Gündeme Dair

Emre Genc' Alıntı:
Kendisi spor yazarı olur :) bu yazısını da buralarda tartışmıştık yanlış hatırlamıyorsam...

Bu arada Emre biraz araştırmadan sonra buldum :)

Kutlama ve çıldırma faslı bir kenara... G.Saray?a dönelim. G.Saray futbolda teknik direktör ararken, basketbolda elindeki değeri kaybediyor. İki yılda basketbol şubesini ayağa kaldıran, bazılarının oyuncaklarını elinden aldı diye kötü adam olan Murat Özyer?in ayağının kayıp düşmesini bekliyormuş zavallılar. Bütün bir sezon oturdukları kırmızı koltuktan sahaya zehir akıtanlar, G.Saray Telekom?a elendi diye zil takıp oynayacaklar...

DOĞRU MODEL ÖZYER

NEDEN? Çünkü Özyer onlara göre başarısız oldu. G.Saray sezonu kupasız kapatabilir ama Murat Özyer ve oyuncuları başarılıdır. Yalnız bırakıldıkları, yönetimsel hataların tavan yaptığı, federasyonun G.Saray?ı sahaya gömmek için uğraştığı, kendilerini G.Saraylı sanan ağabeylerin kuyularını kazdığı bir ortamda o formayı hakkıyla temsil ettiler. Bugün Murat Özyer gider yarın başkaları. Ama bu kafa değişmedikçe siz bir adım ileri gidemezsiniz sevgili ?ağabeyler.? Alın oyuncağınız sizin olsun. Ama bu işler artık 40 yıl önceki telden arabalarla oynamaya benzemiyor.

Murat Özyer mi? Sizin ona veremediğiniz değeri Efes Pilsen maçının son 3 dakikasında salonu dolduran taraftar verdi. Doğru modelin Murat Özyer olduğunu taraftar anladı, siz anlayamadınız!

GÖKMEN ÖZDEMİR

Senin dediğin budur :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Emre Genc":2wq5301v]Kendisi spor yazarı olur :) bu yazısını da buralarda tartışmıştık yanlış hatırlamıyorsam...

Kutlama ve çıldırma faslı bir kenara... G.Saray?a dönelim. G.Saray futbolda teknik direktör ararken, basketbolda elindeki değeri kaybediyor. İki yılda basketbol şubesini ayağa kaldıran, bazılarının oyuncaklarını elinden aldı diye kötü adam olan Murat Özyer?in ayağının kayıp düşmesini bekliyormuş zavallılar. Bütün bir sezon oturdukları kırmızı koltuktan sahaya zehir akıtanlar, G.Saray Telekom?a elendi diye zil takıp oynayacaklar...

DOĞRU MODEL ÖZYER

NEDEN? Çünkü Özyer onlara göre başarısız oldu. G.Saray sezonu kupasız kapatabilir ama Murat Özyer ve oyuncuları başarılıdır. Yalnız bırakıldıkları, yönetimsel hataların tavan yaptığı, federasyonun G.Saray?ı sahaya gömmek için uğraştığı, kendilerini G.Saraylı sanan ağabeylerin kuyularını kazdığı bir ortamda o formayı hakkıyla temsil ettiler. Bugün Murat Özyer gider yarın başkaları. Ama bu kafa değişmedikçe siz bir adım ileri gidemezsiniz sevgili ?ağabeyler.? Alın oyuncağınız sizin olsun. Ama bu işler artık 40 yıl önceki telden arabalarla oynamaya benzemiyor.

Murat Özyer mi? Sizin ona veremediğiniz değeri Efes Pilsen maçının son 3 dakikasında salonu dolduran taraftar verdi. Doğru modelin Murat Özyer olduğunu taraftar anladı, siz anlayamadınız!

GÖKMEN ÖZDEMİR

Senin dediğin budur :)[/quote:2wq5301v]

Senide uğraştırdık gece gece :p :)

Emre Genc' Alıntı:
[quote="Burak Barut":1j6rxsqu][quote="Emre Genc":1j6rxsqu]Kendisi spor yazarı olur :) bu yazısını da buralarda tartışmıştık yanlış hatırlamıyorsam...

DOĞRU MODEL ÖZYER

GÖKMEN ÖZDEMİR

Senin dediğin budur :)[/quote:1j6rxsqu]

Senide uğraştırdık gece gece :p :)[/quote:1j6rxsqu]

İşi ne ki Burak Barut'un.. :)

Araştıracak tabii.Burak bugünlere nasıl geldi sanıyorsun Emre? :muhaha

Murat İnal' Alıntı:
Mithat bey size nacizane tavsiyem emin olmadığınız konularda konuşmamanız. Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum ama ayıptır.

Hangi konuda emin değilim birde söylesen Murat bey ayıp olan nedir onuda izah et istesen

Gökmen, Ümit, Yalçın, İsmet, Volkan.... bunları yazdım, yine yazıyorum. Murat ÖZYER e muhalif gördükleri kişileri karalayan, Murat ÖZYER ve yönetimden yakın oldukları kişilerin goygoyculuğunu yapan spor yazarı diye isimlendirilen kişiler.... Murat ÖZYER öncesi basketbol sıkıntılarından kurtulmaya çalışırken hiçbir talebe cevap vermeyen şahıslar....

Futbol fırtınası Avrupa'yı, bizleri öylesine sarıp sarmaladı ki, futbol dışında bir şeyler düşünemez, yaşayamaz olduk.

Bir basketbol emekçisi olarak gıpta ile seyrettiğim futbol maçları, bu kez olağanüstü bir görünüm çizdi. Kıskançlık krizleri geçirmeme tek engel bizim çocukların başarı denizinde çılgınlar gibi kulaç atmasıydı. Finalden bir avuç şanssızlıkla, uzak kaldık. Helal olsun futbolcu dostlarımıza ve futbolu tavan yaptıran sevgili Fatih Terim'e... İnanın bu dönemde sayfaların arasında köşe bulmak değil satır aralarına girmeye ürktüm. Oysa basketbol da, konular bir birinin ardına tıklım tıkış oldu. Beynimde oluşturduğum sıraya göre sizlerle konuları paylaşmayı düşünüyorum. İlk konu Ülker-Telekom-Galatasaray üçgenindeki, sponsorluk sendromu...

Biliyorsunuz Ülker tek takım olarak basketbolda yaşamak yerine özellikle üç büyüklere sponsorluk yaparak basketbola sahalarda veda etti. Geçen zaman ne kadar iyi ve haklı bir karar verdiklerini gösterdi. Marka değeri inanılmaz yükseldi. Türkiye'de müthiş bir başarıya imza attılar. Haklı övgüleri aldılar. Fenerbahçe ilk sene Ülker'in teklifini kabul etmedi. Ülker Galatasaray ve Beşiktaş ile masaya oturdu. Her iki takıma da senede ikişer milyon dolar sponsorluk ücreti vermesine karşılık Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turca olarak basketbol maçlarına çıkmaya karar verdiler. Anlaşmalar 5'er sene üzerinden yapıldı. Galatasaray ilk sene basketboldan gelen parayı futbola aktardığı için ödemede zorluk çekse de, hiçbir oyuncu ve teknik ekibin parası kulüpte kalmadı. Sonraki sene Fenerbahçe Ülker anlaşması kesinleşince, Galatasaray yönetimi Ülker ile Fenerbahçe'nin daha imtiyazlı anlaştığını düşünerek Ülker yöneticilerine yeni bir teklif götürdü. ?Siz bize iki milyon dolar vereceğinizi garanti etmiştiniz. Rakiplerimizle mücadele etmek için daha fazla paraya ihtiyacımız var. Bu nedenle siz bize iki artı bir milyon dolar daha verin. Biz de, kulüp olarak bankaya iki milyon dolar yatıralım ve şampiyonluğa oynayalım? dediler ve iki taraf da sözünde durunca ortaya mükemmele yakın bir takım çıkıyor. Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da seyri güzel bir ekip yaratılıyor. ?Peki bu anlaşmalar varken Telekom sponsorluğu nereden çıktı?? diye sorabilirsiniz! Galatasaray Basketbol Takımı yönetiminde sorumlu Ahmet Dedehayır ve yönetim daha güçlü bir basketbol takımının oluşturulması için daha çok maddi güce ihtiyaç var. Diye düşünürler... Ne yazık ki, Türkiye'de onca banka, holding varken basketbola sahip çıkmayan, basketbol sayesinde halktan aldığını halka verme şansını kullanmayan bu şirketlere spor yöneticileri ve tabii ben çıldırıyorum. Ülkemiz adına spordan anlamayan holding ve banka yöneticilerinden (Garanti Bankası hariç) nefret ediyorum, ediyoruz. Halkını ve gençliği bu heyecanı yaşamalarından yana pas geçmeleri öylesine ayıp ki! İşte böyle duyarsız şirket ve bankalardan ses gelmeyince, hiç olmazsa basketbolu seven, Telekom yöneticileri ile birkaç görüşme yapılmış ve Telekom ile birleşmeye gayret edilmiş. Ama bir türlü bu ideal gerçekleşmediği için Ülker ile yeniden masaya oturularak, sponsorluk ve kulübün vereceği paranın 8 milyon dolar olmasında anlaşma sağlanmış. Ancak Telekom ile yarım kalan sponsorluk görüşmeleri seneye ertelenmiş.

Murat Özyer'i tekrar coach olarak takımın başına getiren yönetim şimdi çok kaliteli oyuncular bularak güçlü bir takım kurmaya gayret ediyorlar! Türkiye'ye basketbolu tanıtan ve geçmişte 14 yıl üst üste şampiyon olan Aslanlar parkelerde şampiyonluğa kükremeye kararlılar. Murat Özyer yaşamım boyunca en çok takdir ettiğim ve güvendiğim coach'tur.

Önemli not: Yüz yılı deviren takımlarımızın kendi evi olarak görecekleri dört başı mamur müzesi, lokanta ve eğlence merkezleri ile birlikte, spor salonları ne zaman yapılacak acaba! Başka bir gün sırası ile Beşiktaş, sonra Fenerbahçe...

İsmet Badem'den gündeme dair ;)

bir tane de ahmet kurt'tan...

cumhuriyet gazetesi, 04/08/2008, sayfa 18

SAR-DEDE!
Galatasaray basketbol yonetimi sahti sahbaz olmus.. hayirlidede'nin yanina bir de yigit koymuslar ki ne yigit(!) ilk icraatlari aziz yildirim'dan birlikte firca yemek olan "sar-dede" ikilisi bu sezona da ilginc icraatlarla basladi. once gecen yilin basarili kocu murat ozyer'in gorevine son verip var gucleriyle erman kunter'e saldirdilar. vizyonerler ya (!) , buyuk isim getirecekler takimin basina..
zavalli ozyer, caresiz besiktas'in kapisini calarken, sardede ikilisi erman'in isini bitirdik diye kasim kasim kasiliyordu. bir yandan da galatasaray taraftarinin serzenis gosterdigi "ulker'in cafe crown'u olmak" duygusuna da "telekomla birlesme" formulunu ortaya atarak care bulmus gozuken ikili, puan topluyordu. oysa.. telekom konusu yalnizca bir istekti; erman kunter ruyasi ise baslamadan bitti. kunter'e gore, para konusunda son anda cikardiklari puruzler sorun degilmis ama.. takim kimyasini sorgulamaya baslamalari bardagi tasirmis. hakli erman! anlasalar sorabilirler ama.. sardede ne bilir basketbolu? kotu alistirmis olmali ozyer bunlari...
"vizyon-mizyon" derken evdeki bulgurlarina donen sardede ikilisi, ulker'in cafe crown'una ve "renksiz" (onlara gore) eski antrenorlerine fit olmak zorunda kaldi. nasil gecirecekler bu sezonu bilemiyorum..
ah! hakkini yemeyelim sardede'nin. yaklasimlari dogruydu. fenerbahce "ulker" adini tasirken galatasaray'a ulkerin bir urunu olan cafe crown'un adinin verilmesinin dogru olmadigini ilk biz yazmistik.(eczacibasi-orkid ornegi) iyi de.. bizim bildigimiz bu isler gizli yapilir. telekomdan olumlu yanit almadan once ve ozellikle de cafe crown ile anlasman surerken ortaya cikip "galatasaray telekom oluyor" denmez. oyle desteksiz atarsan, boyle kut diye yere oturursun.. bir de telekom'un ceo'su yok oyle bir sey demisken..
erman kunter'i transfer etmek dogru bir dusunce olabilir(di). ama oyle bir adimi atmadan once kosullari iyi incelemek gerekir(di). uc kurusa pencere kenari olmaz. takima karisacaksan, koc fircalayacaksan, 10 bin dolarlarin hesabini yapacaksan fransa'dan erman'i getirmeye kalkismayacaksin.
sov yapmayin beyler, is yapin! yoksa galatasaray taraftari sizi salonlara sokmaz...

ps: bu yazi benim degil a.kurt'un dusunceleridir. farkli bir bakis acisi kazandirmasi acisindan buraya ekliyorum, amacim bir suredir forumumuzda gozlenen ve cogumuzu rahatsiz eden tartismadan ziyade kavga kulturune hizmet etmesi kesinlikle degildir...

Semih Cetin' Alıntı:
bir tane de ahmet kurt'tan...

cumhuriyet gazetesi, 04/08/2008, sayfa 18

SAR-DEDE!
Galatasaray basketbol yonetimi sahti sahbaz olmus.. hayirlidede'nin yanina bir de yigit koymuslar ki ne yigit(!) ilk icraatlari aziz yildirim'dan birlikte firca yemek olan "sar-dede" ikilisi bu sezona da ilginc icraatlarla basladi. once gecen yilin basarili kocu murat ozyer'in gorevine son verip var gucleriyle erman kunter'e saldirdilar. vizyonerler ya (!) , buyuk isim getirecekler takimin basina..
zavalli ozyer, caresiz besiktas'in kapisini calarken, sardede ikilisi erman'in isini bitirdik diye kasim kasim kasiliyordu. bir yandan da galatasaray taraftarinin serzenis gosterdigi "ulker'in cafe crown'u olmak" duygusuna da "telekomla birlesme" formulunu ortaya atarak care bulmus gozuken ikili, puan topluyordu. oysa.. telekom konusu yalnizca bir istekti; erman kunter ruyasi ise baslamadan bitti. kunter'e gore, para konusunda son anda cikardiklari puruzler sorun degilmis ama.. takim kimyasini sorgulamaya baslamalari bardagi tasirmis. hakli erman! anlasalar sorabilirler ama.. sardede ne bilir basketbolu? kotu alistirmis olmali ozyer bunlari...
"vizyon-mizyon" derken evdeki bulgurlarina donen sardede ikilisi, ulker'in cafe crown'una ve "renksiz" (onlara gore) eski antrenorlerine fit olmak zorunda kaldi. nasil gecirecekler bu sezonu bilemiyorum..
ah! hakkini yemeyelim sardede'nin. yaklasimlari dogruydu. fenerbahce "ulker" adini tasirken galatasaray'a ulkerin bir urunu olan cafe crown'un adinin verilmesinin dogru olmadigini ilk biz yazmistik.(eczacibasi-orkid ornegi) iyi de.. bizim bildigimiz bu isler gizli yapilir. telekomdan olumlu yanit almadan once ve ozellikle de cafe crown ile anlasman surerken ortaya cikip "galatasaray telekom oluyor" denmez. oyle desteksiz atarsan, boyle kut diye yere oturursun.. bir de telekom'un ceo'su yok oyle bir sey demisken..
erman kunter'i transfer etmek dogru bir dusunce olabilir(di). ama oyle bir adimi atmadan once kosullari iyi incelemek gerekir(di). uc kurusa pencere kenari olmaz. takima karisacaksan, koc fircalayacaksan, 10 bin dolarlarin hesabini yapacaksan fransa'dan erman'i getirmeye kalkismayacaksin.
sov yapmayin beyler, is yapin! yoksa galatasaray taraftari sizi salonlara sokmaz...

ps: bu yazi benim degil a.kurt'un dusunceleridir. farkli bir bakis acisi kazandirmasi acisindan buraya ekliyorum, amacim bir suredir forumumuzda gozlenen ve cogumuzu rahatsiz eden tartismadan ziyade kavga kulturune hizmet etmesi kesinlikle degildir...

Semih kardeşim seni tebrik ederim yazanı fazla tanımam doğru veya değil ama bir bakış açısı daha detaylarıda yazsaydı o zaman olay olurdu.

Mithat abi bu yazıya göre suçlu Ülker veya Özyer değil başımızdakiler. Yanlış mı anladım ben?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mithat abi bu yazıya göre suçlu Ülker veya Özyer değil başımızdakiler. Yanlış mı anladım ben?

Şimdi ortada suçlu çok yalnız bu yazıda fazla detaya girilmemiş işin yönetim boyutu ele alınmış yani ülker kısmı es geçilmiş şimdi yönetimin suçu olduğu kadar asıl çıban başı ülker ve temsilcisi sömürge valisi hakan aydınol

Ne yapacağı meçhul çaylak yöneticilerin fotoğrafları ve 3-5 yazar isimli şahsın yazılarıyla sitede kendini bütünleştiren arkadaşlar... Diğer yazarları gerçekleri yazan kişileri görmezden gelir, ağabeyler e suç atarken... Şimdi yeni liseli ağabeylerin arkasında ağabeycilik oynar, fotoğraflarını kullanırlar... Kulüp yerinde sayar.. Suçlu aramayı 2011 e kadar bırakalım bence şubeyle, oyuncaklarıyla ağabeycilik yaparak oynasınlar.. Nice 4.lükler, nice şampiyonluklarla alakalı hikayeler dinleriz.. Nice yeni ağabeyleri gelir, nice yeni ağabeyleri gider.. Bu devran böyle gelmiş böyle gider..

Şampiyonluk hayallerim yok olmaya başladı :(

Kaya da gitti.Gerçekten bu kadar dar(Cüneyt Erden de gittiğini varsayarsak) Türk oyuncularla bir yerlere gelmemiz çok zor.Fatih SOLAK,bırakılmamalıydı.

Şimdi gerçekten merak ediyorum Önce şampiyonluk diyen daha sonra Erman Kunter,Kaya Peker diyen ama elleri bomboş kalan bu yöneticilik vasıflarını yerine getiremeyen kişilerin hâlâ da masallar anlatmaya yüzleri var mı?????????

Kim inanır artık sizlere??????

İnanmadığınız,güvenmediğiniz,senin ile şampiyon olamayız dediğiniz Koç'u tekrar takımın başına getirerek bir de Şampiyonluk naraları atmak sadece sizin gibilerin yapacağı savsatalar olsa gerek.........

Bu ne idugu belirsiz ortamı protesto etmek için, Fenerbahçe'lilerin Aydın Ors sonrası yaptıgı gibi geçiçi bir sure formu kapayabiliriz. Anasayfaya A.Polat-A.Dedehayır-M.Ozyer 'in fotograflarını alta fon resmi olarak da Cafe Crown amblemini koyabiliriz :)

Tepki çeker ama çeksin istiyoruz zaten, art niyet olmadıgı aşikar...

simdi ahmet dedehayira soruyorum tv netteki programa baska birimi katildi ? sesinimi taklit ettiler aciklasin o gun biz telekomla birlesmek istiyoruz en gec seneye birlikteyiz anlastik bu seneye yetistirilmesi zor ama bakicaz diyorsun sonra gstv de bizimle birlesmek isteyenler olabilir oyle birsey duymadim diyorsun bu nasil bir donus ? aydin ors teklif yapildigini dogruluyor sen erman kunterle bir gorusmemiz olmustur sadece diyorsun kayanin ismini ortaya atiyorsun ayni hosley de oldugu gibi sonra husrana ugratip taraftarina yalanlar atiyorsun surekli ikili oynamak yakismiyor cik delikanli gibi herseyi anlat tt ceo su bizi rezil konuma sokuyor dogru oldugundan hersey cikip konusamiyor cevap veremiyorsun ayip ulkerden kesinlikle ayrilacaz diyorsun dun bizim sponsorumuzla aramiz cok iyi bunu gelistirerek devam etmek istiyoruz diyorsun yaziklar olsun !!!

Sanıyorum önümüzdeki sene bu gidişle playoff a girmek cok zor olacak bizim için Fenerbahceyi yenemeden bi sezon kapatırsak üzüldügüm bu olur zaten sampiyonluk veya final hayal.geriside cok önemli degil benim için.