatmak zorundasın dememiştir herhalde.

Kadronun oynaması gereken futbolun yanına yaklaşamıyor malesef.Bu kadronun karşılığı bu değil.Savunma mı hücum mu derken kayboluyoruz.Mancini yetersiz kalıyor...

Yazdıklarınızın geneline katılıyorum.

Mancini şu an yetersiz ama daha yetersiz birisi varsa buda yardımcılarıdır bence.En azından Tugay Kerimoğlu'nun bu takımı tanıyor olması gerekirdi.Ama yapılan hamleler yetersiz kalıyor.

Transferler yapılıp takım tam oturduğunda yani istikrarlı bir ilk 11'imiz olduğunda 2.yarı takım düzelecektir.

Dany-Riera bence kimin oynadığının önemi yok ikisinin de yeterli olduğunu düşünmüyorum.

Dany'nin oynamasının daha iyi olduğunu düşünüyorum malum Riera'nın kontratında opsiyon var belirli sayıda maça çıkarsa kontratı uzar diye.

Bruma içinse iyi oyuncu ama normal şartlarda Galatasaray gibi 6 yabancı kullanan bir takımda oynayamaz.Overrated bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Çok eksikleri var 10 milyon euro'ya alınmış olmasıysa kim ne derse desin şu an için bence kötü transfer.

Ama Eboue-Dany-Riera-Amrabat gibi isimler oynayacağına Bruma'yı tercih ederim.

Eray _ iyi bir kaleci olacağına dair hiçbir ibare taşımayan ve gelişim gösteremeyecek kadar durmuş biri ...
Eboue _ Sorumsuz,dekonsantre,takımının gol yemesi riski bile olsa yalandan kendini yere atan ve birileri başına gelene kadar yerden kalkmayan sahtekar biri ... Dün gece arkasına ne kadar adam kaçırdı bilemiyorum ...
Dany _ Zamanlaması 0 olan tek özelliği hızlı koşması olan gereksiz yere kendine aşırı güvenen biri ...
Chedjou _ Hala yararlı mı zarar lı mı anlayamadığım biri ...
Amrabat _ Ne olur bu sabah Florya'ya gelme , gelirsen de ağzın yüzün yamulana kadar dayak ye ...
Bruma _ Her maç oynatılacak , ekstra çalıştırılacak ve sabredilecek biri ...
Drogba _ Ne olur kendi kendini bitirme bizimle aranı kötü etme ..

Bu kadroyu Mancini kurmadı.Ama bu takımı bilerek geldi ve dün akşam 1-1'den sonra oyunu ele alıp oynamayı üstünlük kurmayı hiç düşünmedi.Zamanında müdahaleler yapmadı.Dany-Riera , Amrabat-Wesley , ve Drogba-Burak geç kalmadan yapılsa idi şimdi zaferi kutluyorduk.Ancak takımda birkaç oyuncu hariç diğerleri sahaya çıkarken Madrid'i yenemeyeceğimizi ve yensek te önemsiz olduğunu düşünmüşler bu çok belli idi ... 2.golde çok dekonsante idik,o adamı nasıl unuttuk ve o golden sonra zaten dağıldık ...

SELÇUK/MELO/UMUT/ZAN ... GECE UÇAKTA BÜTÜN TAKIMI FALAKA'YA YATIRMA HAKKINIZ VARDI ... HEPİNİZE DE HELAL OLSUN ...

Alınan mağlubiyeti tek kişiye yıkmak bazı gerçekleri görmezden gelmek olur ki bu da en büyük yanlış olur bana göre.

En büyük kusuru oyunculara bulurum bu maçta. Çünkü sahada bizim adımıza mücadeleden eser yoktu, bir iki oyuncumuzun çabasını bir kenara bırakırsak. Sonra Terim´e keserim faturayı, kulüpte yarattığı kargaşa ortamı ve yabancı sınırlamasına rağmen oluşturduğu alternatifli (!) kadro nedeniyle. Ardından Mancini´yi eleştiririm, ilk 11 tercihi ve değişikliklerde gecikmesi nedeniyle.

En az kızdığım kişi de Eray olur bu noktada, çünkü o zincirin en son halkası.

Alınan mağlubiyeti tek kişiye yıkmak bazı gerçekleri görmezden gelmek olur ki bu da en büyük yanlış olur bana göre.

En büyük kusuru oyunculara bulurum bu maçta. Çünkü sahada bizim adımıza mücadeleden eser yoktu, bir iki oyuncumuzun çabasını bir kenara bırakırsak. Sonra Terim´e keserim faturayı, kulüpte yarattığı kargaşa ortamı ve yabancı sınırlamasına rağmen oluşturduğu alternatifli (!) kadro nedeniyle. Ardından Mancini´yi eleştiririm, ilk 11 tercihi ve değişikliklerde gecikmesi nedeniyle.

En az kızdığım kişi de Eray olur bu noktada, çünkü o zincirin en son halkası.

Eray'a kızmıyorum bile ben. Adam buraların kalecisi değil onu oraya koyup ateşe atana ve sezon başında o eksikliği gidermeye olur tepkim. Tolga gibi bir adamı nasıl almadık hala aklım ermiyor :(

İsyan eden ulan adamlar 10 kişi bu maçı kaybetsek de bir şey değişmeyecek tur için Juve'yi yenmeliyiz biraz agresif olalım diyen çıkmadı. Acaba aman juve maçına kart cezalı olmayalım mı dediler?

Teşekkürler mücadelen ve terin için Umut Bulut.Savunmaya harcanan para 15 milyon£,kanatlara harcanan para 25 milyon£, bu 40 milyon£ alınacak en iyi adamlar bunlar mıydı.Maçta Real Madrid'in Sabri Sarıoğlu'sunu yıldız yaptık.Şöyle söyleyeyim linkler göce göce en az 3 ülke kanalında maç izledim üçünde de spikerler güle güle maç anlattı bizi konuşurken. Mancini de Amrabat tercihiyle benim de hatam olsun bu maçta dedi. Niye Engin hiç düşünülmüyor.Sağa Engin sola Bruma çıkamaz mıydık şu maça. Hele yaptığı hatalar bini aşmışken. Bir kanat düşünün 8 milyon£ ama ne çalıp atmaya cesaret ediyor ne çizgiye inip orta yapmaya.Ön libero gibi her pozisyonda geri pas yaptığı tek iş.
Acaba Tugay Hoca ile bu iş olmayacak mı sanki ayrı kaldığı zamanda Türkiye Ligine ve bizim takıma uzak kalmış gibi biraz .Yardımcı hoca olarak Bülent Korkmaz'ı seçseydik daha mı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim.

Sezon başından beri oynamayan Amrabat 11 çıkıyor .. Hoca sanırım bu maçı kafasından silmiş o kadar belli ki ilk yarı Umutumuz vardı ikinci golden sonra o da gitti .. Mancini gerçekten antrenör değil bu kadar oyuncu seçiminde hatalar , bu kadar oyuncu değişikliğinde hatalar , bu kadar Galatasaray'ı tanımamak gerçekten çıldırmak istiyorum ya ki çıldırttı beni takım Fatih Terim gittikten sonra sezonun 6. haftasındaysa Galatasarayı tanıyan bir adam getiireceksiniz başına takımın bundan sonra maç izlemem şampiyonluk zaten yok bu yıl hayırlısı ..

Şu chedjou'ya bakıyorumda 7,5 milyon euro verilmiş takım savunmasına kattığı artı olarak ne var diye düşündüm.Beğenmedimiz gökhan zan bence daha iyi adamdan,sene başında madem bu kadar para verecek durumdasın hemde türk oyuncu rotasyonu önemli bir durumdayken neden ömer toprak,serdar taşçı( 4 m euro'ya spartak moskovaya gitti),serdar aziz gibi isimler ile ilgilenilmez bu saydığım oyuncuların hangisi chedjou'dan az performans koyar.sol bek bas bas bağırırken dany ve riera'dan solbek yaratmak yerine adam gibi solbek transferi yapmayarak hangi akla hizmet sezona başladı bu takım.Ben zaten mancini'ye karşı biri olarak,madem fatih hocayı göndereceksin türkiye şartlarını bilen mustafa denizli,eric gerets gibi hocalarla anlaşmazsın.bu dediklerimde bir tek suçlu varsa oda galatasaray spor kulübünü yöneten zihniyetin sahipleridir.

Şu chedjou'ya bakıyorumda 7,5 milyon euro verilmiş takım savunmasına kattığı artı olarak ne var diye düşündüm.Beğenmedimiz gökhan zan bence daha iyi adamdan,sene başında madem bu kadar para verecek durumdasın hemde türk oyuncu rotasyonu önemli bir durumdayken neden ömer toprak,serdar taşçı( 4 m euro'ya spartak moskovaya gitti),serdar aziz gibi isimler ile ilgilenilmez bu saydığım oyuncuların hangisi chedjou'dan az performans koyar.sol bek bas bas bağırırken dany ve riera'dan solbek yaratmak yerine adam gibi solbek transferi yapmayarak hangi akla hizmet sezona başladı bu takım.Ben zaten mancini'ye karşı biri olarak,madem fatih hocayı göndereceksin türkiye şartlarını bilen mustafa denizli,eric gerets gibi hocalarla anlaşmazsın.bu dediklerimde bir tek suçlu varsa oda galatasaray spor kulübünü yöneten zihniyetin sahipleridir.

4 milyona Moskova'ya gitti Türkiye fiyatı 8-9 milyon avro. Şu yabancı kuralı olduğu sürece de böyle olacak. Hamit senden hiç çekinmeden hayatında görmediği bir parayı isteyecek ve alacak. Hamit Real'den net 1,75 civarı bir para alıyordu senden 3,5 milyon avro.

Artık 11 imiz de belli olmuyor. Eskiden her maça aynı 11 di şimdi defans, orta saha ne olcak belli değil. Tek bildiğim Umut ve Sneijder mutlaka ama mutlaka oynamalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...