Gündeme Dair

Re: Gündeme dair!...

ben koray hocanın artık basketbola döneceğini sanmıyorum ama bence çok iyi coach zaten işin taktik kısmını çoğu zaman yardımcı antrenörler yapar head coach takımda otoritesi olan vizyonu olan oyuncu transferini yapacak olandır yani head coach çoğu zaman marka değeri taşır iyi head coach olursa transferler kolaylaşır falan[/quote]
Eğer otorite yeterse Adnan Başkan takımın başına gelsin. Hatta Adnan Sezgin ile beraber... :) Yanlarınada birkaç kişiyi alırlar...
NOT: Koray Hoca gerçekten bu işlere kendini iyi kaptırmış...[/quote]
e tabi sonuç olarak basketboldan anlaması da gerekir benm anlatmak istediğim head coach un çok fazla taktik bilgili olmasına gerek yok o işleri genellikle asistant coachlar yapar head coach marka değeridir takımın head coach çok iyi 1 lider olmalıdır takımıyla ilişkisi onları motive etme tarzı herşey çok iyi olmalıdır bütün bunlar head coach un taktiksel bilgisinden önemlidir zaten genellikle kendisinde bu tarz özellik olmayan basketbol adamları asistant coach olur yoksa tabii ki basketboldan hiç anlamayan birini head coach yapamazsın mesela ekrem memnun ergin atamandan daha iyi taktik bilgiye sahip oloabilir ama ergin ataman daha iyi coachtur çünkü söylediğim özelliklerin bir kısmı onda var
not:bence gelmiş geçmiş en iyi coach bobby knight tır

Okan BAKIR' Alıntı:
Arkadaşlar belki yeri değil ama beyaz show da arda turan ve sabri var izleyin derim

Gündeme Dair önemli bilgileri bize bildiren Okan Kardeşimize Teşekür etmeyi borç biliyorum :)

Valla antrenör aramaktan imanımız gevredi.

Öyle bir boşluktayız ki yapacak konuşacak hiç bir şey yok.Hoca yok Oyunculardan haber yok.Yabancılar ortada yok.Yok oğlu yok :? Hatta Murat Özyer bile yok :?

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Okan BAKIR":2ir0dxek]Arkadaşlar belki yeri değil ama beyaz show da arda turan ve sabri var izleyin derim

Gündeme Dair önemli bilgileri bize bildiren Okan Kardeşimize Teşekür etmeyi borç biliyorum :)

Öyle bir boşluktayız ki yapacak konuşacak hiç bir şey yok.Hoca yok Oyunculardan haber yok.Yabancılar ortada yok.Yok oğlu yok :? Hatta Murat Özyer bile yok :?[/quote:2ir0dxek]

zaten şu anki görünümle antrenör bitek sen arıyorsun yönetimin hiç öle bir girişmi yok ama neyse.... :p :p

Yeni sezonda takımın başında kimi görmek istersiniz konusu kapalı olmasa transfer topiğini geçerdi valla :?

Şuraya bişeyler daha yazıyım diyorum ama Keremin üçüncü kez alıntılayıp bana katılmasınadan korkuyorum :)

** Bu arada basket dergisimidir nedir benim de cümlen çıkmış kendimlen gurur duydum belirtiyim bunu da :p

Semih Ural' Alıntı:
Şuraya bişeyler daha yazıyım diyorum ama Keremin üçüncü kez alıntılayıp bana katılmasınadan korkuyorum :)

** Bu arada basket dergisimidir nedir benim de cümlen çıkmış kendimlen gurur duydum belirtiyim bunu da :p

zaten biz foruma KOBE GALATASARAY 'da yazsak onlar ertesi gün haber yapcaklar
son dakika....... ahmet dedehayır kobeyle görüştü :p :p :p

Semih Ural' Alıntı:

Sırf oraya çıksın diye sabahtan beri hoca öneriyorum abi :) Gsbasket forumundan hoca önerileri diye haber bekliyorum :)

Biraz özgün olmaya çalış bence sen de başarabilirsin ben sistemli çalışmama borçluyum bu başarımı :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Okan BAKIR":20eyeb2x]Arkadaşlar belki yeri değil ama beyaz show da arda turan ve sabri var izleyin derim

Öyle bir boşluktayız ki yapacak konuşacak hiç bir şey yok.Hoca yok Oyunculardan haber yok.Yabancılar ortada yok.Yok oğlu yok :? Hatta Murat Özyer bile yok :?[/quote:20eyeb2x]

Haha ülker var sonumuz belli burak 4 cülük daha iyisinide kötüsünüde göstermezler rahatım ondan dolayı 8)

offff
bugün tam hayal kırıklığı
1-erman kunter gelmedi
2-arda turan beyaz show a çıkmadı bugün neden böle oldu anlamadım

Okan BAKIR' Alıntı:
offff
1-erman kunter gelmedi

Arda çıktı Beyaz Şov'a :) Kunter'i de uyu sen rüyanda gör güzel bir gün geçir :)

Flaş Flaş Basketdergisi yarın ki yazısında forumlarda Beyaz Şov tartışıldı diyecek :)

Bir yandan iyi oldu bir yandan da kötü oldu sanki.Eğer mesaj yerine giderse taraftarın uyumadığını yönetim öğrenmiş olur. Kötü yanı ise diğer kuluplere aşırı derece de koz verdik :?

Süreç pek iyi yönetilememiş görünüyor. Açıkçası bundan sonra yapıalcak en temiz iş; doğru yabancı koçu bulup; arkasında durabilmek olmalı...

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Okan BAKIR":1ni36fc9]offff
1-erman kunter gelmedi

Arda çıktı Beyaz Şov'a :) Kunter'i de uyu sen rüyanda gör güzel bir gün geçir :)

Flaş Flaş Basketdergisi yarın ki yazısında forumlarda Beyaz Şov tartışıldı diyecek :)

Bir yandan iyi oldu bir yandan da kötü oldu sanki.Eğer mesaj yerine giderse taraftarın uyumadığını yönetim öğrenmiş olur. Kötü yanı ise diğer kuluplere aşırı derece de koz verdik :?[/quote:1ni36fc9]

:p :p

Ünsal Y.' Alıntı:
Süreç pek iyi yönetilememiş görünüyor. Açıkçası bundan sonra yapıalcak en temiz iş; doğru yabancı koçu bulup; arkasında durabilmek olmalı...

Ünsal Abi sence Repesa bu ülkeye yeniden gelir mi ?

gelir tabi; gerekli şartları sağlarsan herkes gelir. Ama kanımca; bu isimlere takılmamak lazı; dünyada Tab Baldwin; Erman Kunter; Murat Özyer ve Repesadan başka koçlar da var...Dönüp dönüp aynı isimleri tartışmak onları da yıpratır; illa bir kan değilikliği yapılacaksa; biraz daha geniş ufuklu bakmakta fayda var

Aslında bu nokta çok önemli.Peki biz geniş ufuklu bir basketbol yönetimine sahip miyiz?Ben bilgiye sahip değilim bu konuda;ama değilsek gerekli adımlar hemen atılmalı.

Geçende Turgay Demirel'in röportajında söylediği doğruydu.Takımların Genel Menajerleri olmalı.Tabii öyle hatır gönülle değil,işinin ehli insanların olduğu,klüp yönetimi değişse bile sabit kalacak profesyonel yöneticiler olmalı.

Biz koca sene federasyon baskanına fülker baskanına atıflarda bulunduk ilk önce kendi kapımızın önünü temizleyelim biz dogru işler yapmıoyruz ki