Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Transfer başlığını kirletmemek için kimin gideceğini veya kalmasını şartlarıyla konuşabileceğimiz bir başlık olsun.

Sözleşme Yenileyenler;

-Radoslav Rancik
-Caner Topaloğlu

Gelenler;

-Ermal Kuqo
-Hüseyin Göksenin Köksal (Alt yapı)
-Muhammed Baygül(Alt yapı)
-Tutku Açık
-Taylor Rochestie
-Joshua Ian Shipp
-Haluk Yıldırım
-Melih Mahmutoğlu
-Luksa Andric
-Sertaç Şanlı

Re: 2010/2011 Sezonu Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

Yabancılardan Darius kalmalı ve kalacak sanırım. Simas'la Mike kalırsa iyi olur ama kalmazsa da yerlerine iyi 2 yabancı alınabilir.

Asıl sorun Türk oyuncular.

İyi bir Türk guard alacağımızı düşünürsek Can'a yer yok takımda.

Uzunlarda Hali hazırda Rancik-Ermal-Yabancı-Yerli 4'lüsü olacağı için Fatih ve Polat'a da yer yok takımda. Belki Polat 12.adam görevi görebilir benchte. Eren'de ise ışık görüyorsa Oktay Hoca yine onu 5.uzun olarak kullanabilir garbage time'larda.

Tufan ve Murat'tan ise birisinin kalması gerektiğini düşünüyorum ama hangisi olmalı karar veremiyorum. Murat bizi delirtse de bazen sakatlık problemi pek yaşamayan bir oyuncu. Sağlıklı bir Tufan'ı Murat'a tercih ederim ama sakatlığı bir daha nüksederse basketbol hayatı bitecek. Kararsızım ama biri kalmalı.

Kısaca toparlamak gerekirse;

Darius-Yerli-Göksenin
Yerli-(Tufan&Murat)
Yabancı-Caner
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı-(Eren)

tarzı bir kadro bekliyorum. 5. yabancı tercihi de gerek görülürse kısa rotasyonuna rakip skorerleri kilitleyecek bir görev adamı olabilir.

Not: Sanırım düşündüğümüz kadroları burada paylaşacağız. Yanlış anlamamışımdır umarım.

Yok yok doğru anlamışsın.

Tufan ve Murat ikilisinden birini seçeceğimize Cenk Akyol'u düşünsek daha iyi olmaz mı?

Maliyet olarak Cenk bizi aşar mı ki?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Yok yok doğru anlamışsın.

Tufan ve Murat ikilisinden birini seçeceğimize Cenk Akyol'u düşünsek daha iyi olmaz mı?

Neden aşsın ki öyle çok bir maliyeti olduğunu düşünmüyorum..Cenkin..

Can Akın'ın sözleşmesi feshedildi, takımdan ayrıldı. Gidenler'e eklenebilir.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Hüseyin Çıtak":1wqh4wgn]Yok yok doğru anlamışsın.

Neden aşsın ki öyle çok bir maliyeti olduğunu düşünmüyorum..Cenkin..[/quote:1wqh4wgn]

Olası Ömer aşık transferi ve alınacak yabancı oyuncular yüzünden öyle düşünmüştüm.

Çağlar, Can Akın'ı da gönderilenlere ekledim.

Yönetim vizyonu genişlettiyse eğer..Öyle çok küçük para hesapları yapacaklarını sanmıyorum..Amaç gerçekten iddialı olmaksa gereken fedakarlıklar yapılacaktır..

Biz Murat,Tufan ve Fatih'i kesin olarak gözden çıkardık mı ? Yada bu üçlü içerisinde kesin olarak gözden çıkardığımız oyuncu var mı ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
Biz Murat,Tufan ve Fatih'i kesin olarak gözden çıkardık mı ? Yada bu üçlü içerisinde kesin olarak gözden çıkardığımız oyuncu var mı ?
şuanlık hepsi abi .

Göksenin'i Oktay Hoca gelecek sezonda ki kadro da düşünüyor mu? Yani 12. adam mı olacak yoksa belli bir süre alacak mı?(En az 5 dakika gibi)

Gs Tv'de röportaj falan yapılıyorsa orada falan böyle bir şey söyledi mi yani? ;)

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Göksenin'i Oktay Hoca gelecek sezonda ki kadro da düşünüyor mu? Yani 12. adam mı olacak yoksa belli bir süre alacak mı?(En az 5 dakika gibi)

Gs Tv'de röportaj falan yapılıyorsa orada falan böyle bir şey söyledi mi yani? ;)
Hüseyin, bence Göksen'in Fenerbahçeli Can Maxim Mutaf gibi çift lisansla gelecek sezon 2.ligte İstanbul takımlarının birinde oynar.

Tutku-Darius-Göksenin
Yabancı-Yerli
Yabancı-Caner
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı

Şöyle olacaktır muhtemelen.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Tutku-Darius-Göksenin
Yabancı-Yerli
Yabancı-Caner
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı

Dariusun kalacağını hala düşünmüyorum..
Mahmutinin basketbol felsefesinde savunmada birebir geçilmeme çok önemlidir..Dariusta aksine savunmada sürekli top çalmak amacıyla yerini kaybeden bir oyuncu..Darius 1 numara değil..pg özellikleri yok denecek kadar az..2 numarada da yetenekleri oldukça kısıtlı..Cem Akdağ ile geçirdiği sezon yanıltmasın..Cem Akdağ tarz olarak oyunculardan %110 verim alabilen bir koç..

Can Akan' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":ijprgwog]Tutku-Darius-Göksenin
Yabancı-Yerli
Yabancı-Caner
Rancik-Yerli
Ermal-Yabancı

Dariusun kalacağını hala düşünmüyorum..
Mahmutinin basketbol felsefesinde savunmada birebir geçilmeme çok önemlidir..Dariusta aksine savunmada sürekli top çalmak amacıyla yerini kaybeden bir oyuncu..Darius 1 numara değil..pg özellikleri yok denecek kadar az..2 numarada da yetenekleri oldukça kısıtlı..Cem Akdağ ile geçirdiği sezon yanıltmasın..Cem Akdağ tarz olarak oyunculardan %110 verim alabilen bir koç..[/quote:ijprgwog]

Cem Akdağ'a saygım sonsuz, Darius'un yükselişinde onun da payı var ama Oktay Mahmuti Cem Akdağ'dan iyi bir koç ve en az onun kadar oyuncuları disipline eden, kullanmasını bilen bir koç.

Benden daha iyi bilirsiniz geçmiş yıllarda Domercant, Solomon'un Darius'dan farkı yokken birer yıldız yapmıştı onları Euroleague seviyesinde.

Darius kenardan gelerek çok yararlı olacaktır bu sezon, heleki Tutku gibi iyi bir guardla anlaşmışken Darius gibi bir combo guardı isteyeğini düşünüyorum Mahmuti'nin.

Solomon ve Domercant yetenek olarak dariusla kıyaslanmayacak oyuncular..Savunmada sürekli yerini kaybetmesinden dolayı kalacağını düşünmüyorum evet mahmuti oyuncuları disipline etmede çok iyi bir koçtur..Ama yinede ben öncelik olarak tam bir sg alacağını düşünüyorum..

Can zaten 5 yabancı hakkımız var. 2'si uzun olacak, 1 forvet, 1 skorer guard..

Son yabancı hakkımız bize kalıyor yine senin dediğin mevkilere oyuncu alsak bile. Bu sene taraftarın durumu da çok önemli salonlarda. O yüzden taraftarın bu kadar sevdiği bir oyuncu da kadroda yer alacaktır.

Ayrıca oyun sıkıştığı zaman ekstra sayılarıyla birçok maçı da çevirebileceğini düşünüyorum.

Darius, Simas ve Wilkinson'un kalacağını ve Ömer Aşık gibi bir yerli 5 numaranın alınacağını düşünerek , yabancı bir 2 numara aldıkmıydı takla atmaya başlarız diye düşünüyorum. Üstte saydığım 3 eski yabancımızdan hangisi kalmazsa, yerine başka bir yabancı alınmalı yerli piyasa da yok alabileceğimiz iyi birileri.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Can zaten 5 yabancı hakkımız var. 2'si uzun olacak, 1 forvet, 1 skorer guard..

Son yabancı hakkımız bize kalıyor yine senin dediğin mevkilere oyuncu alsak bile. Bu sene taraftarın durumu da çok önemli salonlarda. O yüzden taraftarın bu kadar sevdiği bir oyuncu da kadroda yer alacaktır.

Ayrıca oyun sıkıştığı zaman ekstra sayılarıyla birçok maçı da çevirebileceğini düşünüyorum.
Bence bir tane yabancı playmakerda alınacaktır..O bölgeyi sadece tutkuyla geçeceğimizi düşünmüyorum..

Bir de bir yerlerde yabancı hakkı bu sene 6 olacak deniyordu sanırım..Eğer 6 olacağını düşünerek bunları söylüyorsan haklısın ama 5 kalıyorsa eğer Ranciki unutmuş olabilirsin:)

Rancik'i saydım da hani bahsettiğim 2 uzundan biri Rancik zaten. Geçen sene Darius ve Can Evren'in de yardımlarıyla o bölgeyi götürürken bu sene Tutku ve Darius hayli hayli götürür.

Ayrıca arkadan gelen bir Göksenin var ki o da 3-5 dakika olsun süre bulacaktır zaman zaman bulmalı da.

Neyse bekleyelim görelim, ben kalmasından yanayım Darius'un.