Kaya Peker'in Açıklamaları ve Takımımızın Buna Vereceği Tepki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaya’dan ilginç yorum

Fenerbahçe Ülker’in pivotu Kaya Peker, derbi sonrasında ilginç açıklamalar yaptı.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamada bulunan Kaya Peker, ”Maçtan önce de böyle bir skor bekliyorduk ama söylemek hoş olmazdı. Sonuç, iki takım arasındaki fark açısından biraz da mesaj olmuştur. Aynı oyunu gelecek maçlarda da tekrarlamak zorundayız. Önümüzdeki 3 maçı da kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Beklemekten sıkıldık. Keşke peş peşe her gün maç oynasak” diye konuştu.

Kaya Peker bunları söylemiş bugünkü maç sonrasında.

Tek isteğim, oyuncularımız yerlisinden yabancısına kadar, Kaya'nın bu sözlerinden haberdar edilmelidir.

Böylesine aşağılıkça bir küçümsemeyi, değersiz gösterilmeyi hazmedecek ruhta sporcular yok bizde. Takımımız mutlaka sahadaki performansıyla bu küçümsemeye tepkisini ortaya koyacaktır, ben buna sonuna kadar inanıyorum.

Dayak arsızı olmuş bu herif.Abdi İpekçi'deki sezonun ilk maçından öncede bekliyormuş heralde böyle bir sonucu.Küfürse küfür,tahrikse tahrik,dayaksa dayak.Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.Bu çirkefe ne yapsak yeridir artık.

Dayak arsızı olmuş bu herif.Abdi İpekçi'deki sezonun ilk maçından öncede bekliyormuş heralde böyle bir sonucu.Küfürse küfür,tahrikse tahrik,dayaksa dayak.Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.Bu çirkefe ne yapsak yeridir artık.

Böyle düşünürsek bu cibiliyetsizin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Herif tahrike daha şimdiden başladı, açık açık taraftarı tahrik etmeye çalışıyor. Bu açıklamalardan sonra Abdi İpekçi'de bi' smaç vurur, bi' basket faul yaptırır iyice delirtir. Taraftarı maçtan kopartır, küfür ettirerek anons gelmesini sağlar ve taraftarı oyundan kopartır. Kaya Peker'in ne mal olduğunu hepimiz biliyoruz, o yüzden sakin olalım şimdilik.

Kaya hani şu kendisine söven insanların tuttuğu takıma giden Kaya..Böyle insandan herşeyi beklerim..Biz cevabı tribünde vereceğiz zaten 3 maç evimizde alacağız alacağız tek isteğimiz 1 maç alsak ordan sonra Kayayı göreceğim ben...

Gerçekten FB formasında bi şeyler var. Giyen mutlaka çirkefleşiyor bir şekilde. Fener seyircisisine yaranabilmek için amigoluğa soyunmuş besbelli. Tahriklere kapılmadan (Lance Williams'ta olduğu gibi) saha da gereken dersi vermeli böyle saygısızlara.Takımımıza zarar vermeden ama.

Oyuncular bu açıklamaları onur meselesi yapmalı..evet onların kadroları daha iyi olabilir ama maç sahada kazanılır.Sahada daha çok isteyen,daha çok mücadele eden kazanır..

Evlerinde oynadıkları bir maçta onlara bu kadar hücum ribaundu verirsek o maçı kaybetmemiz doğal sonuç olur.

Ermal Sertlik koyamıyor..Deplasmanda oynadığımız bir maçta shumpert bu kadar 4 numarada kalırsa bu ribaundları maalesef ki veririz.Farklı bişeyler denenmeli,luksa-ermal,luksa-sertaç ribaund açısından hızlarını kesebilir..

Alan savunması yaparken preldzic sahadayken onun şutunu riske edebiliriz..çünkü oyun zekası çok yüksek,onun pas vermesindense şut atmasını tercih edebiliriz..

özellikle abdi ipekçide oynayacağımız maçlarda seyircininde desteğiyle savunmada amiyane tabirle dövmeliyiz,ülkerli oyuncuları..Öyle bir savunma yapmalıyız ki potaya bakamasınlar..Bugün çok ribaund verdiğimiz içinde savunmamızda istediğimiz noktalara çıkamadı..bir kaç fast break sayısı bulup bir iki top kapıp havaya girebilseydik,savunmamızda istediğimiz seviyelere çıkabilirdi..

Kısacası bugün herşey onların kontrolündeydi..kontrolü onlara vermemeliyiz..Onlar tempoyu düşürmek isteyecek doğal olarak,biz de yükseltmeliyiz ki açık alan sayıları bulabilelim..

Eğer sinirlenirsek biz kaybederiz .

normal şartlarda yani herşey normalken onların istediği olur..Biz anormal bir direnç koymalıyız ve anormal bir istek..

Normal gidişatta zaten üstünler..Ben oyuncuların bu açıklamayı duyup sinirlenmelerinin ve hatta bu açıklamayı onur meselesi yapmalarının bizim için avantaj olabileceğini düşünüyorum..Bu takıma ülker karşısında kıvılcım gerekiyor,ateş gerekiyor..

normal şartlarda yani herşey normalken onların istediği olur..Biz anormal bir direnç koymalıyız ve anormal bir istek..

Normal gidişatta zaten üstünler..Ben oyuncuların bu açıklamayı duyup sinirlenmelerinin ve hatta bu açıklamayı onur meselesi yapmalarının bizim için avantaj olabileceğini düşünüyorum..Bu takıma ülker karşısında kıvılcım gerekiyor,ateş gerekiyor..

Kesinlikle öyle.

Ne dersek diyelim, sporda motivasyon önemlidir. Belki de Kaya akıl edemedi ama çok işimize yarayacak bir iş yaptı, haberi yok...

Böyle düşünürsek bu cibiliyetsizin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Herif tahrike daha şimdiden başladı, açık açık taraftarı tahrik etmeye çalışıyor. Bu açıklamalardan sonra Abdi İpekçi'de bi' smaç vurur, bi' basket faul yaptırır iyice delirtir. Taraftarı maçtan kopartır, küfür ettirerek anons gelmesini sağlar ve taraftarı oyundan kopartır. Kaya Peker'in ne mal olduğunu hepimiz biliyoruz, o yüzden sakin olalım şimdilik.

Zaten yaptığı işte o.Efes'te oynarken de fenerlileri tahrik ederdi.Taraftarından dayak yediği takıma gitti para için.Sakin kalmalıyız taraftar olarak ama insanı kulüp olarak(Başkanı,T.direktörü,koçu,oyuncuları vs.)tahrik etmeyi iyi beceriyorlar.Çirkeflikte de üstlerine yok.O formayı giyen zaten değişiyor.

Şu Kaya Pekerin açıklamalarından sonra Oktay Mahmudinin yerinde olsam yarın gazete küpürünü keser bütün oyunculara tek tek okuturdum...
Ve sonra şunu derdim...
Erken öten horoz misali şu kanaryayı keselim...
Tıpkı Sieananın Olimpiyakosa yaptığı gibi...
Bugünkü maçta takım heyacının kurbanı oldu...
Sonraki maçlar böyle geçmez, kimse paniklemesin...

İşte Budur!!

Yapılması gereken şey bu..

Karşımızda fener var, kendimi bildim bileli gerginlikten faydalanan ve başarılı çıkan onlar oldular. Rekabetin gerginleşmesi işlerine gelir. Bu demeçler hep planlı umarım kontrolü kaybetmeyiz.

Kaya,zaten adam olsaydı o yaşananlardan sonra febe ye gitmezdi.Bu yüzden onun hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok.İnşallah söyledikleri ters etki yapar,oyuncularımız daha çok hırslanır ve gereken cevabı verirler bu hayvana ve takımına.

Bu arada cevap yazdım ama gitmedi bir türlü :D

@Can Akan : Hocam oyuncular sinirlensin hırslansın tamam ama gene de biz sinirlenmeyelim . Çünkü biz sinirlenirsek o salon daha kolay boşaltılır, sakin olmamız lazım :)

Kayada bir huy vardır sövülüp dövüldüğü camiaya karşı sevgi besliyor..Saygı duyuyorum söyleyecek bişey yok..ha abdi ipekçide onca küfürü yedikten sonra Galatasarayada sempati duymaya başlamasından korkuyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...