Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: 2010/2011 Sezonu Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

Vallahi kriter nedir bilmiyorum ama ben olsam bizi almam Beşiktaş'ı hiç almam.

Yalnız ben tam anlamadım bu sezon ön elemeye çok takım alınacağı söyleniyordu

Şimdi söylenen sanki hiç ön eleme olmayacak anlamı getiriyor.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Vallahi kriter nedir bilmiyorum ama ben olsam bizi almam Beşiktaş'ı hiç almam.

Yalnız ben tam anlamadım bu sezon ön elemeye çok takım alınacağı söyleniyordu

Şimdi söylenen sanki hiç ön eleme olmayacak anlamı getiriyor.

Ben de öyle biliyordum.Wildcard'la katılanlar ön elemeye katılacak diye biliyordum.

Kutay Bey 16 takım karışılaşacak. 8 takım kalacak, sonra 4 sonra da kalan ikisi EL'de oynayacak sanırım. Haber İbranice'den çeviri olduğu için hatalı görünebilir.

Ekleme: Bunlar Maccabi sitesinin eleme için başvuran takımları verdiği bir liste. Resmiyeti var mı bilinmez. Yani 20 takım başvurmuş 16'sı eleme oynayacak diyebiliriz.

peki 16 ya girebilirmiyiz?Girersek tribün desteğiyle nerelere geliriz?Allahım iki gün önce konuşuyoduk Onur abiyle. :p Bir Mahmudi aşığıyım artık.

Durun yahu gaza gelmeyelim hemen daha ne yazdıklarını tam olarak çözemedik... :)

Euroleague lafını duyunca afalladım birden.Ön eleme turunu geçermiyizden önce katılma olayını netleştirmek lazım.

Gaza gelmeyelim.Bekleyelim biraz ! :)

Heyecan,stres hepsi bastı şuan.Adrenalin patlaması yaşıyorum.Ben dualara başladım İnşallah olucak :p Olmassada can sağlığı kapı gibi eurocup var. :roll:

OK, we have a classification table, by ratings:

Rating 1:
CSKA, Barcelona, Olympiakos, Partizan
Rating 2:
Maccabi, Real, Caja, Prokom
Rating 3:
Siena, Efes, Unicaja, PAO
Rating 4:
Milan, Zalgiris, Cibona, Ulker
Rating 5:
Rome, Valencia, Rytas, Cholet
Rating 6:
Olympia, Bamberg, Classification 1, Classification 2.

Classification teams:
ALBA, SKYLINERS, Aris, PANELLINIOS ,
CASERTA, BESIKTAS, GALATASARAY, Khimki,
Unics, Galil/Gilboa, NYMBURK , Charleroi,
Le Mans, ASVEL, Roanne, Novo Mesto,
AZOVMASH, Barons, Hemofarm

Only 16 teams will participate.

http://forums.interbasket.net/f11/eurol ... 35/p6.html

Bu sitede bayağı muhabbetler dönüyor ingilizcesi iyi olan biri açıklayabilir mi :)

Kubilay Yelkenci' Alıntı:
OK, we have a classification table, by ratings:

Rating 1:
CSKA, Barcelona, Olympiakos, Partizan
Rating 2:
Maccabi, Real, Caja, Prokom
Rating 3:
Siena, Efes, Unicaja, PAO
Rating 4:
Milan, Zalgiris, Cibona, Ulker
Rating 5:
Rome, Valencia, Rytas, Cholet
Rating 6:
Olympia, Bamberg, Classification 1, Classification 2.

Classification teams:
ALBA, SKYLINERS, Aris, PANELLINIOS ,
CASERTA, BESIKTAS, GALATASARAY, Khimki,
Unics, Galil/Gilboa, NYMBURK , Charleroi,
Le Mans, ASVEL, Roanne, Novo Mesto,
AZOVMASH, Barons, Hemofarm

Only 16 teams will participate.

http://forums.interbasket.net/f11/eurol ... 35/p6.html

Bu sitede bayağı muhabbetler dönüyor ingilizcesi iyi olan biri açıklayabilir mi :)

kısaca oradan 16 takım turnuva yapacak ve en son kalan 2 takım euroleauge 6.torbadan girecek.

Abi o siteye girip diğer sayfalarıda yorumlayabilir misin belki bir kişinin yorumu olabilir çünkü herkes farklı birşey yazıyordu ben son sayfalardan aldım bunu.

Kubilay Yelkenci' Alıntı:
Abi o siteye girip diğer sayfalarıda yorumlayabilir misin belki bir kişinin yorumu olabilir çünkü herkes farklı birşey yazıyordu ben son sayfalardan aldım bunu.

Herkes kafasına göre tahmin yapıyor yada duyumlarını yazıyor ama resmi birşey yok oratada

Kriterleri,yeterlilikleri filan tatışıyorlar...Bizim bahsettiğimiz konu hakkında onlarda aynen bizim gibi belirsizlikler üzerine konuşuyorlar...Net birşey ordada yok... :)

Edit:Kutay bey yazmış...

Hatta Efes Pilsen'e bile girmişler işte belki Maroussiye sponsor olur kapanırsa falan diye..ama onlarda bilmiyor hepsi ayrı telden çalıyor biri diyor türk telekom ve galatasaray biri diyor beşiktaş ve galatasaray kısaca daha ortada birşey yok bu konuda tek doğru kaynak euroleague'in resmi sitesi orayı takip edin derim ben

bu konu hakkında araştırma yaparken şans eseri 2007 yılında bu forumda gs euroleague'e nasıl gidebilir konusunda eurocupı alan takımın direk euroleague'e katılıcağı söyleniyordu bence en iyisi iyi bi planlama yapıp (katılabilirsek) eurocup'ı alıp direk katılsak daha iyi olmaz mı? hemde o kadroyla üstüne eklemelerle ve en büyük sorunumuz olan istikrarı sorununu çözmemizle euroleaguede daha başarılı olabiliriz

EDIT: According to French media Euroleague will make decission about prelims (8 or 16) on Wednesday June 23th.

İnterbasket'de böyle birşey yazıyor yani yarın öneleme oynayacak takımlar belli olacakmış.

Geçen sene ki gibi 8 takım seçerlerse bizimde BJK'ninde pek şansı yok gibi zaten geçen sezon da ülkemizden takım dahil edilmedi.

16 takım olursa şansımız olabilir belki

2 takım seçilecek ve adaylar bence daha şanslı bize göre ama hayırlısı ya eurolig olmazsa eurocup olsun .

2 takım seçilmeyecek. 20 takım 16 takımlı elemelere girmek için aday olmuş. Öncelikle 16 takımlı elemeye kalıp 3 takım elemek lazım ki ancak o zaman EL'e kalacaksın ki Rus takımları ciddi favori zaten.

Ayrıca bu takımlar arasında lig veya Avrupa'da en kötü derece yapan takım biziz sanırım. Ben alacaklarını sanmıyorum.

Kerem SEÇER' Alıntı:
2 takım seçilmeyecek. 20 takım 16 takımlı elemelere girmek için aday olmuş. Öncelikle 16 takımlı elemeye kalıp 3 takım elemek lazım ki ancak o zaman EL'e kalacaksın ki Rus takımları ciddi favori zaten.
bilmiyordum teşekkürler yani benim anladığım şu anda 20aday var önce 16arasına girip daha sonra o 16dan da 3takım elenecek 13takım mı girecek ?