Joshua Ian Shipp

Re: 4 # Joshua Ian Shipp

Shipp, önümüzdeki sene ve sonrası için bu takımın iskeletini oluşturacak oyunculardan biri bence. Her şeyi bir kenara bırakın, geçen seneki rolünden bu seneki rolüne geçişi hem mental, hem fizik, hem taktik açıdan bu kadar sorunsuz yapabilmiş olması bile onun iyi bir Avrupa oyuncusu olma konusundaki azmini gösteriyor. Takımda Shumpert gibi "dengesini bulmuş" bir Amerikalı'nın olması da bu geçişini kolaylaştırdı bence. Önemli bir özelliği de pota altı trafiğinde darbeyi alsa da yüksek yüzdeli bitirebiliyor. (Luksa'nın yerinde olsam bir kaç tavsiye alırdım.) Sadece atan bir oyuncudan, Amerikalıların deyimiyle all-around bir oyuncu haline geliyor. Ayaklarını biraz daha çabuklaştırır, uzak şutunu belli bir istikrara getirir ve oyun zekasını biraz daha geliştirirse bence çok önemli bir oyuncu olacak. Ve bana göre koçun şu an bile en güvendiği oyunculardan biri.

Mehmed Baran' Alıntı:
Shipp, önümüzdeki sene ve sonrası için bu takımın iskeletini oluşturacak oyunculardan biri bence. Her şeyi bir kenara bırakın, geçen seneki rolünden bu seneki rolüne geçişi hem mental, hem fizik, hem taktik açıdan bu kadar sorunsuz yapabilmiş olması bile onun iyi bir Avrupa oyuncusu olma konusundaki azmini gösteriyor. Takımda Shumpert gibi "dengesini bulmuş" bir Amerikalı'nın olması da bu geçişini kolaylaştırdı bence. Önemli bir özelliği de pota altı trafiğinde darbeyi alsa da yüksek yüzdeli bitirebiliyor. (Luksa'nın yerinde olsam bir kaç tavsiye alırdım.) Sadece atan bir oyuncudan, Amerikalıların deyimiyle all-around bir oyuncu haline geliyor. Ayaklarını biraz daha çabuklaştırır, uzak şutunu belli bir istikrara getirir ve oyun zekasını biraz daha geliştirirse bence çok önemli bir oyuncu olacak. Ve bana göre koçun şu an bile en güvendiği oyunculardan biri.
Yorumuna sonuna kadar katılıyorum.Ayrıca Shumpert'in yaşı 31.Kendisinden 2-3 yıl daha maksimum düzeyde faydalanıp Shipp i Türk vatandaşlığına geçirebiliriz.Yaşı da daha 24.Ayrıca takımımızın ribaund sorununu bu kadar indirmesinde en büyük etken de Shipp'tir.Her topu kovalıyor aslan :) .

Geçmiş olsun.

Haddim olmasa da maç sonu içimden kızmıştım Mahmuti'ye, baskı yaparken niye Shipp'i oyuna almıyor diye, meğer sakatmış.

Onun ne kadar verimli ve önemli bir oyuncu olduğunu anladık, biraz acı bir tecrübeyle olsa da...

Efes nasıl Bootsy Thornton'u 3 senedir kadrosunda tutuyorsa biz de Shipp'i tutmalıyız. Bizim Bootsy'miz olsun o da.

Antalya maçında oynar umarım.

Sakatlığına rağmen yine de 20 dakikaya yakın süre almış.Zaten sakat olmadığı zamanlarda maçların kritik anlarında bir şekilde sahneye çıkıp bizi rahatlatıyordu.Belki çok fazla şut kullanmıyor ama dikkat edin bu güne kadarki maçlarda kritik anlarda hep içeri penetreleriyle skor üreterek takımımızı rahatlatan isimdi kendisi.Ayrıca takım bu kadar ribaund sıkıntısı çekerken sahneye çıkan isim hep Shipp oldu.Zaten yanılmıyorsam şu anda takımın ribaund lideri kendisi.Belki biraz daha keskin bir şutör olsa daha iyi olurdu ama o konuda da gelişmeye açık bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Kısacası ben Shipp'ten memnunum ve önümüzdeki sezonlarda bizlere daha iyi bir Shipp izlettireceğinden şüphem yok.

17 sayı 13 ribaund 2 asist 2 top çalma büyüksün be adam daha Galatasaray'a gelmeden Allstar maçı için Kayseri'ye geldiğinde onunla fotoğraf çekinmiştim. İyi ki çekinmişim diyorum şimdi. Hatta foruma avatarım yapacaktım bir türlü beceremedim. :) Maç sonundaki basketi de ayrı bir güzeldi sanki daha kolay bitirebilirdi gibi geldi bana ama o havada asılı kaldı rakibi geçti ve sonra bitirdi. :)

gününde olursa büyük skor gücü var ayrıca her maç belirli ribaunt ve savunması var
dikkatimi çeken başka bi özelliği ise yüzdeli şutu var her zaman
böyle devam edip gelişmeye devam ederse Mahmudi'yle kesinlikle takımda tutulmalı ve Euroleague de bile iş yapacak bir oyuncu bana göre

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
17 sayı 13 ribaund 2 asist 2 top çalma büyüksün be adam daha Galatasaray'a gelmeden Allstar maçı için Kayseri'ye geldiğinde onunla fotoğraf çekinmiştim. İyi ki çekinmişim diyorum şimdi. Hatta foruma avatarım yapacaktım bir türlü beceremedim. :) Maç sonundaki basketi de ayrı bir güzeldi sanki daha kolay bitirebilirdi gibi geldi bana ama o havada asılı kaldı rakibi geçti ve sonra bitirdi. :)

aynen bencede dikine gitseydi daha rahat bitirirdi ama blok yemekten korktu heralde ve atletizmini kullanmak istedi

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
Havada asılı kalması muhteşem oldu 2 saniye daha yedi :)

Aldığı 13 ribaund gerçekten inanılmaz.Takımın uzunları 3-4 ribaundlarda dolaşırken, 2 numaranın 13 ribaund alması müthiş.İnanılmaz atlet, çok katkısı var takıma.

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Fatih Sinan Durak":wjhs6ub7]17 sayı 13 ribaund 2 asist 2 top çalma büyüksün be adam daha Galatasaray'a gelmeden Allstar maçı için Kayseri'ye geldiğinde onunla fotoğraf çekinmiştim. İyi ki çekinmişim diyorum şimdi. Hatta foruma avatarım yapacaktım bir türlü beceremedim. :) Maç sonundaki basketi de ayrı bir güzeldi sanki daha kolay bitirebilirdi gibi geldi bana ama o havada asılı kaldı rakibi geçti ve sonra bitirdi. :)
Havada asılı kalması muhteşem oldu 2 saniye daha yedi :)[/quote:wjhs6ub7]
Ben hiç bu açıdan düşünmemiştim Shipp'de basketi atarken bunu düşünmüşmüdür acaba :)

Seni bu takıma kazandırandan Allah ebeden razı olsun yahu ;)
İnşaAllah uzun sene bu takımda görev yaparsın Aslan Parçası :)

Geçen seneki gibi çok top kullanmıyor. Bu maç kullanmak zorunda kaldı ve çokta iyi oldu. Diğer maçlarda da bu şekilde daha çok top kullanır umarım. Ribaund ve savunmada katkısı muazzam. Bu sezon genel anlamda yabancı seçimlerimiz kötü ancak Shipp o kategorinin dışında. Shumpert ve Andric'te aynı şekilde bence. Bu 3lünün yanına daha iyi yabancılar eklersek çok daha iyi bir takım oluruz.

Helal olsun Shipp, güvenimi(zi) boşa çıkarmıyorsun.

Gerçekten zor bir pozisyonda maçı bize getirdi, helal olsun... Sakatlığının ardından güzel bir dönüş yaptı. Umarım devamı gelir. Bugünkü galibiyeti getirdiğin için teşekkürler..

Maçın sonunu tekrar izledim. Shipp son pozisyonda ya gerçekten zaman geçirmek için o turnikeyi öyle attı ya da anın heyecanıyla saçmaladı :D Çünkü sol eliyle çok rahat bomboş bırakabilirmiş turnikeyi.

Melih Özkul' Alıntı:
Maçın sonunu tekrar izledim. Shipp son pozisyonda ya gerçekten zaman geçirmek için o turnikeyi öyle attı ya da anın heyecanıyla saçmaladı :D Çünkü sol eliyle çok rahat bomboş bırakabilirmiş turnikeyi.
Şu anda ne dinliyorsunuz?
Deniz Seki-Böylesi daha güzel :)

Maçı izlemedim ama 13 ribaund nedir? Helal olsun.

Bir de nasıl skor buldu genel olarak? Penetre üzeri şut/turnike, iki sayılık dış atışlar, fast breaklar? Şut ile bulduysa daha da sevineceğim.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Maçı izlemedim ama 13 ribaund nedir? Helal olsun.

Bir de nasıl skor buldu genel olarak? Penetre üzeri şut/turnike, iki sayılık dış atışlar, fast breaklar? Şut ile bulduysa daha da sevineceğim.
Yok şut değil,genelde penetre üstüne ya da hücum ribaundu üstüne inanılmaz turnikelerle.