Gündemden

arkadaşlar gündelik bazı haberlere burada yer vermek ve tartışmak için böyle bir başlık iyi olur diye düşündüm ama gözünzü seviyim gazetelerdeki her haberi buraya kopyalayıp bırakmayan gündemden bazı önemli gelişmeler unutmayalım.

İki kulüp bu yaz dünya çapında ses getirecek büyüklükte bir futbol turnuvası düzenleyecek. İtalyanlar, kadroda düşünmediği yıldızlar için Aslan'a kolaylık sağlayacak; ilk aday: Adriano.
20.9.2007

Sadece FANATİK?in tanıklık ettiği gecede; Mancini, Mihajloviç ve Polat tarihi bir anlaşmaya vardı...

İnter ile Galatasaray, sadece FANATİK?in tanıklık ettiği gecede tarihi öneme sahip, müthiş bir anlaşma sağladı... Olayın kahramanları; Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, Inter Futbol Direktörü Sinisa Mihajloviç ve Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat?tı.

Poseidon?da başladı...
Fenerbahçe maçı için önceki gün İstanbul?a gelen İtalyan kafilesi otele yerleşirken, düzenlenen basın toplantılarının ardından Mancini ile Mihajloviç, Polat?ın konuğu oldu. Mekân; Bebek?teki Poseidon Balıkçısı?ydı. Burada son derece samimi bir görüşme yapan üçlüden Mancini, takımının yanına gitmesi gerektiği için toplantıdan daha erken ayrıldı. Ancak Sırp Mihajloviç ile Polat?ın daha konuşacak çok şeyi vardı.

Luca?da devam etti
Poseidon?dan çıkan ikilinin yeni durağı Teşvikiye?deki Luca Cafe?ydi. Mancini gitmeden önce alınan kararlar, burada protokole dönüştürüldü. İlk konu bir yaz organizasyonu ile ilgiliydi. Buna göre iki kulüp, bu yaz dünyanın önde gelen takımlarının yer alacağı bir turnuvaya ev sahipliği yapacaktı. Beklenen ilginin sağlanması halinde, turnuvanın her yaz düzenlenmesine karar verildi.

Adriano-Cambiasso-Recoba
En önemli konu ise elbette ki, transferdi... Inter, bundan sonra kadrosunda düşünmediği, satış listesine koyacağı ya da kiralamayı planladığı her oyuncu için Galatasaray?a kolaylık sağlamayı kabul etti. Bu anlaşma, Ocak?tan itibaren işleyecek ve ilk aday, Fenerbahçe?nin uzun süre kadrosuna katmak için uğraştığı Adriano. Sezonun ilk yarısındaki gelişmelere göre Brezilyalı golcü kiralık olarak ya bonservisiyle Sarı-Kırmızılı ekibe transfer olacak. Cambiasso için olumsuz yanıt alınırken, Torino?ya kiralanan Recoba?yı da şimdilik Polat kabul etmedi.

..Ve Acquafresca
Görüşmeler sadece bu isimler üzerine kurulmadı. Türk spor basınında sadece FANATİK?in duyurduğu Acquafresca transferi de söz konusu toplantının detaylarından biriydi. En ciddi gelişmelerden biri de zaten, geleceğin Inzaghi?si olarak gösterilen 20 yaşındaki bu golcü için gerçekleşti.

Kalli?yi istediler!
Inter?li yöneticilerin onayıyla bu teklifi kabul eden Mancini ve Mihajloviç, Aslan?ın hocası Feldkamp ile de iletişime geçmek istediklerini bildirince, Polat?ın cevabı olumlu oldu. Taraflar arasındaki görüşmeler bundan sonra da devam edecek. Gelişmeleri ise sadece FANATİK?te olacak...

Raşit ALTUN
Fotoğraf: Emir SÖYLEMEZ

Bu haberin doğruluğunu eğer doğruysada detaylarını duymak isterdim fkat şu anda benim yakın tarihte öğrenmem zor gibi.Polat benzer bir açıklamayıda Real için yapmıştı ama Baptista konusunda bir önceliklerini görmedik.Ama eğer gerçekten bu türden bir anlaşmaya girilmişse bence güzel olur çünkü İnter seriA'da transfer hatasına düşen takımların başında geliyor(Martins,Kolla,Recoba,Kily Gonzales,şimdide Adriano)

Resimleri var ama Arda yani en azından yan yana restorantta. :)

bu haberin gerçekleri yansıtmadığı düşünüyorum.adnan polat inter den cambiasso yu istemez.çünkü inter in onu satmayacağını cambiasso nunda türkiye ye gelmeyeceğini bilir.ama adriano çok zor bi ihtimal ama hayali bile güzel :)

Inter bize kolaylık sağalayacak ta biz ne verecegiz karsılıgında merak ettim. Yoksa enayi bir klüpmü Inter? Ya da Emre,Okan,Hakanın diyetinimi ödeyeceklermiş?

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Resimleri var ama Arda yani en azından yan yana restorantta. :)

gökçe bi ara pires geliyor filan demişlerdi:)hiç inanmadım
sonra kulupte piresin menejerini yakaladılar tv de gördüm adam ertesi gün la liga ya gitti :) çok ahımı almıştı gerçi ilk idmanda sakatlandı oda güzel oldu ama ben artık resimlerede inanmıyorum

Raşit Altun'un haberleri genelde kolpa çıkmaz.En azından transfer konusunda.Ama bu haber bana da asparagas gibi geldi.

Adriano,İtalya'da alkol tedavisi görüyor,kadroya girememesinin sebebi bu.Yoksa Adriano'yu elden çıkarmazlar.

Adnan Polat ile Mancini'nin bir araya geldiğini biliyoruz ama gerisi muamma,kolpada olabilir,doğruda olabilir.

Banada pek doğru gelmedi ama yinede herşey olabilir. Adnan Polat bu ne de olsa. Adriano'yu alırsak(çok zor ihtimal) çok gülerim FB'lilerin haline ve basına. O kadar hergün Adriano FB'de yazılmazki...

BİZ HALA ZİRVEDEYİZ!

Galatasarayımız son yıllarda Avrupa?daki eski günlerini arasa da, UEFA?nın hazırladığı liste Sarı-Kırmızılılar?ın yüreğine su serpmeye yetecek gibi görünüyor... Avrupa kupalarında tüm zamanların en başarılı takımlarını seçen UEFA, bu listeyi resmi dergisi Champions?ın Ekim/Kasım sayısında yayınladı. 128 puanla listenin 17. sırasında yer alan Cim Bom, şu sıralarda Şampiyonlar Ligi?nde şampiyonluk hedefleyen birçok kulübü geride bırakmayı başardı.

?Söz sahibi haline geldi?

Aslan'ın gerisinde bıraktığı takımlar arasında Arsenal (19), Valencia (25), Lyon (29), Chelsea (30), Deportivo (37), A.Madrid (39), Werder Bremen (47), Roma (48) ve Lazio (49) gibi devler var. Dergi; 2000 yılında hem UEFA hem de Süper Kupa?yı kazanan Galatasaray?ın, şampiyonluğa ulaşamadığı dönemlerde birçok tur geçerek Avrupa?da söz sahibi olduğu yorumunu yaptı. En büyük sıçramayı ise 2 yılda 20 sıra birden yükselen Chelsea?nin gerçekleştirdiği belirtildi.

Zirve yine Real Madrid?in

En iyiler listesinde zirveyi 398 puanlı Real Madrid açık ara domine ediyor. İspanyol ekibini sırasıyla Bayern Münih, Milan, Manchester United, Juventus ve Barcelona izliyor. Toplam 205 ekibin yer aldığı sıralamada Fenerbahçe 51?inci, Beşiktaş 68?inci, Trabzonspor 99?uncu olabildi. Geçen sezonun sonu itibariyle oluşturulan bu listede tarih boyunca elde edilen her galibiyete 2, her beraberliğe 1 puan verildi. Eşitlik halinde ise gol averajı esas alındı.

Kaynak: Fanatik

Arda'dan Alex'e mesaj var!
Sakatlığı nedeniyle bir süredir takımından ayrı kalan Arda için, ?Çok yetenekli bir futbolcu" yorumunu yapan Fenerbahçeli Alex, genç oyuncuyu Sarı-Lacivertli ekipte görmek istediğini söylemişti. Brezilyalı futbolcunun yaptığı yorum karşısında çok mutlu olduğunu dile getiren Arda, ?Zor ve sıkıntılı bir dönemimde Alex gibi bir yıldızdan övgü almak gururumu okşadı" diye konuştu.

'Galatasaraylıyım'

Arda Turan, Alex'in oyun stilini beğendiğini belirterek, ?Fenerbahçe'de büyük işler başardı. Zaten Brezilya Milli Takımı'nda defalarca forma giymesi, onun kalitesini gösteriyor. Ama kusura bakmasın, benim rengim belli. Galatasaraylı doğdum, Galatasaraylıyım, Galatasaraylı gibi yaşayacağım ve Galatasaraylı olarak öleceğim. Buradan ayrılırsam sadece Avrupa'ya giderim" açıklamasını yaptı.

kafam soru işaretleriyle dolu bu çocuk için umarım kendisi giydiği formaya uzun seneler kaldırabilir.

Arda o geçirdiği sakatlıktan sonra kendini bir türlü bulamaı. Umarım en kısa zamanda o eski Arda gibi oynar. Ve bu söylediği sözleri çiğnemez...