Koray hoca SKY Türk'de

Osman Aydın' Alıntı:
[quote="Ali Erdem Güntepe":withctnb]Hayret Osman başına taşmı düştü.İlk defa bir umutlu yazı gördüm senden :)

Koray Hoca nın o söylemlerinde sonra çok umutlandım valla. :p Ama isterseniz eski halime dönebirim. :p[/quote:withctnb]

Yok yok kalsın :)

Koray hocanın açıklamalarından sonra anlık sevinçleri düşünmediği ve şampiyonluğu istediğini anladım . Çünkü Sims gerçekten çok iyi bir oyuncu ama ondan daha iyisini almak istiyoruz demiş yani Play-Off ları düşünüyor .

Umut Erdem' Alıntı:
Benim ise tek üzüldüğüm nokta bir oyuncuya böylesine bana göre resmi siteden bile daha resmi bir sitenin kerem tunçeriyi istiyoruz diye konu acmasıdır...Bunu haketmediğini hepimiz şu an anlamış olduk...Eyüp abi ne düşünüyor şu an onu merak ediyorum...Çünkü Kerem konusunu o açmıştı.
Eğer bu bilgiler doğru ise Kerem ayıp etmiş, iyikide bize gelmemiş, ben onu bizim içimizden yetiştiği için istiyordum, taş yerinde ağırdır misali..

Yolun açık olsun Tunçeri

Kendi hakkında söylediği sözler benim için yeterlidir. Şampiyonluk için bişey diyemem ama Koray Hocayla güzel günler göreceğimizi düşünüyorum.

Tek endişem bugün bu açıklamalardan dolayı takıma bağlanıp sene sonu birşey olmaz saygısızca eleştirilerde bulunacaklar olacaktır. Koray Hoca'nın açıklamalarını beğendim, biz de elimizden gelen desteği vereceğiz ama malesef bazı şeylere olgunlukla bakan taraftarımız olmadığı için sene sonu kötü olaylarla da karşılabiliriz. Keşke iki yüzlü olmasa insanlar.

Kerem'in GS taraftarı ile bağlarını kopardığını öğrendim bende.
GS taraftarı bir maçta kendisine küfrettiği için GS'lılığı yalan olmuş.

Biz taraftar olarak şampiyonluğa inanmak zorundayız. Ancak Türkiyede basketbol maçları sadece parkede kazanılmıyor. Masa başı ve lobi faaliyetlerinde de aktif olmak gerek. Şu anki tablo belli Eurolig takımlarına final oynatmak. Basketbol federasyonu ne kadar mücade olursa olsun bunu sağlamak için elinden geleni yapacaktır. Örneğin Galatasaray şampiyon olduğunda ciddi bir kavram kargaşası yaşayacaklardır. Çünkü Eurolig bileti F.Ülker ve Efes Pilsende. Zaten bu ortam yaratılması için Efes Pilsenin çirkin transfer politikasına izin verilmiyor mu? Darüşafakalı basketbolcular dahil neredeyse 30 sporcuyla rekabet ediyorlar. Bizim iki sakatımız bir cezalımız olduğu vakit kenarda oturacak adam bile bulamıyoruz. Bu da bizim yöneticilerin basiretsizliği. Masa başı ve lobide hiç yoklar. En kritik maçlarda çalınacak iki üç düdük bütün emeklerimizi elimizden almaya yetecektir. Buda bir müddet sonra unutulacak hiç bir şey yokmuş gibi sil baştan yapılacaktır. Ben daha öncede yazdım, şimdi arkadaşlar maçları izleyince veri bulamıyoruz diyor. Neden yönetim daha önce mücadele etmiş basketbolcularımız için internette bir bilgi bankası oluşturmaz şaşıyorum. Yok mudur bunların arşiv kayıtları? Bu kadar zor mu? O zamanlar iyi kötü tribünden izlemiş olan bizlerinden anıları canlanır ve genç arkadaşlarımıza dilimizin döndüğünce o zamanları anlatmaya çalışırız.

Sıkça değindiğimiz yönetimsel yanlışlarların ne denli vahim bir durumda olduğunu, herşeyin günlük hesaplara göre yapıldığını duymak üzücü...

Cem Akdağ sezon başında ısrarla Işıl'ı yedekleyecek oyun kurucu isterken, Cem hocayı dikkate almayıp, olmadık yerlere çifter çifter oyuncu alanlar ve sonra çark edip "bu takıma oyun kurucu lazım" diyenler Bayan Basketbol Takımının şu an ki halinden sorumlu kişilerdir.

Keza Erkek Takımımında da benzer sıkıntıları görüyoruz...

Basketbolu bilmeyen, uzun vadeli düşünmeyen, sağ da-sol da şubeye müdahil olmaya çalışan telkincilerin laflarına göre hareket eden yöneticilerle Avrupa çapında bir basketbol takımına sahip olmak zor görünüyor...

Her neyse, günlük hesaplara geri dönecek olursak...

Rashid Atkins'in durumunun henüz netlik kazanmamış olması soru işareti... Tabii bu konuda yine sağlık kurulu skandalı olabilir! Bu adamın midesinde delik olduğu için ameliyat olduğu bilinmiyor muydu? Biliniyordu ise, nasıl bu denli yüksek dozlu ağrı kesici kullanmasına müsaade ettiler?!

Milojevic'in Banvit maçında dönme ihtimalinin olması iyi haber ama, nasıl dönecek, ne kadar sürede form tutacak muamma?..

Koray hocanın istediği "sınıf atlatacak oyuncuyu" bu zamanda bulmak zor. Kimse iyi oyuncuyu sezon ortasında bırakmak istemez, boşta olan oyuncular da belli bir risk taşır... Courtney Sims'i isteseydi rahatça getirilebilirdi, menajeri Charles Bonsignore, aynı zamanda Antalya BŞB.'de oynayan Marcus Douthit'in de menajerliğini yapıyor... Ancak Sims'i beğenmemesine şaşırmadım, zira kendi ifadesine göre "sınıf atlatacak oyuncu" olduğunu sanmıyorum. Zannımca Koray hocaya kalsa transfer konusu epey bir süre daha gündemi meşgul edebilir ama, bahsettiği "yönetim ve taraftar baskısı" hasebiyle olabildiğince kısa sürede bitirmeye çalışacaktır.

Ben, hâlâ trasfer edilecek oyuncunun Efes maçına formda bir şekilde çıkabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla sürenin aleyhimize işleyebileceğini kanısındayım. Zira Efes'in savunmada en sıkıntı çektiği oyuncular, içeriyi domine edebilen atletik uzunlar ve bizde böyle bir oyuncu yok.

Galatasaray Cafe Crown´ın hocası Koray Mincinozlu, ?Uzun süre basketboldan uzak kaldım. Ben olsam kendimi takımın başına geçirmezdim? dedi.
?Özyer kalmalıydı!?
Beko Basketbol Ligi?nde şampiyonluk hedefleyen ve geçtiğimiz haftalarda Murat Özyer?le yolları ayırarak, Galatasaray Cafe Crown?un başına Koray Mincinozlu?yu getiren Sarı-Kırmızılı yönetime ilginç mesaj. SkyTürk?te Basketbol Panoroma programına katılan Mincinozlu, ?Uzun bir süre basketboldan uzak kalmıştım. Ben olsam kendimi takımın başına geçirmezdim. Bu önemli bir riskti. Zira ben Murat Özyer?in gönderilmesine de razı değildim? diye konuştu.

?Sadece ateş yoktu?
Özyer'in, takımın potansiyelini taşıyamadığı gerekçesiyle gönderildiğini belirten Mincinozlu, ?Bence takım iyi durumdaydı. Sadece bir ateş eksikti. Ama yönetim bir karar verdi ve ya benim ya da Orhun Ene?nin takımın başına geçeceği söylendi. Ben onlara bunun riskli bir tercih olacağını söyledim ama sonuçta işler böyle gelişti? dedi. Tecrübeli hoca buna karşın şampiyonluk şansının çok yakın olduğunu belirtip, bir ya da iki oyuncu alacaklarını dile getirdi.

Koray hocam lutfen Ewe macinin onemini oyunculara anlat. Ileride iyi yerlere gelmek istiyor isek Ewe macini kazanmamiz lazim. Eger kupayi onemsemiyor isek as oyuncularimizi yormaya gerek yok. Murat,Altay,Erdem,Polat,Cemal ile cikalim maclara ellerinden geleni yaparlar.
Is size dusuyor Koray Hocam. Sizde bilirsinizki onemli takimlar bu kupadan gecti. Galatasaray Armasini en iyi sekilde temsil etmek icin baslangic Ewe olmali.