Koçumuza Tebrikler!!!

Maçın bitmesine yaklaşık 2 dakika varken maçı izlemeden bu satırları yazmak ne acı verici çünkü fb ye rakip dahi olamadık, bunu tek sebebi ise bizim koçumuz!!!Kendisine helal olsun diyorum, maçın kırılma anlarında Fatihi kenarda soğutarak,Kambalayı Burak ile savunmaya çalışarak, her alanı 3 lük olarak potaya atma mantığı ile oynayarak, Fitchi bu rezil oyununu göre göre 40 dakika oynatarak ve ortalamalarını yakalayıp sanki iyi oynamış gibi göstererek, son 3 haftanın en iyi oyuncusu Murat Kayayı iyi oynarken kenara alıp bir daha oynatmayarak, Hollman gibi rezil bir oyuncuya takımda tutup üstüne üstlük inadına iyi oynayan Cemal Nalgayı kenara alıp inadına Hollmanı oynatarak büyük koçluk gösterisinde bulundu...Sanırım Aydın Örste bu yönetimden memnun kalmış olacakki şuanda kendisini kutluyor!!!Bu kafayla bu takımdan hiçbir şey olmaz,bu kesinlikle görüldü,4 yabancının hiç birinden katkı alamıyoruz, Mitchell maçı asistsiz kapatıyor böyle bir guard varın siz düşünün...Bu takımı bu şekilde oynatan herkese HELAL OLSUN DİYORUM!!!

iyide,elinde ki kadroyla fenerin kadrosu birmi. daha maçın 5. dakkasında Oğuz,Clark çıkıyor ,Kambala - Semih giriyor karşında böyle bir kadro var. Bu maç içinde 2 hatasına katılıyorum son periyod gerçekten Murat Kaya'yı kenarda unuttu,2. de Cemal - Fatih ikilisiyle 40 dk oynardım ben.Burak - Hollman ikiside bir adam etmiyor çok yorulursa fiç'i çekerdim 4'e yada alana geçerdim. ama bu maç için hocaya suç bulmak yersiz bence.2. yarıda ilk yarıdaki gibi oynasaydık böyle olmazdı yinede.

arkadaşım bazı sözlerin doğru ama yenilgi olduğu zaman bu yenilgiyi coach'a sorumlu etmemek lazım.bence bu takım böyle zorlu maçlarda yeniliyorsa bunun tek sorumlusu galatasaray başkanı sayın canaydın'dır.çünkü basketbol şubemize yeterli parayı vermerek kısıtlı bir bütçe ile oynamamızı sağladı.sonuçta eğer basketbol şubesine yeterli para aksa iyi oyuncular alınırdı.iyi oyuncular alınsa böyle yenilgiler olmaz.maç içerisinde belkide coach murat özyer yeni arayışlar,maçı döndürebilecek bir beş arıyordu.belkide hollman gibi oyuncuları oyuna sokarak belki bir düzelme olabileceğini düşünüyordu.ama yinede murat hocanın çok kabahati yok bence.galatasaray bence bugün takım olarak iyi değildi.ama birazda şans olması lazım.5-6 pozisyonda toplarımız hep çemberin içinden çıktı.dönen toplardada hep basket yedik.belki onlar basket olsaydı işler daha değişik olabilirdi

Bu kadroya zayıf diyenlere sadece gülüyorum, parası yok diyenlere daha da gülüyorum, bunların hiç birinin Özhan Canaydın ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum açıkcası...Tek yenilgi içinde konuşmuyoırum, bu kadronun hakkını sene başından beri verdiğimizi düşünnmüyorum...Bu kadroya zayıf diyenler Erman Hoca'nın 4 sezon öncesi son 3 günde kurulmuş, en pahalı oyuncusu 30 bin dolar olan takımını nasıl 3. yaparken eleştirildiği günleri hatırlarsa sevinirim...Daha 2 gün önce çok zorlu ve uzatmaya giden bir Fb yi hızlı oyunla yırmayı bile düşünmeyen bir koçumuz var...Buradaki genç arkadaşlar beni tanımadığı için hakkımda yanlış düşünebilir, zamanında buradaki 2,3 arkadaşla bu şubeye en büyük katkıları vermiş bir insan olarak bu durum beni rahatsız ediyor...İnşallah güzel günler yakında gelirde ben haksız çıkarım...

Kerem Ersuna' Alıntı:
Bu kadroya zayıf diyenlere sadece gülüyorum, parası yok diyenlere daha da gülüyorum, bunların hiç birinin Özhan Canaydın ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum açıkcası...Tek yenilgi içinde konuşmuyoırum, bu kadronun hakkını sene başından beri verdiğimizi düşünnmüyorum...Bu kadroya zayıf diyenler Erman Hoca'nın 4 sezon öncesi son 3 günde kurulmuş, en pahalı oyuncusu 30 bin dolar olan takımını nasıl 3. yaparken eleştirildiği günleri hatırlarsa sevinirim...Daha 2 gün önce çok zorlu ve uzatmaya giden bir Fb yi hızlı oyunla yırmayı bile düşünmeyen bir koçumuz var...Buradaki genç arkadaşlar beni tanımadığı için hakkımda yanlış düşünebilir, zamanında buradaki 2,3 arkadaşla bu şubeye en büyük katkıları vermiş bir insan olarak bu durum beni rahatsız ediyor...İnşallah güzel günler yakında gelirde ben haksız çıkarım...

amin diyorum son sözüne. :) :claps :claps

Yav bu kadroya kötü diyen yok ki. Hatta bence çok da kötü değiliz Fenerbahçe'den.

Ama o kadar berbat bir sistem uyguluyoruz ki hücumda, bu ne Fitch'in de ne Mitchell'ın suçu. Bütün maç yapılan şu; bir kısa alsın topu, bir uzun perdelemeye gelsin ve kısa atarsa atar, atamazsa Allah kerim. Böyle birşey kalmadı, yok artık Dünya'da. Tabii bunda bir etken sırtı dönük oynayabilecek uzunumuzun olmaması da ama kesinlikle Fitch değil bu sorunun kaynağı, aynı şekilde Murat da o posizyona sokuluyor, Mitchell da.

pota altında fath'e toplar indirebilseydik iyi olurdu.ama maç sırasında hep dışarıdan el üstünden atmaya çalıştık

ben bizim kadroya kötü demedim ki, normal lig standartlarında bi kadro var elde. iki takımın kadrolarını kıyaslıyınca fener'in kadrosu bizden daha üstün çok daha üstün bizim Burak , Hollman ikisi bir Semih etmez. o yüzden 10 sayıyla yenildiğimiz , bir maçtan sonra herşeyi hocaya bağlamak anlamsız bence. Erman Kunter varken de yeniliyorduk Ülker'e değişen birşey yokki .. gene ülker olarak düşünün rakibi. bizim takımda en kötü 3 yada 4. bitirir ligi zaten.
benim güvenim tam hocaya bundan daha iyisi olmazdı zaten bugün..

Murat Hoca'ya kabahat bulmak yanlış. Bence sürekli arayış içerisindeydi fb'yi durdurmak için. Bunu da Holman'ı oyuna alarak, sıkıştırmalar deneyerek vs uygulamaya çalıştı. Bence yaratıcılık açısından oldukça iyiydi, kaldı ki çok başabaş bir maç oynadık.

Bugun iş oyuncularda bitti. Özellikle konsantrasyon sorunu, önemli anlarda yaptığımız (ilk yarıda bir 8 sn-Mitchell'a biri hızlı çıkmasını söylesin artık ve arkasından gelen Fitch'in çizgiye basması) basit hatalar ve şut yüzdemizin (Ah Burak kaptan ah !!!) çok düşük olması bu sonucu doğurdu.

Ayrıca pota altında hücum yönünde ne kadar güçsüz olduğumuzu gördük. Holman bir an önce gönderilmeli bence, yaz kampı artı 10 hafta insan bi gelişme gösterir. Anladık bir sene oynamadın da burası da 2. lig takımı değil koskoca GALATASARAY. Yerine bir an önce hücum yönü etkili bir uzun almamız gerekiyor. Cemal-Fatih ikilisi 40 dk oynayamaz.

Holman'ın yanında Mithat'ın da bu kadar zaman geçmesine rağmen etkili oynadığını düşünmüyorum. Alman Milli takımında oynayan birinin oyunu bu değil, olmamalı.

Mitchell'ın asistsiz oynamasına katılıyorum, ama buna işte uzunlarımızın etkin olmaması ve şut yüzdemizin düşük olması da etki etti.

Murat Kaya'nın kenarda unutulması ise koçumuzun ender hatalarındandı. İyi bir maç yönettiğini düşünüyorum.

İyi bir uzunla (hatta iki uzunla-McGowan ve Holman'ın yerine) bu takımın potansiyeli iyice artacaktır.

Abi basketbolda sırtı dönük bir uzunun olmadan maç kazanamazsın eşit güçteki takımlara karşı.

Ben hala hücum sistemimizi beğenmiyorum.

holman ve mc gowan gönerilmeli iki tane saglam uzun alinmali..bir tane haislip tarzi hem pota altinda affetmeyen arti iyi üclük atan...bir de prkacin tarzi sirti dönük potaya gidip sonuca giden biri...aksi takdirde ilk 4 kesinlikle hayal

Fatih-h' Alıntı:
holman ve mc gowan gönerilmeli iki tane saglam uzun alinmali..bir tane haislip tarzi hem pota altinda affetmeyen arti iyi üclük atan...bir de prkacin tarzi sirti dönük potaya gidip sonuca giden biri...aksi takdirde ilk 4 kesinlikle hayal
prkaçin ve kerenm gönlüm tarzı yırtıcı iyi pas yapan pasları değerlendiren oyunculara ihtiyaçımız var ozaman bu takım herşeyi yapar

kerem ersuna dediklerine kesinlikle katılmıyorum we hocamızın arkasındayım bence çok gereksiz bir topik bu mağlubiyetin kesinlikle hocayla alakası yoqtur tecrübesizlik we basit top kayıplarıyla maçı kaybettik bununda hocayla alakası olduğunu düşünmüyorum we hocamızın ii oynayanı sahadan çıkarttı düşüncenede kesinlikle katılmıyorum

Arkadaslar bu takım iyi değil sizde bilrsiniz ki bi takımn iiyi olması için 1 numarasınn ve 5 numarısınn ii olması şart ne yazıkki bizde bu yok diğer pozisyonlarda çok iyiyz ama ne fayda.Oyun kurucumuzun asisti yok macta zaten pivot takımda hiç yok nasıl bi trnsferse holman mc gowan kac hafta gecti hala bi mac oynadıklarını gormedim.Paraylada alkası yok konya selcuk nasıl gitti bizm eski adamı boddicker'ı aldı adam her mac 200 sayı ustu atıyo ya bizim adamlar holman+mc gowan+mitchell toplasan 20 sayı atamıyo sayıyı gectim hiç bişey yapmıyolar acil olarak bu takımn bi oyun kurucuya ve pivota ihtiyacı varr ite o zman şampiyonluğa oynarız yok 5-6 sıra ideal bizim için bu kadroyla :claps

bide sonuçta kaliteli istediğimiz 4 ve 5 numaralı adamlar illa pahalı olmuyor.sonuçta örneğin casa ted'in 2 uzunu hansen ve davis gayet makul bir fiyata o takıma geldi.bizde böyle ucuza ve kaliteli uzunlar alabilseydik fb maçı daha farklı olurdu.herşeyde para değil.önemli olan sınırlı olan bütçen işle doğru transferler yapabilmek

alman milli takımını araştırıp bulabildiğimiz mithat mı? jan jagla olsa bu takımda çooook şey değişmez miydi?
pota altı hücumda zayıf değil bence, aklı başında asist düşünen guard yok. gerçi pivotlardan da bitek fatih iyi. fatih ve cemal screen'den sonra devrildiği zaman 1 tane pas atılmıyor, hep guardlar screenden hemen sonra o boş kaldıkları 1 saniyede şut atıyolar. lan adam içerde boş kaldı, hiçbişey yapamazsa faul olur atsana ona.

Bu maçta takımızı iyi yönetilseydi kazanırdı demiyorum, bunu kimse bilemez ancak inatla iyi yönetilmediğini iddia ediyorum zaten Doğan Hakyemez bugünkü maç yorumunda benim düşüncelerimi iletmiş...Katılmayan katılmaz...Ancak arkadaşlar realist olmak lazım, iyi oyuncu almak için çok paraya ihtiyaç yok, bizler bu takıma Koch'u 30 bin dolara, Aaron Mitchell'ı ayda 3 bin dolara, Brian Tolbertı 20 bin dolara getirdik,tavsiye ettik...Allah aşkına hangi başa baş maçtan söz ediyorsunuz Fb maçı için fark bir ara 20 sayı civarına geldi,zaten Aydın Örste maç sonunda bundan dert yanıyordu.Ben tamamen bu takımdan dolayısıyla Murat Özyerden çok şeyler bekliyorum,farklılık yaratmasını bekliyorum,Ülkerde head coach olduktan sonraki takım yardımlaşmasını,defans ve hücum organizasyonlarını takımımıza kazandırmasını istiyorum ancak 9 hafta geçti ve hiç bir maçta umutlanmış değilim...Bir takımın hücum gücü sadece 1 oyuncuya bağlanmışsa ki bu sezon ve geçen sezon öyle oldu, bu adam durduruldğu zaman oyunda hiç bir varlık gösteremezsiniz kaldı ki 9 haftadır izleyin bunu göreceksiniz, oyun kurucun içeri drive etmiyorsa, alan dışardan şut atmaya çalışıyorsa bu işte yanlış var derim...Dışardan şut ancak içerden başarılı oynayarak yapılır, biz oyunun hiç bir bölümünde pota altını zorlamadığımız için rakibi bir türlü alan savunmasına yöneltemiyoruz, bu sebepten dolayıda adam adama savunma karşısında dış şutları el üstünden atıyor ve yüzdemizde dolayısıyla düşük oluyor...Ben bunların görülmesi, konuşulmasını istiyorum...Fatih screen yapıyor ve içeri devriliyor ama Mitchell her nedense bir pas içeri vermiyor, verde adam atamasın ama birkez olsun ver allah aşkına...ben yine iddia ediyorum bizim takımımız bu sezon geçtiğimiz sezonlardaki gibi yabancılardan katkı almıyor, bir Boddickerın verdiği katkı, bir Kochun verdiği bir Dixonın verdiği katkının hiç biri bu takımda yok aksine zara verliyor..Fitch'in 22 sayı atması ya da sezıonki sayı ortalamaları kimseyi aladatmasın, kim bu kadar top kullansa bu skorlara ulaşır ama bir oyuncu maç başına 7-8 top kaybediyorsa birde bu açıdan olaylara bakılması gerektiğini düşünüyorum...Zaten adam direk kendisine oynuyor takımı düşündüğünü sanmıyorum...

hayır 3 senedir başımızda üner efendi varken , 1 tane şöyle bir yazı görmedim ben burda anca 3. senenin sonunda , üner'e 3 sene sabrettik , Murat Özyer'e 9 hafta sabretmeyelim , gitsin .. peki abi gitsin , Üner gelsin o uçurur bizi :D