Joshua Ian Shipp

Re: 4 # Joshua Ian Shipp

Emin Doğanca' Alıntı:
Geçen sene Bornova formasıyla ilk Avrupa deneyimini yaşadı ve gayette iyi bir sezon geçirdi. Sezon sonunda klübümüzle sözleşme imzaladı ve uzun bir sakatlık sürecinden sonra çıktığı ilk resmi maçtan günümüze kadar olan dönemde yaptığı savunmayla, ihtiyac olduğu anda takımın skor yükünü çekmesiyle, takım oyununa gösterdiği ''çabuk'' uyumla bence en büyük teşekkürlerden birini hakediyor. Umarım hep böyle devam eder.

Katılıyorum size,şu an Shıpp gerçekten takımın önemli bir parçası olma yolunda ilerliyor.Birde bizim takıma katıldıktan sonra hep yüzü gülüyor,çok mutlu görünüyor,ayrı bir hava var kendisinde Bornova"da oynadığı gibi değil.Orda ne zaman görsem siyah bantlı,asık süratlı idi.Umarım daha da başarılı olur.

Flames maçını henuz izleyebildim, özellikle ikinci yarıda çok sayıda pas arası yaparak top çaldı ama atletizm eksikliği özellikle hucum performansını kısıtlıyor. Vasat bir beyaz atletizmine sahip, bu nedenle birkaç pozisyonda hızını alarak drive etmesine ragmen rahatça bloklandı. Savunmada gayretli ama aynı durum bu konuda da limitlerini sınırlıyor. Geçen sezonun mvp'si seçilmiş bir oyuncu Shipp, klasik bir sg'tan öte çok yonlu biri. Ama henuz tam olarak alıştıgını soyleyemem, Shipp'ten beklentim daha fazla. Umarım bunu da basaracak.

Timur Saglam' Alıntı:
Flames maçını henuz izleyebildim, özellikle ikinci yarıda çok sayıda pas arası yaparak top çaldı ama atletizm eksikliği özellikle hucum performansını kısıtlıyor. Vasat bir beyaz atletizmine sahip, bu nedenle birkaç pozisyonda hızını alarak drive etmesine ragmen rahatça bloklandı. Savunmada gayretli ama aynı durum bu konuda da limitlerini sınırlıyor. Geçen sezonun mvp'si seçilmiş bir oyuncu Shipp, klasik bir sg'tan öte çok yonlu biri. Ama henuz tam olarak alıştıgını soyleyemem, Shipp'ten beklentim daha fazla. Umarım bunu da basaracak.

Aynen şu anda her şeyi ortalama seviyede yapan ama belli noktalarda tam olarak sivrilemeyen bir görünümde Shipp ama kendini bu anlamda geliştireceğinden şüphem yok.Takım oyununa iyi bir hızla adapte oluyor bence.

Josh performansının üzerine koyarak devam ediyor..

Kısa zamanda takımın en değerli halkalarından biri olması çok sevindirici...

Bu takımın en kaliteli oyuncusu Shipp bence.Diğerleride kaliteli tabi ama Shipp hem yaşı hem potansiyeli gereği benim gözümde en değerli oyuncumuzdur.Eurolig'te üst düzey takımlarda oynayabilir ilerliyen yıllarda.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Bu takımın en kaliteli oyuncusu Shipp bence.Diğerleride kaliteli tabi ama Shipp hem yaşı hem potansiyeli gereği benim gözümde en değerli oyuncumuzdur. Eurolig'te üst düzey takımlarda oynayabilir ilerliyen yıllarda.

O Euroleague takımı biz oluruz Bayram :)

Gerçekten çok iyi, Oktay Hoca'nın en güvendiği oyuncu sanırım, zayıf maçlarda fark açıldıktan sonra kesinlikle oynatmıyor onu, skoru belli olan maçlarda da keza..

2-3 numarada uzun süre bizi götürecek adamı bulduk, sevinelim.

Nazar değmesin.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":3i5rdmrc]Bu takımın en kaliteli oyuncusu Shipp bence.Diğerleride kaliteli tabi ama Shipp hem yaşı hem potansiyeli gereği benim gözümde en değerli oyuncumuzdur. Eurolig'te üst düzey takımlarda oynayabilir ilerliyen yıllarda.

Gerçekten çok iyi, Oktay Hoca'nın en güvendiği oyuncu sanırım, zayıf maçlarda fark açıldıktan sonra kesinlikle oynatmıyor onu, skoru belli olan maçlarda da keza..

Nazar değmesin.[/quote:3i5rdmrc]
O halde MASALLAH diyelim :)

Eurocup maçlarına bakarsak Shipp 30 dk süre alırken , diğer oyuncular 20 dk civarı süre almışlar. Joker gibi bir oyuncu. Skor, ribaunt, top çalma, asist blok hepsini yapıyor.

böyle bir oyuncuyu Bornova nasıl transfer edebilmiş hayret Valla...
ben hala tam potansiyelini bulamadığını düşünüyorum dahada yükselecektir performansı...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":3o426gsd]Bu takımın en kaliteli oyuncusu Shipp bence.Diğerleride kaliteli tabi ama Shipp hem yaşı hem potansiyeli gereği benim gözümde en değerli oyuncumuzdur. Eurolig'te üst düzey takımlarda oynayabilir ilerliyen yıllarda.

Nazar değmesin.[/quote:3o426gsd]

Maşallahı hak ediyor Shipp :) Gerçekten muhteşem bir potansiyel,inşallah kaybetmeyiz de uzun süre Euroleaguede dahil formamızı giyer ;)

Ortalama bir atletizme sahip oyuncu için oldukça yorucu gelebilecek işleri devamlılığını kaybetmeden, öteki gorevlerini aksatmadan yapabiliyor. İyi bir profesyonelmiş, genç bir abdli için çok buyuk bir artı. Opsiyonu varsa kullanmak için umarım mayıs ayını beklemeyiz.

Bu arada eleştiri gibi algılanmasın ama ben Shipp'e atletizmi çok iyi değil diyenlere katılmıyorum.

Özellikle pota altı savunmamızda boşluk oluştuğu zaman öyle bir bloğa yükselişi var ki çok rahat sayı olabilecek pozisyonları yemiyoruz bazen bu sayede.

Ayrıca hücum ribaundlarında da elini hep görüyoruz, o kadar uzun arasında bbu ribaundları tiplemek kolay değil iyi atletizm olmadan.

Tek dileğim fanteziye filan kaçmayalım.

Uzun yıllar kalsın takımda, bizim Charles Smith'imiz, Kinsey'imiz, Domercant'imiz olsun.

Takımın savunmadaki her açığına yetişen eli. Gerçekten savunma yapıyor ve yaparken de zevk alıyormuş gibi bir izlenim veriyor. Onun savunma gayreti de bana büyük zevk veriyor. Umarım performansı artarak devam eder.

Bende Timur'a katılamayacağım. Shipp oldukça atlet bir oyuncu. Ani hızlanışalrı yön değiştirmesi hatta havada karar değiştirdiği ve ona göre vücut hareketleri yaptığı bile oluyor. sıcağı sıcağına bu maçta 2 defa pota altında yılan gibiydi:)