Gündem 2013 -2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Basın toplantısı konusunda yeterince açık olmamışım özür dilerim. Fatih Terim tabiki de basın toplantısı yapacaktı. En büyük hakkı ama basın toplantısındaki tavır ve seçtiği kelimeler ,bir zaman belirleyip o zaman gelmeden biraz toparladığımız zamanda yapmasından bahsetmiştim. Adnan Polat dönemini söyleme nedenim o basın toplantısında demişti ki gel dediler geldim git dediler gittim o zaman niye gelmedi madem diye soruyorum Galatasaray'ın en fazla ihtiyacı olduğu zamanda acaba emeklerini karşılığını alamayacağını mı düşündü o mali olarak zor zamanda.
Size sorduğumuz soru en çok ne zaman takımın performansından mutluydun ben kendi fikrimi söyleyeyim. Muslera-Eboue-Semih-Ujfaluji-Hakan-ENgin-Selçuk-Melo-Emre-Elmander-Baros 11 nin dönemiydi. Bu da ilk senenin ilk devresindeki dönemdi. Yani o kadar para harcadık. Dany ler,Amrabat lar,Burak lar ,Umut lar ,Sneijder ler, Drogba lar geldi ama biz gitgide kötüye gittik oyun kalitesi olarak. Ve o dönemde bize rakip çıkamadı ligte , şampiyonlar ligindeki tek başarımız Schalke yi elemektir. Biz bu başarılar olarak taraftar olarak delirebiliriz sevinçten ama malesef kendimizin ne durumda olduğunu yeterince değerlendirmedi teknik heyet.
Real Madrid maçına gelince malesef ki tarih TT Arenadaki 1-6 yazacak kaç gol kaçırdığımız değil ve en çok yaralayan Fatih Terim basın toplantısında üstünden 2 ay geçmiş kaç gol kaçırdığımızın arkasına sığınıyor. Ben buna sığınırım rakip taraftar arkadaşlarım arasındaki muhabbette ama antrenör bunu söylememeli bence.3 maç yazmışınız.Karabüke geçen sene 3-1 yenildik,Akhisar da ipten döndük resmen ,Fenerbahçe yede 2-1 yenilmiştik.Üçünde de rakip kaleye gidemedik nerdeyse karşılaştırma yapılacaksa böyle yapılmalı.

İyi de, karşında senin 5 katın daha pahalı bir takım var, yabancı sınırı yüzünden, potansiyelinin 2 gömlek aşağısında oynuyorsun. Real Madrid'le her gün maç yapmıyorsun sonuçta, Real Madrid'e atamıyorsan, Schalke'ye atarsın, Fener'e atarsın, Beşiktaş'a atarsın. Sizin söylediğiniz 3 maç, 2 sezonda 100'e yakın maç oynadık, iyi kötü oynadığımız maçlar var. Ama iyi taraftar hep daha çok. Mancini geldiğinden beri Kopenhag maçının ilk yarısı dışında umut veren bir şey göremedim.

:) Saha içi olarak geri gittik, son geçen sene içinde ağız tadıyla izlediğin bir maç var mı? Senin kıstasınla benim ki bir değil, bana alıntıladığın mesajın içeriği tamamen boş. Kendin yukarıdaki mesajda Beşiktaş'ı 1-0 dan gelip yendiğimizi söylüyorsun :) :) :) Beşiktaş ne zamandır da Real Madrid ayarında bir takım ki, bu kondisyonla maçı geri çevirmeyi başarmışız :) :). Kıstaslarımız bir değil, başarı ölçütün aynı değil benim ki ile. Benim ise mesajda sorduğum soru ise çok açık?

Sezon sonu için başka planları vardı sinyor Terim'in, neydi acaba bu planları?, Kime karşı, hangi düzene karşı kaldı acaba sinyor Terim?

Senin gözünü Fatih Terim nefreti bürümüş hocam, kusura bakma sana sayfalarca tez yazsak, sinyor terim diye aklın sıra dalga geçtiğini falan düşünüyorsun. Senin başarı kıstasın nedir anlatsana bana? Şu takımı Madrid, Barcelona ayarında mı sanıyorsunuz? Biz Avrupa'da Barcelona-Real Madrid ayarında bir takım değiliz, olamayacağız da. Evet Beşiktaş maçı bir ölçüdür. Fenerbahçe maçı da bir ölçüdür.. Kendinizi göklerde falan sanıyorsunuz, ona göre bir kıstas koymuşsunuz..

Sana söyleyecek bir şeyim yok hocam, kasma daha fazla.. Aklın sıra dalga geçmeye çalışıyorsun birde, yazık..

Aklın sıra kendini haklı görmeye çalışıyorsun, seni daha öncede uyarmıştım, eğer yazdıklarım hoşuna gitmiyorsa alıntılama!

Yazdıklarımdan kendi kafana göre hikayeler uyduruyorsun, Ben diyorum ki, "Başarı kıstaslarımız bir değil" senin bundan anladığın "Kendini Madrid, Barcelona'mı zannediyorsun?" O senin algıda seçicilik problemin. Ben sana bunumu söyledim.? Velhasıl-ı kelam benim konum bu değil, ben sorduğum sorunun cevabını alamıyorum.

Sezon sonu için başka planları vardı sinyor Terim'in, neydi acaba bu planları?, Kime karşı, hangi düzene karşı kaldı acaba sinyor Terim?

Bunu söyleyen adamın yerine teknik direktör aramak ne zamandan beri garip oldu????? İçiniz rahat olsun Ünal Aysal Haziran'ı zor görür. (y)

Galatasaray'ı oyuncağı yapmak isteyenler yine devreye girdi. Riva arazisi elden çıksa da şu kulüp rahatlasa. Adnan Polat öncesi yönetimin kıyısından geçmeyenler ötmeye başladı.

Fatih Terim de Galatasaray'ı oyuncağı gibi görenleri seçti. Kimse bana 2009 sonunda Milli Takımı bıraktıktan sonra Galatasaray'da başlayan düşüşü ve iyi giden takımın Galatasaray içindeki bazıları tarafından bozulmadığını anlatamaz. Bir futbolcu "Rijkaard'ın son şansı" dedi.

Aklın sıra kendini haklı görmeye çalışıyorsun, seni daha öncede uyarmıştım, eğer yazdıklarım hoşuna gitmiyorsa alıntılama!

Yazdıklarımdan kendi kafana göre hikayeler uyduruyorsun, Ben diyorum ki, "Başarı kıstaslarımız bir değil" senin bundan anladığın "Kendini Madrid, Barcelona'mı zannediyorsun?" O senin algıda seçicilik problemin. Ben sana bunumu söyledim.? Velhasıl-ı kelam benim konum bu değil, ben sorduğum sorunun cevabını alamıyorum.

Bunu söyleyen adamın yerine teknik direktör aramak ne zamandan beri garip oldu????? İçiniz rahat olsun Ünal Aysal Haziran'ı zor görür. (y)

Başarı kıstasını merak ettim doğrusu..

Basın toplantısı konusunda yeterince açık olmamışım özür dilerim. Fatih Terim tabiki de basın toplantısı yapacaktı. En büyük hakkı ama basın toplantısındaki tavır ve seçtiği kelimeler ,bir zaman belirleyip o zaman gelmeden biraz toparladığımız zamanda yapmasından bahsetmiştim. Adnan Polat dönemini söyleme nedenim o basın toplantısında demişti ki gel dediler geldim git dediler gittim o zaman niye gelmedi madem diye soruyorum Galatasaray'ın en fazla ihtiyacı olduğu zamanda acaba emeklerini karşılığını alamayacağını mı düşündü o mali olarak zor zamanda.
Size sorduğumuz soru en çok ne zaman takımın performansından mutluydun ben kendi fikrimi söyleyeyim. Muslera-Eboue-Semih-Ujfaluji-Hakan-ENgin-Selçuk-Melo-Emre-Elmander-Baros 11 nin dönemiydi. Bu da ilk senenin ilk devresindeki dönemdi. Yani o kadar para harcadık. Dany ler,Amrabat lar,Burak lar ,Umut lar ,Sneijder ler, Drogba lar geldi ama biz gitgide kötüye gittik oyun kalitesi olarak. Ve o dönemde bize rakip çıkamadı ligte , şampiyonlar ligindeki tek başarımız Schalke yi elemektir. Biz bu başarılar olarak taraftar olarak delirebiliriz sevinçten ama malesef kendimizin ne durumda olduğunu yeterince değerlendirmedi teknik heyet.
Real Madrid maçına gelince malesef ki tarih TT Arenadaki 1-6 yazacak kaç gol kaçırdığımız değil ve en çok yaralayan Fatih Terim basın toplantısında üstünden 2 ay geçmiş kaç gol kaçırdığımızın arkasına sığınıyor. Ben buna sığınırım rakip taraftar arkadaşlarım arasındaki muhabbette ama antrenör bunu söylememeli bence.3 maç yazmışınız.Karabüke geçen sene 3-1 yenildik,Akhisar da ipten döndük resmen ,Fenerbahçe yede 2-1 yenilmiştik.Üçünde de rakip kaleye gidemedik nerdeyse karşılaştırma yapılacaksa böyle yapılmalı.

Kısaca ben yazayım Polat takıma hoca ol dedi,Terim ben tek yetkili olurum dedi cevap SEZGİN futbolun başındadır cevabını alınca kabul etmedi.Bakın çok basit yazdım,her takım her maçı kazanacak diye bir kural yok bakın chelse basel bu sene iki maçtada yenildi.Mourinho kötü hocamı,ne alaka siz seyrettiğiniz maçlarda mancininin oyuna nasıl bir müdahelesini gördünüz.Onu yazın!!!

Çok merak ettim sizin başarı kıstasınızı? Görevde kaldığı sürede ne gibi bir başarısızlığını gördünüz?

Ayrılırken hatasız mıydı? Asla. En az Ünal Aysal kadar hatalı olduğunu düşünüyorum. Ama bu size Fatih terim gibi bu kulübün efsanelerinden biri için ''Sinyor Terim'' gibi alaycı ifadeler kullanma hakkı vermez. Söylemlerinize dikkat edin.

Taraftarlar olarak, Aysal-Terim anlaşmazlığında iki taraftan birini seçip desteklemek, diğerini kötülemek zorunda değilsiniz. Daha önce de yazmıştım, iki tarafın da kendince haklı/haksız olduğu noktalar var.

Benim başarı kıstasım, güzel futbol ile alınan şampiyonluklardır, nitekim pek çok Galatasaray'lı bu futbol felsefesi dahilinde Lucescu'yu kurban etti. Lucescu'nun o kadro ile yaptıklarının ardından kurban edildiyse bu camiada, bana kimse geçen sezon oynanan futbolun, ve yaşanan tatsızlıkların, hesabını sormamamı bekleyemez, nitekim de Galatasaray başkanı gerekli olanı yaptı. İçi boş cümlerle, bana nasıl konuşacağımı öğretemezsin. Ahlak ve saygı çerçevesi içinde her şeyi söyleyebilirsin. Bilakis Sinyor Terim benimde söylemekten zevk aldığım bir cümledir.

Kısaca ben yazayım Polat takıma hoca ol dedi,Terim ben tek yetkili olurum dedi cevap SEZGİN futbolun başındadır cevabını alınca kabul etmedi.Bakın çok basit yazdım,her takım her maçı kazanacak diye bir kural yok bakın chelse basel bu sene iki maçtada yenildi.Mourinho kötü hocamı,ne alaka siz seyrettiğiniz maçlarda mancininin oyuna nasıl bir müdahelesini gördünüz.Onu yazın!!!

O zaman 2 sene önce niye kabul etti Bülent Tulun varken.Bülent Tulun'un, Ünal Aysal'ın kafasındaki futbol şubesi için biçtiği rolü sokaktaki çocuk biliyor Fatih Terim mi bilmeyecek ki 2'sinin arasının iyi olmadığını da biz biliyoruz.(Bu arada Bülent Tulun dan bende klüpte görevli olmasından memnun olmadığımı söyleyeyim de sonra bana siz Bülent Tulun'dan memnun musunuz ki diye sormayın.) Bakın ben her maç kazanılmalı demedim, dediğimi bir daha yazıyorum."Real Madrid maçına gelince malesef ki tarih TT Arenadaki 1-6 yazacak kaç gol kaçırdığımız değil ve en çok beni yaralayan Fatih Terim basın toplantısında üstünden 2 ay geçmiş kaç gol kaçırdığımızın arkasına sığınıyor. Ben buna sığınırım rakip taraftar arkadaşlarım arasındaki muhabbette ama antrenör bunu söylememeli bence." Ha eğer yazdığım üç maçtan bahsediyorsanız.Furkan Bey bu seneki oynadığımız o 3 maçla Real Madrid maçının ilk 30 dksını kıyaslamış.Bende dedim ki o üç maç için bir kıyas olacaksa geçen seneki performansımızla kıyaslanmalıdır dedim.
Mancini ye gelince onun için erken bu takım başka bir manteliteye göre kuruldu.Değişim zordur,sancılı olur.Eleştiri için devre arası beklenmelidir. Ünal Aysal'a olan kininizi başka şekilde dile getirin bence şu zamanda.

Play-off finali sonrası neden konuşmadınız, konuşmanızın ana teması neydi?
Kupayı sana vermek istemeyen bir adamın yanında çalışmaktan senin yüreğin ferah mı?
Sana itibarsızlaştırma operasyonunu yapan kim?
Sezon sonu için planların nelerdi, hangi düzene ve kime karşı Galatasaray'da kaldın?
6+0+4'e şimdi hangi gözle bakıyorsun?
Tüm yaz boyunca bir sol bek peşinden koşmak mantıklımıydı?
Kasımpaşa maçı sonrası defans oyuncularına olan memnuniyetsizliğini dile getirdin ve yerlerine adam bakılması gerektiğini söylerken o oyuncular açısından hiç birşey yok ama daha gerçek olup olmadığı belli olmayan "Mancini ile yazın başından beri görüşüyorlardı böyle bir ortamda nasıl çalışmamı beklersiniz gibi" bir bahane uyduruyorsun, maçları kaybetmeye devam etseydin o defans oyuncuları da sana teknik direktörümüz bize güvenmiyor nasıl rahat oynamımı bekliyorsun dese haklı olmazlar mıydı?

Ve de en önemlisi "BİRİLERİ MUTLU OLSUN DİYE İMZA ATMAM DERKEN" neyi kastettin?

Murat Özyer'e karşı duruşunu hep taktir etmişimdir Mithat abi ama yukarıdaki soruların cevapları çok açık iken hala neyi konuşuyoruz ki?

Ünal Aysal gider Mayıs'ta, sonra da biz kitabı tekrardan okumaya devam ederiz. Ünal Aysal 4. yıldızın takılacağını bildiği yerde, son iki senesinin şampiyon hocasını gerçekten, göndermeyi düşündüğünü varsayıyorsak, bence bu konu çok abes.

Benim başarı kıstasım, güzel futbol ile alınan şampiyonluklardır, nitekim pek çok Galatasaray'lı bu futbol felsefesi dahilinde Lucescu'yu kurban etti. Lucescu'nun o kadro ile yaptıklarının ardından kurban edildiyse bu camiada, bana kimse geçen sezon oynanan futbolun, ve yaşanan tatsızlıkların, hesabını sormamamı bekleyemez, nitekim de Galatasaray başkanı gerekli olanı yaptı. İçi boş cümlerle, bana nasıl konuşacağımı öğretemezsin. Ahlak ve saygı çerçevesi içinde her şeyi söyleyebilirsin. Bilakis Sinyor Terim benimde söylemekten zevk aldığım bir cümledir.

Kkulübün efsanesi olan biri ile dalga geçmeyi normal sayan birinden fazlasını beklemiyorum.

Son olarak sana teşekkürü de bir borç bilirim. Neden forumun sadece belli başlı yerlerine girdiğimi tekrar hatırlatmış oldun.

Bugün Real Madrid'i yenmemiz için her türlü ortam vardı. Yazık, çok yazık... Adamlar yürüye yürüye iki maçta 10 tane gol attılar. Mancini'yi suçlamıyorum. Defansın evlere şenlik olması veya Muslera'nın arkasında adam gibi bir kalecimizin olmaması onun suçu değil. Dany, Amrabat, Chedjou gibi oyuncular bu takıma yakışmıyor.

Eray sadece kendi hatasından 3 gol yedi. Takım gol yiyince inanılmaz demoralize oluyor, zaman olsa yine 6 atarlardı. Solbek şart oğlu şart ! Kanatta tek sarılacağımız adam Bruma, o da bi toparlayamadı.

Çok yazık adamlar ikinci takımlarıyla 10 kişi 4 attılar..Doğru düzgün pozisyonumuz yok..En kötüsü mücadele ve ruh yok...
Defans evlere şenlik Chedjou hayal kırıklığı...Dany, Gökhan Zan, Riera hemen vedalaşılıp 2-3 takviye gerekli....

Bugunkü maçın sonucuna bakarak kesinlikle bunları yazmıcam.Sezon basından beri gördüğüm olayları aktarıyorum kendimce tabi;

Elimi Kalbime koyarak diyorumki Ey giden teknik ekip Muslera yoksa Kalecimiz yok hiç farkına varmadınız ?

Elimi Kalbime koyarak diyorumki Ey giden teknik ekip bu Chedjou alırken hicmi izlemediniz?

Elimi Kalbime koyarak diyorumki Ey giden teknik ekip Dünyada baska sol kanat kalmadıda illa Carlisnho dedinizde solbeksiz kaldık.

Elimi Kalbime koyarak diyorumki Ey giden teknik ekip Ambrabat verilen paraya içiniz cız etmedimi?

Elimi Kalbime koyarak diyorumki El cebe gidince tüpcü ile kanka olmadınızmı?

http://1905.gs/blog/kulup/tarihce/metin-oktay/tacsiz-kral-metin-oktay EL KALBE BÖLE GİDER

Eray sadece kendi hatasından 3 gol yedi. Takım gol yiyince inanılmaz demoralize oluyor, zaman olsa yine 6 atarlardı. Solbek şart oğlu şart ! Kanatta tek sarılacağımız adam Bruma, o da bi toparlayamadı.

Eray için bir tek ilk golde hatalı derimde hangi 3 gol müş şu hatalı olduğu. Arbeloa'nn attığı mı Di Maria'nn attığı mı yoksa İsco'nun attığı mı?

Kişisel egolari yüzünden Galatasaray'ımizi ve armamizi bu hale getiren başta Ünal Aysal ve Fatih Terim olmak üzere her kim bu rezillige sebebiyet vermiş ise ona hakkımı helal etmiyorum.

Bu yaşımda babamın bana verdiği harçlığı okulda harcamayip biriktirip Galatasaray'ımizin o şanlı*formasını ve armasini alıyorum. Galatasaray dergisini her ay alıyorum. Ama beni itin köpeğin diline düşürüyorlar ya yazıklar olsun emeği geçenlere.

Ama yine de Galatasaray' a olan sevgimi ne yaparlarsa bitiremeyecekler.

Bugün hergünden daha fazla Galatasaray'liyim. Ve"Seni sevmeyen ölsün, ölsün. Seni sevmeyen ölsün. "

Kişisel egolari yüzünden Galatasaray'ımizi ve armamizi bu hale getiren başta Ünal Aysal ve Fatih Terim olmak üzere her kim bu rezillige sebebiyet vermiş ise ona hakkımı helal etmiyorum.

Bu yaşımda babamın bana verdiği harçlığı okulda harcamayip biriktirip Galatasaray'ımizin o şanlı*formasını ve armasini alıyorum. Galatasaray dergisini her ay alıyorum. Ama beni itin köpeğin diline düşürüyorlar ya yazıklar olsun emeği geçenlere.

Ama yine de Galatasaray' a olan sevgimi ne yaparlarsa bitiremeyecekler.

Bugün hergünden daha fazla Galatasaray'liyim. Ve"Seni sevmeyen ölsün, ölsün. Seni sevmeyen ölsün. "

Fatih Terime hakkini helal etmiyor musun? Iyiymis ya, valla..

Her neyse ustte herkese gider yapan arkadas bizi uyarmaya kalkmis birde :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...