Gündeme Dair

Re: Gündeme dair!...

Onu biliyorum da,ben bir an sanki bayan takımı için de öyle söyledi diye anladım;ama yanlış anlamış olomam yüksek ihtimal.

Bu arada Ali Türsan eski bir sporcumuzmuş sanırım.Kendisi hakkında daha ayrıntılı bilgisi olan var mı?

Efendim bir konuda anlaşalım Ülker bizi sadece Parası ile ezdi. O kadar ligin ilk yarısında sakatsız bizden iyi basketbol oynayan takım yokdu. İkinci yarıda sakatlar ve Murat hocayı yıpratma projeleri işe yardı. Ülker. Karşıyaka, Telekom gibi maçlarda azımsanamayacak düzeyde hakem hataları etkiledi. Lütfen ezilmek ve Galatasaray ibarelerini yan yana kullanmayın. Bırakın o lakap rakibimizle özdeşleşsin...

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Mithat Abi ben anlayamadım,bayan takımın coachu Müge BERKALP,menajeri Müge ERDEM değil miydi?
Hayır sevgili arkadaşlar şubeyi sahipsiz bırakıp ne tranfer yaptılar nede para verdiler sonrada yıllarını bu takıma vermiş bu iki insanı ateşe attılar ikisinin de tek suçu o zaman ve o şartlarda takıma sırtını dönmemek oldu ellerindeki malzeme bu kadar şimdi bir galibiyet deniyor ya o takım bir maç kazanması bile mucizeydi yapmayın o zaman ki basiretsiz ve korkak yönetimlerin suçunu bu insanlara yüklemeyin daha öncede söyledim takım ligden çekilirken onların özverisi sayesinde sahaya çıktılar

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Onu biliyorum da,ben bir an sanki bayan takımı için de öyle söyledi diye anladım;ama yanlış anlamış olomam yüksek ihtimal.

Bu arada Ali Türsan eski bir sporcumuzmuş sanırım.Kendisi hakkında daha ayrıntılı bilgisi olan var mı?

google/görseller de resmi yok.

Biraz Gündeme geç bir olay ama Ali Türsan ismini yazınca google da çıkan ve ne hallere sokan bir yazı :?

SPOR Tarih=2001

Potada bir dünya takımı

Basketbol Şube Sorumlusu Özcan Çetinsoy, 100. kuruluş yıldönümlerini kutlayacakları 2005'e kadar ligde ve Avrupa'da şampiyonluk hedefleyerek, futboldaki gibi bir dünya markası olacaklarını söylüyor

Galatasaray, basketbolda 'Bir Dünya Takımı' olma yolunda... Bir zamanlar, ligde fırtınalar yaratan 'Potanın Aslan'ı, birkaç yıldır iddiadan uzak seyrediyordu. Mali kriz basketbol şubesini de vuruyordu. Ancak, Galatasaray'ın potadaki kötü kaderine artık 'Dur' diyecek, genç ve enerjik bir ekip işbaşına geldi.

Başarının, takım çalışmasından geçtiğine inanan yeni yönetim, kendilerini 'Çalışma Takımı' diye adlandırarak yola çıktı.

Özcan Çetinsoy, Ali Türsan, Mehmet Altıoklar ve Ata Ünal 'Çalışma Takımı'nı ateşleyerek, Galatasaray'a büyük hedefler çizdiler. Çok önem verdikleri 'Basketbolun Altyapı' sorumluluğuna da bu işin uzmanı Cihat Levent'i getirdiler.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Basketbol Şube Sorumlusu Özcan Çetinsoy, basketbolu 1982 yılında bırakan eski bir basketbolcu, genç bir yönetici... Cim Bom'un takım oyunu ile yeniden şaha kalkacağını söyleyerek 'Tüm camianın potada kenetlenmesini istiyoruz. Geçen hafta Galatasaray-O.Renault maçına yeni ve eski başkan ile yönetici ve basketbolcuları davet ettik. Mehmet Cansun, Ali Uras, Turgan Ece, Yalçın Granit, Cavit Altunay, Ali Kazas, Fatih Altaylı, Duygun Yarsuvat, Ahmet Yolalan, Serdar Eder gibi birçok isim geldi. Yelpaze daha da genişleyecek. 2-3 maç kazandıktan sonra, tribünler, daha bir sarı-kırmızıya boyanacak. Böyle kenetleneceğiz ve takım olacağız' diyor.

100. Yıl hedefleri

Galatasaray'ın 100. kuruluş yıldönümünün kutlanacağı 2005'e kadar, tüm dünyada şampiyonluklara koşan bir Cim-Bom yaratmayı hedeflediklerini de açıklayan Çetinsoy, 'Futbolda nasıl bir dünya kulübü isek basketbolda da olacağız. Şampiyonluklar alacağız. Büyük hedef budur' diye konuşuyor.

Türkiye'nin kriz ortamında Galatasaray'ın da mali krizden etkilendiğini, önce bu probleme neşter attıklarını da ifade eden Çetinsoy, konuya şöyle açıklık getiriyor:

'Ödemelerde problem yok. Geçen yılın borçları bile yüzde 95 oranında ödendi. Oyuncularımızın ağustos, eylül, ekim maaşları ceplerinde. Kasım ödemeleri de hazır ve zamanında ödenecek.

Galatasaray A Takımı'nda Ersin, Önder, Serdar ve Can gibi çok kabiliyetli gençler var. Ligde küme düşmek yok diye sadece bu gençlerle yola devam edebilirdik ama peş peşe birkaç mağlubiyet alınınca, gençlerin hevesi kırılır. Nasılsa kazanamıyoruz diye farkında olmadan iddiadan uzaklaşabilirler. Bu nedenle üç yabancı takviyesi yaptık. Yabancılar yeni geldi. Uyum süresi var. Ligin ikinci yarısında farklı bir Galatasaray olacak. Seyredenler, oyundan lezzet alacak' diye sözlerini bağlıyor.

Mithat abi, Murat Özyer'i bu kadar eleştiriyorsun diyorsun ya hani siz hala yetinin uleb cup yarı final başarısıyla falan.Peki Mithat abi biz Galatasaray erkek takımı ne zaman avrupa da bu kadar başarı göstermişiz?.Hani ben 95'lı yıllardan öncesini pek bilmem ama hatırladığım kadarıyla avrupa serüveni olarak koraç kupasını hatırlıyorum orda da başarılı olamadık zaten.Peki bu sene aynı kadroya Murat Özyer değil de Ergin Ataman,Oktay Mahmudi,Murat Didin olsaydı daha mı başarılı olacaktı? Murat Özyer evet hatalar yaptı ama yaptığı hatalar gayet normal hatalardı.Ayrıca ben Galatasaray taraftarının sevincinin kazandığı başarıdan değil nerdeydi bu takım nereye geldi ve en büyük pay kimin? sorusuna cevap aldığımızda gerçekten büyük yol kat ettik ve en büyük pay Murat Özyer'in. Sayın Özyer zamanında elbette hatalar yapmıştır ülker'de falan ama geçmişte kalan ben takımımızın aleyhine hata yaptığını görmedim.Tabiki bilemeyiz takımın içinde değiliz ama ben görüneni söyledim yine.Hani yapmış olsa da birileri mutlaka Murat Özyer'e dur derdi diye düşünüyorum.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Mithat abi, Murat Özyer'i bu kadar eleştiriyorsun diyorsun ya hani siz hala yetinin uleb cup yarı final başarısıyla falan.Peki Mithat abi biz Galatasaray erkek takımı ne zaman avrupa da bu kadar başarı göstermişiz?.Hani ben 95'lı yıllardan öncesini pek bilmem ama hatırladığım kadarıyla avrupa serüveni olarak koraç kupasını hatırlıyorum orda da başarılı olamadık zaten.Peki bu sene aynı kadroya Murat Özyer değil de Ergin Ataman,Oktay Mahmudi,Murat Didin olsaydı daha mı başarılı olacaktı? Murat Özyer evet hatalar yaptı ama yaptığı hatalar gayet normal hatalardı.Ayrıca ben Galatasaray taraftarının sevincinin kazandığı başarıdan değil nerdeydi bu takım nereye geldi ve en büyük pay kimin? sorusuna cevap aldığımızda gerçekten büyük yol kat ettik ve en büyük pay Murat Özyer'in. Sayın Özyer zamanında elbette hatalar yapmıştır ülker'de falan ama geçmişte kalan ben takımımızın aleyhine hata yaptığını görmedim.Tabiki bilemeyiz takımın içinde değiliz ama ben görüneni söyledim yine.Hani yapmış olsa da birileri mutlaka Murat Özyer'e dur derdi diye düşünüyorum.
Sorularına tek tek cevap vereyim
1- Başka bir koç demişsin verdiğin örneklerle evt daha başarılı olurduk bundan şüphem yok belki avrupada alınan neticenin üstüne çıkamazdık belki ama ligdede en az yarı final veya final oynardık

2-Daha önce de yazdığım gibi yönetim avrupa kupalarını masraf ve lüks gördüğü için katılamadık he katılsak başarılı olurmuyduk inan kardeşim o bütçeler imkansız bak bunu ben söylüyorum o bütçelerle imkansız.

3-Özyer zamanında yol katetik demişsin o paralarla yol değil ülke kat edilir Burakçım son iki senede harcanan para daha önce harcanan 8 snenenin bütçesine hemen hemen eşit.

4-Birileri dur der demişsin onu demek için önce insiyatifin sende olması lazım maalesef o da bizde değil ülkerde.

5- Bak yeni bir menejerimiz oldu daha önce hangi takımda menejerlik yapmış hangi takımın sorumluluğunu almış bir araştırın ben biliyorum ama bu forum doğruları öğrenmek yerine doğru söyleyene laf atmayı seviyor.

Menejerlik ve görevleri konusunda bir ayrıntı var. Bir genel menejerimiz bir de takım menejerimiz oldu. Genel menejer Ali Türsan, takım menejerimiz ise Mert Uyguç. Yetki sıralaması şu şekilde mi olacak acaba?

Ali Türsan > Murat Özyer > Mert Uyguç

Kerem SEÇER' Alıntı:
Menejerlik ve görevleri konusunda bir ayrıntı var. Bir genel menejerimiz bir de takım menejerimiz oldu. Genel menejer Ali Türsan, takım menejerimiz ise Mert Uyguç. Yetki sıralaması şu şekilde mi olacak acaba?

Ali Türsan > Murat Özyer > Mert Uyguç

Normal şartlarda yani avrupada ve amerikada
g.menejer/ menejer/ koç

Ama bizim ülkemizde durum farklı menejerlik çok ön planda değil

Kısaca koç/g.menejer/menejer

Bu yazı daha önce bu forumda yayınlandı mı bilmiyorum ama konu Müge Berkalp ve küme düştüğümüz sezon olunca bir taraftar forumunda okuduğum belki de burdaki üyelerden biri yamıştır.şu yazıyı geçmek istedim.

"sevgili arkadaşlar,

bir takım forma 200 ytl, bir takım eşofman. 300 ytl
toplam 500 ytl,
geçen yıl bu kızlar ilk maça eşofmansız çıktılar, ilk dört maçta da yıldız takımın eski formasını giydiler, sonra bir forma yaptırıldı, müsabaka sırasında rakip benzer forma giyince hakem zoru ile erkeklerin 5 sene önce giydiği forma kızlara giydirildi,
koca formaların içinde , kızlarımızın her yeri ortadaydı, ve sırtlarında mehmet, hüseyin, aptullah yazıyordu,
500 ytl, sadece 500 ytl ye galatasaray bu duruma düşürülebilir miydi,

bu sene , tamamı alt yapıdan gelen,hepsi yaşına göre milli çok yetenekli bir kadro,
ilk 4 macta 3 galibiyet almış.

takımın tüm maaşı, 10,000 $ yani 13,000 ytl senede yapar, 130,000 ytl
yani 100,000 $
bu da zaten verilmiyor ki kızlara,
eksik ne , sadece bir uzun oyuncu, mesela iusk daki bell gibi bir oyuncu,
ne alır bu kız, ayda 2000 sezonda 20,000 $

bizde olsa idi ne olurdu, küme düşmez, ilk 4 e oynardık.
ama ne yaptık, sezon sonu , iş işten geçtikten sonra yabancı almaya karar verdik, türk oyunculara soruldu, yabancı oyuncu alacağız , size para veremedik sorun olur mu?

hepsi tek bir ağızdan cevap verdi, küme düşeceğiz; birakin bize para vermeyin yabanci oyuncu alin ;
ama o da bilinçsizce yapıldı, imkan yaratılmadı, mevcut imkanlarla 4 yabancıya paralar saçıldı, 4 ünü toplasanız bir oyuncu etmez,

acıdır ki, eski oyuncularımızdan sadece ikisi, biri bjk da(andy) diğeri ise fb de (longin) o takımları şampiyon yapmanın mücadelesini veriyorlar,

bir de biri biz de olsa, biz de küme düşmek yerine şampiyonluğa oynardık, ne alıyor bu oyuncular, taş çatlasın 50,000 $ senede,

küme düşmenin faturası 20,000 $ sevgili arkadaşlar,
almanyadaki baloya gidiş dönüş için harcanacak paranın sadece 10 da 1 i,

başkanımızın deplasmana gitmek için tuttuğu uçağa verdiği paranın 5 te 1i

bu takım 20 - 30 bin dolar için küme düştü.

ben galatasaray'imin itibarını geri istiyorum,
100. yılında bizlere bu durumları yaşatanların cereme çekmesini, bedel ödemesini istiyorum,
galatasarayımızın vazgeçilmez değerlerini hiçe sayıp yok edilenlere karşı tavır alınmasını istiyorum,

100, yılında basketbol takımı küme düşen galatasaray'imizin şampiyonluğu beni zerre kadar ilgilendirmiyor,

ben galatasaray spor klubunun , taraftarıyım, kongre üyesiyim, aşığıyım,

eğer galatasaray futbol klubu diye bir klup kuruldu ise lütfen adı değişsin,

ben canaydın'ı galatasaray klubunun değerlerini, ananelerini, 100 yıllık geçmişini, gururunu , onurunu korusun diye seçtim,

şimdi verdiğim oyumu geri istiyorum, galatasaray spor klubumu de geri istiyorum, voleybol ve basketbol takımlarımı da istiyorum,

ama en önemlisi, 100. yıla yakışır bir şekilde bu klubun değerlerini koruyamayan bir başkanın hiç vakit kaybetmeden çekip gitmesini istiyorum.
saygılarımla" "

Yani sadece antrenörle bu iş olsa oh ne ala bence o sene antrenörümüz elinden gelenin en iyisi yapmıştı.

Mithat bey size nacizane tavsiyem emin olmadığınız konularda konuşmamanız. Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum ama ayıptır.

Gündeme dair bir telefon konuşması gerçekleştirdiğimiz Ömer Horzum arkadaşımız siteye selam gönderdi. Kamptaymış da takımıyla. :)

Yazacak yer bulamadım buraya yazayım dedim Onur abi silmezsin değil mi? :)

Bakın Alisamiyen.net'te ne buldum :)

Gökmen Özdemir
Öncelikle...
Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyorsunuz...
Ülker G.Sara, Beşiktaş ve F.Bahçe'ye yılda (futbol ve basket için) toplam 38 milyon dolar harcıyor ve bu para eşit olarak dağıtılıyor... G.Saray ve Beşiktaş ağırlıklarını futboldan yana kullanıyorlar. F.Bahçe ise basketboldan yana...
Quentin Hosley maliyeti sebebiyle transfer edilmedi. Ahmet Dedehayır "Alalım, üç dört ay parasını öderiz. Son iki maaşını ödemesek de olur" diyerek bu transferi yapmak istedi. Murat Özyer de "son iki maaşını ödemeyeceğimiz en önemli kısımda sorun çıkartacak adamı niye alayım?" diyerek bu transfere karşı çıktı. Toplam maliyeti 350 bin doları buluyordu. Johnson 120 bin dolara oynadı....
Nur Germen'in görevine son verilmesinde Murat Özyer'in hiçbir dahli yoktur.... Nur Germen yalan bir gerekçeyle, "Florya'da içki içiyor" denilerek yönetim tarafından gönderildi... Nur Germen'in göreve gelmesini Murat Özyer istiyordu....
Erman Kunter gerçeğine gelirsek... Özhan Canaydın iki yıl önce Murat Özyer ile anlaştı. Sonra Erman Kunter'e dönmek istedi. Özyer'e yardımcı koçluk teklif etti. O da kabul etmedi. Hatta diğer bir G.Saray Liseli koç Okan Çevik de ekipte olacaktı... önce Erman Kunter sonra Özyer doğru değil. Önce Özyer sonra Kunter dediler, Özyer de kabul etmedi... Olay bundan ibarettir...
Siz hala sorunun koçta ve koçlarda olduğunu düşünün... Böylece çok daha fazla vakit kaybedeceksiniz... Her sene yaşanan trafik G.Saray 'ın asıl kaybıdır... Çünkü insanlar oyuncaklarını kimseyle paylaşmak istemiyorlar...
Ben açıkçası tribünden küfür eden, hakem tokatlayan, federasyon üzerinde ağırlığı olmayan, Abdi İpekçi'ye F.Bahçe maçına gitmeye korkan, takımının galibiyeti için değil mağlubiyeti için dua eden insanların bırakın G.Saray Basketbol şubesini, spordan uzak durması taraftarıyım....
Sorun Murat Özyer değildir. Sorun onun ve ondan sonrakilerin çalışma koşullarıdır... Olayları çarpıtmayın... Daha yazacak çok şey var ama kusura bakmayın benden bu kadar....
Bilmediğiniz veya size yalan yanlış anlatılan şeyler üzerine yorum yapmayın. İnsanları karalamayın...
SON KEZ TEKRAR YAZIYORUM.... SORUN ÖZYER YA DA KUNTER DEĞİLDİR... SORUN G.SARAY BASKETBOL ŞUBESİ ÜZERİNDEKİ GÜÇ KAVGASIDIR... MANTALİTE YOZLAŞMASIDIR... BU NE HIRS BU NE İHTİRAS....
Herkese kolay gelsin

Alisamiyen.netten alıntıdır .Gökmen Özdemir yazar olan mıdır onu tam çözemedim :)

Bunu oraya kendisi yazmış :) Vatan gazetesindeki yazısını tartıştığımızı hatırlıyorum ama bu yazının yazılış tarihi 13.06.2008 :) Siz tartışmış olabilirsiniz haklısınızdır .O zaman yöneticiler ilgilenir fakat ben ilk kez görünce gündemde olunca birde bir spor yazarının ilk kez foruma yazdığını(Alpaslan Dikmen Abi hariç) görünce buraya aktarayım dedim :)

Gökmen ÖZDEMİR' Alıntı:
Ben açıkçası tribünden küfür eden, hakem tokatlayan, federasyon üzerinde ağırlığı olmayan, Abdi İpekçi'ye F.Bahçe maçına gitmeye korkan, takımının galibiyeti için değil mağlubiyeti için dua eden insanların bırakın G.Saray Basketbol şubesini, spordan uzak durması taraftarıyım....

Derken.. ? Nedir ?