Kadro Yapısı ve Teknik Taktik Konular

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Bağdat Kaynak' Alıntı:
Seimone ve Fowles'in yanına Katie tutulmalı ve Becky Hammon alınmalıydı.Bugün durum böyle olmazdı.

Katılıyorum.

B.Hammon-S.Augustus-K.Douglas-S.Young-Y.Leuchanka-S.Fowles yabancı tercihleri ile kolay kolay yenebilecek bir takım olmazdı.

Seneye doğru tercihlerin yapılmasını istiyorum.

Öte yandan Tamika gelince takımda bir toparlanma olacak. Seimone-Sylvian'ın yanına Tamika'yı düşününce 5 oyuncudan 3'ü seçebileceğimizin en iyileri oluyor zaten. Tamika'nın 1'den 5'e her pozisyonunu oynaması da çok işimize gelecektir.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Bağdat Kaynak":3j0eeb5b]Seimone ve Fowles'in yanına Katie tutulmalı ve Becky Hammon alınmalıydı.Bugün durum böyle olmazdı.

Katılıyorum.

B.Hammon-S.Augustus-K.Douglas-S.Young-Y.Leuchanka-S.Fowles yabancı tercihleri ile kolay kolay yenebilecek bir takım olmazdı.

Seneye doğru tercihlerin yapılmasını istiyorum.

Öte yandan Tamika gelince takımda bir toparlanma olacak. Seimone-Sylvian'ın yanına Tamika'yı düşününce 5 oyuncudan 3'ü seçebileceğimizin en iyileri oluyor zaten. Tamika'nın 1'den 5'e her pozisyonunu oynaması da çok işimize gelecektir.[/quote:3j0eeb5b]

Gazanfer bu kadroyu oluşturmak için vizyonlu bir başkana,bir şube yöneticisine ve koça ihtiyacın var ama malesef o bizde yok :oops:
Eminim biz onlardan daha vizyonluyuz....

Hakikaten Douglas'ı tutabilirdik. Kız ne güzel evlenmişti bi de Yunan bir adamla. Avrupa kontenjanından oynayacaktı.
Hammon - Işıl
Seimone - Tuğba - Nihan
Bibrzycka - Gülşah
Safiye Genç - Bahar
Fowles - Leuchenka
Ama yönetim gidip ''yok efendim ben iyice coştum'' derse gitsinler Stepanovayı getirsinler Leuchenka yerine :)

Bu saatten sonra Ceyhun hocanın takıma birşey katabileceğine zerre kadar inancım kalmamıştır. Kendisini çok seviyorum ama istifa etmesi en hayırlısı olacaktır.

Hammon - Işıl
Seimone - Tuğba - Nihan
Bibrzycka - Gülşah
Safiye Genç - Bahar
Fowles - Leuchenka

Şu kadroyu yapmak çok mu zordu ya Leuchenka'yı Avrupa'da kullanırdık sadece süper ötesi olurdu

Alperen Küçük' Alıntı:
Hammon - Işıl
Seimone - Tuğba - Nihan
Bibrzycka - Gülşah
Safiye Genç - Bahar
Fowles - Leuchenka

Şu kadroyu yapmak çok mu zordu ya Leuchenka'yı Avrupa'da kullanırdık sadece süper ötesi olurdu
Dimi tut Yasemin'i kadronda ligdeki Botaş'a Mersin'e filan o oynasın Leuchenka yerine. Avrupa'da ise oynat Leuchenka'yı bak rahatına. Ama yok yıllardır oyun kurucumuz bir tek Işıl. Pivotumuz ise 2. seneyi göremiyor niyeyse. 3 numaramız en son Şebnem'di ve o gidince hep değiştirdik onu da ve asla Türk yedeğini bulamadık. Seneye bu kadro kurulsun ve şampiyon olamasın kendimi köprüden atarım...

Diğer oyuncuları bilmemde Sophia Young seneye mutlaka geri alınmalıdır,Safiye mi olur Saliha mı olur bilmem ama cok yürekliydi,cok yürekten oynuyordu Fowles iel harika bir 2li olurlar.....

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Kadro seçimi çok hatalı da, WNBA'deki performansını Avrupa'ya taşıyamayan Hammon için heves etmeye gerek yok bence.
Taşıtırız yahu canım benim o :) Bitanemdir kendileri bi ricama bakar yani :p

bizim daha kaliteli kadro istememizi 10.000 kişilik var olan stadda 1.000 kişi ortalamaya oynayan bir takım taraftarının 50.000 kişilik stad istemesine benzetiyorum...

var olan kadro belki Fener'in kadrosundan daha kaliteli değil ama sizce bu kadro kapasitesinin % kaçını kullanıyoruz şuan?
ben söyliyim %1.5

savunmada bir sistem yok yerliler garibanlar birilerinin peşinden koşuyorlar işte ellerinden geldiğince, yabancılar pek koşmuyor hatta el bile kaldırmaya tenezzül ettikleri yok...
hücum ise tam mükemmel...
getir ver amerikalıya bir şansını denesin taktiği...
muazzam...

şu düzen pardon "düzensizlik" ve başı boşluk ve bu teknik heyetle Fener'in kadroyu bizim takıma kopyalasak +30 yeriz...
bence bu kadro çok bile...

şu düzen pardon "düzensizlik" ve başı boşluk ve bu teknik heyetle Fener'in kadroyu bizim takıma kopyalasak +30 yeriz...
bence bu kadro çok bile...

Abartmaya bayılıyorsunuz değil mi? Bende diyorum ki o kadro ve bu teknik heyet bizde olsa fark atarız. Napcaz şimdi, kimin dediği doğru? Farazi konuşuyorsunuz.

Abartmaya bayılıyorsunuz değil mi? Bende diyorum ki o kadro ve bu teknik heyet bizde olsa fark atarız. Napcaz şimdi, kimin dediği doğru? Farazi konuşuyorsunuz.

Önder baye katılıyorum.ihaleyi sadece Ceyhun hocaya yıkmak doğru değil hatta insafsızlık.

Geçen sene Fenerbahçe şampiyon olurken takımın başında avrupa çapında bir isimmi vardı.Oysaki bizim takımda kupa canavarı bir antrenör vardı....Demekki herşeyi antrenöre bağlamak doğru değil.Belkide Ceyhun hoca fenerbahçenin başında
başında olsa yine aynı basketbolu oynarlardı.Yada Laszlo Ratgeber bizim takımda olsa çokmu şeyi değiştirecekti.

Bence iki takım arasındaki fark yerli kadrodan ve kadro derinliğinden ibaret.Biz bu açığı kapamak için yabancı oyunculara yöneliyoruz.Geçen sene bizdeki yabancı oyuncular inanın avrupada bile sayılı takımlarda vardı.(Vecerova hariç)ama ne oldu yine onlar şampiyon oldu.Çünkü farkı yerli oyuncular yaratıyor.

Ceyhun hoca evet şu an itibariyle başarısızdır ama tek suçluda o değildir. istifa etse veya görevden alınsa yeni gelecek biri neleri değiştirebilirki.Çalışmadığımız yerli antrenör kalmadı.Dersenizki yabancı biri gelsin eyvallah ama şu ana kimi bulabilirizki.

Şunu açık açık ortaya koymak lazım bizim kadromuz aslında fena değil ama rakip koçing olarak çok iyi idarevediliyor ne zaman bir hamle yapmaya çalışsak karşılık geliyor bu da lig için tam bir sorun.Ratgeber çok iyi bir koç ki bence Ceyhun hoca ona göre çok zayıf kalıyor çok fazla fark var aralarında.Dün izlediğim takım Fb ile 20 maç yapsa 19 unu kaybeder...Tamika gelirse bence 23 fark yemeyız ama 7-8 sayı yine kazanırlar bence...