KBL | Galatasaray 89-73 Fenerbahçe

@Aras Kafkaslı; dediklerinize katılıyorum. Beğeni tuşum çalışmıyor maalesef, alıntı da yapmak istemedim uzun bir yazı için. Ydü eşleşmesinde Anderson olsaydı finale %100 kalırdık diye bir şey söylemedim burda Önder Abi öyle bir şey demişim gibi bir algı yaratmıştı. Belki cümleyi yanlış ifade ettiğim için öyle yazmıştır. Ama en azından ilk maçı kazanacağımızı düşünüyordum. İkinci maçta da zaten diferansın etkisiyle kafadan yenik başladık.

Anderson olsaydı zaten tur yani kupa cepteydi. Yerine lisans verilen Traore'nin 0 yarar hatta zararla oynaması bile başlı başına bu olayı doğrular. Moriah'ı savunmada Kayla ile eşleştirmek önemli. Işıl'ı da Vandersloot ile eşleştirmek lazım. Uzun oyuncularımızın Quanitra'ya karşı temaslı ve kararlı oynaması onu yıpratır. O yüzden Paris'e bu maçta büyük önem düşüyor. Paris dışında fizikli bir pota altımız yok maalesef. Kelsey Bone olsaydı 13/14 sezonundaki gibi ezmiştik de neyse işte... Ama tüm bunlara rağmen YDÜ elenmeyecek takım değil. önce olay kafada başlıyor.

Önder Abi tarafından yaratılan algı...

Yakın Doğu'yu şampiyon yapmak istiyorlar mı demek istediniz acaba?

Maça çok kötü başladı YDÜ, son çeyreğe kadar da yanılmıyorsam hep gerideydi; ta ki, GS'nin son çeyrekte galip geleceği belli olana dek... İşte ne olduysa o andan sonra oldu, YDÜ gerçek kimliğine bürünüp maçı aldı; yani, YDÜ'nün son çeyrekteki 10 dakikalık oyunu yetti. Bu arada, YDÜ-BJK maçı bizden yarım saat sonra başladı; bunu da belirtmek isterim. Bir hafta önce bizimle olan maçlarına, BJK seyircisini angaje eden YDÜ'den bahsediyorum. Yorum sizlerindir...

Başta Koç , tüm takıma tebrikler.
Böyle bir günde Işıl'ı tartışmak ise anlaşılmaz , geçmişi unutanlar bile bu seneki örnek Kaptanlığına şapka çıkartmalı bence .

Simdi uzun bir aradan sonra Onder beyin paylastigi linkten maci izledim. inanilmaz bir mucadele ornegi gostermisiz tebrikler. lakin benim anlamadigim bu yil 5 macta farkli boyun egdigimiz yakin dogu maclarindaki temel eksikligimiz neydi ki boynumuz bukuk kaldi ?

Yakin dogu maclarinin hepsini izleyen bir renkdas yorumlarsa sevinirim. yakindogu fenerden daha mi guclu ? yoksa biz yakindoguya dis mi geciremiyoruz ?

Bu maç sonucunda Fenerbahçe koçu Dikeloukas kovulmuş. Geç kalınmış hamle bence.

Fenerbahçe'yi yenip Yakın Doğu'ya neden varlık gösteremediğimiz konusuna gelirsek bunda 1.neden yakın doğu kadrosunun daha iyi olması bence.

Asıl önemli konu ise yabancıların dağılımı, 4 yabancı hakkını Fenerbahçe 3 uzun + quigley ile kullanıyorken Yakın Doğu'nun çok önemli kısaları var. Yerli olarak Quanitranın boyalı bölgeyi kontrol etmesiyle 3 kısa kullanabiliyorlar. Vandersloot ve McBride özellikle çok önemli oyuncular.

Bizim tam saha baskılı oyun sistemimizin yıkılmasında en önemli nokta yarı sahayı pasla geçebilecek soğukkanlı gard, Vandersloot bu konuda dünyanın en iyilerinden bana göre, aynı zamanda hızlı hücumları şutla bitirebilen McBride olunca diğer takımlara karşı büyük avantaj kazandığımız tam saha baskı sistemimiz Yakın Doğu maçlarında zarar veriyor maalesef. Marina hoca da maalesef 4.maçın 2.yarısına kadar bunu görüp tam saha baskıyı bırakmadı.

Fenerbahçe'nin 3 uzunlu sistemi ise yarısaha oyununda büyük avantaj getirebiliyor, dünkü maçın ilk yarısında gördüğümüz gibi yavaş yavaş farkı açtılar, ancak 3.çeyrekten itibaren baskımız karşısında çok sayıda top kaybı yapıp yarısahaya getiremedikleri için maçı kazanmayı başardık. Tabi bu konuda hücum ritmimiz de önemli, çünkü isabetli atış bulamadığımız zaman tam saha baskı yapamıyoruz ve oyun yarısaha basketboluna kalıyor ve o konuda da yeterince iyi olmadığımız herkesin malumu.

SON DAKİKA: Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, dünkü Galatasaray yenilgisi sonrasında koç George Dikeoulakos'ın görevine son verdi.

Bu saatten sonra kimi getirecekler acaba ?
Ceyhun Yıldızoğlu ismi konuşuluyor !

Fenerbahçe'nin yeni koçu Fırat Okul olmuş.

Bu sezon ligin en düşük bütçeli takımı İstanbul Üniversitesi ile çok başarılı bir yıl geçiriyordu.

Kesin mi bu haber ? Herhangi bir açıklama yok hürriyetin yalan haberi yazmışlar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu maç sonucunda Fenerbahçe koçu Dikeloukas kovulmuş. Geç kalınmış hamle bence.

Fenerbahçe'yi yenip Yakın Doğu'ya neden varlık gösteremediğimiz konusuna gelirsek bunda 1.neden yakın doğu kadrosunun daha iyi olması bence.

Asıl önemli konu ise yabancıların dağılımı, 4 yabancı hakkını Fenerbahçe 3 uzun + quigley ile kullanıyorken Yakın Doğu'nun çok önemli kısaları var. Yerli olarak Quanitranın boyalı bölgeyi kontrol etmesiyle 3 kısa kullanabiliyorlar. Vandersloot ve McBride özellikle çok önemli oyuncular.

Bizim tam saha baskılı oyun sistemimizin yıkılmasında en önemli nokta yarı sahayı pasla geçebilecek soğukkanlı gard, Vandersloot bu konuda dünyanın en iyilerinden bana göre, aynı zamanda hızlı hücumları şutla bitirebilen McBride olunca diğer takımlara karşı büyük avantaj kazandığımız tam saha baskı sistemimiz Yakın Doğu maçlarında zarar veriyor maalesef. Marina hoca da maalesef 4.maçın 2.yarısına kadar bunu görüp tam saha baskıyı bırakmadı.

Fenerbahçe'nin 3 uzunlu sistemi ise yarısaha oyununda büyük avantaj getirebiliyor, dünkü maçın ilk yarısında gördüğümüz gibi yavaş yavaş farkı açtılar, ancak 3.çeyrekten itibaren baskımız karşısında çok sayıda top kaybı yapıp yarısahaya getiremedikleri için maçı kazanmayı başardık. Tabi bu konuda hücum ritmimiz de önemli, çünkü isabetli atış bulamadığımız zaman tam saha baskı yapamıyoruz ve oyun yarısaha basketboluna kalıyor ve o konuda da yeterince iyi olmadığımız herkesin malumu.

Olay bundan ibaret bizim oyun planına tamamen ters gelen bir takım Yakındoğu, Anderson oynasa da değişmezdi işler, ben de kendisini Traore'nin çok daha önünde tutuyorum oyuncu olarakzaten, hoca hata yaptı orada ama eleriz demek hayal bence.

Fenerbahçe Zafer Kalaycıoğlu sonrası hoca konusunda bir türlü dikiş tutturamadı . Haydar Kemal Ateş , Aydın Uğuz, Ratgeber , Dikeoluakos , Roberto Inıquez , Jacek Winnicki , Erman Okerman yine Dikeoluakos ... Senelerdir bayan basketbola korkunç yatırımlar yapıyorlar , ligde özellikle 2008 sonrası nasıl şampiyon oldukları belli , harcanan paraların karşılığını alamıyorlar. ... Aslında bu olayın fitilini biz ateşlemiştik. Zafer Kalaycıoğlu'nu takımın başına getirmemiz , Birsel - Esmeral - Nevriye üçlüsünü bozmamız , Euroleauge ve ligi ellerinden almamız , onların tüm yapısını bozdu . İşte sonuçlar ortada ... Yabancı odaklı takım kurmalar , her sene değiştirilen hocalar , bozulan dengeler , iyi bir yerli oyuncu havuzları ve altyapıları olmasına rağmen bu oyunculardan istifade edememeleri bu ortamı hazırladı . Ligde şampiyon olmaları da onları kesmiyor , ne yapacaklar daha fazla para harcayacaklar .....

Fırat Okul da ben Ekrem Memnun potansiyeli görüyorum.
Fenerbahçe için gelecek adına da iyi bir işim bence.
Üzüldüm oraya gitmesine...

Fenerbahçe Zafer Kalaycıoğlu sonrası hoca konusunda bir türlü dikiş tutturamadı . Haydar Kemal Ateş , Aydın Uğuz, Ratgeber , Dikeoluakos , Roberto Inıquez , Jacek Winnicki , Erman Okerman yine Dikeoluakos ... Senelerdir bayan basketbola korkunç yatırımlar yapıyorlar , ligde özellikle 2008 sonrası nasıl şampiyon oldukları belli , harcanan paraların karşılığını alamıyorlar. ... Aslında bu olayın fitilini biz ateşlemiştik. Zafer Kalaycıoğlu'nu takımın başına getirmemiz , Birsel - Esmeral - Nevriye üçlüsünü bozmamız , Euroleauge ve ligi ellerinden almamız , onların tüm yapısını bozdu . İşte sonuçlar ortada ... Yabancı odaklı takım kurmalar , her sene değiştirilen hocalar , bozulan dengeler , iyi bir yerli oyuncu havuzları ve altyapıları olmasına rağmen bu oyunculardan istifade edememeleri bu ortamı hazırladı . Ligde şampiyon olmaları da onları kesmiyor , ne yapacaklar daha fazla para harcayacaklar .....

Bayan basketbolunu, özellikle sizin kazandığınız kupadan sonra fazla takip etmiyorum, sağdan soldan okuduklarım var işte.. Ama tüm yapının bozulmasının sebebleri arasında Taurasi nin bizden koparılması ve Penny - Taurasi ikilisinin bozulması sürecini en başa yazmak lazım. Eğer o doping skandalı (ki burada tam tersi anlamda kullandım bu ifadeyi) olmasaydı çok farklı bir konumda olabilirdik.

Simdi uzun bir aradan sonra Onder beyin paylastigi linkten maci izledim. inanilmaz bir mucadele ornegi gostermisiz tebrikler. lakin benim anlamadigim bu yil 5 macta farkli boyun egdigimiz yakin dogu maclarindaki temel eksikligimiz neydi ki boynumuz bukuk kaldi ?

Yakin dogu maclarinin hepsini izleyen bir renkdas yorumlarsa sevinirim. yakindogu fenerden daha mi guclu ? yoksa biz yakindoguya dis mi geciremiyoruz ?

FB'yi bu şekilde yenmemizin en önemli sebebi sezon başında tam saha baskıda çok büyük pay sahibi olan ama hücumda aksayan Yvonne'nin hücumda da çok etkili oynaması. Traore FB'nin kısaları için daha avantajlı bir oyuncu. Savunulması zor değil ve kötü bir savunmacı.
YDÜ'nün en büyük avantajı çember altında size'lı uzunları olması. Gruda mobil uzun olarak sayılabilir. Lavender de pek iyi oynamıyor. Quigley de çembere giderek savunma dengesini bozmaktan çok yay gerisinden bitirmeye çalışan bir oyuncu. YDÜ'nün kısaları oyunun iki tarafında da olan hücumda hem çembere gidip hem dış şut atabilen savunma dengemizi bozan kısalar.
Ev sahibi avantajı olduğunda FB'yi eleyebilime ihtimalimiz yüksek ama YDÜ bize çok ters geliyor. Hem fiziksel hem de oyuncular arasındaki farktan dolayı.

Bayan basketbolunu, özellikle sizin kazandığınız kupadan sonra fazla takip etmiyorum, sağdan soldan okuduklarım var işte.. Ama tüm yapının bozulmasının sebebleri arasında Taurasi nin bizden koparılması ve Penny - Taurasi ikilisinin bozulması sürecini en başa yazmak lazım. Eğer o doping skandalı (ki burada tam tersi anlamda kullandım bu ifadeyi) olmasaydı çok farklı bir konumda olabilirdik.

Bu doping skandalının diyetini bize yıllarca ödettiler sahada. Ama daha B numunesi açılmadan oyuncusunu apar topar gönderen bir kulübün de sorumluluğu vardır bana kalırsa. Dike ilk geldiğinde Elina Babkina yüzünden gönderilmeseydi belki FB daha farklı bir konumda olabilirdi ama FB'deki temel sorun şampiyon olmuş bir takımın yapısına bakmadan o takımdan bir şeyler alarak şampiyon olmaya çalışması bence.

Bu doping skandalının diyetini bize yıllarca ödettiler sahada. Ama daha B numunesi açılmadan oyuncusunu apar topar gönderen bir kulübün de sorumluluğu vardır bana kalırsa. Dike ilk geldiğinde Elina Babkina yüzünden gönderilmeseydi belki FB daha farklı bir konumda olabilirdi ama FB'deki temel sorun şampiyon olmuş bir takımın yapısına bakmadan o takımdan bir şeyler alarak şampiyon olmaya çalışması bence.

Aziz diyoruz biz ona :)