Gündem 2013 -2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eboue'yi Rusya'ya sat (5-8 arası), Veysel Sarı'yı al (6-7)
Chedjou'yu Rusya'ya sat(6-8 arası), Ömer Toprak'ı al. ( 7-10 )
Riera+Dany'i yolla yerli sol bek kim varsa al.
Amrabat'ı sat Rusya'ya(3-6 arası), Sercan Sararer'i al. (2-4)

Fernando Meira'yı bile en kötü halinde satmayı başarmıştık hemde 6,5 milyon Euro'ya.

Devre arası için hamleler. Kimse'de bana sanki onlar bizi bekliyorlardı gibi felan yazmasın.

Veysel-Semih-Ömer-XXXX defansı Eboue-Chedjou-Danny-Riera dörtlüsünden kat ve kat iyidir.

Takım maça bir kere amatörce başladı. Ayağımıza gelen her topu 2 pas yapamadan geri verdik. Bunda tabi Bruma ile Amrabatın köşelere gidip durmasının katkısı büyük. İçeri kat etmediler ilk yarı bir kere Bruma yaptı. Drogba çıkıp top almadı. Sahada gezindi. Umut tek başına pres başlatmaya çalıştı zaman zaman selçuk ve melo ona destek oldu. Frikik'te Eray malasef çok kötü yerde durdu. Hemen 1-1 bulmamız maç için umutlandırdı bizi. Ama 2. yarı beklediğimiz değişiklikler bir türlü gelmeyince üstüne defans hataları blok hataları gelince maçtan koptuk. Oyuncu değişikliklerinde Mancini çok geç kalıyor geldiğinden beri bu böyle. Tugay ne işe yarıyor bilemiyoruz tabi. Danny'nin oynadığı yerler artık sinir bozucu.

Amrabatı bakıyorum bayağı sert eleştiriler var. Bu adamı arka arkaya oynatmazsanız kazanamayız böyle gönder demekle olmuyor bu işler. Özgüvenini bitirmişler adamın ne yazık ki.

Ben dün sadece Umut ve Melo'yu beğendim o kadar.

başkan terime ronaldinho der, terim beğenmez, gider Amrabat a 8 milyon verdirtir...

sene başında terry boşta , tutturur chedjou diye.. gider 8 de ona verdirtir...

Dany ve riera için yorum bile yapmıyorum...

Üzüldüğüm bir şey var Carlinhos'u da gagalatmadı bize...

Sıra geldi başkana,,

Alperi istersin sana söz verirler sonra gidip fenere satarlar... Ama sen ne yaparsın ? Sana yanlış yapan kulübe Ermanı bedavaya verirsin...

Serdarı istersin , senden isterler 7-8 milyon ama sen ne yaparsın elindeki yerli kanat oyuncusunu bedavaya bursaya verirsin...

Hocayı gönderirsin, city ve interi şampiyon yaptı diye mancini yi getirirsin... biri neredeyse 1 milyar dolar harcayarak , son dakika mucizesiyle şampiyon olan takım.. diğeri ise italyadaki şike davasından sonra ligde rakipsiz kalan takım... Yazık!!

Şimdi mancinin suçu yok, bu onun takımı değil muhabbeti dönüyor.. Buna da çok gülüyorum...

başkan terime ronaldinho der, terim beğenmez, gider Amrabat a 8 milyon verdirtir...

Sıra geldi başkana,,

Alperi istersin sana söz verirler sonra gidip fenere satarlar... Ama sen ne yaparsın ? Sana yanlış yapan kulübe Ermanı bedavaya verirsin...

Serdarı istersin , senden isterler 7-8 milyon ama sen ne yaparsın elindeki yerli kanat oyuncusunu bedavaya bursaya verirsin...

Hocayı gönderirsin, city ve interi şampiyon yaptı diye mancini yi getirirsin... biri neredeyse 1 milyar dolar harcayarak , son dakika mucizesiyle şampiyon olan takım.. diğeri ise italyadaki şike davasından sonra ligde rakipsiz kalan takım... Yazık!!

Şimdi mancinin suçu yok, bu onun takımı değil muhabbeti dönüyor.. Buna da çok gülüyorum...

Abi yanlış transfer stratejisini anlarım. Her klüp bu hataları yapıyor ama ; Kayseri ve Eskişehir'le aynı masaya nasıl oturuyoruz biri onu anlatsın bana . İşte bunu kabullenemiyorum. O 2 klüp ile bırak alışverişi , aynı masada bile olmamamız lazım hiçbir platformda.

Sıra geldi başkana,,

Dünyanın hiç bir yerinde her transfer hamlesi doğru olan bir hoca gösteremezsiniz. Bir bu kadar da doğru hamlesi var.

Ben Cedu'dan Amrabat'tan çok (Dany bence o zamanın şartlarıyla doğru hamleydi) Yiğit'e, Sercan'a verilen paralara yanıyorum.

Hafta içi çok kötü geçti kulüpte.Basketbolda,Pire'de ve Prag'da alınan yenilgiler futbolda aldığımız kötü futbol ve mağlubiyet.Voleybolda sevindik Yamamay karşısında.

Spor Kulübü olarak en yakın zamanda kara bulutları dağıtmak dileğiyle...

Geçen sezon Ömer Toprak'i alalım hocam dendiğinde ne gerekle hayır dendi bir düşünmek lazım. Milli takıma alınıyor.

chedjouya 7,5 vereceğime buna 8 veririm daha iyi ne fark var arada hatta ömer'de,serdar taşçı da ondan dengeli ve teknik bir oyuncu.yabancı kuralı var tamam ona eyvallah ama sen o kadar yabancı arasından chedjou,dany gibi adamları hiç az olmayan paralara alıyorsan kusura bakma buna enayilik denir.

Dünkü Fener-Bjk maçını seyrettikten sonra istek ve arzu olarak onlardan net geride olduğumuz görülüyor.

Kasımpaşa'yı yenemedik. Şampiyonluk seyrini bir parça olsun etkileyebileceğimiz maçtaki fırsatı da kaçırdık. Fark hala 9 puan ve Fener'in bu yarıdaki kalan maçları pek zor gözükmüyor. Bizimse Trabzon maçı ve zorlu Gbirliği deplasmanımız var.

Çok üzücü gerçekten. Umarım devre arası iyi bir planlama ile iyi yerli transferleri yapılır da en azından 2. yarı puan kayıplarını aza indiririz.

9 puan kapatılamayacak bir fark değil. Hele ki, Ersun Yanal takımlarnın lige hızlı başlayıp çabuk kesildiğini düşünürsek... Üstelik ikinci yarı FB ve BJK ile Arena'da oynayacağız. Ama rakiplerimiz puan kaybettiğinde biz ne yaparız, orası meçhul işte... Bu akşamki gibi ikramlara ikram ile karşılık verirsek fark kapanmaz.

Bu sene FB şampiyon olacaksa ikincilik de en az şampiyonluk kadar önemli olur. Yarışı asla bırakmamalıyız.

Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e kök söktüren Galatasaray'dan, Gaziantep BBL'sine ezilen Galatasaray'a gelis hızı inanılmaz.. Emeği geçenler kendileriyle gurur duysunlar....

Rezalet tek kelime ile. Bu adamlar nerede olduklarının farkında değiller sanırım. Galatasaray forması ile resmi maça çıktıklarının hiç farkında değiller.

En çok da neye üzülüyorum. Ömrü boyunca çalışsa sahadaki her bir umursamazın senelik aldığı ücretin yarısını göremeyecek taraftar bu soğukta stada gidiyor, akşam yemeğini yemeden TV karşısına geçiyor ama heyecanı onun kadar olmayan ruhsuzları bu kutsal forma altında izleyip kahroluyor.

Diyecek çok şey var aslında ama en basitinden Amrabat denen aklı ile ayağı arasında bağ kuramayan bir insanı, bakın futbolcu değil sıradan insanı bu takıma isteyen, alan, parasını veren, aracı olan kim varsa.. Neyse, hakkımı helal etmiyorum. O kadar.

Arkadaşlar gerçekten şaşırıyor musunuz bu sonuca.Bu takım geçen sene aynı oyuncularla 1461 Trabzon'a elendi. Kaliteleri bu kadar bu adamların.

İki yıl Fatih Terim yüzünden elendik,bu sefer elenmenin eşiğine geldik.Fatih Terim örnekleri Mancini'nin yetersiz bir hoca olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi.

Şimdi de 1-6'dan sonra takıma motive etmek zormuş öyle diyor hocamız.Söyleyecek kelime seçemiyorum.

Ne günah işledikte,iki ayda dört yıl geri gitmek zorunda kaldık...

Madem bu maç yüzünden Mancini'ye b.k atılıyor o zaman kolları sıvarım cevabımı da yazarım.

2 gün önce lig maçı yapmış, oynayacağı kupa maçının hemen 3 gün sonrası lig maçına çıkacak, o maçtan 4 gün sonra tur için Şampiyonlar Ligi maçına çıkacak, özetlersek; 9 günde 4 maça çıkacak takımı alt lig takımına as kadro ile çıkarmasını kimse beklemiyordu herhalde. Burada hemfikiriz.

Yedek oyuncular ile çıktığı maçta eleştirilen Mancini'nin sürdüğü kadro şu şekildedir ; ufuk,dany gokhan, ceyhun, hakan,yekta,aydın,engin, emre, bruma , amrabat.

Geçen yıl elendiğimiz 1461 Trabzon maçında çıkan kadro ; Ufuk Ceylan, Sabri Sarıoğlu, Cris, Gökhan Zan, Çağlar Birinci, Hamit Altıntop (Dk.56 Nordin Amrabat), Ceyhun Gülselam (Dk.73 Yekta Kurtuluş),Engin Baytar, Emre Çolak, Johan Elmander, Sercan Yıldırım (Dk.14 Aydın Yılmaz)

Kadrolara bakıyorum da aşağı yukarı aynı isimler. Peki bu adamları, yani yedek olacak, rotasyona gidilebilecek bu isimleri takıma kim almıştır ?
Almıştır, tutar-tutmaz, oynar veya oynamaz bunlar ayrı konular. O sene için yapılacak pek birşey yoktur, boynumuzu eğeriz.
Peki bu adamları bu takımda kim tutmuştur ? Transfer sezonu denilen bir olay var bilmem farkında mısınız; bu adamlar Galatasaray'a kazık çakmamıştır, çakamazlar. Layık değillerse kapıyı gösterir, yolu tarif edersiniz.

İşte bunlar hep Mancini..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...