Joshua Ian Shipp

Re: Joshua Ian Shipp Galatasaray'da

shipp geçen sene ağırlıkla 2 oynadı.zaman 3 oynadı.sırp guard gittikten sonra cüneyt gelesiye kadar 2 hafta belli süreler point guardda oynadı.1-2-3 oynar yani.

Yanına iyi şut atan bir oyuncuyla çok faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü şutu çok istikrarlı değil. Onun dışında atletizmi, savunması, penetreleriyle aradığımız tarzda bir oyuncu.

Yanına şutu iyi olan oyuncu dedik de Jasaitis cuk diye oturuyor bu tabire.

Hadi hayırlısı...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Yanına iyi şut atan bir oyuncuyla çok faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü şutu çok istikrarlı değil. Onun dışında atletizmi, savunması, penetreleriyle aradığımız tarzda bir oyuncu.

Yanına şutu iyi olan oyuncu dedik de Jasaitis cuk diye oturuyor bu tabire.

Hadi hayırlısı...
Hem Tutku ve Rochestie(Taylor desek daha kolay sanırım) gayet iyi şutörler,bir de Simas kalırsa tam istediğin olacak sanırım.

Lafı geçince düşündümde,Jasaitis'de katılırsa hakiakten dış şutlarda korkutucu bir takım olabiliriz...

Bu oyuncu bize çok gerekli mi? şüphelerim var,daha savunmacı bir takım beklerken,bu transferle,daha çok atmayı düşünen bir takım olacağız.

Atarak ne kadar maç kazanabiliriz,orasını bilemem ama görsel anlamda zevkli bir basketbol oynayacağız,gibime geliyor.

Jasa işi olursa bu takımda bazı konular dengelene bilir.

Üç maçını canlı seyrettım İzmir´de müdafaası gayet iyi bir oyuncu yeterki yapmak istesin. Maç kafa kafaya giderken son periyota girildiğinde inanılmaz sertleşiyor ama bunu 40 dk´ya yayması lazım. O da Oktay Hoca´nın işi.

Josh Shipp iyi bir savunmacıdır Mithat abi.

Emin Doğanca' Alıntı:
Josh Shipp iyi bir savunmacıdır Mithat abi.

Emin,kardeşim ya ben başka maçlar seyrettim yada shipp başka bir oyuncu,geçen sene büyük takımlarla oynadığı maçlarda kimi tuttuysa o adam maçın en skorer adamlarından biri oluyordu.

Bakın aynı hatayı Graves konusunda da yapıldı bize muhteşem adam diye tanıtan kişiler. Şimdi nerdeler,Shipp de bu tarz bir oyuncu,atarsa tuttuğu adamda atar,eğer atamazsa tuttuğu adamıda attırmaz.

Kısaca Shipp iyi bir savunmacı değil.

NOT:Forumdaki arkadaşlar geçen seneki istatisklerini biri buraya yazarsa çok sevinirim.

Benim izlediğim Shipp içinde iyi bir savunmacıdır demek biraz zor...Ancak kötü bir savunmacımı oda değil...Oyuncunun atletik özellikleri ve çevikliği göz önüne alınırsa bu yönünü geliştirebilir bence...Ayrıca Bornova belediye'sinde yaptığı savunma bizi yanıltabilir,takımde ona biçilen görev açısından diyorum...Birkaç defada Oktay Hocanın imzasının bulunduğu takımda izlemek lazım...

Adamın kolej kariyerinde savunması iyi imiş. Bornovoda nerede ise tüm maç saha da kalması gerektiği üstüne sayı atıp rebo çekip arada da asist yapması gerektiği için zaman zaman savunma konsantrasyonunun düşmesi doğal yorulması da

Tek bir soru????*

Bu takımda son yapılan transferler içinde,en iyi savunmayı,Haluk yapar.O zaman biz nasıl maç kazanırız,tutan dan,çok atan bir takım oluyoruz.

Buda bize hızlı hucum eden bir oyun anlayışını benimseyeceğimizi gösteriyor.

Bu kadro transfer olmazsa üst seviye,maxsimum yarı final oynar.

Shipp'in savunması idare eder düzeyde bence. Savunması iyi mi kesinlikle değil, hücumda daha hareketli olmak için kaçak oynuyor zaman zaman. Ama kötü de değil yani, sırf atletik özellikleri bile onu ortalama düzeye çekiyor zaten.

Bütün altyapılarda öğretildiği gibi savunmanın %90'ı istek işidir, istekli olmak mühimli ama bireysel değil takım halinde.

Shipp sakat mı? Sakatsa ne zaman döner? Hazırlık maçlarında göremedik hiç. Uleb ön elemesinde arayabileceğimiz tarzda bir oyuncu gibi özellikle dış şutlarıyla.

Sakatlığı devam ediyor.2 hafta sonra oynayabilecekmiş.Aynı şekilde Sertaç ve Caner'in de sakatlıkları devam ediyor.

Hakan Beytemur' Alıntı:
Sakatlığı devam ediyor.2 hafta sonra oynayabilecekmiş.Aynı şekilde Sertaç ve Caner'in de sakatlıkları devam ediyor.

1 hafta önce 1-2 hafta sonra dönecekti hala mı 2 hafta var :(

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Hakan Beytemur":3sz9064z]Sakatlığı devam ediyor.2 hafta sonra oynayabilecekmiş.Aynı şekilde Sertaç ve Caner'in de sakatlıkları devam ediyor.

1 hafta önce 1-2 hafta sonra dönecekti hala mı 2 hafta var :([/quote:3sz9064z]
Bu üç oyuncuda Galatasaraylı olduklarını göstermişlerdir:)